[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 400
14 451
113
Ajjaj!! Akkor nem is láttunk semmit!! :oops:
Csak én rajzoltam oda...a rendszámot sem láttam hogy MH...fikció az egész! Törlöm is a képeket a telómról...és Shredittel!!!


"Nézzen a fénybe! Csak román horror-karavánt látott az ismerőse! Amiket lomizták németeknél és éppen vitték eladni a bolgároknak!"
79ea9f30f78004f573ca04b4aa1e0437.jpg

..."Csak román horror-karavánt látott az ismerősöm!... Amiket lomizták németbe és viszik eladni a bolgároknak!"
Ezek magyar gidránok. :D
Azèrt tartott eddig az átalakítás mert átszabták őket.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
939
8 146
93
Hát a képeken rendszám nem látszik.
/négy volt de azt direkt nem tettem fel/

Ajjaj!! Akkor nem is láttunk semmit!! :oops:
Csak én rajzoltam oda...a rendszámot sem láttam hogy MH...fikció az egész! Törlöm is a képeket a telómról...és Shredittel!!!


"Nézzen a fénybe! Csak román horror-karavánt látott az ismerőse! Amiket lomizták németeknél és éppen vitték eladni a bolgároknak!"
[SPOILER="Vicces kép / mém"
79ea9f30f78004f573ca04b4aa1e0437.jpg
][/SPOILER]

..."Csak román horror-karavánt látott az ismerősöm!... Amiket lomizták németbe és viszik eladni a bolgároknak!"

Milyen képeken???
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 404
34 248
113
engem pénteken hívta ezzel a szálítással kapcsolatba semmi titok nincs benne egyébként. kíséretet is adtunk hozzá (konkrétan ezért kerestek). a lényeg nem ukránba megy hanem moldvába (tehát fegyvert továbbra sem szálítanak ukkránba rajtunk keresztül.) de már régóta tudtuk hogy jönni fognak
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 404
34 248
113
Nem igazán értem, hogy mit kellene ezen titkolni.
Egy civil fényképez valamit út közben, amit megoszt egy nyilvános fórumon.
Rendszámot vajon miért ne lehetne megosztani.
a lényeg hogy ne az legyen hogy ukránba megy mert ez nem igaz. úgy ahogy a 72 esek is bolgárba mentek a csehektől és nem ukránba a multkor amit egy autópálya pihenőbe kapta lencsevégre. Szeretik az ilyet meglovagolni a sajtóba. de rendszeresen megy közúti/vasúti fegyverszállítás át az országon mert kölekedési csomópont vagyunk. (egy szakasz tartalékos és egy szakasz aktív csak ezeknek a szállítmányoknak a kíséretével foglalkozik kijelölt állomány nem állandó vagy szervezetszerűen.)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 644
46 610
113
a lényeg hogy ne az legyen hogy ukránba megy mert ez nem igaz. úgy ahogy a 72 esek is bolgárba mentek a csehektől és nem ukránba a multkor amit egy autópálya pihenőbe kapta lencsevégre. Szeretik az ilyet meglovagolni a sajtóba. de rendszeresen megy közúti fegyverszállítás át az országon mert kölekedési csomópont vagyunk. (egy szakasz tartalékos és egy szakasz aktív csak ezeknek a szállítmányoknak a kíséretével foglalkozik kijelölt állomány nem állandó vagy szervezetszerűen.
A svájciak kerek-perec letiltották ezeket a reexportokat Ukrajnába. Innentől addig erre nincs lehetőség, amíg ők fel nem oldják a tilalmat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 404
34 248
113
A svájciak kerek-perec letiltották ezeket a reexportokat Ukrajnába. Innentől addig erre nincs lehetőség, amíg ők fel nem oldják a tilalmat.
jó csak tudod milyen a sajtó. egyébként úgy volt hogy megyek én is kísérni és most hogy megtört a jég hozhattam volna én is jó kis képeket.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 143
12 195
113

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 661
5 440
113
a lényeg hogy ne az legyen hogy ukránba megy mert ez nem igaz. úgy ahogy a 72 esek is bolgárba mentek a csehektől és nem ukránba a multkor amit egy autópálya pihenőbe kapta lencsevégre. Szeretik az ilyet meglovagolni a sajtóba. de rendszeresen megy közúti/vasúti fegyverszállítás át az országon mert kölekedési csomópont vagyunk. (egy szakasz tartalékos és egy szakasz aktív csak ezeknek a szállítmányoknak a kíséretével foglalkozik kijelölt állomány nem állandó vagy szervezetszerűen.)

A civilek többsége + valamennyi sajtó is, így is úgy is azt hiszi, hogy ukránba megy, mindegy mit lát, csak haditechnika legyen. Pl nemrég volt egy vidi, Baja környékén vittek román piranha 5-öket, kommentek 99 százaléka:

A: a kormány hazudik, fegyverezzük az ukránokat
B: a kormány készül október 23-ra....
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 092
4 058
113

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 821
77 982
113
A civilek többsége + valamennyi sajtó is, így is úgy is azt hiszi, hogy ukránba megy, mindegy mit lát, csak haditechnika legyen. Pl nemrég volt egy vidi, Baja környékén vittek román piranha 5-öket, kommentek 99 százaléka:

A: a kormány hazudik, fegyverezzük az ukránokat
B: a kormány készül október 23-ra....
Magyar tankok mennek ukrajnába?
A mocskos ellenék/Brüsszel/Soros ezt is elintézte...
(ez az átlag magyar polgár ezekre a képek adott válasza).
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 511
18 525
113
Az OTOKAR 6X6-os exportja Európába:

@OtokarAS
Október 18-án írja alá a szerződést az egyik európai ország által meghirdetett taktikai kerekes páncélozott jármű pályázat keretében
• A szerződés értéke körülbelül 130 millió euró
• A szerződés kiterjed a 6X6-os taktikai kerekes páncélozott járművek beszerzésére, valamint ezen járművek karbantartási berendezéseire és képzési szolgáltatásaira
• A szállítások 2024 második felében kezdődnek és 2025-ben fejeződnek be

Ezek lehetnénk mi is!
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 564
113
Hát nagyon más nincsen olyan kapcsolatban a kipcsak testvérekkel mint mi, ergo csak mi leszünk ezek. Kriss írta hogy azért ment itt a török gépek tesztelgetése. :rolleyes: