Háborús, történelmi és hadtörténelmi témájú filmek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 703
113
Az egyik legjobb hadihajós háborús film.
Igazi!! hajókkal.
Ugyan a Graf Spee-t speciel a USS Salem játsza, de olyan nagyságok láthatók benne,mint:
HMS Sheffield (HMS Ajax-ot játsza)
HMS Jamaica (HMS Exeter-t játsza)
éééés
HMS Cumberland (önmagát alakítja)
HMNZS Achilles (szintén magát)


 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 703
113
Classic


 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 703
113
Mivel épp ma van az évfordulója...
Egy mára már kicsit elfeledett feldolgozás, méghozzá olyan igazi színészekkel, mint
Richard Attenborough, Robert Urquhart


 
  • Tetszik
Reactions: blogen

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 592
56 311
113
Top Gun Bemutató/Kritika:
Valószinűtlen mesefilm Kis wokkal.

Ma néztem meg a filmet moziban. Nekem nagyon bejött!
Minden képpen moziban érdemes megnézni mert a látvány az valami elképesztő!
E mellet tetszett a film humora és a reflektálás a drón vs. ember vezette gép témára.
WOK-ot vagy más ideológiai maszlagot én nem láttam benne!
Szerintem az utóbbi 2-3 év legjobb filmje!

Kritikaként a film végi csatajelenetett tudnám felhozni. Nagyon jól meg van csinálva ellenben vannak benne műszaki hibák.
Pl. A Nyeva nem IR alapú rendszer így ha hőcsalikat dobsz elé leszarja. Meg egyszerre egy célcsatornás volt.
A másik az 5. genes gépek AWACS általi észlelése, meg ugye az F-14 G limitje a Szu-57-el szemben... Utóbbi a legtöbb helyzetben kb. dupla annyira terhelhető, mint az öreg vas.
Meg hát maga a "küldetés" is irreális. (Ezt maga a film is kimondja...)

De higyjétek el, utóbbi hibák nagyon könnyen megbocsáthatóak, mert egyrészt nincsenek túltolva.
Másrészt látvány filmekhez képest nagyon okos az ábrázolás mód. Szerintem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 615
45 802
113
Bizony. A TOP GUN ODABASZÓS, kötelezően mozis! Gyakorlatilag ritka az, hogy egy amúgy korszakos klasszikus folytatása felül tudja múlni az eredeti első részt, EZ nálam olyan!

Beszarás lett, jó értelemben. Nincs fekete Maverick, buzi szál, őrült Putyin, tele van szuper áthallásokkal, nagy látvánnyal, visszaemlékezésekkel, szerintem Rooster karaktere Goose utána szintén 10/10.

Cruise jobb formában van 59 évesen mint volt 30!

Szóval semmi újhullámos lófasz nincs benne, csak az az USA amit régen mindenki imádott!

Kötelezően nézős!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 427
85 032
113
Ma néztem meg a filmet moziban. Nekem nagyon bejött!
Minden képpen moziban érdemes megnézni mert a látvány az valami elképesztő!
E mellet tetszett a film humora és a reflektálás a drón vs. ember vezette gép témára.
WOK-ot vagy más ideológiai maszlagot én nem láttam benne!
Szerintem az utóbbi 2-3 év legjobb filmje!

Kritikaként a film végi csatajelenetett tudnám felhozni. Nagyon jól meg van csinálva ellenben vannak benne műszaki hibák.
Pl. A Nyeva nem IR alapú rendszer így ha hőcsalikat dobsz elé leszarja. Meg egyszerre egy célcsatornás volt.
A másik az 5. genes gépek AWACS általi észlelése, meg ugye az F-14 G limitje a Szu-57-el szemben... Utóbbi a legtöbb helyzetben kb. dupla annyira terhelhető, mint az öreg vas.
Meg hát maga a "küldetés" is irreális. (Ezt maga a film is kimondja...)

De higyjétek el, utóbbi hibák nagyon könnyen megbocsáthatóak, mert egyrészt nincsenek túltolva.
Másrészt látvány filmekhez képest nagyon okos az ábrázolás mód. Szerintem.
Még nem láttam. Nem követtem a hypeot sem. Ma Verik még mindig F14ben nyomja? :) Vagy csak úgy írtad?
 
