[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 616
3 277
113
Nah, Szíjjas bejelntkezett New Yorrkból, hogy megnyugtasson. :D


A lényeg a lengyel, bolgár sztori más A lengyeleknél zárul a csap, a bolgároknál nem. A bolgaroknál a tranzitot és a közvetlen bolgár szállítást más cég intézi. A tranzit céggel nincs gond a másikat kaszálták el a ruszkik. Továbbrail is jön délről a gáz.

Május 22őt érdemes megjegyezni. Akkor kell figyelni. Akkor fizetünk a Gazpromnak. Eurót utalunk a Gazprom Banknak, amit ők váltanak rubelre és utalnak tovább 1 orosz számlára. Így megfelelünk az Uniós es orosz szabályoknak is. Hááát meglátjuk, hogy ez az unortodox utalás jó lesz-e mkinek.

"Szerda reggel a Gazprom nyilatkozatában kitért arra is, hogy a Lengyelországon és Bulgárián keresztül történő tranzitot

MEGSZAKÍTJÁK, HA A KÉT ORSZÁG ILLEGÁLISAN ELVESZ AZ EURÓPÁBA IRÁNYULÓ GÁZBÓL.
A lapunknak a gázpiaci helyzetet jól ismerő szakértő úgy nyilatkozott, hogy „fizikálisan meg lehet ezt valósítani. Erre akkor kerülhet sor, ha politikailag erre valamelyik ország rászorul”.

Nem véletlenül mondta ezt a Gazprom, ha csak nem látna rá valódi esélyt
– mondta Gaál Gellért, aki szerint 2022-től a lengyelek amúgy is leválasztották volna az egyik legnagyobb finomítójukat az orosz gázról."
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 902
27 628
113
Nah, Szíjjas bejelntkezett New Yorrkból, hogy megnyugtasson. :D


A lényeg a lengyel, bolgár sztori más A lengyeleknél zárul a csap, a bolgároknál nem. A bolgaroknál a tranzitot és a közvetlen bolgár szállítást más cég intézi. A tranzit céggel nincs gond a másikat kaszálták el a ruszkik. Továbbrail is jön délről a gáz.

Május 22őt érdemes megjegyezni. Akkor kell figyelni. Akkor fizetünk a Gazpromnak. Eurót utalunk a Gazprom Banknak, amit ők váltanak rubelre és utalnak tovább 1 orosz számlára. Így megfelelünk az Uniós es orosz szabályoknak is. Hááát meglátjuk, hogy ez az unortodox utalás jó lesz-e mkinek.
Más cég, de gondolom, ugyanaz a cső.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 902
27 628
113
Ha szeretnél úgy élni mint a szerbek nyugodtan költözz át hozzájuk. Úgy hallom szeretnek minket mint a szőrös fagyit.
Kis színes. Befizettem Belgrádban hajókázásra. Dátumot egyeztettünk, csütörtök legyen vagy péntek, mondom, legyen péntek, 20dika, azt megjegyzem, mert nálunk nemzeti ünnep. Majd eljő a hajókázás, az idegenvezető csaj odajön hozzám, és külön gratulál aug20 alkalmából. Amúgy Belgrád az egyik legtisztább főváros, ahol voltam, na nem azért, mert nem szemetelnek (Balkán), hanem mert rendszeres a takarítás. A szerbek sokkal európaibbak, mint a rományok. A szerbeknél olyan nincs, h az étterem konyhájából a páraelszívót a vendégekre vezessék ki és tényleg tudnak külföldiül. Szerencsére Románia EU tag, biztos van rá ok, h miért.
 

Ruszkipatkany

Member
2022. április 9.
13
19
18
Kis színes. Befizettem Belgrádban hajókázásra. Dátumot egyeztettünk, csütörtök legyen vagy péntek, mondom, legyen péntek, 20dika, azt megjegyzem, mert nálunk nemzeti ünnep. Majd eljő a hajókázás, az idegenvezető csaj odajön hozzám, és külön gratulál aug20 alkalmából. Amúgy Belgrád az egyik legtisztább főváros, ahol voltam, na nem azért, mert nem szemetelnek (Balkán), hanem mert rendszeres a takarítás. A szerbek sokkal európaibbak, mint a rományok. A szerbeknél olyan nincs, h az étterem konyhájából a páraelszívót a vendégekre vezessék ki és tényleg tudnak külföldiül. Szerencsére Románia EU tag, biztos van rá ok, h miért.
Érdekes én Szegeden nem egy szerbiai magyarral találkoztam és nem voltak elragadtatva az országtól. Mondjuk az albánokrol meg rosszabb volt a véleményük. Állítólag nem nagyon használnak wc papírt, csak úgy kézzel tolják.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Kis színes. Befizettem Belgrádban hajókázásra. Dátumot egyeztettünk, csütörtök legyen vagy péntek, mondom, legyen péntek, 20dika, azt megjegyzem, mert nálunk nemzeti ünnep. Majd eljő a hajókázás, az idegenvezető csaj odajön hozzám, és külön gratulál aug20 alkalmából. Amúgy Belgrád az egyik legtisztább főváros, ahol voltam, na nem azért, mert nem szemetelnek (Balkán), hanem mert rendszeres a takarítás. A szerbek sokkal európaibbak, mint a rományok. A szerbeknél olyan nincs, h az étterem konyhájából a páraelszívót a vendégekre vezessék ki és tényleg tudnak külföldiül. Szerencsére Románia EU tag, biztos van rá ok, h miért.
Én úgy 7-8 éve még rendszeresen jártam ki Belgrádba, autóval.
Mindig meglepődtem azon, hogy mennyire normálisak az emberekkel (magyar rendszámú autóval jártam :) ), az utcán, az éttermekben, mindnehol. Nyilván nagy volt a córesz, meg ott van a két (három?) lebombázott épület, amit meghagytak mementónak, de egy élhető, szerethető hely. Ugyanez Bukarestről például egyáltalán nem mondható el.
A szerbek hozzáállása az üzlethez balkáni, ugyanakkor mindig el lehetett rendezni a nézeteltéréseket, nagy "árulásokra" se nagyon emlékszem.
Egyébként meg a kedvenc példám a balkániságról a közlekedésük: a szabályokra általában tesznek, viszont figyelnek egymásra. Illetve akkor még nem volt befejezve az autópálya a magyar határtól, csak az egyik oldal volt használható - 2 sáv + 1 leálló, de ez két irányban használva. Mindenki felfogta elég hamar, hogy lehet itt autózni úgy, hogy senkinek ne essen bántódása és még előzni is vidáman lehetett.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 468
16 857
113
Én úgy 7-8 éve még rendszeresen jártam ki Belgrádba, autóval.
Mindig meglepődtem azon, hogy mennyire normálisak az emberekkel (magyar rendszámú autóval jártam :) ), az utcán, az éttermekben, mindnehol. Nyilván nagy volt a córesz, meg ott van a két (három?) lebombázott épület, amit meghagytak mementónak, de egy élhető, szerethető hely. Ugyanez Bukarestről például egyáltalán nem mondható el.
A szerbek hozzáállása az üzlethez balkáni, ugyanakkor mindig el lehetett rendezni a nézeteltéréseket, nagy "árulásokra" se nagyon emlékszem.
Egyébként meg a kedvenc példám a balkániságról a közlekedésük: a szabályokra általában tesznek, viszont figyelnek egymásra. Illetve akkor még nem volt befejezve az autópálya a magyar határtól, csak az egyik oldal volt használható - 2 sáv + 1 leálló, de ez két irányban használva. Mindenki felfogta elég hamar, hogy lehet itt autózni úgy, hogy senkinek ne essen bántódása és még előzni is vidáman lehetett.

Én úgy 7-8 éve még rendszeresen jártam ki Belgrádba, autóval.
Mindig meglepődtem azon, hogy mennyire normálisak az emberekkel (magyar rendszámú autóval jártam :) ), az utcán, az éttermekben, mindnehol. Nyilván nagy volt a córesz, meg ott van a két (három?) lebombázott épület, amit meghagytak mementónak, de egy élhető, szerethető hely. Ugyanez Bukarestről például egyáltalán nem mondható el.
A szerbek hozzáállása az üzlethez balkáni, ugyanakkor mindig el lehetett rendezni a nézeteltéréseket, nagy "árulásokra" se nagyon emlékszem.
Egyébként meg a kedvenc példám a balkániságról a közlekedésük: a szabályokra általában tesznek, viszont figyelnek egymásra. Illetve akkor még nem volt befejezve az autópálya a magyar határtól, csak az egyik oldal volt használható - 2 sáv + 1 leálló, de ez két irányban használva. Mindenki felfogta elég hamar, hogy lehet itt autózni úgy, hogy senkinek ne essen bántódása és még előzni is vidáman lehetett.
Újvidék,kézilabda meccs A lelátón elkezdtük ütni a románokat,néhány a pályára rohant előlünk,megjelentek a szerb zsaruk. Vasba lettünk verve,bevittek a kapitányságra. Nem nyúltak hozzánk egy újjal se,de elég morc volt a hangulat,kettő is beszélt magyarul,és amikor kiderült,hogy a románokat cipőztük,még röhögtek is. Kaptunk egy jelképes pénzbüntetést,amit rögtön ki is kellett fizetni,és négyen ki lettünk tiltva egy évre Szerbiából.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 079
83 401
113
Egy mai dátumozású, parlamenti vitára készülő anyagban arra szólítják fel a német kormánypártok magát a német kormányt, hogy „amint lehetséges”, teljesen állítsa le az orosz energiahordozók importját, beleértve a nukleáris energiát és egyéb nyersanyagok behozatalát is – tudta meg a Reuters

Ez az eleje, de a vege az igazan erdekes a szlovak nuki futoanyaggal meg az uranbanyaval, na meg persze a Westinghause-al.


Mi sem usszuk meg a xarvihart, ezek levagnak minket az olajrol, a gazrol, az atomrol.
Mozambik egy fejlett orszag lesz hozzank kepest ha ez bekovetkezik.
Na, röhögtetek amikor azt mondtam, hogy én Orbán ellenére IS - bár sajnálom -, de megyek. Na pont erre gondoltam akkor. Elmebeteg az egész EU, a Soros-kormányok (Szlovénia, Bulgária, Szlovákia, Csehország) dettó. Vége. Kész. Mellé ez ma:

Mondom, csak egy közös határ menthet meg minket a ruszkikkal ...

De azért remélem innentől mindent vétózunk ezerrel!

Több ukránt pedig nem fogadunk be, mindenkit aki nem magyar meg küldünk a szlovákokhoz, csehekhez, lengyelekhez, bolgárokhoz, meg a hülye németekhez, ha meglépik ezt:
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 901
12 497
113
Na, röhögtetek amikor azt mondtam, hogy én Orbán ellenére IS - bár sajnálom -, de megyek. Na pont erre gondoltam akkor. Elmebeteg az egész EU, a Soros-kormányok (Szlovénia, Bulgária, Szlovákia, Csehország) dettó. Vége. Kész. Mellé ez ma:

Mondom, csak egy közös határ menthet meg minket a ruszkikkal ...

De azért remélem innentől mindent vétózunk ezerrel!

Több ukránt pedig nem fogadunk be, mindenkit aki nem magyar meg küldünk a szlovákokhoz, csehekhez, lengyelekhez, bolgárokhoz, meg a hülye németekhez, ha meglépik ezt:

Nem kell fosni, megmondta a cseh birodalom vezetoje hogyha az orosz birodalom megtorolna a fegyverszallitast es elzarna a gazt akkor ok mar targyaltak es biztositottak oket az europai szolidaritasrol(magyarul vesznek nemet gazt).

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 966
91 786
113
Nem kell fosni, megmondta a cseh birodalom vezetoje hogyha az orosz birodalom megtorolna a fegyverszallitast es elzarna a gazt akkor ok mar targyaltak es biztositottak oket az europai szolidaritasrol(magyarul vesznek nemet gazt).

Nincs német gáz. Ők is oroszt vesznek.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 079
83 401
113
Nem kell fosni, megmondta a cseh birodalom vezetoje hogyha az orosz birodalom megtorolna a fegyverszallitast es elzarna a gazt akkor ok mar targyaltak es biztositottak oket az europai szolidaritasrol(magyarul vesznek nemet gazt).

A német gáz is orosz. :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 079
83 401
113

"az OMV és a Gazprom közötti megállapodás alapján az OMV euróban teljesíti a kifizetéseket, a Gazprom pedig rubelre váltja azokat" :D
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
686
2 716
93
Te nem erted. Eljut a csunya orosz gaz Nemetorszagba, ott megtisztul(megdragul). De a cimlapon el lehet mondani hogy nem a csunya oroszt veszik.
tuv.jpg