[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 048
113
Hosszú még az út! de az út vége a megváltás!
Kifustlolik az oroszokat .Pedig én egy jó parizeres kenyérrel vártam volna az oroszokat ha eljutnak a határig :D még írtam is a háború elején:D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 704
113
Látom viccesnek találod, majd ha hazaértem, postolok az idősebbik Podesta házában lévő művészeti alkotásokról, pl a szoborról a lépcsője mellett, ami egy az egyben Jeffrey Dahmer egyik megkínzott áldozatának halotti pózában került megalkotásra, vagy a köreikbe tartozó Maria Abromovic munkásságáról, aki konkrétan kisgyermekek megkínzásáról készít művészeti installációkat. Nem lepődnék meg, ha oda is raknál smiley-t.
És a következő mi lesz? Látták Szarumánt Kievben? o_O
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Akkor így már érthető, hogy miért mondják az oroszok, hogy ők igazából a sátán ellen harcolnak?
Tony Podesta, a demokratákhoz köthető figura:
facebook-groups-800-4.png


További info:
https://hive.blog/palnet/@richq11/i...e-eye-of-the-beholder-the-art-of-the-podestas

Christine Lagarda sátánista szimbólumokkal:
https://pbs.twimg.com/media/EsQxpYBXAAALpdi.jpg

James Alefantis, szintén a demokrata párthoz köthető figura, akinek érdekes anagramma képezhető a nevéből:
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 351
13 975
113
És hol a lelövés? Látok egy MANPADS indítást... és?

Egyébként pedig én kezdem egyre kellemetlenebbül érezni magam a dolgok alakulása láttán. Mert ok, a fél világ teleöntheti az ukránokat fegyverrel és tegyük fel visszaverik az oroszokat, miközben gazdaságilag megpróbálják elszeparálni őket... a baj akkor lesz, ha az orosz meg annyit mond, hogy "Ok, akkor most mi öntünk tele fegyverrel mindenkit, aki a nyugat ellen harcol...."
Megnéztem volna az USA veszteségeit Irakban és Afganisztánban, ha oroszok elkezdik ilyen szinten önteni a hadianyagot a védőknek. Mert jó buli ez, amíg az ellen nem reagál és elkezdi ugyanezt a játékot. Mondjuk Jemennek. Vagy Iránnak kezd szállítani. Vagy Észak Koreának, ha már lassan oda szigetelik őket. Vagy random dél amerikai kokó kartellnek. Vagy random nigériai drogbandának akármelyik nyugati országba. Esetleg tankerokat kezd elsüllyeszteni szűk csatornákban. Stb... stb...
Miért ne tennék ezek után?

Szóval fasza dolog ezt eljátszani egy Irak, Irán vagy egy ÉK ellen... de egy Oroszország méretű és erejű ország ellen ilyen nyíltan fegyvereket ontani... nem tudom, én nem osztom sokak lelkesedését. A nyugati világ sokkal törékenyebb, mint azt sokan hinnék.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 917
16 863
113
És hol a lelövés? Látok egy MANPADS indítást... és?

Egyébként pedig én kezdem egyre kellemetlenebbül érezni magam a dolgok alakulása láttán. Mert ok, a fél világ teleöntheti az ukránokat fegyverrel és tegyük fel visszaverik az oroszokat, miközben gazdaságilag megpróbálják elszeparálni őket... a baj akkor lesz, ha az orosz meg annyit mond, hogy "Ok, akkor most mi öntünk tele fegyverrel mindenkit, aki a nyugat ellen harcol...."
Megnéztem volna az USA veszteségeit Irakban és Afganisztánban, ha oroszok elkezdik ilyen szinten önteni a hadianyagot a védőknek. Mert jó buli ez, amíg az ellen nem reagál és elkezdi ugyanezt a játékot. Mondjuk Jemennek. Vagy Iránnak kezd szállítani. Vagy Észak Koreának, ha már lassan oda szigetelik őket. Vagy random dél amerikai kokó kartellnek. Vagy random nigériai drogbandának akármelyik nyugati országba. Esetleg tankerokat kezd elsüllyeszteni szűk csatornákban. Stb... stb...
Miért ne tennék ezek után?

