1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Zumwalt-osztály

Diskurzus a(z) 'Rombolók' témában - boki által indítva @ 2013. október 29..

1. Cifu

Cifu Well-Known Member

Badass, nem vitás, de egy 4 milliárd dolláros harci eszköznél azért nem árt, ha valódi harci képességekkel bír. És az sem baj, ha többel, mint a másfél milliárd dollárba kerülő alternatívájának...

fip7, fishbed, svajcibeka and 3 others like this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

Eljutunk oda,hogy hajónként 1 milliárdért kiszerelik az egyik löveget és VLS-megy a hejére...

3. ms07

ms07 Well-Known Member

fishbed and dudi like this.
  4. beta

beta Well-Known Member

Miért olyan drága a tervezett ágyúnál egy lövés?

5. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Nem is értem, miért akarnak rá egyáltalán fegyvert tenni? Ekkora mértékű bénázásnál már ez az apróság igazán nem kéne számítson.

6. beta

beta Well-Known Member

Majd az Amazon megveszi áruszállításra...

7. jani22

jani22 Well-Known Member

Off: Ha rossz lelkű volnék, akkor azt is írhattam volna, hogy muszáj volt kikötni, különben elsüllyed :D

De nem az vagyok, - mivel a nevem nem "u" betűvel kezdődik. :)

On

borisz and fishbed like this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Ha realista lennél.;):hadonaszos:

jani22 likes this.
  9. arbalest

arbalest Well-Known Member

10. arbalest

11. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

12. pitta911

pitta911 New Member

Uraim ! Arra válaszoljanak hogy hogy lehet hogy nem lehet megoldani 2 feladatot egy platformmal? Ma már a modularitás alap dolog. Nem lehet hogy az alap hajóra az adott feladattól függően szerelnek fel fegyverzetet. Vagy az egyiket légvédelmi, a másikat támogató egyverzettel látják el.
    Persze itt gondolom gond a támogató fegverzet mert az elektromos ágyú nagyon drága, de ma már vannak olcsóbb megoldások is.

13. dudi

dudi Well-Known Member

Az úgy olcsó.Sokkal drágább ha két hajót tervezel(ez is volt a terv csak elkaszálták a másik hajóosztályt).

14. molnibalage

A kérdést sem értem. Meg lehetne, ha akarnák. De nem úgy tervezték a hajót. Ennyi. Sok feladatot meg lehet oldani egyetlen kisebb hajóval is. A kérdés az, hogy milyen szintű képességet teszel rá.

A Gorskov fregattot linkelem nem túl rég. linkeltem.
    https://forum.htka.hu/threads/orosz-hadiflotta.1471/page-47#post-622497

Szóval a kérdés az, hogy oké, hogy van pl. SAM a hajón, de mit vársz el?

• Régi egycsatornás Sea Sparrow toronyot?
    • Vagy több célcsatornás rendszer, pl. AEGIS?
    • Vagy több célcsatornás, de kisebb HMZ-z rendszer, mint pl. a Tor-M1?
    • Vagy a kettő között, a Buk-M1 vagy a Stihl-1?
    ASW terén mit akarsz?
    • Helipad?
    • Helipad és hangár?
    • Helipad és hangár és vontatott szonár?
    Akkor a fentiekből összelegózott hajó mit tudjon? Lásd a HT Összefoglaló. Hiába 12 ezer tonnás a Arleigh Burke osztály, mint olyan, ami mindet tudja.
    A Gorkov fregatt all around, csak ott a hangárról mondtak le és közepes hatótávolságú SAM van nagy helyett, de van vontatott szonár.

A Zumwalt osztály egész egyszerűen szarul van balanszolva és az alapcélja is ökörség az én szememben.

15. pitta911

pitta911 New Member

Köszönöm a választ. Akkor ezek szerint az USA-ba is van korrupció nem csak az Oroszoknál :) Bár mostanában nagyon divatos az Oroszokat szídni és lenézni.
    Az Amerikaiak azért igyekeznek foglalkoztatni a gyáraikat. Odafigyelnek hogy mindenkinek jusson megrendelés. Vagy a gyártók fizetnek a megrendelésekért??? :)

16. molnibalage

Nem egészen erről van szó.

Ha a megrendelő hülyeséget kér, akkor az ipar az szállítja le. Az amerikai ipar is tudna Gorskov szerű XXI. századi OHP osztály kérni. De ha nem ezt kérte a US Navy, akkor nem azt gyártják...
    Ha Indepencede és a másikat kérte a US Navy, akkor azt kapja.

A US Navy saját maga sorvasztotta el az OHP osztályt is. Az RAN meg Adelaide osztály néven használja azokat korszerűsítve. Van rajta kis VLS, ugyanúgy van ASW képessége.

fishbed, Rotten878 and 2ndt like this.
  17. alali77

alali77 Well-Known Member

Ausztrália is selejtezte már, valahol volt hír hogy tavalyi évben eladták az utolsó kettőt Dél-Amerikába.

Rotten878 and molnibalage like this.
  18. arbalest

Ismerős forma, lehet, hogy ennek több haszna van :D

emel, fishbed, zotyek78 and 1 other person like this.
  19. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

fishbed and emel like this.
  20. molnibalage

Úgy baromság az ötlet, ahogy van. Ha mindenhova elér a világon egy óra alatt, akkor mi a frásznak tegye hajóra az ember és bonyolítsa az életét? Ez lényegében egy ICBM nuki nélkül. Az egyetlen értelme, hogy még hamarabb odaér. De szerintem maga az alapelv is baromság, elég sokszor kifejtettem, hogy miért.

fishbed and emel like this.

Ezen oldal megosztása