  • Vicces
Reactions: BJani
M

molnibalage

Guest
Pl. A Nyeva nem IR alapú rendszer így ha hőcsalikat dobsz elé leszarja.
Minden filmben mindörökké így lesz, mert
  1. a közönség ezt szokta meg....
  2. a chaff felhő nem látszana...
  3. szart sem ér a chaff a korszerű rendszerek ellen...
Meg egyszerre egy célcsatornás volt.
Gondolom a filmben mindenre is lőtt.
De, hogy miért Sz-125 volt benne Sz-300 helyett, azt is rejtély. Vagy szerintük állványon kell lenni a rakétának, hogy a néző felismerje, ha tubusból jön ki, akkor nem? Mondjuk a filmben látható helyzetben akkor a gépek meghaltak volna, de Nyeva meg hát valljuk be, nem túl komoly fenyegetés lenne, simán elnyomnák HARM-al.
A másik az 5. genes gépek AWACS általi észlelése, meg ugye az F-14 G limitje a Szu-57-el szemben... Utóbbi a legtöbb helyzetben kb. dupla annyira terhelhető, mint az öreg vas.
Teljesen mindegy, ha nincs hozzá elég felhajtóerő.
Meg hát maga a "küldetés" is irreális. (Ezt maga a film is kimondja...)

De higyjétek el, utóbbi hibák nagyon könnyen megbocsáthatóak, mert egyrészt nincsenek túltolva.
Másrészt látvány filmekhez képest nagyon okos az ábrázolás mód. Szerintem.
Én meg fogom nézni, de csak hogy röhögjek rajta. :)
 
  • Tetszik
Reactions: kiskrumpli

jojoka

Well-Known Member
2017. január 17.
108
403
63
Nagy respekt, ahogy az öreg-beteg Val Kilmer-t és szerepét megoldották a filmben. Egyébként szerintem nem volt akkora durranás, hogy 10/10 legyen, de sokkal jobb lett, mint vártam. A geg-ek jók, és a 2 üléses propelleres gép nagyon szép... :D /csak hogy ne spoilerezzek/
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Moziba kell megnézni a Top Gunt! Szerda este néztem, premier előtt eredeti nyelven! Az első tízpercet mondjuk 3szor, mert addigra esett le valakinek, hogy lemaradt a felirat! :D :D
Aztán újra kezdték és a kb 30 emberből 15 haza ment, mert nem jött össze a felirat hozzáadása! :p
Nekem többször is felállt a szőr a karomon a zenéktől, nagyon jól keverték a régi és új zenéket. Látványos mozi olyan embereknek akiknek fingjuk nincs a valódi légiharcokról, fegyverek, gépek működéséről. Akit meg ez zavar, nézzen dokumentum filmeket!
Én tuti megnézem még párszor.
Szinkron vállalható srácok?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 036
36 339
113
Moziba kell megnézni a Top Gunt! Szerda este néztem, premier előtt eredeti nyelven! Az első tízpercet mondjuk 3szor, mert addigra esett le valakinek, hogy lemaradt a felirat! :D :D
Aztán újra kezdték és a kb 30 emberből 15 haza ment, mert nem jött össze a felirat hozzáadása! :p
Nekem többször is felállt a szőr a karomon a zenéktől, nagyon jól keverték a régi és új zenéket. Látványos mozi olyan embereknek akiknek fingjuk nincs a valódi légiharcokról, fegyverek, gépek működéséről. Akit meg ez zavar, nézzen dokumentum filmeket!
Én tuti megnézem még párszor.
Szinkron vállalható srácok?
Iráni amerikai koprodukcióban kellett volna elkészíteni, ahol az amcsi pilóta átáll az irániakhoz és beülve az iráni légierő F14-esébe elsüllyeszti a Truman repülőgéphordozót.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 615
45 802
113
Moziba kell megnézni a Top Gunt! Szerda este néztem, premier előtt eredeti nyelven! Az első tízpercet mondjuk 3szor, mert addigra esett le valakinek, hogy lemaradt a felirat! :D :D
Aztán újra kezdték és a kb 30 emberből 15 haza ment, mert nem jött össze a felirat hozzáadása! :p
Nekem többször is felállt a szőr a karomon a zenéktől, nagyon jól keverték a régi és új zenéket. Látványos mozi olyan embereknek akiknek fingjuk nincs a valódi légiharcokról, fegyverek, gépek működéséről. Akit meg ez zavar, nézzen dokumentum filmeket!
Én tuti megnézem még párszor.
Szinkron vállalható srácok?
Fullos.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 703
113
A könnyűlovasság támadása


