1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Zumwalt-osztály

Diskurzus a(z) 'Rombolók' témában - boki által indítva @ 2013. október 29..

1. Roni

Roni Well-Known Member

Már bocs de az majdnem egy Burke osztály koppintás mint az f-2 nem?

fip7 likes this.
  2. blogen

blogen Well-Known Member

Nagyobb, szebb, jobb.

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

????

Még a legelső AB Flight I is nehezebb volt nála, nemhogy a Flight II és III.

Miben jobb? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az említett osztály is pont olyan jenki alapn nyugvó hajó, mint volt a Kongo osztály. A jenkinek nem kell licenszelnie semmit, simán a Z-t kellett volna elfelejteni 10+ éve...

fip7 likes this.
  4. blogen

blogen Well-Known Member

Ha jól tudom például nagyobb a harcálláspontja. És még számos kisebb-nagyobb dologban különbözik.

5. arbalest

arbalest Well-Known Member

A Kongo az AB osztály módosított, japán gyártású verziója. Zászlóshajói teendőket is el kell látnia, ezért nagyobb a felépítménye, mint az AB-nek. Az Atago pedig a Kongo továbbfejlesztésével jött létre, nem könnyebb, mint egy Flight II-es AB (több, mint 10 000 tonna teljes töltéssel). Jelenleg épül a család harmadik tagja, a 27DD-osztály, amely pedig az Atago továbbfejlesztése, az AEGIS legújabb verzióját kapják meg, illetve fejlesztési szempont volt a közeljövő új fejlesztéseinek a jövőbeni alkalmazása: railgun illetve pontvédelmi lézerfegyverek telepítése a hajókon.

6. arbalest

arbalest Well-Known Member

7. aquarell

aquarell Well-Known Member

Kongo, 2. VH.... Csorog a nyàlam....
    Imàdom a 2VH-s japàn hadihajókat !!
    OFF.

arbalest likes this.
  8. beta

beta Well-Known Member

Néha azért furcsállom ezeket a költségeket. 7 milliárd dollár volt a Comanche program? Mintha csillagrombolót terveztek volna...

9. molnibalage

A RAH-66 program aprópénz volt az F-22 mellett. Annak a fejlesztési költsége mai áron volt kb. 42 mrd USD a maradék kb. 24 mrd volt a gyártás. Ehhez képest az RAH-66 ennyiből ki lett fejlesztve és már az összerakott gyártósort szedték szét...

10. galland

galland Well-Known Member

ÁLlítólag ma kötélre kellett venni a Zumwaltot. Igen sok problémával küzdenek.

11. molnibalage

Nem csak állítólag.

12. boki

boki Well-Known Member

13. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Nem nagyon értem, mi folyik ott, de a meghajtását nem tesztelték le egy másik hajón?

14. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

USA kapcsán illik megemlíteni a lobbitevékenységet is... Ha arról van szó, hogy jön a választás (helyi szinten) és meg kell tartani mondjuk a NPN hajógyárban x ezer munkahelyet, hogy a megfelelő szakszervezet támogassa azt a bizonyos illetőt (USA-ban a tömbszavazás nem tiltott), akkor bizony megcsinálják. Ha most az kell, hogy a Zumwalt-osztályt felkaroljuk (erre hivatkozva megmaradnak munkahelyek - itt azért hozzátenném, hogy a 2008-as években vagyunk), akkor Pista marad a helyén. Ha Pista marad, akkor marad republikánus vagy demokrata kézben az adott állam, így marad mondjuk republikánus vagy demokrata kézben az a bizonyos döntéshozó grémium, ami meg több száz milliárdos kérdések megfelelő irányú döntését teszi lehetővé... (mondjuk megszavazzuk-e a költségvetési plafont, vagy nem, stb...)

Maximálisan el tudom képzelni, hogy sok-sok katonai vezető tisztán látta ugyanezeket a gondokat, amiket írtatok. (ráadásul ők hozzáférnek a classified adatokhoz, mi maximum saccolunk...). Elég csak megnézni, hogy az A-10-esek kapcsán mik mentek odaát.

Tudnék mesélni ezt-azt az amerikai döntéshozatali mechanizmusokról...

fip7, wolfram, nyugger and 2 others like this.
  15. aquarell

aquarell Well-Known Member

bartinieffektus and fip7 like this.
  16. speziale

speziale Well-Known Member

Egyébként az az érdekes, hogy a Type 45-ös rombolók is a Zumwalt-hoz hasonló meghajtórendszert kaptak, és az angoloknak amennyire én tudom nem voltak vele gondjai

17. fip7

fip7 Well-Known Member

speziale

Én úgy tudom, hogy az angoloknak is volt vele gondja. A melegben megfőzte magát, vagy valami hasonló.

18. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

19. Roni

Roni Well-Known Member

20. wolfram

wolfram Well-Known Member

Ezen oldal megosztása