Magyarország légvédelme

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Megfejtettem a felderítő repülő titkát!
Putyin biztos gratulálni akart Novák Katalinnak és ez egy elfuserált tiszteletkör volt :)
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
Akkor ez az irány jobban stimmelhet:
FNkXq_VXoAUrI-Y


700km/h-val ez kb.: 40-42 perces repidőt jelent a magyar légtérben. Kárpátaljáról sokkal hosszabb repideje lett volna.
Ha ez a helyzet, akkor mindenképpen tudnia kellett róla a NATO irányításnak, mert gyakorlatilag az aranyosgyéresi támaszpont felett repült el.
Ott meg ugye már az amerikaiak is települtek. Talán még Patriot-ot is telepítettek.
Nagyon egy furcsa valami ez..
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 033
2 492
113
Hát akkor tessék! Ezer kilométeres átlagsebességgel számolva úgy ötven kilométert repült román légtérben, ami determinálja a kilövési helyet:
Tu141.jpg

A cél feltehetően a pont ellentétes irányban fekvő Harkov és környéke lehetett.
Honnan van a térkép? Tényleg elrepült Kecsó felett? Ha más nem, ezt még a Kub is megoldotta volna...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 296
2 485
113

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 033
2 492
113
De arra távozott.
Ja kérem, ennyi erővel a Sztrela-2 a legjobb lérak, mert úgy is aposztrofálták, hogy a Bosszúálló fegyver. Csak a hajtóműve felől tudta befogni a repülőt, azaz távozáskor.... Ha a csabai lokátor látta, akkor nyugodt lehetsz, hogy a medinai is.
 

Block_50

Active Member
2021. június 29.
99
157
33
Erre a hírre többször írtam valamit, de inkább töröltem …….
Az jó, hogy követték, de mi mint NATO tagok láthatóan nem nagyon tudtunk róla! Felveti a kérdést vajon miért nem?
Ennyire erős felénk a bizalom?
Mi nem kértünk NATO segítséget?

HA követtük miért nem értesítettük a horvátokat, hogy megy feléjük?
Lásd a MiG-23 esete, amikor a fél NATO figyelte a gépet, csak nem lőtték le időben.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and Nber

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 507
5 069
113
A cél feltehetően a pont ellentétes irányban fekvő Harkov és környéke lehetett ha valami tévedés történt, de el nem tudom képzelni, hogy ezt hogy csinálták!
"Élő hírfolyamában az index.hr azt találgatja, hogy a Tu-141-es egyszerűen rosszul programozták, Ukrajnában ugyanis van egy Jarun nevű város Zsitomir megyében Kijev és Lviv között, amelyet összetéveszthettek a hasonnevű zágrábi kerülettel. "

 
  • Vicces
Reactions: endre and SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 523
113
Sztem az nem kérdés, hogy a magyar légvédelem, radar és raketavédelmi rendszer megújításra szorul. Nem véletlen, hogy ezek beszerzése folymarban 2022-23-as határidővel.

De pl. a SAMOC légvédelmi irányítási központ már megérkezett, a kiképzés tavaly már zajlott, nem tudom rendszerben van-e. De a KUB-okat is ezzel akarták irányítani a NASAMS beérkezéséig.

Sztem ez a sztori nagy blama lehet a NATO-nak, Mo. - nak és a horvátoknak is. Bar a NATO központ névtelenül azt állítja követte a radar és rakétavédelmi rendszer.

Azt tudjuk biztosan, hogy a horvátoknál lezuhant vagy Zágráb közelében lelőtték?
 
  • Tetszik
Reactions: Nber and Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 557
18 700
113
Sztem az nem kérdés, hogy a magyar légvédelem, radar és raketavédelmi rendszer megújításra szorul. Nem véletlen, hogy ezek beszerzése folymarban 2022-23-as határidővel.

De pl. a SAMOC légvédelmi irányítási központ már megérkezett, a kiképzés tavaly már zajlott, nem tudom rendszerben van-e. De a KUB-okat is ezzel akarták irányítani a NASAMS beérkezéséig.

Sztem ez a sztori nagy blama lehet a NATO-nak, Mo. - nak és a horvátoknak is. Bar a NATO központ névtelenül azt állítja követte a radar és rakétavédelmi rendszer.

Azt tudjuk biztosan, hogy a horvátoknál lezuhant vagy Zágráb közelében lelőtték?
Ha látták és követték nem tudom, hogy működik ilyenkor, de nem kellene jelezzék!?Hogy ti barmok arra repül valami amit látunk ti látjátok?':mad:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 135
26 836
113
"Élő hírfolyamában az index.hr azt találgatja, hogy a Tu-141-es egyszerűen rosszul programozták, Ukrajnában ugyanis van egy Jarun nevű város Zsitomir megyében Kijev és Lviv között, amelyet összetéveszthettek a hasonnevű zágrábi kerülettel. "
Biztos, hogy nem. Semmilyen formában nem stimmelne az útirány. Ráadásul Vinnicja azért is stimmel, mert légvonalban hozzávetőleg pont ezer kilométerre van Zágrábtól, ami a régi szovjet drón hatósugarának felel meg és egy egyenes vonalú repülés esetén stimmel a románok közlése is a légterükben tartózkodásról a drón átlagsebességében figyelembevételével. Ha manőverezett, akkor persze nem ilyen egyszerű, de ez a régi eszköz néhány programozott fordulóra képes max.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 523
113
Az jó, hogy követték, de mi mint NATO tagok láthatóan nem nagyon tudtunk róla!
Ha a NATO követte, akkor eu azt jelenti mi követtük. Mi vagyunk Mo. n a NATO.
Felveti a kérdést vajon miért nem?
Ennyire erős felénk a bizalom?
Mi nem kértünk NATO segítséget?
Hülyeséget sugall a kérdés. . Tegnap volt itt egy NATO vezér.

A Magyar Honvédség felkészült Magyarország határainak és szuverenitásának védelmére. Jól látható, hogy Magyarország felkészültsége és ébersége erősebb, mint valaha" - fogalmazott a NATO Katonai Bizottságának elnöke
 
Status
Not open for further replies.