Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 066
92 116
113
Az egyik ismerősöm (atom mérnök) sokat dolgozott külsősként a Paksi atomerőműben (nyugaton is), úgyhogy belülről vannak elég jó infói. Az egyik az, hogy a Fidesznek egyáltalán nem volt semmilyen szakembere, aki a Paksi atomerőmű működésével kapcsolatosan bármiben is kompetens lett volna. Mivel a Kádár rendszer alatt végzett speciálisan képzett mérnökök, szakemberek az MSZP "szárnyai" alatt működtek 1990 után, elég zárt közösséget alkottak. Többek között sok pénzt tudtak lenyúlni a volt vezérigazgatóval együtt.
Nagyon nem volt jó véleménye a pihentető berendezésről, szerinte rosszul volt megtervezve, ezért is történt a baleset, amelyet a végén az oroszok hoztak helyre, volt aki meg is halt orosz részről. A Siemens-től vásárolt berendezések sem voltak megfelelőek.
Elmondása szerint egy évig szállásolták, itatták, etették (+ szex szolgáltatások) a nemzetközi ellenőrt, hogy el tudjanak sok mindent tusolni Kovács József-ék.
Az orosz átadott tervekben szándékosan több hiba van, mégpedig azért, mert az oroszok állítólag úgy gondolják, hogy a terveket közvetlenül átadjuk az USA-nak az EU-n keresztül. (Ez azért meredek).
Csak a vastaggal kiemeltre reagálok, de ha a többiben is csak ennyi a tévedés, akkor ez nekem inkább konteozás.... főleg, hogy az oroszok direkt xar terveket adtak.

Szal a fidesz paksi ogy. képviselője, volt Paks miniszter.
Süli János

1980-tól az Erőmű Beruházási Vállalat (ERBE) üzembe helyező mérnökeként a Paksi Atomerőműben dolgozott, 1985-től az erőműhöz került, mint üzembe helyező csoportvezető. 1986-tól a Villamos Üzemviteli Osztály, 2000-től a Villamos és Irányítástechnikai Üzemviteli Osztály vezetője. 2001-től az Üzemviteli Főosztályt vezette.

2004. január 15-től az Atomerőmű műszaki igazgatója. 2005. január 15-én kinevezték üzemviteli igazgatónak, majd 2009. március 24-én több évtizedes kimagasló szakmai munkája elismeréseként vezérigazgatónak. 2010 és 2011 között vezérigazgató-helyettes volt

2017–22 között a paksi atomerőmű bővítésért felelős tárca nélküli miniszter, 2022-ben pár hónapig lemondásáig ugyanezért felelős államtitkár, 2014–17 között Paks polgármestere.[1



Előtte még Aszódi Attila vitte a projektet

1997-től 1999-ig a BME Nukleáris Technikai Intézetében dolgozott adjunktusként, majd 2002-ben az Intézet igazgatóhelyettesévé, 2004-ben igazgatójává nevezték ki, amely tisztséget 2014-ig viselte.

1999–2012 között a BME NTI Atomenergetika Tanszék (korábbi elnevezése Oktatóreaktor Nagylaboratórium) vezetője, 2012 augusztusa és 2013 márciusa között pedig a BME tudományos és innovációs rektorhelyettese volt.

Több mint 200 tudományos publikáció és egy szabadalom szerzője.

2004-től a VVER nukleáris reaktorokat üzemeltető országok tudományos együttműködési fóruma (Atomic Energy Research, AER) tudományos tanácsának tagja, 2005-től az AER „G” munkacsoport (AER Working Group G – “3D Thermal-Hydraulics”) megalapítója és elnöke.

2007-től az Országos Atomenergia Hivatal Tudományos Tanácsának tagja.

2014 és 2017 között a Miniszterelnökségen a paksi atomerőmű teljesítményének fenntartásáért felelős kormánybiztosa, 2017-től az atomerőmű kapacitásának fenntartásáért felelős államtitkára volt. A köztársasági elnök – a miniszterelnök javaslatára – a 18/2019. (I. 15.) KE határozattal 2019. január 15-i hatállyal államtitkári megbízatása alól felmentette
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 132
25 293
113
Nem az egész, hanem a részlet tervekben vannak szándékos hibák. Az, hogy meghalt valaki, vagy sem, nem fogják senkinek az orrára kötni.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
994
2 839
93
Nem az egész, hanem a részlet tervekben vannak szándékos hibák. Az, hogy meghalt valaki, vagy sem, nem fogják senkinek az orrára kötni.
Azért Pakson dolgozik 5.000 ember. Gondolod mind tartaná a száját? Ha meg otthon halt már meg az lehetett konyhai baleset is.
Az általam látott orosz tervekben nem szándékos hibák vannak, szimplán gyenge minőségűek. Illetve jól van felépítve a tervcsomag de rengeteg apró hibával és kb 15 évvel ezelőtti technológiával tervezve. Nyilván ezek nem a reaktor tervei.
És az angol sem nagyon megy nekik. Kint az építkezésen sem, pedig pl az alapozási projekt hivatalos nyelve az angol.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and bel

