K30 BiHO VSHORAD (Dél-Korea)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 048
113
South Korea can overtake Russia after the Pantsir-S1’s failure in Syria
http://defence-blog.com/army/south-korea-can-overtake-russia-pantsir-s1s-failure-syria.html
DdtWbZSUQAAB9By.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 025
113
Mondjuk elég hamar lecsaptak a dologra a dél-kóreaiak. Bár kétlem, hogy az ő rendszerük jobban teljesített volna, ha ugyanúgy ki lett volna kapcsolva.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 189
13 715
113

K-30W Chunho



61852674_1147188492127610_2591092085356494848_o.jpg


A ROK Fegyveres Erők önjáró légvédelmi lövege 2019-ben került kifejlesztésre a K263 önjáró Vulcan löveg és a KM167A3 vontatott Vulcan löveg helyére a meglévő hadosztály szinten. A Chunho név (天虎) repülő tigrist (tigrist) jelent, jelentésértelmezése pedig szinte megegyezik a K-30 Biho (飛虎) névvel, amely ugyanazon hazai önjáró légelhárító ágyú elődje. Ezen kívül nagyrészt a K-30 Biho technológiáját használja, de egy új fejlesztésű 30 mm-es toronnyal van felszerelve, és a lánctalpas alvázat használó Bihótól eltérően a Hyundai Rotem K808 kerekes páncélozott jármű karosszériáját használja. Ennek köszönhetően hatótávolsága és pusztító ereje felülmúlja a régi 20 mm-es Vulcanét, nappali és éjszakai észlelési képességei, automatikus követési és precíziós felvételi képességei pedig jelentősen megnőttek. Ezenkívül, mivel kerekes páncélozott járműre van felszerelve, megvan az az előnye, hogy javítja a mobilitást. Állítólag az üzemi kapacitás a meglévő Vulcan kevesebb mint felére csökkenthető. Mivel később fejlesztették ki, mint a Biho-t, fejlettebb tűzvezérlő rendszert és elektro-optikai nyomkövető rendszert (EOTS) használ. Ennek megfelelően a 30 mm-es kerekes légelhárító lövegrendszer átültetését is fontolgatják Bihóba.

Mivel úgy működik, hogy a helyi légvédelmi radartól C2A-t használó célinformációkat vesz, saját keresőradarját nem használják. Ennek köszönhetően az ára körülbelül a Bihóé felére csökkent, és megvan az az előnye, hogy nem érzékeli az ellenséges repülőgépek radar figyelmeztető vevője (RWR). Ezenkívül a Cheonma , Shingung és Vulcan ágyúkhoz hasonlóan távolról is lehet reagálni a TPS-880K helyi légvédelmi radarral való összekapcsolással. Úgy tűnik, hogy jobban teljesített, mint a Biho, mivel a helyi légvédelmi radar adatait használta, amely erősebb, mint a saját radarja.
Ennek ellenére, ha külön légvédelmi keresésre van szükség, a Hanwha rendszer újonnan telepített EOTS-e úgy van kialakítva, hogy forgás közben keressen. A fejlesztési időszakban versenyképes fejlesztés folyt a Hanwha Systems és a LIG Nex1 EOTS telepítésével, de végül a Hanwha Systems EOTS-t választották. A torony közepére erősített vizuális irányzék szintén a Hanwha Systems terméke.


2020. január 25-én felülvizsgálták és jóváhagyták az első tömeggyártási tervet a 125. Védelmi Felvásárlási Program Promóciós Bizottsága. A szerződést 2020 júniusára tervezik, és 2021-től 2031-ig hozzávetőleg 2,2 billió wonos költségvetést költenek el. Körülbelül 260 egységet gyártanak és helyeznek üzembe, körülbelül 100-zal többet, mint a jelenlegi Biho. #

Az első villamosítás 2021. december 15-én kezdődött. Ezt követően, miután átesett a helyszíni működési teszt értékelésén, 2031-ig egymás után bevetik a hadsereg légvédelmi, a légierő légvédelmi tüzérségi és a tengerészgyalogság légvédelmi egységeihez. # A legyártandó egységek teljes számát körülbelül 260 darabra becsülik.

A hivatalos neve K-30W (kerekes). A Hyundai Rotem K808/806 kerekes sorozatú járművek bemutatása


Ez egy olyan rendszer, amelyről már régen beszéltek, mivel az eredeti, Biho gyenge eredményeket ért el a drónok elfogása terén, de helyzete nagyon kétértelművé vált, mivel Dél-Korea kétségbeesetten vágyott kis drónelfogó képességekre a 2022-es északi hadjárat miatt . Koreai drón invázió a légterében. Az ok, amiért Bihónak szinte nincs lehetősége kis pilóta nélküli légi járművek elfogására, teljes mértékben a használt fegyvernek, a 30x170 mm-es fegyvernek köszönhető, amely egy olyan típusú lőszer, amelyet világszerte megszüntettek, így nincs szükség olyan légi robbanó modellre, mint például az AHEAD. pilóta nélküli légi járművek, és a Poongsan Group Különböző problémák miatt a kifejlesztett AHEAD golyót csak 2022-ig, közel 10 évvel a fejlesztés befejezése után vetették be. Mindeközben a 30x170 mm-t alkalmazó Chunhót a legújabb modellként sorozatban gyártják, így nehéz helyzetben van, hogy nem lehet lemondani vagy áthelyezni egy másik kaliberre. Ismét új termékeket gyártunk a meglévő termékek helyett. Ez olyan berendezés, amelynek legalább 1950-ig aktív szolgálatban kell maradnia.
A teljesítményvitától függetlenül a könnyű kezelhetőség miatt bevetése óta jól fogadták a frontkatonák. Különösen azok az egységek, amelyek a közel 40 éve bevetett, elavult Önjáró Vulcant használták légvédelmi fegyverként, nagy örömmel fogadják a legújabb felszerelés, a Chunho bevezetését.