Vegyi fegyverek / Vegyi védelem / ABV védelem / CBRN eszközei

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 544
13 596
113
A kurvameleg, de ennyi résznél elröhögtem magam.

Többféle vegyvédelmi ruházat van, amint posztoltam itt.



A gumiruhák, ott is van könnyű és nehéz kivitel, azokban 5 perc alatt megfő az ember, de azokat raktározásra használják, vagy ha valami jól kiépített bázison vannak. Ha járőrbe mennek, vagy támadásra, akkor a Softshell szénszűrős - kabát nadrágot használják.

iKH6o59.jpg


Opció, hogy nem vesszük fel a gyakorló zubbonyt, csak a pólót, és egyből a Softshell kabát.

ZHLeJ3l.jpg



Akkor a védelem nincs, mert le kell venni iváshoz az álarcot. Vagy lehet úgy is inni?

Az Amerikai gázálarcok az M17-es óta ivócsonkkal bírnak, és nem véletlenül másolják szorgalommal azokat az Oroszok, nem pedig a GP-5-össel és társaival idétlenkednek.

Abi7bds.jpg



De ha pisálni kell, akkor mi van? És, ha éppen ekkor jön támadás? Vagy csak valami közeli melléből fúj oda valamit a szél?

A pilóták, a harckocsizók, és ezek után analógiával a vegyvédelmis katonák felnőtt pelenkát vesznek

Az, hogy neked 0-24 órás védelmed van vegyifegyver ellen az illúzió.

Egy katona hogyan töltene 12 - 24 órát a szennyezett területen ? 2 - 3 óra a max, és azután váltás. Különösen szennyezett területen meg percekben mérik a váltást.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
... Magyarországon egy helyen volt éles mérgező harcanyag pàlya ahol használták a mustàrokat kiképzési célokra. A felszámolás óta volt nehàny labor mérés de nem lehetett kimutatni. ...

Amikor a VI. számú Központi Kiképző Bázist felszámolták, utána a 8. számú gyakorlótéren már nem használtak éles harcanyagot kiképzésre?
 
M

molnibalage

Guest
Egy katona hogyan töltene 12 - 24 órát a szennyezett területen ? 2 - 3 óra a max, és azután váltás. Különösen szennyezett területen meg percekben mérik a váltást.
Fenyegetettségi területen lehet tölteni 0/24 órát.
Egy 70-100 km-es BM ott van 1,5 perc alatt sem, de mire észlelik és odaszól, hogy jön, már be is csapódott régen.
Nem fogsz te ott magadra rántani semmit időben hh-es környezetben.
Még ma is alig.

Itt is fedezékbe húzódás lehet becsapódás után, ha nem lövik a fejedre a fedezéket, akkor védve vagy.
Egy gáz ellen 5 sec alatt befutsz? Ér valamit, ha elfutsz, amikor már kontaktusban vagy?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 620
77 551
113
Fenyegetettségi területen lehet tölteni 0/24 órát.
Egy 70-100 km-es BM ott van 1,5 perc alatt sem, de mire észlelik és odaszól, hogy jön, már be is csapódott régen.
Nem fogsz te ott magadra rántani semmit időben hh-es környezetben.
Még ma is alig.

Itt is fedezékbe húzódás lehet becsapódás után, ha nem lövik a fejedre a fedezéket, akkor védve vagy.
Egy gáz ellen 5 sec alatt befutsz? Ér valamit, ha elfutsz, amikor már kontaktusban vagy?
Nem alkalmazzák a vv fegyvereket CAS-re. A támadó fél támadás előtt alkalmazza, a védekező meg azelőtt mielőtt megindulna a támadás. Ezenkívül ezeknek hatóideje is van, nem lehet azonnal támadni a csapás után, várni kell amíg kifejti a hatását (oké ez csak ár perc, de akor is).
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 544
13 596
113
Fenyegetettségi területen lehet tölteni 0/24 órát.

Más szándékosan gázzal szennyezett frontvonal szakaszra menni, és más, ha Scud-ozni próbálják a bázist. Háborúban a legveszélyeztetettebbek pont az irodisták, a repteresek, depósok, és legutoljára maradnak a frontvonalon levő harcolók.

Egy 70-100 km-es BM ott van 1,5 perc alatt sem, de mire észlelik és odaszól, hogy jön, már be is csapódott régen.

A JSTARS és társai "azonnal" észlelték a Scud-ok kilövését, és kapkodta mindenki az M17-eseket és társait 9 másodperc alatt.

Nem tudom mennyire vetted észre, az Öbölben az Amerikai katonák erdei színű ruházatban voltak mindvégig, de az az érdei színű ruházat az a folyamatosan, hónapokig viselt vegyvédelmi ruházat volt, különben a sima gyakorló az hatszínű sivatagi színezésű volt. JSLIST-et viseltek ebédkor, vagy amikor WC-re mentek, vagy amikor üresjáraton kártyáztak / sakkoztak / és még alváskor is, még a tábornok / főparancsnok is kikapja a JSLIST-et.

