[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Ha nem lesz meg 2000 fő törlik az egészet.
A főni azt mondta, hogy ha Sanyi bácsi nem tudja összehozni a dolgot, akkor lesz egy B terv.
De ha nincs meg a létszám ilyen alacsony bemeneti követelmények mellett, akkor mi a megoldás? Nagyobb bért nem hiszem, hogy adnának, mert az már bérfeszültséget szülne a rendőrökkel.
De akkor mégis honnan fognak még több mint 1000 embert keríteni?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 978
113
A főni azt mondta, hogy ha Sanyi bácsi nem tudja összehozni a dolgot, akkor lesz egy B terv.
De ha nincs meg a létszám ilyen alacsony bemeneti követelmények mellett, akkor mi a megoldás? Nagyobb bért nem hiszem, hogy adnának, mert az már bérfeszültséget szülne a rendőrökkel.
De akkor mégis honnan fognak még több mint 1000 embert keríteni?
Sehonnan 2016-ban meg kellett volna ezt csinálni. Most már baszhatják ezt is (meg az egészségügyet, meg az oktatást, meg a rendőrséget meg meg meg) mert a körmükre égett a saját böszmeségük.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 827
113
A telex.hu cikk szerint meg 10ezren érdeklődtek és 644 ember adta be a jelentkezését és ennek a 644-nek alaklamassági szűrése kezdődik meg. Vagyis ha a 644 fele alkalmatlan - mint honvédeknél lenni szokott - akkor 300-350 határvadászunk lesz.
Valószínű hogy rá kell dobni még a fizura jelentősen hogy meglegyen a 2000-2200 fős keret.
Egy se lesz alkalmatlan
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 064
9 001
113
Ugye, amikor írtam, hogy nehezen lesz meg a minimális létszám is...Miért írtam? Mert velük dolgoztam a határon. A fizetés nem kiugró. A körülmények veszélyesek és kényelmetlenek. Ahogy írtam, pár száz FBŐ-s lehet átvezényelni, ha nem szerelnek le. És ennek az oka a rendőri vezetőkben és a sima rendőrökben is kereshető. Nem egyszer láttam, hogy hajnali 4-kor a rendőri vezető baszogatja az fbő-t a kötelmekkel amikor abban a hónapban a 9. 24 órás szolit adta. Azért hajnalban mert több pénzt kapott a rendőri vezető...ja és az egyszerű, tuskó őrmester kb Istennek hitte magát, lenézte az FBŐ-t. Nem lesz itt 1500 határvadász se. És nem azért mert nem hazaszeretőek a polgárok, hanem a kib...ott rendszer miatt.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 697
113
Nincs figyelmeztető lövés?:D:rolleyes:

Na jó ez viccnek sem rossz.o_O

Van aki nem megfelelőt lő?

Néhány napja játszom a gondolattal, hogy kellene csinálni "határvadász challange". Mármint hogy ezt az ótvar követelményt hogyan tudod a lehető legröhejesebb módon meglőni úgy, hogy papírforma szerint teljesítsd.

Néhány work-in-progress gondolat:

1. Csukott szemmel
2. Nyitott szemmel, közben beszélgetve, verset szavalva
3. Rendesen, csak 50 méterre
4. Valami elöltöltős revolverrel, dobcserével. Sajnos rendes töltés valszeg nem férne bele 60 mp-be, pedig poén lenne.
5. Gázpiszollyal
6. Sörétessel, folyamatosan adott nyúlkorongra, az kb. 6 méter, yeee-haaa
 
  • Vicces
Reactions: Ocses

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 064
9 001
113
:rolleyes:


Egyreszt 6000 korul mondtak az erdeklodoket, masreszt 724 az a szam, ami meg 12% eredmenyesseg, ami qrva jo toborzasnal, baszki, nagyon is kiugro. Nyolc erdeklodobol egyet sikerul meggyozni - barcsak igy maradna orokke, nem beszelve mondjuk a honvedsegi toborzasrol.

ÉS mennyi fogja befejezni? Fluktuáció bőven van, és még nem is szagoltak határt és migrit.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Néhány napja játszom a gondolattal, hogy kellene csinálni "határvadász challange". Mármint hogy ezt az ótvar követelményt hogyan tudod a lehető legröhejesebb módon meglőni úgy, hogy papírforma szerint teljesítsd.

Néhány work-in-progress gondolat:

1. Csukott szemmel
2. Nyitott szemmel, közben beszélgetve, verset szavalva
3. Rendesen, csak 50 méterre
4. Valami elöltöltős revolverrel, dobcserével. Sajnos rendes töltés valszeg nem férne bele 60 mp-be, pedig poén lenne.
5. Gázpiszollyal
6. Sörétessel, folyamatosan adott nyúlkorongra, az kb. 6 méter, yeee-haaa
Keserű művek eszközeivel lőttek volna?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 697
113
Keserű művek eszközeivel lőttek volna?

Én nem tudom, de lövésenként 10 másodpercig célozva hogy a rákba nem lehet eltaláni hat méterről egy emberalak méretű célt?

Ha jól értem ezt a klasszik Dillingerről mintázottat... oké, a 10-esből még csak ki lehet jönni..

ember%20l%C5%91lap_nagy.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Ocses

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 697
113
Vagy erre. Igazából mindegy mert mind a kettő kb. egy felsőtestnyi cél, amit nyugodt körülmények között, pár lépésről azért illene eltaláni.

6db6e616-6e4e-43a3-ad79-37cdd38a40c4-jpeg.450756
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Azért tegyük hozzá -és nem az egész jóságát és tökéletességét vélve és védve, hogy baromi nagy ellenkampánya van.
- Jönnek a videóval, hogy micsoda fogyik jelentkeztek, holott az több hónapos és semmi köze a mostani toborzáshoz.
-Mantra állandóan, hogy nyócosztály... mert máshova nem elég a nyolc általános? Simán futárnak el lehet menni (persze a futárokról meg készül a zsánercikk -a diplomás futár sztorival), vagy... lehet megkapaszkodni: El lehet menni a Magyar Honvédséghez.
"legénységi állománykategóriában legalább 8 általános iskolai végzettség" - https://iranyasereg.hu/szerzodeses-es-hivatasos-katonai-szolgalat/ Akkor el kell kezdeni, hogy minden honvéd a kretén magazinból lépett ki, ikszlábú, kancsal, válogatott cigánylegény a napszámból, aki írni-olvasni is alig tud? -Mert nyilván nem ez a valóság.
- Alacsony a fizetés. Tatán, Bp.-n, meg sok helyen biztos. De nem is ott van elsődlegesen toborzás és kiképzés. És nyilván szar a határon, nyilván Tuskó Hopkins minden felettes ... de el lehet menni mondjuk több műszakba a Linemarba minimálbér körül, sokszor full hülye vezetők keze alá; vagy el lehet menni munkanélkülire -vagy az országból. Ezek nyilván jobb opciók.

Ki venne le a polcról egy terméket, aminek ilyen rossz híre van?
 
K

kamm

Guest
Itt van más baj is a beszédkészségen kívül bőven...
Most őszintén, ezt a legalább ugyanolyan sötét, totál tehetségtelen híradós riportert, meg a végtelenül cinikus adásszerkesztőt kellene pics@n rugdosni, hogy ezt leadták.
Ez a gyerek láthatóan enyhén elmaradt, teljesen felesleges volt így pellengérre állítani, az ilyesmi cinizmus a legócskább, ezt aztán igazán gyűlölöm.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 978
113
Most őszintén, ezt a legalább ilyesn sötét híradós riportert, meg a végtelenül cinikus adásszerkesztőt kellene pics@n rugdosni, hogy ezt leadták - ez a gyerek láthatóan enyhén elmaradt, teljesen felesleges volt így pellengérre állítani, az ilyesmi cinizmus a legocskabb, ezt aztán igazán gyűlölöm.
Ebben egyetértünk.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Én nem tudom, de lövésenként 10 másodpercig célozva hogy a rákba nem lehet eltaláni hat méterről egy emberalak méretű célt?

Ha jól értem ezt a klasszik Dillingerről mintázottat... oké, a 10-esből még csak ki lehet jönni..

ember%20l%C5%91lap_nagy.jpg
Hát szerintem úgy ahogy láttam kishölgy katonát aknavetőgránatot fordítva akarta beledobni a csőbe.

Pedig előtte volt oktatás.
Gyakorlás.

Vannak olyan emberek akik egyrészt annyira sötétek nem is èrtik miről beszèlnek nekik.
Másrészt annyira nincs semmiféle affinitásuk meg ha èrti ès tudja mit kellene, akkor sem sikerül neki. o_O

Ha valakit meg nem èrdekel, èvente egy alkalommal lő, csak túl akar esni rajta, anèlkül hogy galibát okozna.

Aztán van aki fél a fegyvertől.
Ez jó esetben az első lövészet, pozitív èlmèny hatására elmúlik.

Seregben a kèzigránát dobasnal láttam a szokásosnál több ideges embert.
Valamiért attól páran(ha nem is sokan) jobban paráztak.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 171
4 961
113
Az erőnléti felmérő az egyén fizikumát hivatott feltèrkèpezni.
Ezért is vicc az 1500m. Mert azalatt kb el sem fáradsz.
Kb bárki lekocogja ha muszáj. Esetleg nagyon liheg a végén de meglesz.
Tapasztalataim szerint sajnos ebben nincs igazad.

18-30 éves korosztály jelentős része (30+%) képtelen lefutni 1500 métert. Ezért van pl most a seregben hogy az alapkikepzes végén van fizikai felmérő, mert olyan szinten hullottak ki rajta a jelentkezők.

Találkoztam olyan fegyveres szervhez jelentkezővel akire én (13:50 körüli idővel futom ) 3200 méteren (8 kör a 400-as pályán) 4 kört vertem. Ekkor a felmérést végző megkért hogy fussak vele hátha javít a tempójàn. Húztam vontam biztattam így lett neki 24 perc. A célban kifeküdt és levegőért kapkodott... Képtelen volt a tesi terembe visszasétàlni. A felmérő mondta hogy nem lepődik meg, minden alkalommal van ilyen.