Hadgyakorlatok magyar részvétellel (Magyarországon és külföldön)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Akkor a honvedelem.hu-s cikk kapcsán újra felteszem a kérdést - ne lógjon már a levegőbe.
Mi az apropó.
Mert eddig - tudtommal - a lövészdandárok nem alkalmaztak M2-est, csak a KRD-nek volt olyan.
Eddig ugye hivatalosan csak az A4-esek tetején a körálványon volt M2, de Bocskainak eddig nem volt Leo2-ese.
De ha Leo 2-esre gyakorolnának, akkor nem sok értelme lenne, ha azt tripodról tennék.
Tehát továbbra is kérdés, hogy mi az apropója egy ilyen lövészetnek egy olyan fegyverrel, amit ebben a formában eddig nem alkalmaztak a lövész dandárok?
Ez így ebben a formában nem igaz.

Az afganisztáni dsk-s blama után, már 2012 táján a külszolgálatba menők, ahol ez a fegyver volt, tripodon gyakoroltak tatán.

Hisz pl minekünk kabulban maxpprokon az volt.
Ebből is az alapokat elég tripodon elsajátítani.
Főleg ha teljesen ismeretlen a felhasználónak.
Nem emlékszem M2 vel "alap lőgyakorlatok" hogy voltak.
De a gèppuskások sokat molyoltak vele, hisz nekünk ismeretlen fegyver volt.

Hogy most kint van e bárhol? Irak?
Ha igen, a krdd után most valószínű a tataiak vágják jobban. Nekik van nagyobb tapasztalat.

Ráadásul a képeken olyan kis távolságra lőnek, nekem ez inkább fegyerismeret mint lövèszet.

De gondolom te mást sejtesz. :p

Ha esetleg Gidran vagy más megy Debrecenbe ès azon van, na azt nem tudom.
A mostani 40-ből esetleg oda is kerülhetnet simán.
Èn oda is raknek, a 3-400 ami be van lengetve nem csak Tata.
Így minél előbb oda is kellene, ők is lássák a fejlődést.
Gyakorolhassanak.

Ha meg esetleg ott lessz kerekes tüzérség, gondolom ugyan olyan járműveket kapnak kiegèszítèsnek mint a tatai tüzèrek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Ez így ebben a formában nem igaz.

Az afganisztáni dsk-s blama után, már 2012 táján a külszolgálatba menők, ahol ez a fegyver volt, tripodon gyakoroltak tatán.

Hisz pl minekünk kabulban maxpprokon az volt.
Ebből is az alapokat elég tripodon elsajátítani.
Főleg ha teljesen ismeretlen a felhasználónak.
Nem emlékszem M2 vel "alap lőgyakorlatok" hogy voltak.
De a gèppuskások sokat molyoltak vele, hisz nekünk ismeretlen fegyver volt.

Hogy most kint van e bárhol? Irak?
Ha igen, a krdd után most valószínű a tataiak vágják jobban. Nekik van nagyobb tapasztalat.

Ráadásul a képeken olyan kis távolságra lőnek, nekem ez inkább fegyerismeret mint lövèszet.

De gondolom te mást sejtesz. :p

Ha esetleg Gidran vagy más megy Debrecenbe ès azon van, na azt nem tudom.
A mostani 40-ből esetleg oda is kerülhetnet simán.
Èn oda is raknek, a 3-400 ami be van lengetve nem csak Tata.
Így minél előbb oda is kellene, ők is lássák a fejlődést.
Gyakorolhassanak.

Ha meg esetleg ott lessz kerekes tüzérség, gondolom ugyan olyan járműveket kapnak kiegèszítèsnek mint a tatai tüzèrek.
Mi scusi!
Nem figyeltem eléggé a felkészítés helyszínét.
Én "az sejtettem", hogy esetleg a támogató szakaszok kapnak ilyet. De mivel a missziós felkészítés helyszínén történik a lövészet, ezért inkább az is indokolja a dolgot.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 978
113
Akkor a honvedelem.hu-s cikk kapcsán újra felteszem a kérdést - ne lógjon már a levegőbe.
Mi az apropó.
Mert eddig - tudtommal - a lövészdandárok nem alkalmaztak M2-est, csak a KRD-nek volt olyan.
Eddig ugye hivatalosan csak az A4-esek tetején a körálványon volt M2, de Bocskainak eddig nem volt Leo2-ese.
De ha Leo 2-esre gyakorolnának, akkor nem sok értelme lenne, ha azt tripodról tennék.
Tehát továbbra is kérdés, hogy mi az apropója egy ilyen lövészetnek egy olyan fegyverrel, amit ebben a formában eddig nem alkalmaztak a lövész dandárok?
A leo 2a4 eseken sose volt m2.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Mi scusi!
Nem figyeltem eléggé a felkészítés helyszínét.
Én "az sejtettem", hogy esetleg a támogató szakaszok kapnak ilyet. De mivel a missziós felkészítés helyszínén történik a lövészet, ezért inkább az is indokolja a dolgot.
Ja igen.
Ahogy krisss írta.

Eddig gidránon láttam csak itthon.

Az sem lövèszeknèl.

Támogatószakaszba?

Most btr-en van 14.5.
A felèpítèse sem olyan a szakaszban.
Most.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Akkor a honvedelem.hu-s cikk kapcsán újra felteszem a kérdést - ne lógjon már a levegőbe.
Mi az apropó.
Mert eddig - tudtommal - a lövészdandárok nem alkalmaztak M2-est, csak a KRD-nek volt olyan.
Eddig ugye hivatalosan csak az A4-esek tetején a körálványon volt M2, de Bocskainak eddig nem volt Leo2-ese.
De ha Leo 2-esre gyakorolnának, akkor nem sok értelme lenne, ha azt tripodról tennék.
Tehát továbbra is kérdés, hogy mi az apropója egy ilyen lövészetnek egy olyan fegyverrel, amit ebben a formában eddig nem alkalmaztak a lövész dandárok?

A lövész dandároknál lesz (illetve Tatán már van) Gidrán, igaz távirányítású az M2-ese, de nem árthat kipróbálni mit tud közvetlen a kezük alatt. Meg aztán az mindig hasznos ha lőnek egy újabb fegyverrel, főleg ami ennyire elterjedt. Például nemzetközi hadgyakorlatokon is szokás kipróbálni egymás fegyvereit, pl lőttek Metyisszel amerikaiak is a Bakonyban. Illetve fogalmam sincs hogy Dudi vagy Krisss írta-e hogy valahol lőtt NLAW-al.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 826
113
Akkor a honvedelem.hu-s cikk kapcsán újra felteszem a kérdést - ne lógjon már a levegőbe.
Mi az apropó.
Mert eddig - tudtommal - a lövészdandárok nem alkalmaztak M2-est, csak a KRD-nek volt olyan.
Eddig ugye hivatalosan csak az A4-esek tetején a körálványon volt M2, de Bocskainak eddig nem volt Leo2-ese.
De ha Leo 2-esre gyakorolnának, akkor nem sok értelme lenne, ha azt tripodról tennék.
Tehát továbbra is kérdés, hogy mi az apropója egy ilyen lövészetnek egy olyan fegyverrel, amit ebben a formában eddig nem alkalmaztak a lövész dandárok?
A Gidránokon szerinted mi van? De tovább megyek, missziós területen van/volt M2...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Mi scusi!
Nem figyeltem eléggé a felkészítés helyszínét.
Én "az sejtettem", hogy esetleg a támogató szakaszok kapnak ilyet. De mivel a missziós felkészítés helyszínén történik a lövészet, ezért inkább az is indokolja a dolgot.
Amúgy most néztem meg jobban a képeket.
Aki a lövetőnek tűnik, Tata logisztikai zászlóalj felirat van a vállán.

Úgyhogy össze vissza keresztkèpzèsek lehetnek, akiknél majd rendszeresítik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 826
113
Amúgy most néztem meg jobban a képeket.
Aki a lövetőnek tűnik, Tata logisztikai zászlóalj felirat van a vállán.

Úgyhogy össze vissza keresztkèpzèsek lehetnek, akiknél majd rendszeresítik.
A képek a táborfalvai lőkisérleti állomáson készültek a képek és jó ha 100 méterre lőttek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Nincs és, csak írtam pár tényt amikből továbbépítgetheted a teóriád.
A teóriám nem bonyolult.

Ha tatán a logisztika is èrt az M2 kezeléséhez, az azt jelenti nekik is lessz.

Mivel jelenleg tudtunkal, nyilvánosan nincs, így nálam annyi a gondolatmenet, lessz.
Valószínű gidránon, konvojkíseresre.
Ami ennek a járműnek egy èrtelmes feladat.

Akkor gondolom Debrecenben is lessz.
Mivel nemsoká jön 40 abból kerülhet oda is

Mivel a szimpla kezelèsèt a fegyvernek egy ilyen kicsi lőtéren is el lehet sajátítani, nem kell tucatnyi emberrel lezárni.
Olcsó. Egyszerű.

A kèt alakulat között van "félúton".

Ezután a gidránon lévőkkel tudnak kint lőni a lőtéren.

Gondolom nem újfajta lőszert teszteltek. :D


Vagy mennek külszolgalatba.:rolleyes:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 826
113
A teóriám nem bonyolult.

Ha tatán a logisztika is èrt az M2 kezeléséhez, az azt jelenti nekik is lessz.

Mivel jelenleg tudtunkal, nyilvánosan nincs, így nálam annyi a gondolatmenet, lessz.
Valószínű gidránon, konvojkíseresre.
Ami ennek a járműnek egy èrtelmes feladat.

Akkor gondolom Debrecenben is lessz.
Mivel nemsoká jön 40 abból kerülhet oda is

Mivel a szimpla kezelèsèt a fegyvernek egy ilyen kicsi lőtéren is el lehet sajátítani, nem kell tucatnyi emberrel lezárni.
Olcsó. Egyszerű.

A kèt alakulat között van "félúton".

Ezután a gidránon lévőkkel tudnak kint lőni a lőtéren.

Gondolom nem újfajta lőszert teszteltek. :D


Vagy mennek külszolgalatba.:rolleyes:
Kb 100 okot tudnék még mondani.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 826
113
Mert te

Mert te egy kibaszott zseni vagy. :D ;)

Mire?

Hogy miért ott lőnek?
Miért ezek az alakulatok?
Miért ezzel a fegyverrel?
Mi az apropója èpp most?
Ez az első alkalom?

Írjál 15-öt.

Èn ezt konteóztam össze.:p
Nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy kontextus nélküli képekbe belemagyarázzak bármit.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy kontextus nélküli képekbe belemagyarázzak bármit.
Figyelj csak.

Ez egy fórum.

Ahol valaki feltett egy kérdést.

Mivel a honvédelem.hu kb alkalmatlan èrtelmes cikket írni, gondolom nem hadititok mi volt a képzés oka.
De ők azt már nem írtak le.
Beraktak pár képet.

Puff.

Szóval leírtam M2 eddig is volt. Kèpzès is rá. 10 ève. Nem csak kmz-hasznalt ilyet.

Még hogy min van.
Ebből mire gondolok.

Ezután te megint leírtad egy részét ennek. :rolleyes:

De konkrèt információt nem írsz.

Nem baj. Ez egy fórum. Amin ötletelünk.

Ha tudod ès nem óriási titok írd le.
Ha nem, akkor meg ne fájjon az èn ötletelèsem.

Ha fáj tegyél ignorra ;)

Pusza.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 826
113
Figyelj csak.

Ez egy fórum.

Ahol valaki feltett egy kérdést.

Mivel a honvédelem.hu kb alkalmatlan èrtelmes cikket írni, gondolom nem hadititok mi volt a képzés oka.
De ők azt már nem írtak le.
Beraktak pár képet.

Puff.

Szóval leírtam M2 eddig is volt. Kèpzès is rá. 10 ève. Nem csak kmz-hasznalt ilyet.

Még hogy min van.
Ebből mire gondolok.

Ezután te megint leírtad egy részét ennek. :rolleyes:

De konkrèt információt nem írsz.

Nem baj. Ez egy fórum. Amin ötletelünk.

Ha tudod ès nem óriási titok írd le.
Ha nem, akkor meg ne fájjon az èn ötletelèsem.

Ha fáj tegyél ignorra ;)

Pusza.
Ebből lesz a hülyeség. Az ellen próbálok küzeni, hogy fél mondatokra, képekre és elejtett szavakra alapozva légvárakat építsetek, majd ezeket tényként tálaljátok.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Ebből lesz a hülyeség. Az ellen próbálok küzeni, hogy fél mondatokra, képekre és elejtett szavakra alapozva légvárakat építsetek, majd ezeket tényként tálaljátok.
Hát ha valaki tényként kezeli a kimondottan konteóimat az hülye.

Ha meg le lenne írva a cikkben mire fel a képzés, nem lenne okunk konteózni. o_O