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
686
2 716
93
Csak a vastaggal kiemeltre reagálok, de ha a többiben is csak ennyi a tévedés, akkor ez nekem inkább konteozás.... főleg, hogy az oroszok direkt xar terveket adtak.

Szal a fidesz paksi ogy. képviselője, volt Paks miniszter.
Süli János

1980-tól az Erőmű Beruházási Vállalat (ERBE) üzembe helyező mérnökeként a Paksi Atomerőműben dolgozott, 1985-től az erőműhöz került, mint üzembe helyező csoportvezető. 1986-tól a Villamos Üzemviteli Osztály, 2000-től a Villamos és Irányítástechnikai Üzemviteli Osztály vezetője. 2001-től az Üzemviteli Főosztályt vezette.

2004. január 15-től az Atomerőmű műszaki igazgatója. 2005. január 15-én kinevezték üzemviteli igazgatónak, majd 2009. március 24-én több évtizedes kimagasló szakmai munkája elismeréseként vezérigazgatónak. 2010 és 2011 között vezérigazgató-helyettes volt

2017–22 között a paksi atomerőmű bővítésért felelős tárca nélküli miniszter, 2022-ben pár hónapig lemondásáig ugyanezért felelős államtitkár, 2014–17 között Paks polgármestere.[1



Előtte még Aszódi Attila vitte a projektet

1997-től 1999-ig a BME Nukleáris Technikai Intézetében dolgozott adjunktusként, majd 2002-ben az Intézet igazgatóhelyettesévé, 2004-ben igazgatójává nevezték ki, amely tisztséget 2014-ig viselte.

1999–2012 között a BME NTI Atomenergetika Tanszék (korábbi elnevezése Oktatóreaktor Nagylaboratórium) vezetője, 2012 augusztusa és 2013 márciusa között pedig a BME tudományos és innovációs rektorhelyettese volt.

Több mint 200 tudományos publikáció és egy szabadalom szerzője.

2004-től a VVER nukleáris reaktorokat üzemeltető országok tudományos együttműködési fóruma (Atomic Energy Research, AER) tudományos tanácsának tagja, 2005-től az AER „G” munkacsoport (AER Working Group G – “3D Thermal-Hydraulics”) megalapítója és elnöke.

2007-től az Országos Atomenergia Hivatal Tudományos Tanácsának tagja.

2014 és 2017 között a Miniszterelnökségen a paksi atomerőmű teljesítményének fenntartásáért felelős kormánybiztosa, 2017-től az atomerőmű kapacitásának fenntartásáért felelős államtitkára volt. A köztársasági elnök – a miniszterelnök javaslatára – a 18/2019. (I. 15.) KE határozattal 2019. január 15-i hatállyal államtitkári megbízatása alól felmentette
Süli kurvára nem (volt) fideszes. 2014-ben a néppárt.hu színeiben indult az önkormányzati választáson. Kizárólag Pakson voltak aktívak és úgy mosták le fideszt, mint a szar! Az összes egyénit megnyerték, még olyan jelöltek is nyertek, akik finoman szólva nem voltak népszerűek. Egyértelműen protest szavazás volt a fidesz ellen. Szégyenszemre csak a kopenzációs listáról jutott be egy közülük!

Ez ellen ki kellett találni valamit a fidesznek, hiszen itt nem szarral gurigáznak, 100 milliárdok repkednek és évtizedes távlatokban.
Ebből talán érthető már Süli karrierje...

Ebként pusztán azért írtam a bejegyzést, hogy hátha leesik még pár embernek, hogy hogyan működnek a dolgok. Szart sem ér a "népakarat", ócska szemfényvesztés a demokrácia. Sülin fizikailag is látszik jelleme, igazi kisgömbőc, mondjuk lehet, hogy ez is lesz a veszte. De én nem ítélem el ezért szerencsétlent, mert mindannyian ilyenek vagyunk, korrupdt disznók, csak annyira nyomorultak, hogy 99%-unk nem jut döntési helyzetbe se... :)
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 066
92 116
113
Süli kurvára nem (volt) fideszes. 2014-ben a néppárt.hu színeiben indult az önkormányzati választáson. Kizárólag Pakson voltak aktívak és úgy mosták le fideszt, mint a szar! Az összes egyénit megnyerték, még olyan jelöltek is nyertek, akik finoman szólva nem voltak népszerűek. Egyértelműen protest szavazás volt a fidesz ellen. Szégyenszemre csak a kopenzációs listáról jutott be egy közülük!

Ez ellen ki kellett találni valamit a fidesznek, hiszen itt nem szarral gurigáznak, 100 milliárdok repkednek és évtizedes távlatokban.
Ebből talán érthető már Süli karrierje...

Ebként pusztán azért írtam a bejegyzést, hogy hátha leesik még pár embernek, hogy hogyan működnek a dolgok. Szart sem ér a "népakarat", ócska szemfényvesztés a demokrácia. Sülin fizikailag is látszik jelleme, igazi kisgömbőc, mondjuk lehet, hogy ez is lesz a veszte. De én nem ítélem el ezért szerencsétlent, mert mindannyian ilyenek vagyunk, korrupdt disznók, csak annyira nyomorultak, hogy 99%-unk nem jut döntési helyzetbe se... :)
Ennek már semmi jelentősége, de Süli egy fideszes szatelit szervezet a Kisgazda Polgári Egyesület vidéki elnöke volt. Többször segítette a kampányban a Fideszt. Amikor 2014-ben Pakson tarolt az önkorin a helyi KDNP és a Fidesz paksi elnöke is őt támogatta szemben a fideszes polgarmesterjelölttel. Belső hatalmi harc volt....szal onnan jött, megmutatta a központtal szemben ki a helyi Jani, aztán visszakerült a pikszisbe, sőt följebb a miniszteri posztig.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 083
10 277
113
Nem ez volt a lényeg. Volt egy tévésorozat, ami ennek ürügyén készült, nehéz megmondani, hogy mekkora valóságtartalommal. Annak egy nagyon fontos epizódja volt, amikor kiderül, hogy tudtak arról, amiért a baleset bekövetkezik, csak titkosították az erről szóló feltáró tanulmányt, mert rossz fényt vetett volna ideológiai okból a Szovjetúnióra (mi vagyunk a legfejlettebbek!). A sorozat dramaturgiája szerint, ha erről nem hallgatnak, akkor Csernobilban bele se kezdenek ebbe a kísérletbe, mert ismerték volna a katasztrófát okozó tényezőt, amit már feltártak, csak nem előttük, hanem egy archívum mélyére süllyesztve. De hallgattak, ahogy ez a Telex cikk is azonos okból elhallgatja a nyugati nukleáris technológiával kapcsolatos jogos és hatalmas aggodalmakat, mivel ez a technológia egyre szarabb. Ők csak Orbánt akarják ideológiai okból szidni és mivel most a nukleáris technológia van soron ezügyben, ezért úgy kell hazudni, hogy a nyugati csodálatos legyen, a keleti meg szar. Akkor is, ha az ellenkezője a bizonyítottan igaz jelenleg. Csak a nyugatimádat és a Nyugat nagysága miatt erről a Telex ugyanúgy hallgat, ahogy azt a tanulmányt a sorozatban titkosító illetékes elvtárs a Szovjetúnió dicsősége védelmében.

De ők a kisebbik baj, a nagy nukleáris, vagy bármilyen kritikus technológiával foglalkozó nyugati cégek az igazi baj a jelen politikai környezetben az igazság utáni nyugati világban!

Akik azt a sorozatot csinálták feltehetően nem ismerték az egykori Szovjetúnió működését, de viszont itt élnek a kortárs Nyugaton, aminek minden rezdülése a vénáikban folyik és olyan látleletet állítottak ki, ami többet mond a kortárs Nyugatról, mint az egykori Szovjetúnióról. Framatom, Boeing, stb. A Csernobil sorozat róluk szól és azokról a jövendő katasztrófákról, amit a nyugati-rezsimek okoznak abban az ideológiától túlfűtött közegben, amiben léteznek, az ehhez profitárét lelkesen asszisztáló, mérnökileg kakukk vállalati menedzsment-rezsimek tapsikolásától kísérve. Vagy már okoztak is, lásd: Ethiopian Airlines Flight 302! Talán csak annyi a különbség, hogy a szovjetek nem öngyilkolták meg a valóságos Csernobil után egyenesen beszélő nukleáris mérnökeiket, ahogy az a Boeing embereivel történik mostanában.
A kínai technológia nagyon jó, de ha majd beszélsz olyannal aki már dolgozott velük nagyobb műszaki projekten akkor rájössz hogy a tudásuknál csak a bátorságuk nagyobb. (vagy az én építőipari mintám szerencsétlen, hisz nem süllyed el az anyahajójuk és nem robbannak fel hetente az erőműveik, de a mérnökök akikkel a barátaim, haverjaim meg én találkoztunk nem mérnökök)

