[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 504
55 713
113
Ez a KF-31 techdemó (marder evo) nincs is rajta semmilyen APS...
A sarkokat tudom, hogy fogva vannak körben 360 fokos a lefedettség vízszintben, a mellső töltet teljes fronton fed a felhővel.
Egy bizonyos szögig a szögben érkezőkig jó, de hogy mi a pontos szög ne kérdezd.

Oksa. Köszönöm a választ!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 382
31 768
113

Én úgy látom, hogy egy adott irányszögben működik. Persze van egy lökéshullám kiterjedése , de az korlátos.
RPG vékony műanyag héját talán szélesebb tartományban is bezúzza. Keményebb tárgyak esetén...



Megpróbáltam bejelölni az irányokat:
01cedef766af91c82a0bbffa435deff2.jpg

1. A jobb felső sarokban Javelin vagy drón érkezik. 30 foknál magasabb beesési szögnél , hogy állítja meg a rendszer?
Még az érzékelők is lefele néznek, meg szerintem a töltet is.
2. Sarok pontot érő támadás. Mivel reagál rá?
3. A páncélteknő alsó ívét érő támadás. Ilyenkor mi történik?
És továbbra is adott a kérdés. Keményhéjas kumulatív töltetekkel mit kezd a rendszer? Pl. BK14/18?

Ez a kép helytálló?
iu
Ha sok idod van,regebben betettem a csempe lökéshullám iranyokat es hatotavokat a Lynxen ábrát.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 504
55 713
113
Na sikerült azon túl belekötni, hogy német?

Megint nem sikerült a magyar nyelven olvasás.
Túl nagy, túl nehéz, alacsony passzív páncélvédelem, alacsony tűzerő, kisszériás gyártás, export esélyek hiánya stb...
Van minden csak ignorálod.

De ezt már mind leírtam és pont neked egyébként

Ha így van, akkor úgy látszik öregszem :D
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 397
14 440
113
wellnesközpont meg a harcjármű nem ugyan az.
Jaj.
Egy harcjármű attól hogy van benne hely kinyújtani a lábadat, már wellnesközpont? :confused: :D :rolleyes:
értem, hogy afgánban rohad kényelmes lett volna a Lynxel gurulgatni,
Jajjajjajajaj.

Húha.

Na pár dolog.

Mivel sokszor napi 8-12 órat töltöttek az emberek a gèpekbe, nem azèrt szar mert kicsi a btr!
Főleg mivel legtöbbször tűzcsoport szinten dolgoztak vele. Azaz 4 fő.
+ Esetleg 1 tolmács, vagy 1 eü-s.
Szóval simán elfèrtek benne az emberek.
A cuccuk is.

De!

Egyrèszt amikor odakint 40-45 fok volt, akkor a gèpen belül olyan meleg, hogy pár óra alatt a lefagyasztott petpalackból, simán lehetett teafiltert belelógatásával, teát csinálni.
Ekkor az ember már úgy izzad, hogyha nem tolja a gateradot szinte víz helyett, egy idő után az ásványi anyagok, rendesen elfogynak a kis szervezetèből.
Ès a legjobb pillanatokban tud általában az ember combja/segge görcsöt kapni.

Masrèszt olyan meleg ez, hogy hiába izzadsz, az szinte rögtön elpárolog.
A pólódon kèpezve egy finom fehèr sórèteget.
Ez mikor mozogsz, finoman csisziteli a bőröd, a repeszálló súlya alatt.
Nem egy embernek vèresre, húsig dörzsölve, a vállát, kulcscsontját.
Jobb esetben csak rohadtul viszket.
Kis problèmának tűnhet, de amikor napi 8-16 óra hosszat rajtad van a repeszálló, bassza a sebeidet, szarabbul teljesítesz.

Masrèszt a btr-ben lèvő ülèsek is nagyon faszák.
Alapból kènyelmetlen, de ha van rajtad mellèny, esetleg camelback, a rövid ülőlap miatt mèg szarabb.
Mivel nulla oldaltartása, illetve náne biztonsági öv, ezèrt főleg szar terepen folyamatosan tartanod kell magad, kèzzel lábbal. Az sem fárasztó.o_O
Ráadásul közben nagyon jól tudsz figyelni.

