[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Mert pont erre van kapacitás, ugye?
Azt írtam, hogy ha hosszabb ideig tartana. 8 hétbe értelemszerűen nem férne bele, ha az alap gyenge.
Mondjuk azért érdekelne, hogy azok az önkéntesek hányszor kell saját maguk döntsenek a fegyverhasználatról.
8 hét kiképzés után tudtommal ugyan úgy mehet határszolgálatra. Tehát vélhetően kb. pont ugyan annyira, mint egy határvadász.
Tök jó, azért érdekelne az a beosztás.
Tanárként. De önkormányzatnál is olyan netto 220-ra jött volna ki, ha lett volna egész státusz. Értelemszerűen semmi kafetériát, semmi pótlékot nem kaptam (illetve pontosítok, kaptam 5 ezer ft vásárlási utalványt az önkori alá tartozó córeszben).

Neked volt rá lehetőséged, másnak nem biztos.
Nem. Egészségügyi okok miatt nem tudok nagyon válogatni, pl. gyárba szalag mellé menni. És annyiban volt saját döntés, hogy nem költöztünk el és nem járok el 1-1,5 órányi távolságba dolgozni. (És nem léptem be pártba, nem nyaltam segget jobb fizetésért.) Ezekre írtam, hogy részben a döntés az én kezemben volt.

Illetve oké, mindenki végezze el az egyetemet.. hány tiszti és hány tiszthelyettesi beosztás van?
Nem értem, hogy miért is citálod ide, hogy tiszti beosztás van. Azt írtam, hogy mondjuk egy bizonytalan, gyári meló helyett lehet fizetésbeli alternatíva is.

De mégis leszerelt.
Írtam, családi okok miatt. Mind a kettőnek olyan munkája volt, hogy napokat nem voltak otthon, a szülője hirtelen önellátásra képtelen lett, ezért dönteni kellett. (És nem is azt mondtam, hogy mindenkinek fasza volt; hanem azt, hogy volt, aki így élte meg, hogy nem volt egyáltalán gáz.)

Igen, van aki ezt elhiszi.
Nem ebben kell hinni. De látható, hogy miután elkezdődött a gazdasági javulás, utána sor került a honvédelemre is. A mikéntjén lehet vitatkozni; hogy jól avagy sem, de ez így volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
azért azt ne feledjük hogy a határvadászok toborzásánál most főleg a legénységi állomány van a porondon.
az hogy hány fbö-s kerül altiszti beosztásba és hány altisztet tisztet vesznek át a rendőrségtől és a bv től az nem szerepes semmilyen statisztikában...
azért azt nem gondolta senki remélem hogy mind a 2200 fő legénységi állományú lessz... vagy csak a rendszeren kívűlről áramlik majd be.
azért ekkora komunizmus nincs... (vagy eggyenlőség)
 
  • Tetszik
Reactions: endre and PFZ

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 063
9 000
113
Na itt kezdődik a fizu. Amúgy kemény meló, tudom.

A Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet Körletfelügyelő munkakör betöltésére jelentkezőket keres.

Bruttó 509.800.- Ft. kezdő fizetés, cafeteria, útiköltség hozzájárulás.

 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
azért azt ne feledjük hogy a határvadászok toborzásánál most főleg a legénységi állomány van a porondon.
az hogy hány fbö-s kerül altiszti beosztásba és hány altisztet tisztet vesznek át a rendőrségtől és a bv től az nem szerepes semmilyen statisztikában...
azért azt nem gondolta senki remélem hogy mind a 2200 fő legénységi állományú lessz... vagy csak a rendszeren kívűlről áramlik majd be.
azért ekkora komunizmus nincs... (vagy eggyenlőség)
Szerintem azt már leírták párszor a rendőröktöl jönnek az altisztek/tisztek.

Ez első körben önkéntes alapon, vagy vezènylèssel?
Váltva, vagy állandó beó?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Na itt kezdődik a fizu. Amúgy kemény meló, tudom.

A Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet Körletfelügyelő munkakör betöltésére jelentkezőket keres.

Bruttó 509.800.- Ft. kezdő fizetés, cafeteria, útiköltség hozzájárulás.

Kètszerennyièrt sem csinálnám. :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: yangwenli and Shed

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
Szerintem azt már leírták párszor a rendőröktöl jönnek az altisztek/tisztek.

