Rheinmetall 8x8 APC / HITRON

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Két komplett rendszert kellene beleszuszakolni a járműbe.
Hova ülnek a katonák?
Vagy két verzió készül, egy rövid távra, a masik meg ha már megbízható az üzemanyag cella?
Nem régen olvastam Hyundai kamionról üza cellával. Kettőt raktak bele, mert valszeg egyet nem tudtak elég nagy teljesítményűt építeni.

Nézd meg az Eurosatorys makettet, akkora mint egy pajta, abba bele fog férni minden is... :)
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Nézd meg az Eurosatorys makettet, akkora mint egy pajta, abba bele fog férni minden is... :)
Nem bízom a pajta méretű harcjárművek tulélő képességében.
És micsoda súlya lesz annak a pajtának?
Szep nagy dögnehéz dízelmotor váltóval, üzacella, aksi, nagy teljesítményű villanymotorok.
Baromi nehéz, baromi sok hiba lehetőség, de legalább messziről látszik és könnyű eltalálni.
Ezért gondolom, hogy Kamm téved és nem csinálnak ilyen állatorvosi lovat.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Nemerson

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 678
34 573
113
Nem bízom a pajta méretű harcjárművek tulélő képességében.
És micsoda súlya lesz annak a pajtának?
Szep nagy dögnehéz dízelmotor váltóval, üzacella, aksi, nagy teljesítményű villanymotorok.
Baromi nehéz, baromi sok hiba lehetőség, de legalább messziről látszik és könnyű eltalálni.
Ezért gondolom, hogy Kamm téved és nem csinálnak ilyen állatorvosi lovat.
Emeletes busznak fogják álcázni, az ellenség soha nem fogja észrevenni!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Nézd meg az Eurosatorys makettet, akkora mint egy pajta, abba bele fog férni minden is... :)
Azért fenntartásokkal kezelném a méreteit, ezen infó tükrében.

Na urak, csakhogy egy újabb nyígási pontnak véget vessek.
Ez egy korai 3D makett ami nagyon nagy vonalakban halyaz a késztermékre. Azért ilyen fehér mert az RM csinált egy microsoft hololenses interaktív VR előadást amit a szemügeken keresztül rávetítettek a makettre és ott meg lehetett nézni "tapizható" módon, hogy fog kinézni és kidobálta az egyes alkatrészek róluk kis videót meg infótáblákat.

(aki használt már VR szemcsis oktató anyagot tudja miről beszélek)
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and ms07

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 079
113
Az új 8x8-as APC-nek szerintetek milyen lesz a fegyverzete? Mi kerülhet a Hitronra?
Sima 12,7-es nehézgéppuska, vagy inkább 30 milis gépágyú, Lance-toronyba?
Esetleg még Spike?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Az új 8x8-as APC-nek szerintetek milyen lesz a fegyverzete? Mi kerülhet a Hitronra?
Sima 12,7-es nehézgéppuska, vagy inkább 30 milis gépágyú, Lance-toronyba?
Esetleg még Spike?

Hát, sokan mondják és én is egyetértek ezzel, hogy manapság már egy APC esetében is erősen indokolt a 30 mm-es kaliber, ha meg még IFV-szerepre is szánják, akkor meg egyértelműen minimum 30 mm. Szóval én remélem, hogy ez is vagy Lance-t kap , vagy ha csak APC-nek szánják, akkor valamilyen RCWS-t, M230 LF gépágyúval, pl. ilyesmit:
 
K

kamm

Guest
Hát, sokan mondják és én is egyetértek ezzel, hogy manapság már egy APC esetében is erősen indokolt a 30 mm-es kaliber, ha meg még IFV-szerepre is szánják, akkor meg egyértelműen minimum 30 mm. Szóval én remélem, hogy ez is vagy Lance-t kap , vagy ha csak APC-nek szánják, akkor valamilyen RCWS-t, M230 LF gépágyúval, pl. ilyesmit:
Egeszen biztosan kijelenthetem, hogy semmikeppen nem lesz rajta norveg RCWS, amikor a Rheinmetallnak sajat tornya es RCWSe is van, raadasul ove a Mauser is, amivel a fegyvert is megoldja. :)

(FYI amennyi kiderult, Lance torony lesz ezen is, jo sansszal ugyanaz, ami a Lynxen is lesz, legalabbis a kerekes IFVken - az APCkre, pk, komm stb jarmuvekre stb sanszosan eleg lesz a .50 cal Natter.)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Egeszen biztosan kijelenthetem, hogy semmikeppen nem lesz rajta norveg RCWS, amikor a Rheinmetallnak sajat tornya es RCWSe is van, raadasul ove a Mauser is, amivel a fegyvert is megoldja. :)

(FYI amennyi kiderult, Lance torony lesz ezen is, jo sansszal ugyanaz, ami a Lynxen is lesz, legalabbis a kerekes IFVken - az APCkre, pk, komm stb jarmuvekre stb sanszosan eleg lesz a .50 cal Natter.)