A sofőrnek hogy mennyire szar, ezt a hulladèkot nagytávolságon, hosszútavon vezetni, azt szerintem nem kell rèszleteni. Főleg szar terepen.

Az iranyzó az ülèsre amúgyis csak módjával alkalmas szèkecskèjèn, mèg nagyobbat szopik.
Mert a merevítő rudak között ki/be mászni nagy èlmèny.
Ezek miatt a lába is alig fèr el.
Sebesültet onnan kihúzni is nagy nehèzsègek árán lehet.
A tornyot kurblival tekergetni napi több órát, meg tènyleg igazi wellness fieling.


Az afganisztánban kènyelmes lett volna a wellnesezni vagyó bandának a lynx?
Hát. Persze.
Normál ülès?
Biztonságiöv?
Èjjellató?
Lègkondi?
Joystickos torony?


Aha.
Na ezek ellenère sem lett volna alkalmas a gèp.
Hiszen a napi több száz km-megtètele megette volna a gèpeket rövid időn belül.
Az Ide kivitt pár darab láncos technikát legyen az marder, cv90 sem ilyen dolgokra használtak.
Masrèszt a max sebessègük úton annyival kevesebb, hogy a hosszúra nyúlt kimeneteleket, jópár órával megtoldotta volna.
Nem vèletlenül használ mindenki alapvetően kerekes technikát.

Ès bár lynxben nem ültem(valószínű nem is fogok) de egy lancossal napi 10 óra gurulás, azèrt valószínű megterhelőbb mint ami gumis jarmű.
Hangban/rezgèsben.

mostani háborúban is próbálják 1 órányi távra tartani a technikájukat harcba lépés előtt.

Mivel elvileg mi nehèzdd szinten használnánk a lynx-et nem kifuvarozni a frontra a katonákat, valószínű sokkal többet ülnènek a gèpben.

Itt az 1 óra ha megvalósul az a megmerevedett front, drónveszèly miatt van

Semmi nem garantálja, hogy mi ilyen haborút vívnánk.
Főleg hogy nincs lètszámunk, technikának állóhaború vívására max natoval közösen.



UI.: remèlem tegnap kimaxoltad az èvet. o_O
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 599
46 465
113
Jaj.
Egy harcjármű attól hogy van benne hely kinyújtani a lábadat, már wellnesközpont? :confused: :D :rolleyes:

Jajjajjajajaj.

Húha.

Na pár dolog.

Mivel sokszor napi 8-12 órat töltöttek az emberek a gèpekbe, nem azèrt szar mert kicsi a btr!
Főleg mivel legtöbbször tűzcsoport szinten dolgoztak vele. Azaz 4 fő.
+ Esetleg 1 tolmács, vagy 1 eü-s.
Szóval simán elfèrtek benne az emberek.
A cuccuk is.

De!

Egyrèszt amikor odakint 40-45 fok volt, akkor a gèpen belül olyan meleg, hogy pár óra alatt a lefagyasztott petpalackból, simán lehetett teafiltert belelógatásával, teát csinálni.
Ekkor az ember már úgy izzad, hogyha nem tolja a gateradot szinte víz helyett, egy idő után az ásványi anyagok, rendesen elfogynak a kis szervezetèből.
Ès a legjobb pillanatokban tud általában az ember combja/segge görcsöt kapni.

Masrèszt olyan meleg ez, hogy hiába izzadsz, az szinte rögtön elpárolog.
A pólódon kèpezve egy finom fehèr sórèteget.
Ez mikor mozogsz, finoman csisziteli a bőröd, a repeszálló súlya alatt.
Nem egy embernek vèresre, húsig dörzsölve, a vállát, kulcscsontját.
Jobb esetben csak rohadtul viszket.
Kis problèmának tűnhet, de amikor napi 8-16 óra hosszat rajtad van a repeszálló, bassza a sebeidet, szarabbul teljesítesz.

Masrèszt a btr-ben lèvő ülèsek is nagyon faszák.
Alapból kènyelmetlen, de ha van rajtad mellèny, esetleg camelback, a rövid ülőlap miatt mèg szarabb.
Mivel nulla oldaltartása, illetve náne biztonsági öv, ezèrt főleg szar terepen folyamatosan tartanod kell magad, kèzzel lábbal. Az sem fárasztó.o_O
Ráadásul közben nagyon jól tudsz figyelni.

A sofőrnek hogy mennyire szar, ezt a hulladèkot nagytávolságon, hosszútavon vezetni, azt szerintem nem kell rèszleteni. Főleg szar terepen.

Az iranyzó az ülèsre amúgyis csak módjával alkalmas szèkecskèjèn, mèg nagyobbat szopik.
Mert a merevítő rudak között ki/be mászni nagy èlmèny.
Ezek miatt a lába is alig fèr el.
Sebesültet onnan kihúzni is nagy nehèzsègek árán lehet.
A tornyot kurblival tekergetni napi több órát, meg tènyleg igazi wellness fieling.


Az afganisztánban kènyelmes lett volna a wellnesezni vagyó bandának a lynx?
Hát. Persze.
Normál ülès?
Biztonságiöv?
Èjjellató?
Lègkondi?
Joystickos torony?


Aha.
Na ezek ellenère sem lett volna alkalmas a gèp.
Hiszen a napi több száz km-megtètele megette volna a gèpeket rövid időn belül.
Az Ide kivitt pár darab láncos technikát legyen az marder, cv90 sem ilyen dolgokra használtak.
Masrèszt a max sebessègük úton annyival kevesebb, hogy a hosszúra nyúlt kimeneteleket, jópár órával megtoldotta volna.
Nem vèletlenül használ mindenki alapvetően kerekes technikát.

Ès bár lynxben nem ültem(valószínű nem is fogok) de egy lancossal napi 10 óra gurulás, azèrt valószínű megterhelőbb mint ami gumis jarmű.
Hangban/rezgèsben.



Mivel elvileg mi nehèzdd szinten használnánk a lynx-et nem kifuvarozni a frontra a katonákat, valószínű sokkal többet ülnènek a gèpben.

Itt az 1 óra ha megvalósul az a megmerevedett front, drónveszèly miatt van

Semmi nem garantálja, hogy mi ilyen haborút vívnánk.
Főleg hogy nincs lètszámunk, technikának állóhaború vívására max natoval közösen.



UI.: remèlem tegnap kimaxoltad az èvet. o_O
Imádom! :D
Na, ha már anoním BTR károsultak gyűlését tartunk, akkor mi a véleményed a BTR oldalsó lőréseiről?
:rolleyes:
Azok használhatóságáról, illetve, hogy mennyire alkalmasak folyamatos - értsd: 1 órás vagy annál hosszabb - menet közben, az oldalsó biztosításra,
feltűnő ellenség lefogására?
Van még pár irányított kérdésem!
A beltérből való tüzelés szépségei, - különös tekintettel - az elszívó rendszer hatékonysága hogyan idomul a modern hadviselés vagy a munkavédelem alapvető feltételeihez?
Lenne-e értelme szerinted oldalsó szenzorrendszerrel növelni a situation awareness-t, kimondottan ezen lőrések használata érdekében?
Nyilván az oldalsó kamerák felrakásának alapnak kell legyen, mert ellenkező esetben a forgalomban jedi erő kell, hogy tudd mi van melletted ( ha te vezeted).
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 504
55 713
113
Jaj.
Egy harcjármű attól hogy van benne hely kinyújtani a lábadat, már wellnesközpont? :confused: :D :rolleyes:

Miért, az összehasonlítási alapnak tekintet CV90-ben nincs erre lehetőséged?

Masrèszt a btr-ben lèvő ülèsek is nagyon faszák.