Ez első körben önkéntes alapon, vagy vezènylèssel?
Váltva, vagy állandó beó?
nemtudom egész héten csobánkán vóltam ennyi infóval nem rendelkezem... vannak kontaktjaink sokan vagyunk sok az infó elsőkézből. tudjuk hogy megyünk le és tudjuk hogy miért (tudás / tapasztalat átadás...) De a prioritás számunkra a kiképzésünk és tartalékos rendszer jövőjével kapcsolatos tervek egy (ránkeső) részének " végrehajtása" szűrésbe résztvevő katonával viszont többel is beszéltem at utobbi időbe... abból mondhatni naprakéssz vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
abból a 7000 fő nagyrésze megjelent a szűrő állomásokon egy részük az eün esett ki jókora részük a felmérővizsgán (tesztet kelett csinálniuk) a mardékból vólt lemorzsolódás a fizikain. a rendőrök szűrik a jelentkezőket.
Hát azt írták, hogy a hétezerből 700-an jelentkeztek tényszerűen
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
Hát azt írták, hogy a hétezerből 700-an jelentkeztek tényszerűen
nemtudom mit írtak a héten semmilyen hírt nem olvastam (1 az hogy egyenruhát viselve nem netezek 2 ha akartam is vólna csobánkán vóltam...a katlanba)
csak kalocsán több mint 100 embert szűrővizsgáztak (1 alkalommal biztos de ez még vasárnap infó kalocsáról vólt tervezve 2. kör.) a többi helyről annyit tuok hogy SOK és Rengeteget kiszűrtek.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and krisss

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
az eggyik helyen vólt tarcsis toborzó is és az pl szőrnyülködött hogy mi a fsz... nagydarabb jó idegzetű és testfelépítésű srácok tömkelege bukott meg a teszteken... csak balfék vólt és nem próbálta betoborozni őket... (álítólag elég nehéz vólt a teszt főleg annak akik hárúl ülltek és nem halották rendesen az oktatást amiből hallomás megjegyzés alapján kelett egy állítólag nem könnyű tesztet megírni (nem könnyű olyantól akinek nem teljesen új a dolog... most egy full civil kb annyit ért belőlle hogy izééééé...)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
nemtudom mit írtak a héten semmilyen hírt nem olvastam (1 az hogy egyenruhát viselve nem netezek 2 ha akartam is vólna csobánkán vóltam...a katlanba)
csak kalocsán több mint 100 embert szűrővizsgáztak (1 alkalommal biztos de ez még vasárnap infó kalocsáról vólt tervezve 2. kör.) a többi helyről annyit tuok hogy SOK és Rengeteget kiszűrtek.
Hàt azt a szàmot hozta le a legtöbb újság, hogy a 7000 ( valamelyik meg 10000et mondott) érdeklődő volt de aki jelentkezett és el is ment az 700

De ez sajtó szóval mennyire igaz az kérdéses
 
  • Tetszik
Reactions: honved

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 063
9 000
113
Hàt azt a szàmot hozta le a legtöbb újság, hogy a 7000 ( valamelyik meg 10000et mondott) érdeklődő volt de aki jelentkezett és el is ment az 700

De ez sajtó szóval mennyire igaz az kérdéses
Mintha az RTL-en 854-et mondtak volna, de nem biztos, csak fél füllel hallgattam.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
A témához és az emberhiányhoz szólva.
Már párszor leírtam, de hátha okulnak belőle a szakemberek.
A saját példám. A megye 3. legerősebb gimijének tanulója voltam. Akkoriban vért izzadtam közepes átlagért. A főiskolát ehhez képest nevetve végeztem el, sokkal, de sokkal keményebben tanultam a gimis évek alatt. Előtte, az ált. suli végén jelentkeztem Szolnokra, katonai suliba. Természetesen kiszórtak. A fősuli közben úgy alakult, hogy el tudtam menni (önként) sorállományú katonaidő kitöltésre. Elég jó kondiba kerültem és nem volt problémám vele. A fősuli után az első dolgom az volt, hogy jelentkeztem a hadkiegbe, hogy szívesen lennék katona (fizikailag toppon voltam, IQ-ba se voltam az alja), de nem kellettem akkor se. Második keserű csalódás. Pont ezért jó 10 évig elkerültem a sereget. 4 éve kb gondoltam megpróbálom a ÖTT-öt. Ide már felvettek, de a melóm miatt nincs annyi szabadidőm, hogy el tudjam végezni a modulokat. Kérdeztem, hogy 2 diplomával, BM-es tapasztalattal, volt sorállományúként, drónpilóta képesítéssel tudnak valami komolyabbat ajánlani mint amit most. Hát nem. Menjek el szerződésesnek és kezdek az a alján. Na jó, ez így komolytalan. Szóval azon agyalok, hogy leszerelek az ÖTT-ből is.

az eggyik helyen vólt tarcsis toborzó is és az pl szőrnyülködött hogy mi a fsz... nagydarabb jó idegzetű és testfelépítésű srácok tömkelege bukott meg a teszteken... csak balfék vólt és nem próbálta betoborozni őket... (álítólag elég nehéz vólt a teszt főleg annak akik hárúl ülltek és nem halották rendesen az oktatást amiből hallomás megjegyzés alapján kelett egy állítólag nem könnyű tesztet megírni (nem könnyű olyantól akinek nem teljesen új a dolog... most egy full civil kb annyit ért belőlle hogy izééééé...)
Na jo, az ilyeneket olvasva NEM HISZEM EL, hogy nem szandekos szabotazsrol van szo. Mi az, hogy hatul ul es igy nem hallja a tananyagot, es igy megbukik??? Ilyen nincs, csak ha AKARJAK, hogy igy legyen.
Mondok egy konkret peldat tolunk: sracnak alaposan, tobbszor el lett mondva, hogy ures gyomorral menjen korhazba az egeszszegugyi vizsgalatokra/vervetelre. A srac meg is ertette, ures gyomorral ment. De ettol ugye logikus modon ehes volt. A korhaz mellet van egy McDonalds. A srac logikusan cselekedett: mivel ehes volt, a McDonalds meg ugye pont utba esett ezert jol bekajalt ott, majd sorban allt az egeszsegugyi vizsgalatokon. Persze az eredmenyei nem lettek jok. Mikor kiderult, hogy miert, uj idopont es most mar atment. Es vegul egy ennyire NEM zseni srac, minden teszten alkalmasnak bizonyult es most katona.
Masik: srac miutan minden teszten (pszicho, pszichiater, egeszsegugy, fizikai, szemelyes beszelgetes a parancsnokkal, kerdoivek,...) atment es unnepelyesen kozoltek vele, hogy akkor o most mar katona es a WOT (teruletvedelmi sereg) allomanyanak a tagja, akkor MEGKERDEZTE, HOGY MI AZ A WOT!
Es ti azt irjatok, hogy nalatok meg 70 vagy akarmennyi % kiesik. Akkor ezek szerint a magyarok tobbsege hulyebb mint ez a ket fenti srac, vagy csak a roman/akarmelyik titkoszlolgalat fizet par hadkiegesnek, hogy NE legyen annyi katona Magyarorszagon. Na vajon melyik a valoszinubb?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Hàt azt a szàmot hozta le a legtöbb újság, hogy a 7000 ( valamelyik meg 10000et mondott) érdeklődő volt de aki jelentkezett és el is ment az 700

De ez sajtó szóval mennyire igaz az kérdéses
A Telex volt a hir eredeti gazdája, többi vette át onnan.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Na jo, az ilyeneket olvasva NEM HISZEM EL, hogy nem szandekos szabotazsrol van szo. Mi az, hogy hatul ul es igy nem hallja a tananyagot, es igy megbukik??? Ilyen nincs, csak ha AKARJAK, hogy igy legyen.
Mondok egy konkret peldat tolunk: sracnak alaposan, tobbszor el lett mondva, hogy ures gyomorral menjen korhazba az egeszszegugyi vizsgalatokra/vervetelre. A srac meg is ertette, ures gyomorral ment. De ettol ugye logikus modon ehes volt. A korhaz mellet van egy McDonalds. A srac logikusan cselekedett: mivel ehes volt, a McDonalds meg ugye pont utba esett ezert jol bekajalt ott, majd sorban allt az egeszsegugyi vizsgalatokon. Persze az eredmenyei nem lettek jok. Mikor kiderult, hogy miert, uj idopont es most mar atment. Es vegul egy ennyire NEM zseni srac, minden teszten alkalmasnak bizonyult es most katona.
Masik: srac miutan minden teszten (pszicho, pszichiater, egeszsegugy, fizikai, szemelyes beszelgetes a parancsnokkal, kerdoivek,...) atment es unnepelyesen kozoltek vele, hogy akkor o most mar katona es a WOT (teruletvedelmi sereg) allomanyanak a tagja, akkor MEGKERDEZTE, HOGY MI AZ A WOT!
Es ti azt irjatok, hogy nalatok meg 70 vagy akarmennyi % kiesik. Akkor ezek szerint a magyarok tobbsege hulyebb mint ez a ket fenti srac, vagy csak a roman/akarmelyik titkoszlolgalat fizet par hadkiegesnek, hogy NE legyen annyi katona Magyarorszagon. Na vajon melyik a valoszinubb?
Szerintem kicsit sok kémfilmet nézel. :D

Most kezdődött.
Még nincs kiforrva a rendszer.
Ja és az info mindíg torzul,ki tudja mennyi az igazságtartalma.