[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 446
85 170
113
Igen nekem is ez az egyik dolog ami szemet szúrt....
Sehol nincs a klasszikus minimum 3:1 arány.....a támadók javára.
És saját maguk paralizálják , a seregüket.....
Emberhátrányban, szar technikával, egyik kezüket hátratéve harcolnak eddig az oroszok....
Nagyon érdekes.....
Még. Még ...
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 767
48 082
113
tank-crushes-car-kyiv-feat-image-1.jpg
Festés alapján legalábbis egy ukrán Sztrela tette ezt. A bácsi egyébként túlélte.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 949
11 695
113
tegnap este 11 fele fejeztem be, de ma mar tobb ora olvasas utan sem erem magam utol :D, ugyhogy elnezest, ha valami olyasmit irok, amit mar megcafoltak a meg elottem levo 50 oldalon.

Ami nagyon feltuno, az a ket hadviselo fel teljesen eltero kommunikacioja. Az oroszok naponta 1x kozolnek egy kozponti forrasbol hivatalos hireket, mig az ukik akar orankent harsogjak gyozelmeiket. Lassan nem igen tudok hinni az ukran hireknek, mivel az eddigi csodahirek kozul majd mind meg lett cafolva, most igy emlekezetbol alabb. Mindnek kozos jellenzoje, hogy vagy egyatalan nincs rola kepanyag, bizonyitek, vagy nem egyertelmu.

1. Kigyo szigeti 13 "Ukrajna hose" halalig valo kitartasa - kiderult elnek, virulnak, raadasul 80+ vannak
2. Kigyo sziget visszafoglalasa - errol azota sincs semmi bizonyitek, mar el is lett felejtve
3. SZu-25? lelovese Kiev felett - kiderult sajat gep volt
4. a toba esett Aligator - valoszinusithetoen ukran Mig-29 volt
5. A repuloteri 200 VDV-s legyalulasa, repter visszafoglalas
6. Folyamatos megallitasa az orosz tamadoknak
7. Visszavonulas Kievbol
8. 1-2 db? ejtoernyosokkel teli IL-76 lelovese
9. a Kiev Ghost 6 legigyozelmebol az egyetlen dokumentaltrol kiderul, hogy video jatekbol van
10. szetlott orosz konvojok (tobbrol kozuluk kiderult, hogy ukran konvoj volt)
11. kismillio szetlott haditechnika, amirol kesobb kiderult, hogy ukran
12. molotov koktelozas a BTR -re most itt legutobb amit olvastam
13. ... stb

Valoszinuleg a moralt probaljak tartani a sajatjaikban, lehet sikerrel is, mert nem sokmindenkihez jut el ezeknek a cafolata. Talan megerne az oroszoknak lekapcsolni a netet ukrajnaban.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Egy lehet ukrán volt, kettő nem azt mondtam, hogy semmi, hanem hogy színte semmi.
Közben beraktam hírt az al dzsaziráról, hogy a feltételezett szabotőröket az ukrán hatóságok letartóztatják, és lelövik.
Ha ezt még pár napig bírják az oroszok (nem ismert, de a totálishoz képest relatív magasabb veszteség) akkor könnyen átfordulhat a közhangulat.
Egyfelől jön a "megszálló" akit később berugdos a tisztje a kertbe, és bocsánatot kér, hogy áthajtott a petunián. Másik oldalon a vezetésed, aki lelőhet mert azt hiszi szabotőr vagy.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Tényleg ezeket kell támogatnunk???
Zelinszkij: “remélem Magyarország kénytelen lesz támogatni!”
Kénytelen????



A valóság:



Erre az ukrán parlament:



6a36bb23ec96fa58d32f39b6cd45f604.jpg

Na ezért mondom én azt, hogy nekünk nem az oroszok bevonulásától kell félnünk, hanem az ukránokétól!
Sőt, még az is lehet, hogy az ukrán haderő, mire észbekap a Nyugat, már szovjet haderőként fog bevonulni hozzánk.
Sőt, lehet, hogy zöld emberkeként néhányan közülük már itt lesznek akkora, civil menekültként.

(Kieg. magyarázat: nehéz lesz elmagyaráznia - és elfogadtatnia! - a Nyugati médiának a nyugati lakosság felé, hogy az eddigi ukrán barátok, szövetségesek most már miért szovjet ellenségek. Ez meg fogja nehezíteni a Nyugatnak az ukrán-szovjet haderő elleni katonai fellépést, bevatkozást - és sajnos azt is, hogy miért kellene megvédeniük Magyarországot az ukránoktól.)
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 474
10 738
113
Lehet elszalasztottam valamit, de mit csinálnak a Beloruszok? Aktivan részt vesznek a pofozkodásban vagy pedig készen állnak egy esetleges Lengyel támadásra? A Lengyeleknél jobban senki nem utaljak a ruszkikat, ha valakinek viszket a tenyere és tele van önbizalommal az bizony a lengyel nindzsa ország.
Moldáviáról mit tudunk?? Jó helyen van egy beavatkozáshoz akármelyik oldalról beszélünk is.
De nagyon jó lenne egy térképet látni az összes térségben lévö alakulat poziciójáról! Szerintem az oroszok egy "biztonságos" offenzivát jatszanak , 1/3 támad , 2/3 tartalék. Én a helyükben nem lennék nyugodt egy ilyen Lengyelország szomszédságában.
Törökország mit gondol? Amit a NATO ? Vagy más tervei vannak??
Mikor arról beszélünk hogy az Oroszok csak alapjáraton támadnak , szerintem ezeken a dolgokon is el kellene gondolkodni.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 767
48 082
113
Még ennyire durván nem. Vagy volt már olyan, hogy pl. a Gazprom vagyonát zárolnák?
Hm, nem. De egy több milliárd dolláros beruházás fölött rendelkező cég (NS2 konzorcium vagy miafene) gyakorlatilag el lett lehetetlenítve, lévén nem tud bevételt termelni a fenti beruházásával.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 446
85 170
113
Lehet elszalasztottam valamit, de mit csinálnak a Beloruszok? Aktivan részt vesznek a pofozkodásban vagy pedig készen állnak egy esetleges Lengyel támadásra? A Lengyeleknél jobban senki nem utaljak a ruszkikat, ha valakinek viszket a tenyere és tele van önbizalommal az bizony a lengyel nindzsa ország.
Moldáviáról mit tudunk?? Jó helyen van egy beavatkozáshoz akármelyik oldalról beszélünk is.
De nagyon jó lenne egy térképet látni az összes térségben lévö alakulat poziciójáról! Szerintem az oroszok egy "biztonságos" offenzivát jatszanak , 1/3 támad , 2/3 tartalék. Én a helyükben nem lennék nyugodt egy ilyen Lengyelország szomszédságában.
Törökország mit gondol? Amit a NATO ? Vagy más tervei vannak??
Mikor arról beszélünk hogy az Oroszok csak alapjáraton támadnak , szerintem ezeken a dolgokon is el kellene gondolkodni.
Semmit, csak róluk indult az akció. Meg ugye dikatúra, meg az összes fakkság amit évtizedek óta az esküvő és civilszétbombázók összefosnak a médiában.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Szerintem ha a csecseneken múlik, az Azovosokból secperc alatt lányok lesznek.
Miért, golyóállóak? Az oké, hogy elvetemültek, de jobban céloznak? Gyorsabban mozognak? Láthatatlanná tudnak válni? Kiváló taktikusok? Óriási tűzerejűek?
Amennyit itt összeszedtem az Azovról, nem azt szűrtem le, hogy nagyon beszari arcok lennének...