A norvég RCWS-t csak példának szántam. :) Ha Lance lesz, az jó, de az APC verzióhoz már túlzás lenne, viszont ahhoz is kéne valami egyszerűbb, de olyan RCWS, ami valamilyen gépágyút tud fogadni. A .50-es géppuska már talán kevés oda is és már az MRAP-eken is terjed a 30-as. Ahogy nézem, a Rheinmetall-nak 30 mm-es RCWS-e ugyan nincs, de van egy Fieldranger 20 nevű RCWS-e, 20 mm-es Oerlikon gépágyúval. Az is jó lehet, bár a 30x113-as lőszer, amit az M230 LF gépágyú használ, valamivel erősebb lőszer és elterjedtebb is, mint az Oerlikon 20x128 mm-ese.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely
K

kamm

Guest
A norvég RCWS-t csak példának szántam. :) Ha Lance lesz, az jó, de az APC verzióhoz már túlzás lenne, viszont ahhoz is kéne valami egyszerűbb, de olyan RCWS, ami valamilyen gépágyút tud fogadni. A .50-es géppuska már talán kevés oda is és már az MRAP-eken is terjed a 30-as. Ahogy nézem, a Rheinmetall-nak 30 mm-es RCWS-e ugyan nincs, de van egy Fieldranger 20 nevű RCWS-e, 20 mm-es Oerlikon gépágyúval. Az is jó lehet, bár a 30x113-as lőszer, amit az M230 LF gépágyú használ, valamivel erősebb lőszer és elterjedtebb is, mint az Oerlikon 20x128 mm-ese.
Hogy mit tetszik? :) Eleve opcios volt a manned meg unmanned torony, hogy a viharba ne lenne remote-controlled opcioja a Lance toronyfegyvernek (csak meg nem adtak el senkinek, ahogyan a Lynxet is csak kezdik)...? Te valamit felreertesz szerintem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
A norvég RCWS-t csak példának szántam. :) Ha Lance lesz, az jó, de az APC verzióhoz már túlzás lenne, viszont ahhoz is kéne valami egyszerűbb, de olyan RCWS, ami valamilyen gépágyút tud fogadni. A .50-es géppuska már talán kevés oda is és már az MRAP-eken is terjed a 30-as. Ahogy nézem, a Rheinmetall-nak 30 mm-es RCWS-e ugyan nincs, de van egy Fieldranger 20 nevű RCWS-e, 20 mm-es Oerlikon gépágyúval. Az is jó lehet, bár a 30x113-as lőszer, amit az M230 LF gépágyú használ, valamivel erősebb lőszer és elterjedtebb is, mint az Oerlikon 20x128 mm-ese.
A pumán konkrétan Lance rcws van....
 
  • Hűha
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 439
113
Rct-30=lance 1 rcws
Ez nekem azért sántít, mert az egyenlőség két oldalára 2 olyan tornyot írtál, amit a saját gyártójuk kategorikusan saját IP-nek vall.
Ennek a hátteréről tudsz valami ismeretterjesztő bedobni?
Pl. RCT-30-as Boxert is a KMW promózta, míg a Lance-eset meg a RM adta el az ausztráloknak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Ez nekem azért sántít, mert az egyenlőség két oldalára 2 olyan tornyot írtál, amit a saját gyártójuk kategorikusan saját IP-nek vall.
Ennek a hátteréről tudsz valami ismeretterjesztő bedobni?
Pl. RCT-30-as Boxert is a KMW promózta, míg a Lance-eset meg a RM adta el az ausztráloknak.
Annyira saját IP hogy unterlüssben gyártják az RM-nél.

De ezért nem látsz külön lance 1-et promózva. Kooprodukció.
 
K

kamm

Guest
A mi 8x8 hibrid hajtasara karogoknak: mar itt, az amerikai Lynxben is hangsulyozzak a(z elektromos) hibrid motorra felkeszitett uj Allison eGen Force valtot:

 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
A mi 8x8 hibrid hajtasara karogoknak: mar itt, az amerikai Lynxben is hangsulyozzak a(z elektromos) hibrid motorra felkeszitett uj Allison eGen Force valtot:

Én csak azt szeretném, hogy ne mi fizessük ki a fejlesztést és a kezdő üzemeltetési szenvedéseket.
 
K

kamm

Guest
Én csak azt szeretném, hogy ne mi fizessük ki a fejlesztést és a kezdő üzemeltetési szenvedéseket.
Szerintem tuldimenzionalod. A fuel cell hajtas 10+ eve letezik, csillio kilomtereket mentek mar veluk, most is folynak a long range tesztek meg nehezebb potosokkal, mint a 8x8 lesz, raadasul tenyleg long range (tehat nem napi 100-200km, hanem 10-12 folyamatos uzem), raadasul a nagy nevek mind keszulnek a tisztan FC kamionjaik piaci bevezetesere (Volvo, Mercedes, MAN stb.) Az egyetlen ismeretlen maga a hibrid (FC-diesel) motor lesz, de az sem valami ujonc gyartotol jon, hanem valamelyik nagy nemettol, ebben szaz szazalekig biztosak lehetunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek