[HUN] Egyéb használt eszközök beszerzése és/vagy felújítása, átalakítása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 972
113
https://www.defensenews.com/land/20...-ukraine-with-challenger-2-tanks-to-fill-gap/

"The announcement came shortly after his British counterpart Boris Johnson unveiled plans to supply an undisclosed number of Challenger 2 tanks to Poland to “backfill” the operational needs of its military."
“We are looking more at what we can do to backfill in countries such as Poland, who may want to send heavier weaponry to help defend the Ukrainians,” Johnson said.

It’s unclear whether Poland has made a request for the British Army’s aging Challenger 2 tanks. Poland recently ordered 250 Abrams tanks from the United States.

a te általad linkelből.
beszélgetnek hogy küldjenek e lengyelbe kárpotlást...

és hogy lenygelország még nem kért kárpotlást.

de lehet rosszul értem.

de ez még csak felmerült és esetleg. semmi konkrétum ilyenből már kismillio vólt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 429
120 902
113
“We are looking more at what we can do to backfill in countries such as Poland, who may want to send heavier weaponry to help defend the Ukrainians,” Johnson said.

It’s unclear whether Poland has made a request for the British Army’s aging Challenger 2 tanks. Poland recently ordered 250 Abrams tanks from the United States.

a te általad linkelből.
beszélgetnek hogy küldjenek e lengyelbe kárpotlást...

és hogy lenygelország még nem kért kárpotlást.

de lehet rosszul értem.

de ez még csak felmerült és esetleg. semmi konkrétum ilyenből már kismillio vólt.
“We have received gap fillers, elements of our armament,” Mateusz Morawiecki said during an interview with local news channel Polsat News, referring to weapons the U.S. and the U.K. have provided to Poland since the war began"

Valamit kaptak mert erre reagálva írta.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 972
113
“We have received gap fillers, elements of our armament,” Mateusz Morawiecki said during an interview with local news channel Polsat News, referring to weapons the U.S. and the U.K. have provided to Poland since the war began"

Valamit kaptak mert erre reagálva írta.
indiába nyilatkozik a kocos lengyelországról. ott az mondja hogyjelenleg megvitatják hogy adjanak lengyelországnak tankokat vagy sem. ergo semmilyem döntés nem született csak a parlament vagy a kormány vitázik adologról.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 949
91 680
113
Hogyne lett volna! A lengyelek a 100db T72 -est nem puszira adták. Ha mást nem, akkor komoly pénzt vettek fel a közös pénzügyi alapokból.
Amiből vehetnek a németektől drágábban orosz gázt, amióta Putyin a közvetlen csapot elzárta.

Én nem vagyok alapvetően a barter ellen. De nem látom egyertelműnek a pozitív kimenetelt.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon and LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 949
91 680
113
Ezt nem az orosz vezetés jelentette ki, hanem egy sajtóban megjelent vélemény, ennek megfelelő a súlya.

A félreértések előtt: én mindvégig elleneztem a fegyverszállításokat, és abszolút nem oroszpártiságból, hanem mert úgy gondolom hogy most engedhetjük meg a legkevésbé magunknak hogy csökkentsük a Nato képességeit bármivel is, így különösen örültem hogy mi ebben nem veszünk részt, főleg hogy egy fia lőszer sincs feleslegben nálunk. VISZONT ha nem ajándékozásról van szó, hanem egy minőségi cseréről, úgy számomra már teljesen más a dolog fekvése.

Záros határidőn belül kénytelenek leszünk megválni amúgy is a régi vasaktól. Ezekért alapból filléreket kapnánk, mennének ócskavasnak, vagy szintén aprópénzért valami 3. világbeli vevőnek. Ennél a csere, még ha nem is lennének bőkezűek, szerintem mindenképp nagyobb nyereség lenne. Én kizárólag a mi érdekeinket nézem, hogy járnánk a legjobban.
Ha nem kapunk cserében orosz gazdasági szankciókat az energiahordozókra. Ha igen, akkor drága csere lesz.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 568
46 616
113
Kárpótlásról eddig csak a német programban volt szó, ami egyelőre náluk is csak ötlet szinten van, nem is éltem bele magam. Meg ugye az "amerikai kárpótlás", amiben a szlovákok részesülnek, hogy odatelepítettek Patriotot ami ugyan védi őket, de nem az övék és nem is lesz, legfeljebb kis kedvezmény cseppen nekik.

Egyébként sokat nem tennék rá hogy tényleg lesz Chali az ukránoknak, illetve nem tudom mihez kezdenének vele.
A szlovákok később megvehetik részletre, kedvezménnyel.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 949
91 680
113
Háát a nyilatkozatok azt írták, hogy az alapokat már másodszor töltötték fel EU-s befizetéssel. Szóval valakinek már kellett pénzt adni a VSZ felszerelésért.
A lengyeleknek ez a 100 T72 meg már tényleg létszám feletti volt.
A csehek sem puszira szállítottak. A szlovákok ugye Patriotos üzletet kötöttek.
Ez tudjuk mi? Sztem még ők sem.
Fogalmuk sincs milyen feltételekkel hagyják ott az amik. A hollandok meg a németek meg csak ideiglenesen vonultak be, idővel Patriottal együtt kijönnek.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 689
113
1 fontos biztpol. kérdés azért van számomra. Mennyire okos dolog felfegyverezni Mo. potenciális ellenfelét. Mert ugye most még csak politikai szócsata van, de ki tudja, mennyire marad stabil kis-Ukrajna 5 év múlva és meddig erősödnek a magyarellenes indulatok.

Lehet erre ma kicsi az esély, de 2012höz képest jelentősen nőtt és nem kizárt, hogy 2026ra még tovább nő. Sőt ez a valószínűbb, sztem csak a mérték a kérdés.

A félreértések elkerülése érdekében, nem gondolom, hogy ez bekövetkezik, de nem is irreális, biztonságpolitikai szempontból nem figyelembe veendő opció.
A minap olvastam egy cikket, hogy talan a roman miniszterelnokkel targyalt Zelinskij(?). Ott a romanok felhoztak a roman kissebbseg kerdeset es az volt ra Zelinskij valasza, hogy "tukrozve ugyanazokat a jogokat kapjak majd a romanok mint a romaniai ukran kissebbseg".

Valami ilyen kiegyezes szerintem nekunk sem lenne rossz.

Amuuugy, a romanok se szallitanak fegyvert, de oket nem ocsarolja persze senki :p :

"Okos roman politika..."
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 568
46 616
113
Ez tudjuk mi? Sztem még ők sem.
Fogalmuk sincs milyen feltételekkel hagyják ott az amik. A hollandok meg a németek meg csak ideiglenesen vonultak be, idővel Patriottal együtt kijönnek.
@PavolR berakta a részleteket a szlovák fejlesztős topicba.
Alapvetően az amerikai battery-t vehetik majd meg a 2 év lejártával. 2 évig meg van más amit fizetniük kell.
Szerintem nyugodtan tekinthetnek sajátjukként a batteryre, mert ezalatt a 2 év alatt a saját katonáik is kapnak rájuk kiképzést.
A holland és a német battery-k csak erősítésnek érkeznek - gondolom a háborús intervallumra.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 972
113
@PavolR berakta a részleteket a szlovák fejlesztős topicba.
Alapvetően az amerikai battery-t vehetik majd meg a 2 év lejártával. 2 évig meg van más amit fizetniük kell.
Szerintem nyugodtan tekinthetnek sajátjukként a batteryre, mert ezalatt a 2 év alatt a saját katonáik is kapnak rájuk kiképzést.
A holland és a német battery-k csak erősítésnek érkeznek - gondolom a háborús intervallumra.
használt patriotot anélkül is vehettek vólna hogy az s300 ukat elajándékozzák
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 568
46 616
113
Realizálódott már ennek a minkéntje? Szerintem még nem egyelőre. Szóval max fognak pénzt felvenni.
Igazság szerint ez az egész EU-s közös fegyverszállítósdi - annak ellenére, hogy a nyugatiak villognak vele - eléggé a lepedő alatt folyik.
Az amerikaiak és a nyugatiak is rendszeresen lenyilatkozzák, hogy sikerült VSZ technikát bejuttatni, de a forrást megpróbálják eléggé védeni.
Nem véletlen, hogy a lengyel T-72-es szállítmányról sem volt semmi előzetes in, csak mikor már bement.
Mindezt úgy, hogy mindenki tisztában van vele, hogy a szállítmányok szinte 100%-ban a lenygyeleken keresztül érkeznek, és eléggé nyilvánvaló az oroszokhoz való hozzáállásuk.

