[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Katica

Well-Known Member
2022. március 1.
202
604
93
Végsö soron ebben a tàrgyban nem is a romànokkal van a baj, tesznek amit tudnak, csak ha màr annyira kellene ez a 4x4 valamire, akkor nàlunk miért ennyire lehetetlen, ködös a dolog?
Én nem ezeket cáfoltam....
Hanem ezzel a világfájdalommal volt bajom : Szégyen, hogy a románok elhappolták előlünk. Ennek semmi értelme
Ez egy egyetértési nyilatkozatt nem jelenti rögtön azt, hogy vesznek 400 nomádot.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 397
120 678
113
Én nem ezeket cáfoltam....
Hanem ezzel a világfájdalommal volt bajom : Szégyen, hogy a románok elhappolták előlünk. Ennek semmi értelme
Ez egy egyetértési nyilatkozatt nem jelenti rögtön azt, hogy vesznek 400 nomádot.
Meg ennyiből katar is elhappolta meg a japánok is mert most fogják tesztelni a gépet.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 097
9 084
113
Sokan nem értik. Az gond, hogy mi nem haladunk megfelelő tempóban, az viszont nem gond, hogy a románok mozognak. Tényleg ennyire beszariak vagyunk? Ott ahol egy falu(!) fellázad a NATO csapatok ellen, ott ahol kilopják a benzint az amcsik segge alól, ott ahol az a taktika, hogy a Leo-kat az erdőbe csalogassák...
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 439
10 231
113
Nocsak, milyen elképzelések kezdenek befészkelodni a lengyel ultrakonzervatívok fejébe ... :oops:

Gondolom ezt azért írtad így mert azt gondolod ez Magyarország számára negatív. Én nem így gondolom, Tudom te úgy gondolod az oroszok a vereség szélén vannak, hát médiahadszintéren igen, a valódi csatatéren pedig egy szép lassú felőrlés zajlik, nap mint nap halnak meg egy Magyarországgal ellenséges nemzet fiai százával, és ezrével menekülnek el valószínűleg végleg a földjükről a szülőképes korú nők mindezt a háború előtt is 1,2 es tfr mellett. Egy ellenséges nemzetkezdemény úgy pusztul el hogy a kezünket sem kell felemelni, én teljesen elégedett vagyok a háború mentével.
A herszoni csata után a friss mozgósítással, és a hátország folyamos pusztításával meglátjuk az oroszok előremozdulnak e Odessza és a Moldáv határ irányába, persze előbb ehhez győzniük kell herszonban....
Az én véleményem az hogy Moldovát mindenképpen bele fogják sodorni a konfliktusba, ez mind a két fél érdeke, a tüntetésekkel fűtik az oroszok is, ott vannak az ország déli és keleti részében a forró pontok, és egy megosztott társadalom. A nyugat részéről ez még több orosz erőforrás lekötését jelenti, orosz részről pedig egy újabb befolyási övezet stabilizálást.
Magyarország részéről mit jelent ez? Hogy mosolygó arccal nézhetjük végig ahogy a román önkénteseket és román hadianyagot az orosz fegyverek tüze alá küldik be megsemmisülni, ráadásul Moldova elveszíti a konfliktus végére román jellegét, vagy legalábbis meggyengül ez a vonal. A mi mozgásterünk pedig megnő, hisz a fő ellenségünk leghosszabb határszakaszán végig ellenség lesz, és a harapófogó másik oldalán a "szövetséges" Magyarország.
Szóval ez a moldáv(nato)- orosz konfliktus oly kívánatos számunkra mint egy faalt kenyér. A két valódi fenyegetés közül az egyik szinte megszűnik, a másik mozgástere pedig beszűkül.
Amíg kimaradunk a konfliktusokból nem számít hogy mennyire lángol a környék,sőt.... :)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 102
13 520
113
Gondolom ezt azért írtad így mert azt gondolod ez Magyarország számára negatív. Én nem így gondolom, Tudom te úgy gondolod az oroszok a vereség szélén vannak, hát médiahadszintéren igen, a valódi csatatéren pedig egy szép lassú felőrlés zajlik, nap mint nap halnak meg egy Magyarországgal ellenséges nemzet fiai százával, és ezrével menekülnek el valószínűleg végleg a földjükről a szülőképes korú nők mindezt a háború előtt is 1,2 es tfr mellett. Egy ellenséges nemzetkezdemény úgy pusztul el hogy a kezünket sem kell felemelni, én teljesen elégedett vagyok a háború mentével.
A herszoni csata után a friss mozgósítással, és a hátország folyamos pusztításával meglátjuk az oroszok előremozdulnak e Odessza és a Moldáv határ irányába, persze előbb ehhez győzniük kell herszonban....
Az én véleményem az hogy Moldovát mindenképpen bele fogják sodorni a konfliktusba, ez mind a két fél érdeke, a tüntetésekkel fűtik az oroszok is, ott vannak az ország déli és keleti részében a forró pontok, és egy megosztott társadalom. A nyugat részéről ez még több orosz erőforrás lekötését jelenti, orosz részről pedig egy újabb befolyási övezet stabilizálást.
Magyarország részéről mit jelent ez? Hogy mosolygó arccal nézhetjük végig ahogy a román önkénteseket és román hadianyagot az orosz fegyverek tüze alá küldik be megsemmisülni, ráadásul Moldova elveszíti a konfliktus végére román jellegét, vagy legalábbis meggyengül ez a vonal. A mi mozgásterünk pedig megnő, hisz a fő ellenségünk leghosszabb határszakaszán végig ellenség lesz, és a harapófogó másik oldalán a "szövetséges" Magyarország.
Szóval ez a moldáv(nato)- orosz konfliktus oly kívánatos számunkra mint egy faalt kenyér. A két valódi fenyegetés közül az egyik szinte megszűnik, a másik mozgástere pedig beszűkül.
Amíg kimaradunk a konfliktusokból nem számít hogy mennyire lángol a környék,sőt.... :)
Ez az elmélet azon áll és esik, hogy az oroszok képesek lineárisan haladni, ami viszont egyre valószinútleneb.
Ezért próbálhatnak ugorva egyet a nyugat-balkánon balhézni (Szerb-Koszovói konfliktus mint kiinduló pont + Bosznia) és akkor viszont elóbb kavarodhat az egészbe Mo, mint Románia. :cool:

Amúgy pedig arra akartam rámutatni, kit tarthatnak a lengyelek fontosabb térségbéli partnernek és miért.
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Ez az elmélet azon áll és esik, hogy az oroszok képesek lineárisan haladni, ami viszont egyre valószinútleneb.
Ezért próbálhatnak ugorva egyet a nyugat-balkánon balhézni (Szerb-Koszovói konfliktus mint kiinduló pont + Bosznia) és akkor viszont elóbb kavarodhat az egészbe Mo, mint Románia. :cool:

Amúgy pedig arra akartam rámutatni, kit tarthatnak a lengyelek fontosabb térségbéli partnernek és miért.
ne reménykedj ;)