War Thunder (Gaijin Entertainment)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Csak az a k*rva grind ne lenne. Van erre valami értelmes megoldás azon kívül hogy nincs pénzem mert egésznap tolom / nincs pénzem mert az iszonyat túlárazottan vehető valutából veszem meg a dolgokat? Mert egyikhez sincs kedvem, évek óta be vagyok ragadva ugyanoda (kb. világháború vége).
Jól kell játszani. Tudod, skill issue ;) :D ! Viccet félretéve nekem egy nép repülőben nulláról kb egy hétvége alatt tier 3 vagy 4 alja, tehat WW2 vége, Br 5.7 környéke. Simben játszom. Prémium pár napra filléres, főleg féláron.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
prémium idő muszáj ahhoz hogy eljuss valahova. Ezután két opció van veszel egy jó prémium járművet egy nyári vagy téli leárazás alkalmával (-50%) és így kevesebb idő befektetéssel haladsz.
Ha időd van csak pénzt nem akarsz elkurni pixelekre akkor event jármű grind amit eladsz a piacon és veszel belőle amit akarsz...
Ha consolon vagy akkor megszívtad, nekik nincs piac.
Én megszenvedtem az OBJ 292 cuponért s most kaphatnék érte 70 dollár értékben GJN-t ha eladom a piacon. jövő héten 100 dollárokért fog röpködni.
Igen, ez sokat segít, bár én semmit nem adok el. Mohó gyűjtő vagyok, kell nekem.

A napi air és ground assault árkád ad free bónuszt, ha nyertek 300% ot, az is rengeteget gyorsít/sok pénzt fial.

Simet kell játszani, az a mód fossa az XP-t. Nekem átlagban egy egy enduring confrontation ha nyerjük, prémmel hoz 40000-60000 XP-t ma is.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Csak az a k*rva grind ne lenne. Van erre valami értelmes megoldás azon kívül hogy nincs pénzem mert egésznap tolom / nincs pénzem mert az iszonyat túlárazottan vehető valutából veszem meg a dolgokat? Mert egyikhez sincs kedvem, évek óta be vagyok ragadva ugyanoda (kb. világháború vége).
Egyébként ne erőltesd minden áron a gyors haladást szerintem. Nekem megvan a Mig29, F15, Szu27, Mirage, F16, Top tankok, szinte minden népnél, s kurva jókat játszom bármikor alap T 34 el, PzIV el, stukával, Emil messerrel, Il2 vel meg Yak1B vel is.

Ne görcsösen akarj haladni, ez a legpróbb tanácsom, komolyan. Élvezd amid van. Egy jó line up legyen meg, map ismeret, stratégiak, és csapassad, ennyi a lényeg!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 854
78 069
113
Egyébként ne erőltesd minden áron a gyors haladást szerintem. Nekem megvan a Mig29, F15, Szu27, Mirage, F16, Top tankok, szinte minden népnél, s kurva jókat játszom bármikor alap T 34 el, PzIV el, stukával, Emil messerrel, Il2 vel meg Yak1B vel is.

Ne görcsösen akarj haladni, ez a legpróbb tanácsom, komolyan. Élvezd amid van. Egy jó line up legyen meg, map ismeret, stratégiak, és csapassad, ennyi a lényeg!
Nem tudom, de nekem már egy Leopard 1-el vagy T-55-el is annyival másabb a járék mint egy Pantherrel vagy T-34-85-tel (lejjebb ne is beszéljünk), mintha nem is ugyanazzal a játékkal játszanál.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and zsolti

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 500
13 475
113
Csak az a k*rva grind ne lenne. Van erre valami értelmes megoldás azon kívül hogy nincs pénzem mert egésznap tolom / nincs pénzem mert az iszonyat túlárazottan vehető valutából veszem meg a dolgokat? Mert egyikhez sincs kedvem, évek óta be vagyok ragadva ugyanoda (kb. világháború vége).

Én fizetős cucc nélkül jutottam el a Leó 2A6-osig :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Nem tudom, de nekem már egy Leopard 1-el vagy T-55-el is annyival másabb a járék mint egy Pantherrel vagy T-34-85-tel (lejjebb ne is beszéljünk), mintha nem is ugyanazzal a játékkal játszanál.
Persze hogy más. De élményben nekem semmivel sem ad kevesebbet a tier 3 alja, mondjuk a BR 3.7 - 4.3 környéke, mint a Top Tier 11.7 nél, vagy repülőgépekkel a 12.3.

Top tier pörög mint a disznó mindenki thermózik, meg laser range finderezik, gyakorlatilag nem igen van mellélövés sok km-en sem, 1700m/sec apfsds el sokszor nélküle sem, kapásból. Pörög, s egalizál a átékosok közt sokat. Aki helyben campel, elsőnek lát meg, szinte mindenki eltalál és átüt mindenkit elsőre. Az ágyú környékét lőve szétbaszva vissza lőni se tudsz, max gyors füst, és menekülsz max ha tudsz fedezékbe. De általában halál ha meglőnek.

Tier 3/4 ben meg kurvára kijön a játékosok közti különbség, ki hogy becsül kapásból távolságot, hogy lő, hogy szögeli pl. egy tiger páncélját, hohy váltogatja adott célra a lőszer típust etc. Az igazi skill ott van sztem valahol a hidegháború legelejéig, utána már reflex game.

Ettől függetlenül van hogy rámjön a top tier őrület, aztán veretem neki Szu27/F15 el sim-ben, de az tényleg arról szól hogy őrült módon dobálom a chaffet/flare-t utánégetővel forogva nagy ívben figyelve arra hogy ne menjek 900 alá félvakon szürkén csőlátással/vagy pirosban azokra a pixelekre a rakétát amit fél szemmel a hudra nézve enemynek látok, nem dupla vonalnak ;) !
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 500
13 475
113
Csak az a k*rva grind ne lenne. Van erre valami értelmes megoldás azon kívül hogy nincs pénzem mert egésznap tolom / nincs pénzem mert az iszonyat túlárazottan vehető valutából veszem meg a dolgokat? Mert egyikhez sincs kedvem, évek óta be vagyok ragadva ugyanoda (kb. világháború vége).

Grind szempontjából csak a Brit ág az iszonyatos szopás.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Vannak olyan prémium cuccaim, amihez szoptam a grindeléssel, és van olyan is, amit relatíve könnyen meg lett.

És beismerem, az amerikai ágon megvettem az XM-1 (GM-et). És orosz ágon az Objekt 120-ast. De azok megérték.
Nekem a három profilból 2-n is megvan az XM-1, az egész korrekt, egy kurva gyors flanker/capper, szar papír páncéllal. Régen jobb volt.

Az Object 120 az meg a tipikus glasscannon.

Jellemzően a játékban a gyors flankerek/glasscannonok hozzák leginkább a gyors fejlődést groundban, repülőknél meg az attackerek.

Ha egy népet ki akarok húzni gyorsan, idő hatékonyan, veszek pl. Olasz groundhoz egy Centaurot, vagy brit Airhez egy wyvernt.

Aztán idővel úgy is meglesz mindenhez minden :D !
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Grind szempontjából csak a Brit ág az iszonyatos szopás.
Dehogy az... Mivel szenvedsz?

Repülőknél Wyvernnel pont a brit lett meg nulláról PS5 accountomon egy hétvége alatt Tempest+Griffon Spitekig, MK22/24 ig. Az mondjuk durva volt, de azért na, nulláról...

Tankoknál az elejét lehoztam Cromwellekkel, utána elértem kb ott is másik hétvégén churchill VII ig, azt a szart baszki ha nem kap totális uptiert, nem lehet kilőni! A Comet is nagyon jó. Utána go a Centurionra, s már utána bármerre mész, minden jó.

Mivel és hol akadtál el?
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 942
15 653
113
Jól kell játszani. Tudod, skill issue ;) :D !

Kösz. :D

Viccet félretéve nekem egy nép repülőben nulláról kb egy hétvége alatt tier 3 vagy 4 alja, tehat WW2 vége, Br 5.7 környéke. Simben játszom. Prémium pár napra filléres, főleg féláron.

Annyi időm nincsen, letolok pár meccset lazításnak és csókolom, a repcsikhez alig nyúlok, elég arcade az irányítás is fura rendes simek után. Inkább tankozom meg hajózom. A tankokkal a probléma az hogy mindig ugyanaz a bumrush megy egy pontra, a grafikát sem butítom, így viszont adok kapok megy folyamatosan. Lehet elő kellene venni a Simet mert az legalább élvezetes, csak nagyon kevés játék van és az RP is lassan gyűlik így.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and zsolti

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 500
13 475
113
Dehogy az... Mivel szenvedsz?

Repülőknél Wyvernnel pont a brit lett meg nulláról PS5 accountomon egy hétvége alatt Tempest+Griffon Spitekig, MK22/24 ig. Az mondjuk durva volt, de azért na, nulláról...

Tankoknál az elejét lehoztam Cromwellekkel, utána elértem kb ott is másik hétvégén churchill VII ig, azt a szart baszki ha nem kap totális uptiert, nem lehet kilőni! A Comet is nagyon jó. Utána go a Centurionra, s már utána bármerre mész, minden jó.

Mivel és hol akadtál el?

A Centurion-okkal, mert az APDS az semmit nem ér.

Ellenben mindenki másnál ott volt a kumulatív gránát.
 
  • Hűha
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Kösz. :D



Annyi időm nincsen, letolok pár meccset lazításnak és csókolom, a repcsikhez alig nyúlok, elég arcade az irányítás is fura rendes simek után. Inkább tankozom meg hajózom. A tankokkal a probléma az hogy mindig ugyanaz a bumrush megy egy pontra, a grafikát sem butítom, így viszont adok kapok megy folyamatosan. Lehet elő kellene venni a Simet mert az legalább élvezetes, csak nagyon kevés játék van és az RP is lassan gyűlik így.
Simben totálisan más a játékélmény repülőknél. Magasan a legjobb. Repülőknél csak azt játszom, Enduring Confrontationt, tankokkal vegyesen Simet/Realt. Repcsihez kell Simben a Joystick hogy élvezhető legyen, az tény.

Én sem veszem le a grafikát PC-n, Ps5-ön meg ha akarnék se tudnék low grafikázni.

Tudod mi a zorall? Ps kontrollerrel bemenni egeres buzik ellen tankozni reálba, ez az új mazohista hobbim :D !
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
A Centurion-okkal, mert az APDS az semmit nem ér.

Ellenben mindenki másnál ott volt a kumulatív gránát.
Imádom! Gyors reload, nagy átütés, jó pásztázott lőtáv a nagy sebesség miatt. Nem öl általában elsőre, de lődd a weak pointokat enemyn, ha nem ismered az adott tankot lődd a torony és test találkozását, szétbaszva a torony mozgást, vagy az ágyú mellett a závárt, hogy ne tudjon visszalőni. Nem egy leo1 mozgékonyság, de jó páncélvédelem, szerintem helyes taktikával jók azok.

Ha szopat a game reálban hogy full uptiereket kapsz zsinórban (igazából nem a játék szopat, hanem épp olyan a játékosok összetétele akik veled egy időben épp azt a tankot játszák amit ) menj Ground Simben. Ott látod hogy mi ellen játszhatsz maximum, nincs nagyon meglepi, rádásul alap Centurion a saját Sim bracketjében A LEGJOBB tank. Ott te szopatsz vele halálra mindenkit.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 854
78 069
113
Persze hogy más. De élményben nekem semmivel sem ad kevesebbet a tier 3 alja, mondjuk a BR 3.7 - 4.3 környéke, mint a Top Tier 11.7 nél, vagy repülőgépekkel a 12.3.

Top tier pörög mint a disznó mindenki thermózik, meg laser range finderezik, gyakorlatilag nem igen van mellélövés sok km-en sem, 1700m/sec apfsds el sokszor nélküle sem, kapásból. Pörög, s egalizál a átékosok közt sokat. Aki helyben campel, elsőnek lát meg, szinte mindenki eltalál és átüt mindenkit elsőre. Az ágyú környékét lőve szétbaszva vissza lőni se tudsz, max gyors füst, és menekülsz max ha tudsz fedezékbe. De általában halál ha meglőnek.

Tier 3/4 ben meg kurvára kijön a játékosok közti különbség, ki hogy becsül kapásból távolságot, hogy lő, hogy szögeli pl. egy tiger páncélját, hohy váltogatja adott célra a lőszer típust etc. Az igazi skill ott van sztem valahol a hidegháború legelejéig, utána már reflex game.

