[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 758
48 013
113
Újabb fegyver a kiskereskedelmi láncok elleni harcban
A 100 milliárd forintnál nagyobb árbevételt elérő kiskereskedelmi láncokat („praktikusan és ábécésorrendben az Aldi, az Auchan, a Lidl, a Penny Market, a Spar, illetve a Tesco”) két dolog is sújtaná, a lap szerint már törvényjavaslat-verzió is született, de az még csak terv. Egyrészt emelkedne a kiskereskedelmi adó, a nagyokra célzó sávos adó felső kulcsa tovább menne feljebb. Másrészt „a kormány egy olyan törvényt is fontolgat, amely (vélhetően alkotmányellenesen) a nagy láncoktól ingyen elvonná az áruiknak egy részét, azokat, amelyek közelednek a minőség-megőrzési határnapjukhoz. Amennyire tudjuk, a láncok kötelesek lennének felajánlani az államnak, egészen pontosan a hamarosan megalapítandó Élelmiszermentő Központnak (ÉMK) – amit majd a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kontrollál – minden élelmiszert a minőség-megőrzési időtartam előtt 48 órával.”

Ez akár azt is eredményezhetné, hogy nem lenne többé kenyér, zsemle, más pékáru a Tescoban, Aldiban, Sparban, és a többi külföldi hátterű élelmiszerláncnál, pont azért, mert a lejárat előtt 48 órával át kéne adniuk ingyen egy új állami szervnek. Akkor pedig sütni, forgalmazni sem érdemes.
Én lennék a legboldogabb, ha lenne olyan magyar élelmiszerüzlet (nem egyedi kisbolt, olyan már van!), ahova megéri bemenni, mert választékban, árakban, hozzáállásban hozza az elvárt szintet. De nincs ilyen. A CBA-k többsége megragadt a '90-es években, a Coop és társai pedig inkább valami ukrán üzletre emlékeztetnek.
Szerintetek jó ötlet ennyire nyilvánvalóan vegzálni a nem-magyar láncokat?
Ezt az energiát miért nem inkább a hazai kereskedelem fejlesztésére fordítják?
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 652
113
Ezen azert most felszaladt a szemoldokom...

Mert? Csak mellékesen elmondanám, anno a Honvédségnél is kerek-perec közölték, hogy akár a legutolsó kis nigger honvédet is bármikor csekkolhatja a KBH. Nem volt ez titok és most sem az hogy leginkább a speciális beosztásban lévőket vagy épp a valamilyen speciális feladat előtt álló illetőket, de gyakorlatilag BÁRKIT, BÁRMIKOR szúrópróbaszerűen fokozott ellenőrzésnek vethetnek alá. Baszki ebben semmi különleges nincs!!! Ugyanígy 100% jogos az, amikor parlamenti képviselőket csekkolnak vagy éppen olyan újságírókat akiknek komoly külföldi kapcsolatai vannak, vagy éppen NGO-kkal, neadjisten külföldi NGO-kkal állnak kapcsolatban. Ez az elhárítás és a különféle biztonsági hivatalok feladata. Majd akkor lehet nyivákolni, amikor egy ilyen ellenőrzés soirán szerzett MAGÁNJELLEGŰ adatokkal visszaélnek, de akinek nincs vaj a füle mögött, annak nincs félnivalója sem. De persze értem a dolgot, sokkal jobb lenne az, ha a Big Tech több érzékeny infot tudna egy komoly pozícióban lévő illetőről mint a saját hazájának a szakszolgálatai...
 
W

Wilson

Guest
Mert? Csak mellékesen elmondanám, anno a Honvédségnél is kerek-perec közölték, hogy akár a legutolsó kis nigger honvédet is bármikor csekkolhatja a KBH. Nem volt ez titok és most sem az hogy leginkább a speciális beosztásban lévőket vagy épp a valamilyen speciális feladat előtt álló illetőket, de gyakorlatilag BÁRKIT, BÁRMIKOR szúrópróbaszerűen fokozott ellenőrzésnek vethetnek alá. Baszki ebben semmi különleges nincs!!! Ugyanígy 100% jogos az, amikor parlamenti képviselőket csekkolnak vagy éppen olyan újságírókat akiknek komoly külföldi kapcsolatai vannak, vagy éppen NGO-kkal, neadjisten külföldi NGO-kkal állnak kapcsolatban. Ez az elhárítás és a különféle biztonsági hivatalok feladata. Majd akkor lehet nyivákolni, amikor egy ilyen ellenőrzés soirán szerzett MAGÁNJELLEGŰ adatokkal visszaélnek, de akinek nincs vaj a füle mögött, annak nincs félnivalója sem. De persze értem a dolgot, sokkal jobb lenne az, ha a Big Tech több érzékeny infot tudna egy komoly pozícióban lévő illetőről mint a saját hazájának a szakszolgálatai...
Ha elolvastad a cikket akkor tudod, hogy miért szaladt fel Áder Jáni szemöldöke is......Amikor a régi "harcostárs" akivel "vállvetve küldték haza a ruszkikat" pontosan tudja, hogy mikor mennyi haladt fogott akkor már nagyon gáz a helyzet......
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 423
3 725
113
Ha elolvastad a cikket akkor tudod, hogy miért szaladt fel Áder Jáni szemöldöke is...

Nem olvastam a cikket (önvédelem), de abban biztos vagyok, hogy a 24 az nem Áder Janit sajnálja, hanem azt szeretné, ha minél több választónak szaladna fel a szeme, és minél többen éreznék, hogy "nagyon gáz a helyzet". Ők erre játszanak, az igazság az mellékes.
Szerintem ugorgyunk, ne üljünk fel ilyen szinten kampánycikknek.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
840
4 256
93
Amúgy mi a baj ezzel? Minden rendőr, én is, hozzájárult hogy bármikor birói engedély nélkül lehallgassák. Tavaly még úgy szereltek le sokan, hogy lenyilatkozták hogy ehez már nem járulnak hozzá, és ez a jogviszony azonnali megszünését eredményezte.Most nem mindegy hogy milyen eszközzel végzik a lehallgatást? Tőlem lehet Unikornis is. Sztem BM vonalon minden szervezetre vonatkozik ez a lehallgatáshoz történő beleegyezés ahol hivatásosok dolgoznak.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 618
55 372
113
A Fideszt fel kell oszlatni a választás után. Rutinszerűen vád alá helyezni mindet, mert van bizonyíték bőven. Következő lépés hogy egymás ellen tanúskodjanak a jobb elbírálás reményében. Ez elég feszültséget fog generálni a párton belül hogy szétessen ilyen 5%-os Kisgazda körökre.
Utána egy megtisztult magyar közélettel lehet nekiállni 2026-nak.
Éljen a liberális demokrácia!
 
W

Wilson

Guest
Nem olvastam a cikket (önvédelem), de abban biztos vagyok, hogy a 24 az nem Áder Janit sajnálja, hanem azt szeretné, ha minél több választónak szaladna fel a szeme, és minél többen éreznék, hogy "nagyon gáz a helyzet". Ők erre játszanak, az igazság az mellékes.
Szerintem ugorgyunk, ne üljünk fel ilyen szinten kampánycikknek.
Mindenki azt gondolja vagy azt olvassa ki egy cikkből amit csak akar, ha úgy gondolja egy cikkről, hogy az egy kampánycikk akkor az a szíve joga, így aztán én majd saját magam eldöntöm, hogy számomra mi számít kampánycikknek és mi nem:)
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 021
66 487
113
Ha elolvastad a cikket akkor tudod, hogy miért szaladt fel Áder Jáni szemöldöke is......Amikor a régi "harcostárs" akivel "vállvetve küldték haza a ruszkikat" pontosan tudja, hogy mikor mennyi haladt fogott akkor már nagyon gáz a helyzet......
Telex,direkt 36... nem kell mindent komolyan venni amit Dezsoek irogatnak. Erdekes modon akkora a terror a szavaik szerint hogy azt mar Rakosi is megirigyelhetne, mindekozben nyiltan hazaarulo irkafirkaszok meg politikusok haboritatlanul uszithatnak, bomlaszthatnak...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 652
113
Ha elolvastad a cikket akkor tudod, hogy miért szaladt fel Áder Jáni szemöldöke is......Amikor a régi "harcostárs" akivel "vállvetve küldték haza a ruszkikat" pontosan tudja, hogy mikor mennyi haladt fogott akkor már nagyon gáz a helyzet......
Elolvastam a cikket és inkább nem is mondanék róla sommás véleményt, mert a cikkben pár kiragadott információ van, miközben a teljes képet nem látjuk. A cikk a rendvédelmi szervek közt egyébként is meglévő rivalizálásra játszik rá, ugyanakkor azt jótékony homály fedi, hogy mindeközben pl a TEK Orbánt védő csapatából esetleg kit figyeltek meg...
Már ne is haragudj, de egy telexes cikk alapján én biztosan nem foglalnék állást, mert náluk alapkövetelmény a gerinctelenség és a magyargyűlölet...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 652
113
Telex,direkt 36... nem kell mindent komolyan venni amit Dezsoek irogatnak. Erdekes modon akkora a terror a szavaik szerint hogy azt mar Rakosi is megirigyelhetne, mindekozben nyiltan hazaarulo irkafirkaszok meg politikusok haboritatlanul uszithatnak, bomlaszthatnak...
Mondjuk egy Rákosi rendszerben Dezső is vagy a pártlapban írogatna vagy kötélen száradna már...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 280
84 346
113
Mert? Csak mellékesen elmondanám, anno a Honvédségnél is kerek-perec közölték, hogy akár a legutolsó kis nigger honvédet is bármikor csekkolhatja a KBH. Nem volt ez titok és most sem az hogy leginkább a speciális beosztásban lévőket vagy épp a valamilyen speciális feladat előtt álló illetőket, de gyakorlatilag BÁRKIT, BÁRMIKOR szúrópróbaszerűen fokozott ellenőrzésnek vethetnek alá. Baszki ebben semmi különleges nincs!!! Ugyanígy 100% jogos az, amikor parlamenti képviselőket csekkolnak vagy éppen olyan újságírókat akiknek komoly külföldi kapcsolatai vannak, vagy éppen NGO-kkal, neadjisten külföldi NGO-kkal állnak kapcsolatban. Ez az elhárítás és a különféle biztonsági hivatalok feladata. Majd akkor lehet nyivákolni, amikor egy ilyen ellenőrzés soirán szerzett MAGÁNJELLEGŰ adatokkal visszaélnek, de akinek nincs vaj a füle mögött, annak nincs félnivalója sem. De persze értem a dolgot, sokkal jobb lenne az, ha a Big Tech több érzékeny infot tudna egy komoly pozícióban lévő illetőről mint a saját hazájának a szakszolgálatai...
Az az igazság, hogy sajnos, vagy nem sajnos, a testőrségben szolgálók is emberek, minden hülyeséggel, a fiatalság minden baromságával, kevés tapasztalattal, stb. és qurva sok levezetni való idővel. Mert ugye megy a nagyember ide, megy oda, tárgyal, és nekik vagy készenlétben kell állniuk, vagy szolgálatban vannak, és vigyáznak rá. És mit lehet a holtidőben csinálni amit gyorsan abba lehet hagyni? Nos, amit a fiatalok: mobil nyomkodás, kártya, beszélgetés, stb. A mobil vsz nem probléma, viszont sajnos - khm - van pár ember, aki megzsarolhatóvá válik a maradék tevékenységek közül egyikért, másikért ... És akkor már nem annyira menő, hogy olyasvalaki védi pl. a KEt, aki megzsarolhatóvá vált, mert mondjuk adóssága van ...

Úgyhogy, nem meglepődni a lehallgatásokon, és tessék elfelejteni az ellenzéki bullshitelést, meg a Direkt 36 baromságát, hogy ők beazonosítottak bármilyen telefonszámot ezektől az emberektől. (Megkapták, külföldi titkosszolgálatoktól akik már bepróbálkoztak a megfigyelteknél, sikerrel, sikertelenül, tök mindegy, és előadták a mesét, mint amilyet egyes történészek szoktak, ha találnak egy holmi táskákat, holmi hotelszobákban, holmi Fiderszesekről ...)

Remélem, nem mondtam semmit, de értitek mi lehetett a baj ...
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Újabb fegyver a kiskereskedelmi láncok elleni harcban

Én lennék a legboldogabb, ha lenne olyan magyar élelmiszerüzlet (nem egyedi kisbolt, olyan már van!), ahova megéri bemenni, mert választékban, árakban, hozzáállásban hozza az elvárt szintet. De nincs ilyen. A CBA-k többsége megragadt a '90-es években, a Coop és társai pedig inkább valami ukrán üzletre emlékeztetnek.
Szerintetek jó ötlet ennyire nyilvánvalóan vegzálni a nem-magyar láncokat?
Ezt az energiát miért nem inkább a hazai kereskedelem fejlesztésére fordítják?

A Telex meg a 24.hu? Azért fogadd ezt fenntartásokkal. Nagyon finoman fogalmazva ... Különösen azt a részét amikor azt boncolgatja a részleteiben, hogy majd a frissen sütött kenyérért meg zsemléért majd jön az állambácsi azt jól elviszi ingyen mind ...

Egyébként a láncok egyre inkább felhagynak ISB -vel. Ugyanakkor ennek a hátterében inkább az áll, hogy sok helyen megéri a filléres hűtött (vagy akár kész) cumót kisütni, mint pékeket tartani, meg gázt, lisztet, egyebeket - no meg a terror drága adalékanyagokat megvenni illetve foglalkozni velük (heti leltárok, transzformációs veszteség kezelés stb. stb. stb.). Hangulatot kelteni ugyanakkor frankón lehet kelteni ...

Nem vegzálják a "nem-magyar láncokat". Ehhez érteni kellene, hogy ezek hogy működnek (mindegyik!). Leegyszerűsítve pontokba szedve:

  • nettó forgalom 25% megy a részvényeseknek minden évben (külföldre), Ez olyan evidencia, ami mindent felülír,
  • amennyiben adózás előtt lenne még némi plussz, akkor az is (ez nem feltétlenül szokott lenni).
  • a maradékból (ami a gyakorlatban sokszor veszteség) meg megbecsülheted mennyit adózik utána.

Ja, és ezekre büszkék is. Állománygyűléseken ez rendszeres téma. Ezzel propagálva mennyire megéri ezen cégekbe fektetni. A hozam garantált ...

Mindezek mellett sokan a belső felhasználást is külföldről intézik. Tudod, olyan stílusban, mint a Függetlenség napjában - 10K USD egy guriga WC papír meg 40K USD egy WC deszka ... :) Úgy egyébként, ha látnád, hogy milyen árrésekkel mennek lehet elsírnád magad. A barkácsszektorban meg a műszaki láncoknál meg konkrétan eret vágnál (lehet nem a sajátodat) ... :) Hát nem 25% -al és akkor nagyon finoman fogalmaztam ...

Namost a közelmúltban volt ugye az a törvény, hogy aki 2 év veszteséges üzemet felmutat (miközben elképesztő csiliárdokat meg nyomja külföldre), annak nem kell "erőlködnie" tovább (ez mindenkire vonatkozik - magyarokra is). Legalább valami aprópénz-fillért hagyjanak már itt is. Aztán lehetne folytatni azt is, hogy miért 27% az ÁFA - nyugaton meg miért nem annyi (persze nagyon sok oka van). Egy szó mint 100 gyakorlatilag ez a vonal lesz "finomhangolva". Persze ez az érintett lapoknak nem újság. Az itiner ki van adva: HANGULATOT KELL KELTENI (!!) ...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 373
113
MACRON és OMICRON is ma érkezett Magyarországra! December 13-a van, Luca napja. Luca = Fény, na de kinek/minek a fénye? Mert Emmanuel "barátunk" éppen a legsötétebb napon született (Amiens, 1977. dec. 21.), s nem amikor a Fény már növekedni kezd három nappal később! @Pogány hívta fel a figyelmem a kis luciferi szabadkőműves játékra az Omicron névválasztással!
Az Illiminatusok pedig a valódi Fénytől akarnak megfosztani, hiszen az "il" előtoldalék az fosztóképző az il-luminate igében! Logikus ez most már remélem nektek és nem illogikus!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 758
48 013
113
A Telex meg a 24.hu? Azért fogadd ezt fenntartásokkal. Nagyon finoman fogalmazva ... Különösen azt a részét amikor azt boncolgatja a részleteiben, hogy majd a frissen sütött kenyérért meg zsemléért majd jön az állambácsi azt jól elviszi ingyen mind ...

Egyébként a láncok egyre inkább felhagynak ISB -vel. Ugyanakkor ennek a hátterében inkább az áll, hogy sok helyen megéri a filléres hűtött (vagy akár kész) cumót kisütni, mint pékeket tartani, meg gázt, lisztet, egyebeket - no meg a terror drága adalékanyagokat megvenni illetve foglalkozni velük (heti leltárok, transzformációs veszteség kezelés stb. stb. stb.). Hangulatot kelteni ugyanakkor frankón lehet kelteni ...

Nem vegzálják a "nem-magyar láncokat". Ehhez érteni kellene, hogy ezek hogy működnek (mindegyik!). Leegyszerűsítve pontokba szedve:

  • nettó forgalom 25% megy a részvényeseknek minden évben (külföldre), Ez olyan evidencia, ami mindent felülír,
  • amennyiben adózás előtt lenne még némi plussz, akkor az is (ez nem feltétlenül szokott lenni).
  • a maradékból (ami a gyakorlatban sokszor veszteség) meg megbecsülheted mennyit adózik utána.

Ja, és ezekre büszkék is. Állománygyűléseken ez rendszeres téma. Ezzel propagálva mennyire megéri ezen cégekbe fektetni. A hozam garantált ...

Mindezek mellett sokan a belső felhasználást is külföldről intézik. Tudod, olyan stílusban, mint a Függetlenség napjában - 10K USD egy guriga WC papír meg 40K USD egy WC deszka ... :) Úgy egyébként, ha látnád, hogy milyen árrésekkel mennek lehet elsírnád magad. A barkácsszektorban meg a műszaki láncoknál meg konkrétan eret vágnál (lehet nem a sajátodat) ... :) Hát nem 25% -al és akkor nagyon finoman fogalmaztam ...

Namost a közelmúltban volt ugye az a törvény, hogy aki 2 év veszteséges üzemet felmutat (miközben elképesztő csiliárdokat meg nyomja külföldre), annak nem kell "erőlködnie" tovább (ez mindenkire vonatkozik - magyarokra is). Legalább valami aprópénz-fillért hagyjanak már itt is. Aztán lehetne folytatni azt is, hogy miért 27% az ÁFA - nyugaton meg miért nem annyi (persze nagyon sok oka van). Egy szó mint 100 gyakorlatilag ez a vonal lesz "finomhangolva". Persze ez az érintett lapoknak nem újság. Az itiner ki van adva: HANGULATOT KELL KELTENI (!!) ...
Igen, világos, a profittranszfert láttam én is több oldalon már. Létező dolog, ott is működik, ahol én dolgozom (nem kiskereskedelem és nem is FMCG).
Ugyanakkor az hogy lehet, hogy még így is hatékonyabban működik (és nemegyszer olcsóbb tud lenni) mondjuk egy Aldi/Lidl, mint úgy általában a CBA? Illetve az, hogy ezeken a helyeken magasabbak a fizetések?
 
  • Tetszik
Reactions: vata

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Igen, világos, a profittranszfert láttam én is több oldalon már. Létező dolog, ott is működik, ahol én dolgozom (nem kiskereskedelem és nem is FMCG).
Ugyanakkor az hogy lehet, hogy még így is hatékonyabban működik (és nemegyszer olcsóbb tud lenni) mondjuk egy Aldi/Lidl, mint úgy általában a CBA? Illetve az, hogy ezeken a helyeken magasabbak a fizetések?

Ki mondta, hogy kevésbé hatékonyan működnek? Szerintem menj el egy random CBA központba (a sok közül) és nézd végig a vezetőségi meg tulaj parkolót ... :)

(Csak) ez alapján ítélve meg ezek működnek sokkal-sokkal hatékonyabban ...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 366
28 125
113
Igen, világos, a profittranszfert láttam én is több oldalon már. Létező dolog, ott is működik, ahol én dolgozom (nem kiskereskedelem és nem is FMCG).
Ugyanakkor az hogy lehet, hogy még így is hatékonyabban működik (és nemegyszer olcsóbb tud lenni) mondjuk egy Aldi/Lidl, mint úgy általában a CBA? Illetve az, hogy ezeken a helyeken magasabbak a fizetések?
Coop-CBA minden kis faluban van Aldi, Lidli stb meg csak a nagyvárosokban vagy forgalmas helyeken