Haver kedvenc története:
-Mekkora a cosfi értéke a berendezésenek?
-Nem tudom, mi az? Mennyi lehet?
- 0-1 között van és..
-mi a legjobb?
-1 de, de a biztosan nem az a...
-Kínai gép legjobb, 1!
-De az nem lehet...
-De 1, számold azt!
- Jól van, írásban is megkérdezem.

Második története:
-Ki tervezi a ... gépet? (kérdezi a kinai, aki hozza gépet)
-Én -feláll egy csinos kínai csaj-
-te nem, mész haza jön férfi ,ez bonyolult.

Az én történetem
-mi a padlószint amihez csatlakoznom kell az úttal?
-titkos, ne kérdezd!
-jó, akkor 150 méteren jövünk be.
-az rossz, magasan van!
-Hát, én biztosan nem megyek végig 0-tól 150-ig tippelgetve...
-Akkor rossz terv lesz.
-Tudom.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 968
36 029
113
A világ legnagyobb úszó naperőművét az indiai Madhya Pradesh-ben szinte teljesen elpusztította egy vihar.
Meghülűtek ezek az indusok is mán?!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 132
25 293
113
Az az orosz, aki bement a tartályba nem Pakson és nem rögtön halt meg, azért sem tud róla senki. A Fidesz nagyon sokáig nem rúgott labdába Pakson 1990 után. Nem a közel múltról írtam, hogy csak külső szemlélők voltak sokáig. A német, EU zöööd energia project úgy látszik elment, de mások, ahol van mögötte más energia is, lehet, hogy sokat fognak profitálni belőle a jövőben. Nem tudom, hogy "nyugaton" az atomenergia fejlesztése mennyire lassult le, de az látható hogy bajok vannak náluk. Viszont egy atom erőműnek csak egy része (a legfontosabb) az atom reaktor és kiszolgáló berendezései, a többiben még bőven labdába rúghatnak, ha normálisan állnak hozzá. Az, hogy az oroszoknak mennyire megy az angol, szerintem nézőpont kérdése, viszont még változhat, hogy az angol meddig marad a fő nyelv. Úgy tudom, hogy az alapozást magyar vállalatok csinálják. Viszont felháborít, hogy a rendesen leépített magyar cement ipar helyett a szlovákoktól vesszük a cementet a paksi építkezéshez. Ez is EU komfortos.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
980
2 750
93
Az az orosz, aki bement a tartályba nem Pakson és nem rögtön halt meg, azért sem tud róla senki. A Fidesz nagyon sokáig nem rúgott labdába Pakson 1990 után. Nem a közel múltról írtam, hogy csak külső szemlélők voltak sokáig. A német, EU zöööd energia project úgy látszik elment, de mások, ahol van mögötte más energia is, lehet, hogy sokat fognak profitálni belőle a jövőben. Nem tudom, hogy "nyugaton" az atomenergia fejlesztése mennyire lassult le, de az látható hogy bajok vannak náluk. Viszont egy atom erőműnek csak egy része (a legfontosabb) az atom reaktor és kiszolgáló berendezései, a többiben még bőven labdába rúghatnak, ha normálisan állnak hozzá. Az, hogy az oroszoknak mennyire megy az angol, szerintem nézőpont kérdése, viszont még változhat, hogy az angol meddig marad a fő nyelv. Úgy tudom, hogy az alapozást magyar vállalatok csinálják. Viszont felháborít, hogy a rendesen leépített magyar cement ipar helyett a szlovákoktól vesszük a cementet a paksi építkezéshez. Ez is EU komfortos.
Nincs meg a Beremendi cementgyár? :eek: :mad:
 

puppetmaster

Member
2010. szeptember 13.
8
27
13
Az az orosz, aki bement a tartályba nem Pakson és nem rögtön halt meg, azért sem tud róla senki. A Fidesz nagyon sokáig nem rúgott labdába Pakson 1990 után. Nem a közel múltról írtam, hogy csak külső szemlélők voltak sokáig. A német, EU zöööd energia project úgy látszik elment, de mások, ahol van mögötte más energia is, lehet, hogy sokat fognak profitálni belőle a jövőben. Nem tudom, hogy "nyugaton" az atomenergia fejlesztése mennyire lassult le, de az látható hogy bajok vannak náluk. Viszont egy atom erőműnek csak egy része (a legfontosabb) az atom reaktor és kiszolgáló berendezései, a többiben még bőven labdába rúghatnak, ha normálisan állnak hozzá. Az, hogy az oroszoknak mennyire megy az angol, szerintem nézőpont kérdése, viszont még változhat, hogy az angol meddig marad a fő nyelv. Úgy tudom, hogy az alapozást magyar vállalatok csinálják. Viszont felháborít, hogy a rendesen leépített magyar cement ipar helyett a szlovákoktól vesszük a cementet a paksi építkezéshez. Ez is EU komfortos.

Nincs olyan hogy bement a tartalyba..a tartaly az 1. sz technologiai aknaban volt, 5 meter melyen a vizben, teli vizzel (sajnos csak miutan leemeltek a feldelet volt teljesen tele...)
 

puppetmaster

Member
2010. szeptember 13.
8
27
13
A kínai technológia nagyon jó, de ha majd beszélsz olyannal aki már dolgozott velük nagyobb műszaki projekten akkor rájössz hogy a tudásuknál csak a bátorságuk nagyobb. (vagy az én építőipari mintám szerencsétlen, hisz nem süllyed el az anyahajójuk és nem robbannak fel hetente az erőműveik, de a mérnökök akikkel a barátaim, haverjaim meg én találkoztunk nem mérnökök)

Haver kedvenc története:
-Mekkora a cosfi értéke a berendezésenek?
-Nem tudom, mi az? Mennyi lehet?
- 0-1 között van és..
-mi a legjobb?
-1 de, de a biztosan nem az a...
-Kínai gép legjobb, 1!
-De az nem lehet...
-De 1, számold azt!
- Jól van, írásban is megkérdezem.

Második története:
-Ki tervezi a ... gépet? (kérdezi a kinai, aki hozza gépet)
-Én -feláll egy csinos kínai csaj-
-te nem, mész haza jön férfi ,ez bonyolult.

Az én történetem
-mi a padlószint amihez csatlakoznom kell az úttal?
-titkos, ne kérdezd!
-jó, akkor 150 méteren jövünk be.
-az rossz, magasan van!
-Hát, én biztosan nem megyek végig 0-tól 150-ig tippelgetve...
-Akkor rossz terv lesz.
-Tudom.
Pontosan....hasonlo tapasztalataim vannak nekem is.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 132
25 293
113
Nem tudom, hogy mikor és hova ment be, de valami salak anyagot kellett kiszednie az ismerősöm szerint. Ő biztosan tudja, mert ez a szakterülete és ezzel foglakozik a gyakorlatban, ráadásul bizonyos tervek elfogadásában Ő az egyik szakértő.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 969
19 214
113
Ahogy a lerakódásokat említetted, az lehetett a nem kellően tisztított reaktorvíztől - vagy a reaktorban hűtőkörben keringő víz utólagos szennyeződése belső szerkezeti korroziótól.
Na, csak meglett a "zsilipnél" esedékes leltárnál hiányzó csavarkulcs! (hogy a saját Pakson üzemeltetőtől halott történetem is hozzátegyem)
 
  • Tetszik
Reactions: Sunlight56

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 857
14 857
113
Na, csak meglett a "zsilipnél" esedékes leltárnál hiányzó csavarkulcs!
Első munkanapom az életben - ilyen volt.
Ott is meglett a karbantartást végzett szerelőcsapat ládájából hiányzó franciakulcs - fele.. Ez a 0.4 kV os gyűjtősinen tartózkodott, visszakapcsoláskor pár perc rezgetés után beállt 2 fázis közé.. A helyzetet a gyár 20 kV os oldali EIB megszakítója mentette meg..
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 969
19 214
113
Első munkanapom az életben - ilyen volt.
Ott is meglett a karbantartást végzett szerelőcsapat ládájából hiányzó franciakulcs - fele.. Ez a 0.4 kV os gyűjtősinen tartózkodott, visszakapcsoláskor pár perc rezgetés után beállt 2 fázis közé.. A helyzetet a gyár 20 kV os oldali EIB megszakítója mentette meg..
Szép!

A paksi történetről azt hallottam, hogy a vegyelemzés találta meg a hűtővízben :)
 
  • Tetszik
Reactions: Sunlight56