Ettől függetlenül van hogy rámjön a top tier őrület, aztán veretem neki Szu27/F15 el sim-ben, de az tényleg arról szól hogy őrült módon dobálom a chaffet/flare-t utánégetővel forogva nagy ívben figyelve arra hogy ne menjek 900 alá félvakon szürkén csőlátással/vagy pirosban azokra a pixelekre a rakétát amit fél szemmel a hudra nézve enemynek látok, nem dupla vonalnak ;) !
Szerintem k7s br-ben szenvedés a játék.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 500
13 475
113
Imádom! Gyors reload, nagy átütés, jó pásztázott lőtáv a nagy sebesség miatt. Nem öl általában elsőre, de lődd a weak pointokat enemyn, ha nem ismered az adott tankot lődd a torony és test találkozását, szétbaszva a torony mozgást, vagy az ágyú mellett a závárt, hogy ne tudjon visszalőni. Nem egy leo1 mozgékonyság, de jó páncélvédelem, szerintem helyes taktikával jók azok.

Ha szopat a game reálban hogy full uptiereket kapsz zsinórban (igazából nem a játék szopat, hanem épp olyan a játékosok összetétele akik veled egy időben épp azt a tankot játszák amit ) menj Ground Simben. Ott látod hogy mi ellen játszhatsz maximum, nincs nagyon meglepi, rádásul alap Centurion a saját Sim bracketjében A LEGJOBB tank. Ott te szopatsz vele halálra mindenkit.

Mind a Királytigrisek, mind a JSz-3-asok, JSz-4-esek, és a T-54-esek kemény ellenfelek nekem a Centurionnal :(
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Szerintem k7s br-ben szenvedés a játék.
A tier 3 ig nem szeretem én sem. Mit nevezünk kis Br-nek? Én már alap shermanokkal, PIIIM-el, T34 1941-el, PIVF2 vel vidáman elvagyok. Nem az a kedvencem, de teljesen jó. Általában nézve a két végét nem igazán szeretem tankoknál, az ilyen kis szar szöcskéket, mint a PZII, meg BT5/7, de nekem annyira a T80BVM/90M vs Leo2A7/M1A2 se jön be. Az full reflex lövölde, túl gyorsak és halálosak a gépek, minden segítséggel.

Repülőknél csak a nagyon eleje nem tetszik, ott a végével sincs bajom, bár a legjobban ott is a WW2 végét szeretem, BF109G10/K4, Fw190 D9, Yak-9 U/La-7/P-38/47/51D20/Ki84/MkIX spit etc.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Mind a Királytigrisek, mind a JSz-3-asok, JSz-4-esek, és a T-54-esek kemény ellenfelek nekem a Centurionnal :(
Most felsoroltad érted az adott népek legerősebb gépeit a kortárs korszakban! Persze hogy erős ellenfelek! Te is az vagy nekik, ez vígasztaljon. Nekem mind megvan amit felsoroltál, és nem egyszer kiszoptam velük Centurionok ellen.

Amúgy KT, Is 3/4 szarabb átütést tud mint Te, cserében az tény, ha ők egyszer belőnek leugrik a tornyod. De pl. IS- el melléd lőnek, vagy pattan rólad, 20 sec a következő lövése, te addig lősz pro személyzettel 3-at!!!

A KT meg kibaszott lassú, lomha szar, a tornya úgy forog hogy sokszor ilyen kis lufasz M18 al trollkodom meg őket, circle strafeben városi harcban, totál esélytelenek.

Az a Centurion egy szerintem tök jó elegy, egy semmi extra, de mindenben legalább közepes. Ha az ellenfeled gyengéjére játszol, nyersz.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 500
13 475
113
Most felsoroltad érted az adott népek legerősebb gépeit a kortárs korszakban! Persze hogy erős ellenfelek! Te is az vagy nekik, ez vígasztaljon. Nekem mind megvan amit felsoroltál, és nem egyszer kiszoptam velük Centurionok ellen.

Amúgy KT, Is 3/4 szarabb átütést tud mint Te, cserében az tény, ha ők egyszer belőnek leugrik a tornyod. De pl. IS- el melléd lőnek, vagy pattan rólad, 20 sec a következő lövése, te addig lősz pro személyzettel 3-at!!!

A KT meg kibaszott lassú, lomha szar, a tornya úgy forog hogy sokszor ilyen kis lufasz M18 al trollkodom meg őket, circle strafeben városi harcban, totál esélytelenek.

Az a Centurion egy szerintem tök jó elegy, egy semmi extra, de mindenben legalább közepes. Ha az ellenfeled gyengéjére játszol, nyersz.

És a Centurion vs. T-54-es ?