[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 105
13 524
113
Ha jól értem, annyit mondott, hogy Mo most már nem rendelkezik, de régen rendelkezett tengerparttal. Nem azt mondta, hogy Mo “rendelkezni fog” tengerparttal, vagy hogy “hamarosan visszakapja” majd.

Amit mondott, történelmi tény és ezen nincs mit szégyellni (megjegyzem a horvátoknak sincs). Másrészt a kontextusából szándékosan kiragadott részlet, amitől így lehet rettegni.
Vihar a biliben.
Szegényeknek megsértettük az érzéseit. A történelemhamisításaikkal meg minket sértegetnek minden szomszéd egytől egyig. Ennyi erővel mi meg kikérjük maguknak, hogy bárki Habsburg birodalmat vagy neadjisten Ausztria-Magyarországot vegyen a szájára.

Szerintem meg eridjenek a ‘csába.
Remélem, magyar oldalon nem
veszik az ilyen hisztit komolyan és nem reagálnak rá komolyan.

Azzal együtt, hogy a diplomáciában és magasabb szinteken én sem találom konstruktívnak a Trianonozást. De mondjuk pont velük a közös gyökerek (és máig ható érdekek) tisztázása időszerű lenne már.
No, de Magyarországnak tenylegesen van bérelt kikotojé, ergo tengerpatja is, amit éppenséggel pont Orbánék szereztek be, szoval ebbol a tekintetbol elég érthetetlen és oncélu ez a kisóhajtás.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
Szerintem bármit mond, ki lehet forgatni, ellene lehet fordítani. A választás után, mikor azt találta mondani, hogy sikerült győzni Brüsszel és még a végén Zelenszkij ellenében is, akkor aztán azért csuklóztatták, hogy miért definiálta Ukrajnát ellenséges országnak. Mert az angol fordítás enemy volt; sunyi csúsztatás és a kontextusból kiemelés mindent lehetővé tesz.

Annyit tehet, hogy kussol nemzetközi ügyekben. Ezt akarjuk? Kussolni akarunk?
Nem akarunk céltáblává válni!

Az az irány amit csinál nekem tetszik, érdemi dolgokban Brüsszellel szembe kell menjünk saját érdekből, de én elvtelenül Viktort sem fogom védeni, szerintem most hibázott ezzel az "elvették tőlünk a tengerpartjainkat" dumával, 2022-ben, jelen helyzetben szerencsétlen - ügyetlen - buta mondat volt!

Arra van a legkevésbé szükségünk, hogy a mostani felpaprikázott hangulatban minden szomszéd ránk legyen kihegyezve! Szlovákia, Ukrajna, Románia, most már lehet a Horvátok is folyamatosan attól rettegjenek hogy orosz segítséggel beszántjuk az országukat! Ez 10 éve viccnek hangzott volna, ma meg realitás az Ő fejükben!

Ez kurvára nem jó irány, ezen csak rajtaveszhetünk!
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
No, de Magyarországnak tenylegesen van bérelt kikotojé, ergo tengerpatja is, amit éppenséggel pont Orbánék szereztek be, szoval ebbol a tekintetbol elég érthetetlen és oncélu ez a kisóhajtás.
Egyet értünk. S ezt az irányt, ennek a fontosságát, a stratégiai partnerséget, népeink közti jó barátságot kell erőltetni most MÉG INKÁBB, nem a vélt-valós történelmi sérelmeket oda - vissza. Ez nem ennek a térségnek az érdeke!
 
  • Tetszik
Reactions: PavolR

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 736
5 820
113
No, de Magyarországnak tenylegesen van bérelt kikotojé, ergo tengerpatja is, amit éppenséggel pont Orbánék szereztek be, szoval ebbol a tekintetbol elég érthetetlen és oncélu ez a kisóhajtás.

És majd a jövőbeni trieszti kikötőnkbe jönnek a tankerek, onnan látjuk majd el Mo-ot (meg a Felvidéket!) olajjal.

Qed: ez a hsz egy jó példa a kontextus teljes negligálására
a csúsztatás, a cinizmus és a rosszindulat teljes hiányával kombinálva. Hiszen csak tárgyilagos volt az a sidenote.

Egyet értünk. S ezt az irányt, ennek a fontosságát, a stratégiai partnerséget, népeink közti jó barátságot kell erőltetni most MÉG INKÁBB, nem a vélt-valós történelmi sérelmeket oda - vissza. Ez nem ennek a térségnek az érdeke!

Ha jól tudom, neked személyes kötődésed is van horvát részről és érthető a kirohanásod, most még a családodnak is magyarázni kell a doktorminiszterelnök úr bizonyítványát.

Én amúgy - személyesen - kedvelem a horvátokat, meg meggyőződésem, hogy nekünk közös jövőnk van velünk (máskülönben ők eltűnnek, feloldódnak nem is annyira sokára; aztán meg valamivel később mi is).

De azért ez a nagy rettegés minimum pikáns egy olyan ország részéről, akinek a szomszédos 5 országból hárommal van területi vitája - hivatalosan.
Nekünk meg egyel sincs.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
És majd a jövőbeni trieszti kikötőnkbe jönnek a tankerek, onnan látjuk majd el Mo-ot (meg a Felvidéket!) olajjal.

Qed: ez a hsz egy jó példa a kontextus teljes negligálására
a csúsztatás, a cinizmus és a rosszindulat teljes hiányával kombinálva. Hiszen csak tárgyilagos volt az a sidenote.



Ha jól tudom, neked személyes kötődésed is van horvát részről és érthető a kirohanásod, most még a családodnak is magyarázni kell a doktorminiszterelnök úr bizonyítványát.

Én amúgy - személyesen - kedvelem a horvátokat, meg meggyőződésem, hogy nekünk közös jövőnk van velünk (máskülönben ők eltűnnek, feloldódnak nem is annyira sokára; aztán meg valamivel később mi is).

De azért ez a nagy rettegés minimum pikáns egy olyan ország részéről, akinek a szomszédos 5 országból hárommal van területi vitája - hivatalosan.
Nekünk meg egyel sincs.
Semmi kötődésem nincs a Horvátokhoz, totál semlegesek számomra.
Magyar-Sváb-Rácz/tehát szerb féle származású vagyok, szívben 100% Magyar.

Nem akartam kihegyezni a konkrét esetre a Horvátokkal szemben a mondandómat egyébként, teljesen általánosan azt gondolom, hogy NAGYON óvatosan kell most fogalmazni mindenkinek, Szijjártónak, Viktornak, mindenkinek, mert extrán érzékenyek a szomszédaink.

Ez nem jelenti azt hogy le kéne nyelni az Ukránok pofátlanságait, én pl. már hazabasztam volna a szőke némbert Kijevbe, mert Ő megdolgozott érte, de ilyet amit most Viktor mondott, nem kéne többet, mert támadható, egy amúgy jó szomszédnak rosszul esett, etc.

Ez volt a mondandóm lényege!
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand and kw3v865

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 896
12 481
113
Nem akartam kihegyezni a konkrét esetre a Horvátokkal szemben a mondandómat egyébként, teljesen általánosan azt gondolom, hogy NAGYON óvatosan kell most fogalmazni mindenkinek, Szijjártónak, Viktornak, mindenkinek, mert extrán érzékenyek a szomszédaink.
Az hogy terapiara van szukseguk az nem a mi hibank.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
Az hogy terapiara van szukseguk az nem a mi hibank.
De még lehet a mi problémánk, nem tudom mit nem lehet ezen megérteni...

Itt egyetlen egy dolog lehet közép - pláne hosszabb - távon jó nekünk, ha nem retteg tőlünk a környező országokban egy kb. 60 milliós tömeg, hogy majd jól visszaszerezzük azt ami most Szlovákia, Ukrajna, Románia, Horvátország, Szlovénia - vagy ezek része!

Minden olyan megnyilatkozás ami erősíti bennük ez a félelmet, még ha pusztán csak félremagyarázásból is jön(mert félremagyarázható! alkalmas arra hogy a tüzet szítsa) az számunkra végzetes hiba, nem számukra, értsük már meg!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 164
26 876
113
Semmi kötődésem nincs a Horvátokhoz, totál semlegesek számomra.
Magyar-Sváb-Rácz/tehát szerb féle származású vagyok, szívben 100% Magyar.

Nem akartam kihegyezni a konkrét esetre a Horvátokkal szemben a mondandómat egyébként, teljesen általánosan azt gondolom, hogy NAGYON óvatosan kell most fogalmazni mindenkinek, Szijjártónak, Viktornak, mindenkinek, mert extrán érzékenyek a szomszédaink.

Ez nem jelenti azt hogy le kéne nyelni az Ukránok pofátlanságait, én pl. már hazabasztam volna a szőke némbert Kijevbe, mert Ő megdolgozott érte, de ilyet amit most Viktor mondott, nem kéne többet, mert támadható, egy amúgy jó szomszédnak rosszul esett, etc.

Ez volt a mondandóm lényege!
Amíg egyszerű történelmi tényekre így reagálnak, addig nincs realitása az együttműködésnek. Montenegrói olajterminál és új, Szerbián átmenő olajvezeték kell Battáig, az Adria meg rohadjon el a földben végleg.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
685
2 715
93
De még lehet a mi problémánk, nem tudom mit nem lehet ezen megérteni...

Itt egyetlen egy dolog lehet közép - pláne hosszabb - távon jó nekünk, ha nem retteg tőlünk a környező országokban egy kb. 60 milliós tömeg, hogy majd jól visszaszerezzük azt ami most Szlovákia, Ukrajna, Románia, Horvátország, Szlovénia - vagy ezek része!

Minden olyan megnyilatkozás ami erősíti bennük ez a félelmet, még ha pusztán csak félremagyarázásból is jön(mert félremagyarázható! alkalmas arra hogy a tüzet szítsa) az számunkra végzetes hiba, nem számukra, értsük már meg!
Mindig, ha épp úgy akarták, találtak félremagyarázhatót. Különösen, ha jött valami választás. Le kell szarni. Magyarországon is megy a németek, eu, amerikaiak etc. savazása, aztán ettől függetlenül az üzlet meg halad...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 910
22 405
113
teljesen általánosan azt gondolom, hogy NAGYON óvatosan kell most fogalmazni mindenkinek, Szijjártónak, Viktornak, mindenkinek, mert extrán érzékenyek a szomszédaink.
Ezzel egyet is értek, de látni kell, hogy a gondolatát is az egykori Magyar Királyságnak, majd az OSztrák-Magyar Monarchiának egyesek "ki akarják irtani" a köztudatból, hogy még megemliteni sem, de beszélni semmiképp sem lehessen róla,...annak ellenére, hogy sziklaszilárd és megkérdőjelezhetetlen történelmi kérdésekről van szó.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 164
26 876
113
No, de Magyarországnak tenylegesen van bérelt kikotojé, ergo tengerpatja is, amit éppenséggel pont Orbánék szereztek be, szoval ebbol a tekintetbol elég érthetetlen és oncélu ez a kisóhajtás.
Nem fér oda semmilyen komolyabb hajó. Egy sekély részén van a trieszti öbölnek, nem használható semmire. Valamilyen korrupciós ügy volt az ott, nem valódi kikötőszerzés.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
Amíg egyszerű történelmi tényekre így reagálnak, addig nincs realitása az együttműködésnek. Montenegrói olajterminál és új, Szerbián átmenő olajvezeték kell Battáig, az Adria meg rohadjon el a földben végleg.
Én azért talán megpróbálnám ha lehet fenntartani minden szomszéd országgal a partneri - jó szomszédi viszonyt amíg lehet.