 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 703
113
Egy másik feldolgozás - történelmi keretben, de a történet fiktív.
Így a szereplő egységet is hiába keressük, a valóságban nem létezett.
Errol Flynn, Olivia de Havilland, a fiatal David Nivel
Rendezte: Kertész Mihály (Michael Curtiz)

Érdekesség: az állatvédelem -mondjuk úgy- nem létezett, ló is sok volt.
A Balaklava rohamban botlódrótok voltak a földön, szerencsétlen lovak...125-öt botlattak el, 25 meg is halt az esések
miatt, vagy főbe kellett lőni szenvedéseiktől megszabadítandó.
Errol Flynn nagy lovas és lóbarát volt, látva a mészárlást neki is ment Kertésznek, úgy kellett lefogni.
A forgatás után fogadta el a Kongresszus a filmes állatok védelméről szóló törvényt.
Flynn többi blockbusterétől eltérően a Warner Bros soha többet nem hozta ki, csak 1956-ban jelent meg újra, miután a jogokat eladták.

A könnyűlovasság / Balaklava / The Charge Of The Light Brigade - 1936



lf
Errol-Flynn-Charge-of-the-Light-Brigade.jpg.webp
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 592
56 311
113
Kötelezően nézős!

Nagyon!

Minden filmben mindörökké így lesz, mert
  1. a közönség ezt szokta meg....
  2. a chaff felhő nem látszana...
  3. szart sem ér a chaff a korszerű rendszerek ellen...

Persze, értem az indokot, ezért nem is akadok fönn rajta :)

Gondolom a filmben mindenre is lőtt.
De, hogy miért Sz-125 volt benne Sz-300 helyett, azt is rejtély. Vagy szerintük állványon kell lenni a rakétának, hogy a néző felismerje, ha tubusból jön ki, akkor nem? Mondjuk a filmben látható helyzetben akkor a gépek meghaltak volna, de Nyeva meg hát valljuk be, nem túl komoly fenyegetés lenne, simán elnyomnák HARM-al.

EW zavarás sincs, mert a vásznon az se látszik.
Az S-125 meg ugye azért van, mert egyrészt jól néz ki és mindenki látja, hogy SAM egység, másrészt nincs konkrétan kimondva, de Iránba mennek valószínűleg, így régi szovjet vasak és F-14 is van.
Ami miatt nincs HARM, hogy egyszerre van földi és légi fenyegetés. És a légi fenyegetés a komolyabb, azt a Szu-57 jelenti.
Nem lövöm le a poént ha azt mondom azok elől bújkálnak, mert nem mernek velük szembe szállni. Ezért inkább megpróbálnak észrevétlenül becsúszni.
Ha mindenki megnézte a filmet akkor részletesebben ki tudjuk beszélni :D

Teljesen mindegy, ha nincs hozzá elég felhajtóerő.
Megint nem poén lelövésből de bőven 3 km alatt repülnek végig nagyjából 800-1200 km/h között.

Én meg fogom nézni, de csak hogy röhögjek rajta. :)

Ez is egy opció, de inkább azért nézd meg, mert valószínűleg ez az utolsó olyan valóban látványos repülős film, amiben igazi gépek igazi manővereket hajtanak végre, minimális CGI (ellenséges egységek) mellet. Elképesztően nagy tisztelgés a repülés szerelmesei előtt a film. Szerintem.

Szinkron vállalható srácok?

Szerintem abszolút!