A kisebb országok meg eléggé megpróbálják takargatni a szerepüket, félve az orosz retorziótól.
Löszer szintű szállítások elfedése viszonylag egyszerű ügy. A lengyelektől pedig folyamatosan mennek a szállítmányok
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 568
46 616
113
használt patriotot anélkül is vehettek vólna hogy az s300 ukat elajándékozzák
Csak nem mindegy, hogy mennyiért.
Így meg a kukából pénzt csináltak az S300-asból.
Ők ezzel aránytalanul nagy kockázatot vállaltak, azonban a jelenlegi vezetésük úgy van ezzel, mint Farquaad nagyúr a Shrekben:

6bb.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
527
1 469
93
Ne álmodozzatok, úgy sem adunk semmit' ez sci-fi!
Nem hát. De ha adnánk is, max csak Leo2A4 szintet adnának cserébe (ergo a T72-vel azonos szintet.) Gondolkodjatok a németek fejével:
Jürgen ultraracionális gondolatmenete:
1. lépés, a volt VSZ, ma EU tagállamok szovjet vasait megkapják az ukik, akik ismerik a technikát, mint a tenyerüket, azonnal a frontra tudják küldeni, Ukrajna tovább védekezik, az orosz jobban szenved tőle, jobban rá lesz szorulva a gáz árának csökkentésére az üzlet megtartása érdekében.
2. lépés, odaadjuk a volt VSZ, ma EU tagállamoknak helyette a sok lezsírozott Leo2A4 szintű vasat, akár1:1 arányban (1 T72-ért 1 Leo), és elhintjük az upgrade kedvezményes , akciós, csakneked csakmost lehetőségét, amit a volt VSZ tagállam kifizethet, ha akar. Az orosz ugye kopogtat a határon, tehát ezt most sokan akarni fogják.
3. lépés, ha az orosz valahogy átmegy Ukrajnán, és megtámadja az EU-t, a volt VSZ tagállamokkal fogja kezdeni, mert ez a földrajzi realitás. Ezek a Leo2A4 szinttel egy kicsit még mindig jobban tudnak majd védekezni, mint a T72-vel tették volna, és őket alkatrésszel, lőszerrel támogatva sokkal nagyobb eséllyel és sokkal tovább marad távol a háború Németország határaitól. Mire esetleg a német határra az orosz elér, addigra tényleg le lesz gatyásodva, mert a Leo2A4-nek és vele egy szintű tüzérségnek, IFV-nek stb. azért még mindig van harcértéke a rozsdás, rohadó aljú szovjet szarok ellen, amivel az oroszok jönnek ma is Ukrajnában.
Ha meg a 3. lépés nem történik meg, akkor jön a felújítási üzletből a pénz. Ebbe a képletbe az A7+ szint nem fér bele, és a németek nem hülyék, csak olyan programba fognak belemenni, ami nekik is megéri.
De Magyarország ebből most ki fog maradni, az az érzésem.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Vogon

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 949
91 680
113
CH2.
Azoknak csak kb. a harmadát fogják upgradelni. A többi ment volna a letároltak mellé.
Az egyik legfiatalabb nyugati harckocsi, ráadásul a CH3 programban full Leo2 A7 belsőt kapna.
Oké, de hány éves CH2őt kapnak? 20-30? Milyen modernizációval és mennyiért? . Nekem ez még nem tiszta. Nehogy úgy jarjanak mint az orosz gázzal. Papíron már nem vesznek orosz gazt, leállt a szállítás, aztán a gyakorlatban a németeken keresztul ugyanannyi orosz gazt csak német közvetítéssel, több euroért kapnak.

Csábító az ajanlat. Szovjet xarokért nyugati technika, de látok benne buktatókat.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 949
91 680
113
A minap olvastam egy cikket, hogy talan a roman miniszterelnokkel targyalt Zelinskij(?). Ott a romanok felhoztak a roman kissebbseg kerdeset es az volt ra Zelinskij valasza, hogy "tukrozve ugyanazokat a jogokat kapjak majd a romanok mint a romaniai ukran kissebbseg".

Valami ilyen kiegyezes szerintem nekunk sem lenne rossz.

Amuuugy, a romanok se szallitanak fegyvert, de oket nem ocsarolja persze senki :p :

"Okos roman politika..."
A románok házaltak az ukránoknál a MIG21eseikkel, de köszi ilyet Zselé se kért.

Dîncu: Ukrajna nem kért LanceR MiG-21-es repülőgépet