Szóval fasza dolog ezt eljátszani egy Irak, Irán vagy egy ÉK ellen... de egy Oroszország méretű és erejű ország ellen ilyen nyíltan fegyvereket ontani... nem tudom, én nem osztom sokak lelkesedését. A nyugati világ sokkal törékenyebb, mint azt sokan hinnék.
Hamarosan meg lesz ennek a bőjtje, aztán majd lehet picsogni! ;)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 254
67 112
113
Lehet hurráoptimista a hozzáállásom, de ez a időszakos városbombázás arra enged következtetni hogy az oroszok kezdenek kifogyni a modern rakétáikból (kinzsal/kalibr/iszkander/cirkon). Ez az egész kezd anyagháborúra hasonlítani. Hiányolom a mindennapos bombázásokat amit a nyugati sajtó úgyis felkapna.
Csend van, csak pár naponta néhány kósza lőszerraktár és vasútállomás. Ez irtó kevés.
Hogy felsírtok majd, ha nekiállnak. :D
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 048
113
Vagy Iránnak kezd szállítani.
Iránnak már semmi nem kell az oroszoktól ! Sőt irán is adott volna el az oroszoknak Sahed 129 drón hogy legyen mivel harcolni az oroszoknak !
Van nekik koppintott tow rendszerük is már !
Ok, akkor most mi öntünk tele fegyverrel mindenkit, aki a nyugat ellen harcol...."
Posztkomcsi grad meg d-20 . Ja láttuk az örményeknél !

Sőt itt az új iráni drón ! Lehet megérjük hogy ilyet is vegyenek elkeseredettségükben az oroszok mert a kínai drónra nem fog telni .

Kaman222-1614221076-7287-1614221254.jpg
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
És hol a lelövés? Látok egy MANPADS indítást... és?

Egyébként pedig én kezdem egyre kellemetlenebbül érezni magam a dolgok alakulása láttán. Mert ok, a fél világ teleöntheti az ukránokat fegyverrel és tegyük fel visszaverik az oroszokat, miközben gazdaságilag megpróbálják elszeparálni őket... a baj akkor lesz, ha az orosz meg annyit mond, hogy "Ok, akkor most mi öntünk tele fegyverrel mindenkit, aki a nyugat ellen harcol...."
Megnéztem volna az USA veszteségeit Irakban és Afganisztánban, ha oroszok elkezdik ilyen szinten önteni a hadianyagot a védőknek. Mert jó buli ez, amíg az ellen nem reagál és elkezdi ugyanezt a játékot. Mondjuk Jemennek. Vagy Iránnak kezd szállítani. Vagy Észak Koreának, ha már lassan oda szigetelik őket. Vagy random dél amerikai kokó kartellnek. Vagy random nigériai drogbandának akármelyik nyugati országba. Esetleg tankerokat kezd elsüllyeszteni szűk csatornákban. Stb... stb...
Miért ne tennék ezek után?

Szóval fasza dolog ezt eljátszani egy Irak, Irán vagy egy ÉK ellen... de egy Oroszország méretű és erejű ország ellen ilyen nyíltan fegyvereket ontani... nem tudom, én nem osztom sokak lelkesedését. A nyugati világ sokkal törékenyebb, mint azt sokan hinnék.
Vietnám is kapott orosz és kínai cuccokat. Egyiptom, Szíria is annak idején. "Sokra" nem mentek vele Izraellel szemben.
Irán? Nem viselnek vele hadat. Ha meg igen, lebombázzák őket a g.cibe és a tüzérség és légierő fedezete alatt beballagnak, mint most az oroszok.
A '91-es öbölháborúba is tízezresével vitték a hullazsákokat, aztán még sem kellettek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000 and Wilson

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 223
33 079
113
"Ma új nacionalista egységet hoztak létre Ukrajnában. Az úgynevezett Szvoboda Légió katonái kék-fehér zászló alatt harcolnak az orosz csapatok ellen. „Új ROA-nak” hívják magukat."


Ha fogságba esnek, ugyanaz vár rájuk, mint a régi ROA-ra...
 
W

Wilson

Guest
Hol is állítottam ilyet,hogy nem érdekli őket? Ne tekerd ki a dolgot,mert ismét magadat tetted nevetség tárgyává.Ha odateszik magukat,és nem azt,hogy odatették magukat. Tehát ismét felemelkedtél a nagyot mondó Wilsoni magasságokba,és mielőtt bármilyen ellentmondásokról kezdenél beszélni,legalább olvasd vissza,ha mást nem,csak azt amit éppen most leírtál. Tehát a polihisztorkodásról,meg Hermann Ottóról inkább neked kellene megfeledkezni. Végeredményben nem is értem,hogy mit akarsz mondani,mert már te sem tudod,hogy mit hordtál össze. Tudod,ha igazat mondasz,akkor nem kell emlékezned arra,hogy mit mondtál előtte.
Szövegértelmezés nézd meg mit írtam....:)

Segítek mire kell figyelned "mert ha odateszik magukat.."

Örülök, hogy ismét segíthettem neked...:)

És veled ellentétben én tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy mit akarok közölni és , hogy mit mondtam.Ráadásul veled ellentétben én nem szoktam azzal kapcsolatban megfellebbezhetetlen ítéletet mondani és okoskodni amivel kapcsolatban még alapvető ismereteim sincsenek.