Közlemények

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Egy kis spoilert kapunk, hogy milyen szimulátorokról lesz benne szó?
A teljes menetrendet kirakhatom, csak azért nem tettem, mert van aki szereti a meglepetéseket. :)
DE akkor íme.

A zöld az, amivel repültem és nem kell.
A sárga az, amivel korábban már repültem, de nem emlékszem rá, de azért ott kevesebbet kell. A piros az, amivel soha nem repültem. A Jane's F-18 lesz sanszosan az ékkő a Falcon 4.0 után, ami lezárja az aranykort.

UgZ7tnC.png
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 393
3 619
113
A teljes menetrendet kirakhatom, csak azért nem tettem, mert van aki szereti a meglepetéseket. :)
DE akkor íme.

A zöld az, amivel repültem és nem kell.
A sárga az, amivel korábban már repültem, de nem emlékszem rá, de azért ott kevesebbet kell. A piros az, amivel soha nem repültem. A Jane's F-18 lesz sanszosan az ékkő a Falcon 4.0 után, ami lezárja az aranykort.

UgZ7tnC.png

A Jane's World War II Fighters meg sem lesz említve? :(
Nekem anno az volt A Szimulátor, ahhoz vettem gépet, videókártyát... A vektorgrafikus szimek után űberbrutálnak tűnt számomra a grafika, de minden egyéb más is.
 
M

molnibalage

Guest
A Jane's World War II Fighters meg sem lesz említve? :(
Nekem anno az volt A Szimulátor, ahhoz vettem gépet, videókártyát... A vektorgrafikus szimek után űberbrutálnak tűnt számomra a grafika, de minden egyéb más is.
Nem. Nem ismerem semmilyen szinten és mivel II. vh-s, eleve nem nagyon témája a sorozatnak. A 2. részben a relevánsakat és általam ismerteket vettem, azon kívül nem lesz már semmi, csak az CloD és IL-2. Említés szintjén.

Video linkeket tehetek be, hogy "ilyen is volt", de egy árva hangot sem tudok róla azon túl, amit most láttam egy videóban.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 393
3 619
113
Nem. Nem ismerem semmilyen szinten és mivel II. vh-s, eleve nem nagyon témája a sorozatnak. A 2. részben a relevánsakat és általam ismerteket vettem, azon kívül nem lesz már semmi, csak az CloD és IL-2. Említés szintjén.

Azért sajnálom, de elfogadom. Nyilván te is örülnél neki, ha egy nap 30 órából állna...

Video linkeket tehetek be, hogy "ilyen is volt", de egy árva hangot sem tudok róla azon túl, amit most láttam egy videóban.

Nekem megvan CD-n, ha esetleg érdekelne egyszer...


A másik szim, amivel relative sokat repültem anno, az a Eidos Joint Strike Fighter-je volt. Pont a napokban jutott eszembe, még a végén előveszem újra. :)
 
M

molnibalage

Guest
Azért sajnálom, de elfogadom. Nyilván te is örülnél neki, ha egy nap 30 órából állna...
Inkább úgy 60-70-ből. :)
De nem csak az időhiány miatt nem szerepelnek a WW II-es cuccok.
Az első rész kifejtette ennek okát.
Azok kerültek be a sorozatba, amit ismertem és jelentős fejlődési lépcsőfoknak vagy jelentős zsákutcának tartok, de voltak figyelemreméltó vonásai. Ez igaz a jet és WW II vonalra is.

Mit tudott ez a cucc, ami nagy újítás és másban nem volt meg?
Bármikot leközli a HTKA, ha cikket ír valaki, ez lehetne az "ami kimaradt a géppuska szórásából" címmel, ha ehhez a sorozathoz jön, főleg a WW II téma miatt ütne a cím. :)
Nekem megvan CD-n, ha esetleg érdekelne egyszer...
Biztos elérhető abandonware oldalon is, meg van egy cimbi, akinek aztán van minden.

A másik szim, amivel relative sokat repültem anno, az a Eidos Joint Strike Fighter-je volt. Pont a napokban jutott eszembe, még a végén előveszem újra. :)
Erről sem hallottam soha.
De első ránézésre ez a EF2000 pimpelt motorjának tűnik.
Minden szimbolika és a grafika is arra hajaz.

Erről is lehet írni másnak. A manualját, ha megszerzem, akkor átfutva azért elég jó képet alkotok egy szimről már. ;)
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 393
3 619
113
Mit tudott ez a cucc, ami nagy újítás és másban nem volt meg?

Nekem ez volt az első játék, ahol vektorgrafika helyett textúrák voltak, ahol szépen törtek a gépek, változtak a napszakok, többféle időjárás volt, stb...
Egy Hungexpós számítástechnika kiállításon láttam elsőnek, és kilóra megvett.... Voltam vagy 14-5 éves. :) Régi szép idők!
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Vegyi fegyverek

Máshol nem találtam erről a tömegpusztító fegyver fajtáról topicot, így nyitottam egyet neki.
Írok majd pár bejegyzést a következő napokban a hidegháború végén a Varsói Szerződés seregeiben elterjedtebb harcanyagok típusairól, hordozóeszközeiről, illetve tárolásáról.
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
552
1 245
93
Szeretnénk a főoldal tartalmait újra felfuttatni, ha valaki érez magában affinitást cikkírásra, hírfordításra, egyéb tartalomgyártásra, az nálam vagy Tcatnél jelentkezzen privátban!
 
M

molnibalage

Guest
Na, a helyzet a következő. A Follow-On Forces Attack témáról kb. 10 éve tervezek írni, de soha nem volt ár időm.
Angelsoul lefordította vagy két éve már nyersen egy rövidebb anyagot róla, amit én kiegészítettem, hogy érthetőbb legyen, illetve picit finomítottam a magyar fordításon, de még ez is elég, khöm. Bárdolatlan.

Szóval a helyzet az, hogy ezt valamilyen szinten még picit megformázom és kiadom majd nyelvi javításra, de még ezt nézve is csodára senki nem számítson a nyelvi minőség terén. Mivel ennyire régi "adósságom", ezért mindenképpen ki akarom tolni, mert hogy videó ebből mikor lenne, azt istentudja, mert a fordítás és kommentáláshoz képest az sokkal több idő lenne és több kiegészítő videót is igényelne.

Így egyfajta korrajz is, mert az akkori idők szemüvegén keresztül mutatja be, hogy mit képzeltek el, aztán végül mi lett az akkor megfogalmazott igényekből és gondolatokból.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

Először is köszönjük azoknak a segítségét, akik használják a moderátor értesítése gombot és így tájékoztatnak minket az esetleges problémákról. Másrészről külön köszönet azoknak, akik aktívan használják az ignorálás funkciót vagy van annyi önmegtartóztatás bennük, hogy túl tudnak lépni mások esetleg nem tetsző véleményén.

Viszont ez láthatóan nem elég, a moderátori kapacitás pedig véges, ezért a fórumon elharapódzott agyatlanság miatt néminemű változást eszközlök a moderálási szabályok alkalmazásában.

A fórum biztonságipolitikai részén az off-topik indoklás nélkül törlésre kerül, már ami a tudomásunkra jut.
Akinek nem megy a békés eszmecsere másokkal (tudjátok, "tiszteletben tartom a véleményed, de...", "köszönöm, hogy megosztottad velem a nézőpontodat, azonban én ezt máshogy gondolom", stb.), az 1 hét pihenőre megy, következő esetnél aztán végleg kitiltom, indoklás nélkül.


KÜLÖN SZABÁLY AZ UKRAJNAI FEGYVERES KONFLIKTUS TOPIKRA:


A híreket nagyon szívesen fogadjuk. 2014-2015-ben talán az egyik legjobb hírforrás lett ez a topik a magyar média töketlenkedése közepette is. Szeretnék, ha ez ismét így lenne.

Köszönjük, aki annak szenteli a fórumon a tevékenységét, hogy híreket hozzon a magyar közösségnek!

A hírek valóságtartalmát nem vizsgáljuk. Sem módunk, sem időnk nincs erre, meg amúgy is a történészek még évek múlva is ezen fognak vitatkozni, hogy most mi volt propaganda, mi történt meg, mi meg valami hamisítvány.

Ezekről lehet tisztelettudó módon, egymás véleményét és világnézetét tiszteletben tartva beszélgetni.