A harckocsizókat is beöltöztetik VV gúnyába, olyant is posztoltam, és nekik is csak a gázmaszkot kell kapkodniuk, mást nem, mert a harckocsi hermetikus környezet.

IRYr36G.jpg


bPaWlrB.jpg


Vf2jBUc.jpg



Nem fogsz te ott magadra rántani semmit időben hh-es környezetben.

HH-s környezetben a repterek, depók és közlekedési csomópontok kaptak volna gáztámadást, nem pedig a lövészárokban / Hull Down levő 15176. számú gyalogkatona / harckocsizó.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 932
30 724
113
Más szándékosan gázzal szennyezett frontvonal szakaszra menni, és más, ha Scud-ozni próbálják a bázist. Háborúban a legveszélyeztetettebbek pont az irodisták, a repteresek, depósok, és legutoljára maradnak a frontvonalon levő harcolók.



A JSTARS és társai "azonnal" észlelték a Scud-ok kilövését, és kapkodta mindenki az M17-eseket és társait 9 másodperc alatt.

Nem tudom mennyire vetted észre, az Öbölben az Amerikai katonák erdei színű ruházatban voltak mindvégig, de az az érdei színű ruházat az a folyamatosan, hónapokig viselt vegyvédelmi ruházat volt, különben a sima gyakorló az hatszínű sivatagi színezésű volt. JSLIST-et viseltek ebédkor, vagy amikor WC-re mentek, vagy amikor üresjáraton kártyáztak / sakkoztak / és még alváskor is, még a tábornok / főparancsnok is kikapja a JSLIST-et.

A harckocsizókat is beöltöztetik VV gúnyába, olyant is posztoltam, és nekik is csak a gázmaszkot kell kapkodniuk, mást nem, mert a harckocsi hermetikus környezet.

IRYr36G.jpg


bPaWlrB.jpg


Vf2jBUc.jpg





HH-s környezetben a repterek, depók és közlekedési csomópontok kaptak volna gáztámadást, nem pedig a lövészárokban / Hull Down levő 15176. számú gyalogkatona / harckocsizó.
Szerintem területre mérnek csapást. Most hogy az lövészárok, bunker, vagy raktár az mindegy. Viszont az kikövetkeztethető, hogy akkor ott fognak támadni, illetve nem ott, mert ez egy elterelő művelet. ;) De a bakának ez mindegy... :(
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
A JSTARS és társai "azonnal" észlelték a Scud-ok kilövését, és kapkodta mindenki az M17-eseket és társait 9 másodperc alatt.
Ign, 2003-ban.
De bakker én a hidegháborúról beszéltem.
Amúgy szerinted fizikailag mennyi idő az, hogy indul a rakéta, a JSTAR észleli, szóban megerősít, majd valahová továbbítja és az, amire a legutolsó szakaszhoz is megérkezik az infó?
Nem tudom mennyire vetted észre, az Öbölben az Amerikai katonák erdei színű ruházatban voltak mindvégig, de az az érdei színű ruházat az a folyamatosan, hónapokig viselt vegyvédelmi ruházat volt, különben a sima gyakorló az hatszínű sivatagi színezésű volt. JSLIST-et viseltek ebédkor, vagy amikor WC-re mentek, vagy amikor üresjáraton kártyáztak / sakkoztak / és még alváskor is, még a tábornok / főparancsnok is kikapja a JSLIST-et.

A harckocsizókat is beöltöztetik VV gúnyába, olyant is posztoltam, és nekik is csak a gázmaszkot kell kapkodniuk, mást nem, mert a harckocsi hermetikus környezet.
Nekem nem is a harckocsizókkal van a problémám...


HH-s környezetben a repterek, depók és közlekedési csomópontok kaptak volna gáztámadást, nem pedig a lövészárokban / Hull Down levő 15176. számú gyalogkatona / harckocsizó.
Vagy igen, vagy nem.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 620
77 551
113
Ign, 2003-ban.
De bakker én a hidegháborúról beszéltem.
Amúgy szerinted fizikailag mennyi idő az, hogy indul a rakéta, a JSTAR észleli, szóban megerősít, majd valahová továbbítja és az, amire a legutolsó szakaszhoz is megérkezik az infó?

Nekem nem is a harckocsizókkal van a problémám...



Vagy igen, vagy nem.
Aki bajban van az a nem gépesített lövész, de abból meg nincs túl sok, fel lehet öltözni egy BMP-ben is. És mégegyszer, ha van az ellenségnek vv fegyvere akkor a fentebb már említett MOPP vagy más szintek valamelyikében háborúzol. Az kb elképzelhetetlen, hogy neked nulláról kelljen felöltöznöd egy vv támadás miatt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 470
55 524
113
Aranyosan elbeszélgettek, csak a helyzet az, hogy a tömegpusztító fegyvereket nem a katonaság ellen vetik be, hanem a civil lakosság ellen.
Ugyanis ők nem mászkálnak talpig vegyvédelmiben....

Csak a tisztán látás véget ;)
 
Last edited by a moderator: