[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
A nő azt állítja, amikor erről tudomást szerzett az egyik erőszaktevő, nemcsak beismerte a tettét, de azt is elmondta, hogy mindez azért történt, mert a nő nem adta oda magát. Katalint állítja: a kollégája megfenyegette őt arra az esetre, ha a történtekről beszélni mer. Ő azonban nem hagyta annyiban a dolgot, jelentést írt a parancsnokának, amiben nemcsak a megerőszakolásáról és a videóról, de a fenyegetésről is beszámolt.

– Azt mondták, hazudok, kitaláltam az egészet, aztán el akartak vitetni a pszichológiára az éjszaka közepén, hogy bolondnak nyilvánítsanak. Üvöltve tiltakoztam, amit hallott az édesanyám a kihangosított telefonomon.

Ezután a rendőrnőt szabadságra küldték, majd közölték vele, hogy telefonon értesítik a fejleményekről.

– Ennek ellenére december 10-ére berendeltek szolgálatra, holott én megmondtam, nem tudok azokkal az emberekkel együtt dolgozni és félek is tőlük. Erre azt a választ kaptam, hogy ha nem veszem fel a szolgálatot, katonai bűncselekményt követek el – jegyezte meg feldúltan a nő, aki úgy érzi, a laktanyában mindenki rajta röhög.

Az Országos Rendőr-főkapitányság megkeresésünkre közölte: „minden támogatást megadnak a nyomozáshoz”. Hozzátették: „a Készenléti Rendőrség parancsnoka intézkedett az érintettek szolgálatának munkahelyi találkozását kizáró módon történő szervezésére.”

Vagy intézkedtek, vagy most, hogy sajtóügy lett belőle mondják, hogy intézkedtek, mert eddig nem vették komolyan, hogy valóban megtörtént az ügy.
Ettől jobb már csak az lett volna, ha a csajszi ma bement volna szolgálatra és a két pasast szitává lövi a szolgálati fegyverével hirtelen felindulásból. Na akkor magyarázkodhattak volna arról, hogy intézkedtek a találkozás kizárásáról. Merthogy a korábbiak alapján inkább úgy tűnik úgy kezelték hamis vádat nyom a csajszi a két rendőr ellen, és húzza meg magát és jelentkezzen szolgálatra.
Máshol ilyenkor nem azonnal felfüggesztik a rendőröket?
Persze az az igazság, hogy látott már az ember fordítottjára is példát, hogy a sértett nő így vagy hasonló módon áll bosszút. Még azt is el tudom képzelni, hogy konszenzuális volt a dolog, de amikor kiderült le is videózták és ez kering a kollegák között akkor elpattant valami és akkor indította be a csajszit, mert egy konszenzuális légyott után a két bohóc egy életre nevetségessé tette a kollegák előtt a közös légyottról készült videó kerengetésével és az előmenetelét is elvágta, mielőtt esélye lett volna rá egyáltalán. Akármelyik is, a két rendőr "fiú" nem rendőr anyag.
Aki látta a videót az többet tud... vagy nem.
 
W

Wilson

Guest

Vagy intézkedtek, vagy most, hogy sajtóügy lett belőle mondják, hogy intézkedtek, mert eddig nem vették komolyan, hogy valóban megtörtént az ügy.
Ettől jobb már csak az lett volna, ha a csajszi ma bement volna szolgálatra és a két pasast szitává lövi a szolgálati fegyverével hirtelen felindulásból. Na akkor magyarázkodhattak volna arról, hogy intézkedtek a találkozás kizárásáról. Merthogy a korábbiak alapján inkább úgy tűnik úgy kezelték hamis vádat nyom a csajszi a két rendőr ellen, és húzza meg magát és jelentkezzen szolgálatra.
Máshol ilyenkor nem azonnal felfüggesztik a rendőröket?
Persze az az igazság, hogy látott már az ember fordítottjára is példát, hogy a sértett nő így vagy hasonló módon áll bosszút. Még azt is el tudom képzelni, hogy konszenzuális volt a dolog, de amikor kiderült le is videózták és ez kering a kollegák között akkor elpattant valami és akkor indította be a csajszit, mert egy konszenzuális légyott után a két bohóc egy életre nevetségessé tette a kollegák előtt a közös légyottról készült videó kerengetésével és az előmenetelét is elvágta, mielőtt esélye lett volna rá egyáltalán. Akármelyik is, a két rendőr "fiú" nem rendőr anyag.
Aki látta a videót az többet tud... vagy nem.
Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a hivatalos nyomozás eredménye....
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Tehát pár szót, mesengeres beszélgetések után

Van olyan rendőr, aki a hölgy felettese szeirint teljesen alkalmatlan volt rendőrnek, át se mehetett olna a pszichológia szűrésen.
Van olyan aki szerint alkoholos este volt, Megjegyzem bátmennyire agyunk ittasak, a NEM azt jelenti hogyNEM.
Van aki szerint meg sem történt, csak kitalálta.
Van aki szerint igen.
Akkor az én észrevételeim: 1: a cikk és a hír igaz, a rendőrnő igazat állít. 2: Részigazság van, mert nem lett elkábítva, csak finoman betintázott mindenki, és egy görbe este lett a dologból. 2A: a rendőrnő nem emlékszik semmire, így azt hiszi, megerőszakolták. 2B: emlékszik mindenre, de hogy lemossa a gyalázatot, bemószerolja a két kollégáját. 3: mindenki mindenre emlékszik, csak túltolták a dolgot, a fiúk bunkóztak, ez pedig a rendőrlány bosszúja. 4: semmi sem történt, az őrmester a kisujjából szopta ki a sztorit, a motivációit nem ismerjük.
Nézzük a dolog másik oldalát. A zuhanyhíradó szerint itt egy olyan rendőrlány alaptalan vádjai olvashatók, aki többször is "bukott" a pszichológiai teszteken, és ennek ellenére nem lett próbaidő alatt elküldve, pedig már akkor ismert volt, hogy labilis. Amennyiben ez a sztori igaz, akkor a rendőrség ugyanúgy nehéz helyzetben van, mert egyrészt beismeri, hogy olyan zsér a személy állomány feltöltése, hogy még az ilyen embereket is bentartják, másrészt ez csúnya bizonyítvány a parancsnoki állományra is, aki egy ilyen embert a rendszerben tart. A szart pedig, amit a ventillátorba dobtak, be fog teríteni mindenkit, és ha ki is derül, hogy a megosztott sztori rágalom, a büdöset meg a kakit nagyon nehéz lesz eltakarítani.

Kettő. Van valahol egy félig kész írásom a fegyeres és rendvédelmi erőkön belül elkövetett szexuális zaklatásokról. A latencia mindenhol eléri a tíz százalékot manapság - ennek fő oka nem az amit az alfamacsók írnak, hogy minek állt a seregbe, rendőrségbe, hanem az hogy az elmúlt évtizedben olyan pozitív társadalmi változások IS történtek, -a világ szerencsésebb felén, hogy ha kiderül, akkor már nem úgy tekintenek áldozatra, mint pár idióta - úgyiskartaaringyó- és ha nem is lett tökéletes a rendszer, de nem lehet mindent a szőnyeg alá söpörni, buktak meg tizedestől főtisztig az elkövetők.
Nemrég egy dokumentumfilm sugárzása után pld az ír védelmi miniszter kért nyilánosan bocsánatot,

ÉS nem fogom elhinni, hogy a lerohadt magyar rendvédelemnél az átlag ne érné el a világátlagot,
Uff, én beszéltem.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 391
31 714
113
Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a hivatalos nyomozás eredménye....
Emlékszel arra az esetre,mikor egy csaj jelentettfel rendőröket,hogy végig mentek rajta?A rendőrkocsit vegytisztitották a laborvizsgálat elött,a csaj vallomását alátámasztó mobilteló cellainformációs helymeghatározást meg törölték a vizsgálati anyagbol.....Aztán a csajt vonták eljárás alá hivatalos közeg rágalmazásáért....Állami karhatalom....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 621
46 711
113
Tehát pár szót, mesengeres beszélgetések után

Van olyan rendőr, aki a hölgy felettese szeirint teljesen alkalmatlan volt rendőrnek, át se mehetett olna a pszichológia szűrésen.
Van olyan aki szerint alkoholos este volt, Megjegyzem bátmennyire agyunk ittasak, a NEM azt jelenti hogyNEM.
Van aki szerint meg sem történt, csak kitalálta.
Van aki szerint igen.
Akkor az én észrevételeim: 1: a cikk és a hír igaz, a rendőrnő igazat állít. 2: Részigazság van, mert nem lett elkábítva, csak finoman betintázott mindenki, és egy görbe este lett a dologból. 2A: a rendőrnő nem emlékszik semmire, így azt hiszi, megerőszakolták. 2B: emlékszik mindenre, de hogy lemossa a gyalázatot, bemószerolja a két kollégáját. 3: mindenki mindenre emlékszik, csak túltolták a dolgot, a fiúk bunkóztak, ez pedig a rendőrlány bosszúja. 4: semmi sem történt, az őrmester a kisujjából szopta ki a sztorit, a motivációit nem ismerjük.
Nézzük a dolog másik oldalát. A zuhanyhíradó szerint itt egy olyan rendőrlány alaptalan vádjai olvashatók, aki többször is "bukott" a pszichológiai teszteken, és ennek ellenére nem lett próbaidő alatt elküldve, pedig már akkor ismert volt, hogy labilis. Amennyiben ez a sztori igaz, akkor a rendőrség ugyanúgy nehéz helyzetben van, mert egyrészt beismeri, hogy olyan zsér a személy állomány feltöltése, hogy még az ilyen embereket is bentartják, másrészt ez csúnya bizonyítvány a parancsnoki állományra is, aki egy ilyen embert a rendszerben tart. A szart pedig, amit a ventillátorba dobtak, be fog teríteni mindenkit, és ha ki is derül, hogy a megosztott sztori rágalom, a büdöset meg a kakit nagyon nehéz lesz eltakarítani.

Kettő. Van valahol egy félig kész írásom a fegyeres és rendvédelmi erőkön belül elkövetett szexuális zaklatásokról. A latencia mindenhol eléri a tíz százalékot manapság - ennek fő oka nem az amit az alfamacsók írnak, hogy minek állt a seregbe, rendőrségbe, hanem az hogy az elmúlt évtizedben olyan pozitív társadalmi változások IS történtek, -a világ szerencsésebb felén, hogy ha kiderül, akkor már nem úgy tekintenek áldozatra, mint pár idióta - úgyiskartaaringyó- és ha nem is lett tökéletes a rendszer, de nem lehet mindent a szőnyeg alá söpörni, buktak meg tizedestől főtisztig az elkövetők.
Nemrég egy dokumentumfilm sugárzása után pld az ír védelmi miniszter kért nyilánosan bocsánatot,

ÉS nem fogom elhinni, hogy a lerohadt magyar rendvédelemnél az átlag ne érné el a világátlagot,
Uff, én beszéltem.
Copypaste úr újra támad?
 
W

Wilson

Guest
Emlékszel arra az esetre,mikor egy csaj jelentettfel rendőröket,hogy végig mentek rajta?A rendőrkocsit vegytisztitották a laborvizsgálat elött,a csaj vallomását alátámasztó mobilteló cellainformációs helymeghatározást meg törölték a vizsgálati anyagbol.....Aztán a csajt vonták eljárás alá hivatalos közeg rágalmazásáért....Állami karhatalom....
Igen emlékszem, de azért már szerintem már más a helyzet, jelenleg ha egy kis nyilvánosságot kap egy ilyen ügy akkor ott már nincs sok esély arra, hogy a szőnyeg alá söpörjék az ügyet amennyiben úgy történt a dolog ahogy a hölgy elmondta......
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 391
31 714
113
Igen emlékszem, de azért már szerintem már más a helyzet, jelenleg ha egy kis nyilvánosságot kap egy ilyen ügy akkor ott már nincs sok esély arra, hogy a szőnyeg alá söpörjék az ügyet amennyiben úgy történt a dolog ahogy a hölgy elmondta......
Ne legyél már komolytalan.Csak azt nem sikálják el,amit nem akarnak.....Ez még mindig ugyan az a bolsevik államszervezet,ugyanazzal a müködési reflexekkel.
 
W

Wilson

Guest
Ne legyél már komolytalan.Csak azt nem sikálják el,amit nem akarnak.....Ez még mindig ugyan az a bolsevik államszervezet,ugyanazzal a müködési reflexekkel.
Nem vagyok komolytalan de hidd el nekem, hogy ilyen szempontból változott a helyzet, pont az előbb beszéltem egy debreceni rendőr ismerősömnek és megemlítettem neki ezt a dolgot és ugyanazt mondta mint @cinikus, az ügyészek nem a rendőrpártiságukról híresek, annyit mondott még ha vádak igazak akkor nagyon elmeszelik a bűnösöket, a kérdés szerinte az, hogy milyen szinten próbálták eltusolni (ha így volt) az ügyet, ha viszonylag alacsony színten akkor ott is lesz retorzió ha nagyon magasra nyúlnak a szálak az lehet esetleg a "meglássuk" kategória.....De azzal, hogy nyilvánosságra került az ügy nincs esélyük az ügy eltusolására...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 391
31 714
113
Nem vagyok komolytalan de hidd el nekem, hogy ilyen szempontból változott a helyzet, pont az előbb beszéltem egy debreceni rendőr ismerősömnek és megemlítettem neki ezt a dolgot és ugyanazt mondta mint @cinikus, az ügyészek nem a rendőrpártiságukról híresek, annyit mondott még ha vádak igazak akkor nagyon elmeszelik a bűnösöket, a kérdés szerinte az, hogy milyen szinten próbálták eltusolni (ha így volt) az ügyet, ha viszonylag alacsony színten akkor ott is lesz retorzió ha nagyon magasra nyúlnak a szálak az lehet esetleg a "meglássuk" kategória.....De azzal, hogy nyilvánosságra került az ügy nincs esélyük az ügy eltusolására...
Botrány az,mi kitudódik.És ha botrány van,azt már annyira nem sikálják el,beáldoznak pár kisembert.
Ez csak szépségtapasz,nem gyógyulás.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
835
4 237
93
Ezzel az üggyel az a probléma, mint általában ilyen ügyekkel. A csaj nem tett feljelentést rögtön, nem indult eljárás. Azt az állítását, hogy akkor jött rá hogy megerőszakolták, mikor meglátta a videót, inkább nem kommentálnám.

Elviekben van egy felvétel a történtekről. Kérdés mi látható azon.

Mert ha ott aznap mindenki berúgott, aztán partiba vágták a csajt, akkor a közösülést nem lehet tagadni. Viszont attól a ponttól kezdve többé-kevésbé a 2 faszi van szopóágon, mert ha nem is lehet bebizonyítani az erőszakot, akkor is elitéli őket a társadalom. Azt meg hogy tökrészegen mit csináltak, ki mit mondott, a csaj beleegyezett-e, mennyire volt részeg, egyáltalán érzékelte e hogy megdugják, nem tudom hogy fogják napokkal a történtek után kideríteni. Mert ha vannak is nyomok még abban a szobában, azok is max annyit bizonyítanak, hogy ott volt szex.

Én egyébként nem gondolnám hogy egy erőszakról felvételt készítenek a rendőr elkövetők, amit aztán tovább is küldözgetnek az ismerős kollégáknak, akik meg szarnak rá, és nem jelentik. Nem tudom elképzelni, hogy egy olyan felvételt, amin legalábbis gyanítható az erőszak, vagy egyértelmű, azt körbe adogatnának.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Vélemény:
Felmerült ugyebár, hogy nagy italozás volt. Namost ha folyamatosan isznak körre kört együtt, akkor egyértelmő, hogy egy 50-55 kilós rendőrnő előbb kerül filmszakadásos állapotba, mint a vele együtt ivó két 80-85 kilós kollega. Ha pedig a hölgy filmszakadásos állapotban van, akkor vélhetően látni lehetett, hogy akaratnyilvánításra képtelen állapotban van. Mert ugyebár fentebb azt hallottam ezt terjesztik a belső rendőr körökben, szóval szerintem nem jó védekezés. Azt, hogy akaratnyilvánításra képtelen a személy mattrészegen csak olyan felek között nem állapítja meg a bíróság ilyenkor, ha rendszeres szexuális kapcsolatuk van a feleknek. Ráadásul a hölgy személyiségi jogait is durván megsértették, amikor őt szexuális aktus során rögzítették videóra és ezt megosztották azokkal, akik nem voltak jelen.
Szerintem elég vékony jégen táncolnak a videón szereplő rendőr urak...
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
935
2 320
93
"azt a választ kaptam, hogy ha nem veszem fel a szolgálatot, katonai bűncselekményt követek el"

Katonai bűncselekményt hogy követhet el olyan aki nem katona?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 577
11 179
113
Sehogy. Btk. 127. § (3) Katonai bűncselekményt tettesként csak katona követhet el.
127. § (1) * E törvény alkalmazásában katona a Magyar Honvédség tényleges állományú, a rendőrség, az Országgyűlési Őrség, a büntetés-végrehajtási szervezet, a hivatásos katasztrófavédelmi szerv, valamint a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos állományú tagja.