AKI VISZONT ETTŐL ELTÉR, AZ PIHENŐBEN VAGY VÉGLEGES KITILTÁSBAN RÉSZESÜL. ISMÉTETLEN INDOKLÁS NÉLKÜL. NINCS SE IDŐNK, SE KEDVÜNK MINDEN KEDVES "ÜGYFÉLNEK" ELMAGYARÁZNI, HOGY ÉPPEN HOGY NEM TUD EGY INGYENES FÓRUMOT HASZNÁLNI.

AZ OFF-TOPIK SZINTÉN INDOKLÁS NÉLKÜL TÖRLÉSRE KERÜL.


Akinek ez nem tetszik, annak köszönjük a részvételét a fórum életében.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

Az elmúlt két hétben sajnos az eddig hozott intézkedések nem hozták meg a várt eredményt az Ukrajnai fegyveres konfliktus topikban. Csak a mai napon több, mint 150 db. hozzászólást kellett kitörölnöm, mivel személyeskedés, off-topik, vagy csak szimplán mindenáron a saját igazság bizonygatása volt. Ez így céltalan, az érdemi információ meg elveszik, sok a duplázás, triplázás, stb.

EZÉRT AZ ÉRINTETT TOPIKBAN A MODERÁLÁSBAN SZINTET LÉPÜNK.

A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
.


Példák:
  • az, hogy odaírod a hsz. végére, hogy "ez már off", az egyből min. 2 hét kitiltás, mivel tisztában vagy vele, hogy nem kellett volna leírni.
  • az, hogy szerinted a másik fórumozó propagandista, az egyből min. 2 hét tiltás
  • a másik fórumozási szokásainak a firtatása min. 2 hét tiltás
  • a másik fórumozó értelmi képességeinek megkérdőjelezése (udvarias, kifinomult formában is) min. 2 hét tiltás
  • "eszednél vagy, hogy..."-típusú, khm. "vitaindítók", a moderátor eszénél lesz, mert min. 2 hét tiltás
  • az ukrán topikba nem tartoznak bele a következő témák:
    • orosz/USA/EU/stb. gazdasági helyzet. Ezekre az országokra, földrészekre vannak külön topikok.
    • orosz/USA/EU/stb. széthullása, ezekre is vannak külön topikok
    • új világrend
    • holokauszt, holodomor
    • bármelyik más ország belpolitikai témája
    • magyar választás
    • a nácizmus, bolsevizmus, kommunizmus, LMBTQ-izmus, stb. lélektana
    • vicces videók
Mit tehettek az ügy érdekében, hogy értelmes keretek között lehessen tartani a topikot:
  • értesítsétek a moderátort, ő max. 1 napon belül intézkedik. Nem kell személyes küldetésnek venni a másik szembesítését!
  • ha olyan szál indul el, ami nem a témához tartozik, ne folytassátok!
  • ha nézeteltérésed van, vagy mindenáron meg akarod mondani a másiknak a véleményed, akkor küldj PM-et neki! Csoportosan is lehet használni és azt a moderátor nem látja.
  • olvass vissza, nem kell egyből minden bevágni a fórumba "vótmá?" felkiáltással. A fórummotor segít, automatikusan ahhoz a hsz.-hez visz, ahol abbahagytad az olvasást.
  • ha mégis valami "vótmá", akkor sem érdekel senkit, hogy "vótmá", meg "minek kell ezt újra berakni", meg "én már beraktam 6 oldallal ezelőtt". Ez nem tesz hozzá semmit a fórumhoz, amúgy sem verseny.
  • ha hozol egy linket, röviden foglald össze, mi található rajta. Ez azért is jó lehet, mert pár forrás csak ideig-óráig él, aztán elveszik az internet süllyesztőjében, viszont így legalább tudjuk, hogy miről szólt eredetileg.
  • gondold végig mit akarsz, egy-egy hsz. előtt fújj kettőt. A legtöbb hülyeséget az ember hirtelen felindulásból követi el.

Kérlek két dolgot ne felejtsetek el:
  1. Van, aki a mai média és információs hadviselés sz*rviharában tőletek, az általatok hozott hírekből próbál tájékozódni és az életét jelentősen befolyásoló döntéseket meghozni.
  2. Egy fórumozót mindig könnyeb tiltani, mint a hsz.-eket törölgetni.
Az új szabályok alkalmazásáig ~1 óra türelmi idő van, a 2022.03.21 22:00 után beküldött hsz.-eket már eszerint fogjuk elbírálni.
 
Status
Not open for further replies.