Örülök hogy nem TE vagy a külügyminiszter, meg hogy sanszosan Viktor sem direkt szállt beléjük, csak tőle szokatlan módon hibázott egy kiforgatható mondattal. Remélem a jövőben óvatosabb lesz!
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 105
13 524
113
Na neee,..."sóhajtás"...
Ha én azt mondom, hogy egykor a magyar-lengyel határon keresztül érkezett ez vagy az, de ma már nem, akkor ez "öncélú kisóhajtás"?
Még annál is oncélubb, mert mégis mi nem érkezik Lengyelországból ... ;)

Te miről beszélsz? Hol van nekünk bérelt kikötőnk? (Ebként meg akkor sóhajtozunk, amikor akarunk.)
Mi van??? Itt mindenkinek elment az esze?!
https://index.hu/gazdasag/2021/02/03/magyarorszag-tengeri-kikoto-terkep/

Magyarország 300 méter hosszú partszakasszal rendelkező 32 hektáros területet vásárolt, amelyet a magyar vállalkozások használhatnak exporttevékenységükre, amelynek mennyisége várhatóan 2 millió tonna lesz évente. Egyelőre azonban erre még várni kell, ugyanis előbb kármentesíteni kell a területet, valamint örökségvédelmi eljárást is le kell folytatni, ami a korábbi hírek szerint akár egy évig is eltarthat.

30999263_093c93701f25c711f1abfa2757e72059_wm.jpg
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 910
22 405
113
Nem fér oda semmilyen komolyabb hajó. Egy sekély részén van a trieszti öbölnek, nem használható semmire. Valamilyen korrupciós ügy volt az ott, nem valódi kikötőszerzés.
Azért nem egészen:
https://index.hu/gazdasag/2021/02/03/magyarorszag-tengeri-kikoto-terkep/
"A 300 méteres partszakasz és a 32 hektár nagyjából azt jelenti, hogy a tengerpart, a Strada Provinciale 14, és az SP 15/SS 15 utak határolják a magyar területet, amelyhez a nagy „rozsdás bödönök” már nem tartoznak hozzá."
30999263_093c93701f25c711f1abfa2757e72059_wm.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
Ezzel egyet is értek, de látni kell, hogy a gondolatát is az egykori Magyar Királyságnak, majd az OSztrák-Magyar Monarchiának egyesek "ki akarják irtani" a köztudatból, hogy még megemliteni sem, de beszélni semmiképp sem lehessen róla,...annak ellenére, hogy sziklaszilárd és megkérdőjelezhetetlen történelmi kérdésekről van szó.
Oké, értem én ezt is amit írtok, de fogjátok már fel, hogy NEM MOST VAN az ideje, amikor az oroszok épp arra hivatkozva kúrják kupplung nélkül recsegősen kettesbe kőhidai fegyvences style-ban Ukrajnát hogy a náluk lévő orosz kisebbség, meg a történelmi orosz állam, Kijevi Rusz etc!!!


Értitek hogy rossz az üzenet időzítése?! Minden szomszéd országnál van olyan hogy magyar kisebbség, meg a történelmi Magyar Királyság része volt az országuk/annak minimum szép része!

Nem tudom mit nem értetek azon amit leírtam, hogy ez most HIBA! Ráadásul ha nem lenne ez a helyzet, és e miatt ÉRTHETŐ okokból minden szomszédunk rápörögve/parázva a helyzetre, akkor is azt mondanám hogy a legfontosabb célunk a jó szomszédi viszony kell hogy legyen, és egy frankó - élhető autonómia, megfelelő kisebbségi jogok kiharcolása a határon túli magyarjaink számára, és PONT.

Mindegy, én befejeztem...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 164
26 876
113
Én azért talán megpróbálnám ha lehet fenntartani minden szomszéd országgal a partneri - jó szomszédi viszonyt amíg lehet.

Örülök hogy nem TE vagy a külügyminiszter, meg hogy sanszosan Viktor sem direkt szállt beléjük, csak tőle szokatlan módon hibázott egy kiforgatható mondattal. Remélem a jövőben óvatosabb lesz!
Nem hibázott semmit. Ilyen idióták a horvát nackók. Tudomásul kell venni, hogy a horvátok nem a barátaink, a szerbek azok.