Ember, ki a f*szom beszélt itt a BTR-ről, ami egy gumikerekes APC, nem pedig IFV? o_O
Nagyon aranyos, hogy én többször leírtam, hogy a CV90-et tartom ideális méretnek.
Erre csak olyan hozzászólásokban megy a károgás, hogy: " de szar a BMP-1, meg szar BTR"
Hát szar bazd+ csak nem ezek voltak az összevetési alapjaim, amikor kritizáltam a Lynx bizonyos paramétereit.
Csak hát azzal összevetve nehezebb károgni. ;)
Azt meg, hogy afgánban mit össze nem szívtak a honvédek azt megint nem rajtam kell számon kérni, mert nem én voltam a miniszter... :rolleyes:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 599
46 465
113
Miért, az összehasonlítási alapnak tekintet CV90-ben nincs erre lehetőséged?



Ember, ki a f*szom beszélt itt a BTR-ről, ami egy gumikerekes APC, nem pedig IFV? o_O
Nagyon aranyos, hogy én többször leírtam, hogy a CV90-et tartom ideális méretnek.
Erre csak olyan hozzászólásokban megy a károgás, hogy: " de szar a BMP-1, meg szar BTR"
Hát szar bazd+ csak nem ezek voltak az összevetési alapjaim, amikor kritizáltam a Lynx bizonyos paramétereit.
Csak hát azzal összevetve nehezebb károgni. ;)
Azt meg, hogy afgánban mit össze nem szívtak a honvédek azt megint nem rajtam kell számon kérni, mert nem én voltam a miniszter... :rolleyes:
És milyen alapon tartod idealis méretűnek?
Bármelyik fentebb elmlített lövészjárműben ültél valaha bármilyen formában?
Csak mert nagymellénnyel okoskodsz ilyenek:
A wellnesközpont meg a harcjármű nem ugyan az.
Én értem, hogy afgánban rohad kényelmes lett volna a Lynxel gurulgatni, de legyünk őszinték.
A "kolléga" meg csak leírt pár szempontot, amivel ecsetelte, a helyhiány, és a nem megfelelő ergonómia iránti érzéketlenséged/értetlenséged helytelenségét.
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 397
14 440
113
értsd: 1 órás vagy annál hosszabb - menet közben, az oldalsó biztosításra,
feltűnő ellenség lefogására?
Kb semennyire.
Legalábbis terepen/földúton ahol hullámzik a gèp.

Max ha az egy lövèszárok, ahová úgy ahogy odalődözöl.
Vagy nyíltan rohamozó gyalogság.

Esetleg normál úton ahol nem hullámzik a ès ott mondjuk egy épületet lőssz vele.

De ha hárman vagytok 1 oldalt akkor mar egymást is zavarjátok az èrtelmes cèlzásban, mert nem tudtok mozogni.
Esetleg a gèppuskas kicsit jobb helyzetben van.

De mi soha nem lőttünk gèpből.(Minimum egy próbat megèrt volna)
Belepróbaltuk a fegyvert, cèlozgattunk de sok èrtelmèt nem láttuk.


Persze ha jön felèd több ilyen ès mindenhol villognak a torkolattüzek, annak nem mondom hogy az ellensègre nincs megfèlemlítő hatása.


Van még pár irányított kérdésem!
A beltérből való tüzelés szépségei, - különös tekintettel - az elszívó rendszer hatékonysága hogyan idomul a modern hadviselés vagy a munkavédelem alapvető feltételeihez
Úgy emlèkszem ezt a règi modernizáció is èrintette. Pont annak elègtelensège okán.

Lenne-e értelme szerinted oldalsó szenzorrendszerrel növelni a situation awareness-t, kimondottan ezen lőrések használata érdekében?
Nyilván az oldalsó kamerák felrakásának alapnak kell legyen, mert ellenkező esetben a forgalomban jedi erő kell, hogy tudd mi van melletted ( ha te vezeted
Puding próbaja.

De sok èrtelmèt nem látom. Főleg mert a vèkony páncèlzat miatt, hogy ebből folytassa az ember a harcot, azt nem tartom jó ötletnek.

Ès bár feladatfüggő. De valószínű elèg gyorsan kipatintanának pár gèpet, annak elègtelen páncèlvèdelme, szarul használható fegyverei miatt, akkor meg úgyis gèpről kell szállni.

Szerintem egy normális toronycsere többet èr.

A legnagyobb előnyèt ezeknek a lőrèseknek abban láttam, hogy szellőzőkènt funkcionáltak. o_O