Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
Csak azt tesztelik, akit nagyon muszáj.

Hogy megkapjuk a valós fertőzés számot, vajon mennyivel kell megszorozni a kimutatott számot?
Ma hívtak, hogy holnap délelőtt mehetünk a mentőállomásra tesztre. Kijönni nem tudnak arra nincs kapacitás. Így visszük magunkkal az elvileg karanténban lévő, de szerencsére tünetmentes másfél éves kislányunkat is. Amikor a hölggyel beszéltem a háttérben legalább 7-8 ember hangját hallottam akik folyamatosan a tesztek miatt telefonáltak. 9:30 ra kaptuk először az időpontot, de mire beírt volna, már a "szomszédja" lefoglalta, így mire tényleg kaptunk időpontot 10:20 lett. Minden tiszteletem azoké akik ezt levezénylik nem tudom meddig bírják még...Ismerősöm feleségéék már csak 3an vannak a helyi NNK irodán 4 ig dolgoznak papíron, de tegnap pl fél 10kor ment haza és úgy hogy félbehagyták az iktatást, mert akiknek az lenne a dolga azok mind kovidosak...
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
A karanténról meg annyit, hogy hiába rövidült 7napra amit az első tünettől számítanak, akik a környezetünkben betegek (nem kevesen vannak és többen 2 oltással mint mi van akik 3-al), senki sem tud 7 nap után visszamenni dolgozni enyhébb omikron ide vagy oda, volt akinek 3 oltással 40 fokos lázat csinált napokig...
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 395
3 632
113
Ma hívtak, hogy holnap délelőtt mehetünk a mentőállomásra tesztre. Kijönni nem tudnak arra nincs kapacitás. Így visszük magunkkal az elvileg karanténban lévő, de szerencsére tünetmentes másfél éves kislányunkat is. Amikor a hölggyel beszéltem a háttérben legalább 7-8 ember hangját hallottam akik folyamatosan a tesztek miatt telefonáltak. 9:30 ra kaptuk először az időpontot, de mire beírt volna, már a "szomszédja" lefoglalta, így mire tényleg kaptunk időpontot 10:20 lett. Minden tiszteletem azoké akik ezt levezénylik nem tudom meddig bírják még...Ismerősöm feleségéék már csak 3an vannak a helyi NNK irodán 4 ig dolgoznak papíron, de tegnap pl fél 10kor ment haza és úgy hogy félbehagyták az iktatást, mert akiknek az lenne a dolga azok mind kovidosak...

Látatlanban is emelem mindegyik dolgozó előtt a (nemlétező) kalapom!
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 978
113
Ma hívtak, hogy holnap délelőtt mehetünk a mentőállomásra tesztre. Kijönni nem tudnak arra nincs kapacitás. Így visszük magunkkal az elvileg karanténban lévő, de szerencsére tünetmentes másfél éves kislányunkat is. Amikor a hölggyel beszéltem a háttérben legalább 7-8 ember hangját hallottam akik folyamatosan a tesztek miatt telefonáltak. 9:30 ra kaptuk először az időpontot, de mire beírt volna, már a "szomszédja" lefoglalta, így mire tényleg kaptunk időpontot 10:20 lett. Minden tiszteletem azoké akik ezt levezénylik nem tudom meddig bírják még...Ismerősöm feleségéék már csak 3an vannak a helyi NNK irodán 4 ig dolgoznak papíron, de tegnap pl fél 10kor ment haza és úgy hogy félbehagyták az iktatást, mert akiknek az lenne a dolga azok mind kovidosak...
Mi is pozitívak voltunk, de mivel nem volt komolyabb tünetünk, nem kértünk tesztet. Nem terheltük feleslegesen az egészségügyet. :D
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 449
113
És ott tényleg covid diktatúra van ...
Tegnapelőtt 16000 volt.
Igen, itt feb 15-től kötelező az oltás. Fene tudja, miért. Kiváncsi vagyok, hogy lesz-e lázadás. A rendőrök állitólag nem akarják ellenőrizni, ki van oltva. Ugy érzik, politikai célokra használják őket,mert nekik kell szembesülniük az emberek elégedetlenségével, nem a politikusoknak.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 978
113
Min. 10-zel szorozd meg…

Bár ugye itt egyesek szerint nem kell túltolni a tesztelést, úgyis felesleges…
Szerintem a kórházban levők száma az igazán fontos szám. Jól láthatóan a kormányt is csak ez érdekli.

Mivel a tesztelt esetek csak a tényleges fertőzések töredékét jelentik, a tesztelés tényleg felesleges. Valós képet nem kapunk a járvány terjedéséről. Csak arra jó, hogy akinek komolyabb tünetei vannak, az megfelelő ellátást kapjon.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 978
113
A karanténról meg annyit, hogy hiába rövidült 7napra amit az első tünettől számítanak, akik a környezetünkben betegek (nem kevesen vannak és többen 2 oltással mint mi van akik 3-al), senki sem tud 7 nap után visszamenni dolgozni enyhébb omikron ide vagy oda, volt akinek 3 oltással 40 fokos lázat csinált napokig...
Nekünk 3 oltással elég enyhe tüneteink voltak. Nekem fájt egy kicsit a torkom, de végig dolgoztam home office -ban. A feleségemnek kicsit komolyabb tünetei voltak mint az oltástól. (Minden oltás után belázasodott ) Ő 4 napot táppénzen volt, most ő is otthonról dolgozik.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and Szittya

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 782
26 892
113
Tegnapelőtt 16000 volt.
Igen, itt feb 15-től kötelező az oltás. Fene tudja, miért. Kiváncsi vagyok, hogy lesz-e lázadás. A rendőrök állitólag nem akarják ellenőrizni, ki van oltva. Ugy érzik, politikai célokra használják őket,mert nekik kell szembesülniük az emberek elégedetlenségével, nem a politikusoknak.
Annyian akarnak perelni az oltás kötelezővé tétele ellen, h kb megbéníthatják a bíróságokat.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 911
113
Baromság az egész. Vagy az omikron, vagy az oltás teszi majd a dolgát. De pont a végefelé szétbaszni a gazdaságot, követelni a kötelező oltást, ráadásul a demokráciáról kioktató nyugaton? Semmivel se lesz jobb a helyzet, max. idegesek lesznek az emberek.

Ha egy cég megköveteli, azt elfogadom. De államilag kötelezővé tenni az oltást szerintem öngól.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 911
113
Ez meg ...

"korábban kiderült, hogy az orosz Natalia Vihljanceva - aki csak a 203. helyen áll - azért nem vett részt az AO selejtezőjében, mert Szputnyik V vakcinát kapott, amelyet az ausztrál egészségügyi hatóságok nem fogadtak el"


... na ez sokkal undorítóbb a kötelező oltásos farokságnál!
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Én nem vagyok oltasellenes, kettőt is kaptam. Se virustagado nem vagyok.... de most hogy itt ez a Megatron variáns, miért nem hívjuk inkább Optimus Prime fővezert, mi a szarnak kell a 3. oltás?? Ne menjen már el az eszünk teljesen, ebbol tuti balhé lesz pont a nagy választás előtt.... :)
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 678
34 569
113

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Arra gondolsz, hogy hoznak rendelkezéseket a járvány megfékezésére, míg az okosak földjén ilyenekkel nem szórakozunk?
Azokra a rendelkezésekre gondolsz amik 'vedeni' hivatottak, hogy oltatlanul bemehetsz dolgozni egy étterembe, zihálhatsz, krákoghatsz, fogdoshatod az összes mindent ami aztán kikerül a vendégtérbe, de te nem ülhetsz aztán ki ugyanoda ahová ezeket küldted mert az az oltottak privilégiuma?

Szóval a medence belehugyozós és nem belehugyozós oldalának tűnik ez a csodaosztrák tevekenység.

A minden egyéb ehhez kapcsolódó gondolat mellett.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
1.369.974 fertőzött (+14.890)
2.645 kórházban (-44)
208 lélegeztetőgépen (-9)
147.573 aktív eset (+9.945)
1.181.715 gyógyult (+4.860)
40.686 elhunyt (+85)
6.322.905 kapott oltást (+1.866)
3.430.445 kapott harmadik oltást (+6.545)
9.572.149 mintavétel (+25.815)
38.652 hatósági házi karanténban (+1.445)
beaaf4ac59aecf15dac9596eacfaa649.png
1.385.500 fertőzött (+15.526)
2.673 kórházban (+28)
202 lélegeztetőgépen (-6)
158.424 aktív eset (+10.851)
1.186.319 gyógyult (+4.604)
40.757 elhunyt (+71)
6.325.143 kapott oltást (+2.238)
3.437.335 kapott harmadik oltást (+6.890)
9.612.654 mintavétel (+40.505)
34.810 hatósági házi karanténban (-3.842)
2e8bbaeb5e48e1f673d4a5674835def2.png
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 782
26 892
113
Osztrák adatok még nincsenek. Portugália, tegnap:
52 549 új fertőzött
+33 halott
az intenzíven hetek óta ugyanannyian vannak (153).

Ismerősök meggyógyultak, a férfi volt rosszabbul, fejfájás, szédülés, láz, a nő és a gyerek nagyon enyhe felső légúti tünetekkel megúszták, anyós pajtás 2 oltással (a 3.at már valszeg fertőzötten kapta) tünetmentesen megúszta, após produkált egy pozitív tesztet, majd 2 nappal később egy negatívat.