Világtörténelem és kultúra

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
El kéne ma is ez az oltásellenesek ellen. :eek: ;)

Ezért nem értem, hogy miért folyik a tapsikolás a tudomány dogmatikussá válása, ergo vallásiasulása idején.

Aha... Az eugenika ma is elterjedt nézet a felsőbb körökben, holmi kiválasztottsággal és küldetéstudattal körítve. :rolleyes:
Az, hogy pár agyalágyult hisz az eugenetikaban, nem azt jelenti, hogy az tudomány...
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 044
30 925
113
Nem, azt nem lehet elvitatni, hogy így vagy úgy de sok esetben életben tudják tartani a beteget, nem hal bele; az más kérdés, hogy milyen az életminőség, de azért még mindig jobb, mint megmurdelni.
Persze az meg külön gondolat menet lehetne, hogy civilizációs vívmánnyal azt gyógyítjuk, ami a "civilizáció"-nak köszönhetünk. (sarkítva)
Vazzz inkább a Taigetosz! Bénán leélni akárhány évet is...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Valamit valamiért, ha tovább élünk akkor az ember biológiából következik, hogy gyakoribb lesz a rák előfordulása....
Gondoltam, hogy ezt válaszolod. :D
Szerintem egyre fiatalabbakat érint a rák. Nem feltétlen időskori betegség; így mondjuk 100-150 évvel ezelőtt, amikor már viszonylag pontosan határozták meg a halál okát sem volt olyan számottevő a rákosok száma, mint ma.
 
W

Wilson

Guest
Gondoltam, hogy ezt válaszolod. :D
Szerintem egyre fiatalabbakat érint a rák. Nem feltétlen időskori betegség; így mondjuk 100-150 évvel ezelőtt, amikor már viszonylag pontosan határozták meg a halál okát sem volt olyan számottevő a rákosok száma, mint ma.
100-150 éve az orvostudomány/diagnosztika még sehol sem volt,tehát én ezt a viszonylag pontosan tudták megállapítani a halál okát erősen vitatnám.
És mennyi is volt 100 évvel ezelőtt a várható élettartam Magyarországon 40 év....


A születéskor várható élettartam változása Magyarországon 1900 és 2009 között..


 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Nem, de érzékletes. A legtöbb un. betegség visszavezethető a helytelen életmódra. Ami pedig genetikus baj, illetve önálló életre való képtelenséggel jár, az megnyerte a kilépőkártyát.
Ebben rohadtul nincs igazad. 15 évesen lettem 80%-os beteg, voltam a halál közelében; de elvégeztem egy főiskolát és két egyetemet és ezen kívül majdnem két szakmát (az egyikhez egy vizsga hiányzott, de inkább elengedtem), valószínűleg szeptemberben jön a következő; folyamatosan dolgozom; jószágozom lassan 10 éve; könyvet írtam és adtam ki; van családi életem, az Isten megadta a világ egyik legjobbfejebb gyerekét ( -persze mindenkinek a sajátja az) és feleségét; a betegség óta eltelt huszon pár év és még itt vagyok, élek. A kilépő kártyát meg mindenki megkapja a születésekor. Csak valaki egészségesen, vagy közel egészségesen sem tud vele mit kezdeni a kettő közt.
 
W

Wilson

Guest
Ki dönti el, hogy mitől tudomány a tudomány? A "hívők" számától? :)
A modern tudomány alapvetése, hogy mindent (!) meg kell tudnunk kérdőjelezni és soha semmit sem lehet abszolút, végső igazságnak tekinteni, mely megfellebbezhetetlen lenne. Csak a cáfolható (falszifikálható) tételek lehetnek tudományosak....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
A modern tudomány alapvetése, hogy mindent (!) meg kell tudnunk kérdőjelezni és soha semmit sem lehet abszolút, végső igazságnak tekinteni, mely megfellebbezhetetlen lenne. Csak a cáfolható (falszifikálható) tételek lehetnek tudományosak....
Ezt tudom, de ettől mitől nem tudomány az eugenetika?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 044
30 925
113
Ebben rohadtul nincs igazad. 15 évesen lettem 80%-os beteg, voltam a halál közelében; de elvégeztem egy főiskolát és két egyetemet és ezen kívül majdnem két szakmát (az egyikhez egy vizsga hiányzott, de inkább elengedtem), valószínűleg szeptemberben jön a következő; folyamatosan dolgozom; jószágozom lassan 10 éve; könyvet írtam és adtam ki; van családi életem, az Isten megadta a világ egyik legjobbfejebb gyerekét ( -persze mindenkinek a sajátja az) és feleségét; a betegség óta eltelt huszon pár év és még itt vagyok, élek. A kilépő kártyát meg mindenki megkapja a születésekor. Csak valaki egészségesen, vagy közel egészségesen sem tud vele mit kezdeni a kettő közt.
Jó. Elfogadom, de az ábra szerint közel egészséges vagy... :oops:
 
  • Vicces
Reactions: phaidros
W

Wilson

Guest
Hogy jön az állattenyésztéshez az a negatív eugenika mely a bizonyosan "genetikai ártalomban" szenvedő személyek születéskorlátozását propagálta?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 536
55 907
113
Én nem szeretném személy szerint egy középkori inkvizíciós bíróság eljárását elszenvedni....:)

Ma nem.
A középkorban viszont sírva könyörögtél volna az inkvizíció után a német/angolszász Isten ítélet helyet....
De mondhatnám úgy is, hogy több esélyed lett volna az inkvizíció előtt, mint egy Rákosi Matyi (rosenfeld) féle bírósági tárgyaláson.
Utóbbi nem volt az olyan régen szerintem....
Úgy gondolom innen érdemes szemlélni a dolgokat ;)

Az, hogy pár agyalágyult hisz az eugenetikaban, nem azt jelenti, hogy az tudomány...
Ha a hit tartja fenn akkor vallás. Viszont ez alapján lehet nem a kereszténységgel van baj hanem azzal ha az ember vakon hissz....
Eddig az emberiség mit tudott felmutatni a kereszténység helyet, mint vallás? (Kereszténység: Szeresd felebarátodat, mint Önmagadat)

Nácizmus: Felsőbbrendű faj vagyunk, mindenki vagy a szolgánk vagy ki kell írtani
Kommunizmus: Mindenkit ki fogunk rabolni, egyformán csóró lesz a világ (kivéve a kiválasztottak), és közben egy Isten nélküli kereszténységről (kommunizmus) papolunk mindenkinek....
Gender/WOK elmélet: Reverz nácizmus, minnél elkorcsolsultabb létforma valami annál felsőbbrendű....

Ezek alapján én még mindig a kereszténységet választanám, ha már hinni akarok valamiben.

UI.: Írom mind ezt Agnosztikus nézőpontból...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Neked mániád áltudományos baromságokat tudománynak hívni majd ebből még nagyobb baromságokat levezetni...?
???
A maga korában, a kortárs tudományosság attribútumainak megfelelt szerintem. Az, hogy ma, 2022-ben ez nem felel meg "tudományosság" sztenderdjének, attól még 1900-ban, 1950-ben, vagy 60-ban még megfelelhetett a tudományosság kritériumainak.
Ez mitől "áltudományos baromság"? Mitől nem lehet orvostudománynak tekinteni? Nem azt írtam, hogy egyet értek vele. Nem a tartalmáról volt szó, hanem, hogy tudománynak tekinthető-e. Illetve a maga korában az volt-e?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7