[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
mégpedig hogy hiába megy a drukk a határvadászok leszerelésével kapcsolatba. nincs leszerelési hangulat.
legénységi állomány éretségi nélkül nem rossz a fizetésük és a körülményeik az altiszt rendőrökhöz képest. és hiába dödödg pl egy altiszt a legénységi helyesel neki majd a hátamögött dödög hogy az altiszt rinyál. és nem érti miért...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 009
113
biztos hogy nem mondott ilyet. max az újságírók forgatták ki. ezt belölle.
tudott vólt hogy 400 fő a kiképzés kapacitása és az is hogy szeptemberbe jön ki az első eresztés a kiképzésről.
De mondott.
a cikk végén van.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 009
113
mégpedig hogy hiába megy a drukk a határvadászok leszerelésével kapcsolatba. nincs leszerelési hangulat.
legénységi állomány éretségi nélkül nem rossz a fizetésük és a körülményeik az altiszt rendőrökhöz képest. és hiába dödödg pl egy altiszt a legénységi helyesel neki majd a hátamögött dödög hogy az altiszt rinyál. és nem érti miért...
Minden tiszteletem mellett (mert aki a határon szolgál, szolgált vagy szolgálni fog az megérdemli), de a legsúlyosabb a helyzet Ásotthalom, Mórahalom és Röszke környékén. Ott folyamatosan kell ember. Nem csoda hiszen zömében ott éri támadás őket. Bács megye nyugodtabb. És ha jól rémlik te Hercegszántón voltál.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
Minden tiszteletem mellett (mert aki a határon szolgál, szolgált vagy szolgálni fog az megérdemli), de a legsúlyosabb a helyzet Ásotthalom, Mórahalom és Röszke környékén. Ott folyamatosan kell ember. Nem csoda hiszen zömében ott éri támadás őket. Bács megye nyugodtabb. És ha jól rémlik te Hercegszántón voltál.
vagyok.
rotálják őket is a határvadászok sem csak egy helyen vannak.
hogy most épp mi a legkeményebb az csak egy dolog. két hónap múlva más lessz a legkeményebb.
vólt már ilyen szitu máskor is mint most ez nem új dolog... probálkoznak nyomástgyakorolni egy hosszabb szakaszon kimeríteni az állományt. (ami folyamatosan rotálódik.) de hiszed vagy sem pont az ellenkezője a helyzet nem menni akar az ilyen helyekről az ember hanem pont hogy menne a 90% a az épp aktuális nyomás alatt lévő szakaszokra.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
a nyomás alatt lévő szakasz nem elrettentő dolog annak aki többször vólt már a határon hanem pont hogy vonzó.
most ott vagyok ahol "nincs" kerítés ebbe a szektorba is többszörös a túljelentkezés folyamatosan....az épp aktuális állomány részéről. ha egy ember valamiért kiesik 8-10 jelentkező van a helyére fél órán bellül.
a panasz legyen valós vagy kreált jut ki a sajtóba. de aki a csíkon van fogni akar és cselekedni. egytől eggyig... ha egy váltás eseménytelenűl zajlik arra van panasz nem az eseményre.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
nem azért van szídva az időjáráás mert elázunk vagy mert fázunk. (adott pillanatba persze előfordúl mi is emberek vagyunk) de nagy összeségében az a gáz a szar idővel hogy tudjuk hogy azon nap nem jönnek vagy csak kevesen jönnek... és arra megy a panasz hogy a qva idő miatt tuti eseménytelen lessz a szolgálat hogy ba...a +... meg hasonló..
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 009
113
a nyomás alatt lévő szakasz nem elrettentő dolog annak aki többször vólt már a határon hanem pont hogy vonzó.
most ott vagyok ahol "nincs" kerítés ebbe a szektorba is többszörös a túljelentkezés folyamatosan....az épp aktuális állomány részéről. ha egy ember valamiért kiesik 8-10 jelentkező van a helyére fél órán bellül.
a panasz legyen valós vagy kreált jut ki a sajtóba. de aki a csíkon van fogni akar és cselekedni. egytől eggyig... ha egy váltás eseménytelenűl zajlik arra van panasz nem az eseményre.
Ne haragudj, de te most a katonák nevében írod amit vagy a határvadászok nevében? Mert SZERINTEM a kettő között nagyon nagy különbség van.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
Ne haragudj, de te most a katonák nevében írod amit vagy a határvadászok nevében? Mert SZERINTEM a kettő között nagyon nagy különbség van.
semmi különbség. ember ember. az számít fogott e már vagy sem. ha fogott már MEGFERTŐZTE a dolog. ha nem fogott még akkor még nincs benne tűz. a dobálózás detto. akit nem dobáltak még tart tölle akit dobáltak már kövekezőleg várja hogy tehesse azt amit a multkor elmulasztott vagy nem jól csinált... javíthassa.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 009
113
semmi különbség. ember ember. az számít fogott e már vagy sem. ha fogott már MEGFERTŐZTE a dolog. ha nem fogott még akkor még nincs benne tűz. a dobálózás detto. akit nem dobáltak még tart tölle akit dobáltak már kövekezőleg várja hogy tehesse azt amit a multkor elmulasztott vagy nem jól csinált... javíthassa.
Jaj....oké :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
állításod szerint vóltál már a csíkon.
ha vóltál nem értem mit nem értesz.
gondolom letoltál már jópár 12 (24) órát. ha így van tudnod kellene mit jelent zsínorba sok napon át egy nyugodt szektorba lenni és mit jelent egy mozgalmasabba...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 009
113
állításod szerint vóltál már a csíkon.
ha vóltál nem értem mit nem értesz.
gondolom letoltál már jópár 12 (24) órát. ha így van tudnod kellene mit jelent zsínorba sok napon át egy nyugodt szektorba lenni és mit jelent egy mozgalmasabba...
Én nagyon jól érzem magam a nyugodt környéken.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
Én nagyon jól érzem magam a nyugodt környéken.
értem tehát aludtál meg neteztél. ez esetben nem kár érted.
láttam jópár ilyet a több száz csíkon töltött napom alatt.
és valóban ezek azok akik általába nem bírják... akármennyire is jól érzik a nyugalmat max 1 év és dobbant... (ezekszerint mégsem szeretik annyira a nyugodalmat)
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Kim Philby and PFZ

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
az hogy valaki rendszeresen alszik és nyomkodja a telot csak azért zavaró mert a többinek kell az ő meloját is ellátni. mert valakinek el kell látni.
 
  • Vicces
Reactions: PFZ

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
befoglaltad a szektor egyetlen 4g képes pontját és ki nem mozdultál onnan. még csicsikálás közben sem. mi ? imádjuk az ilyeneket egyébként... bár rövid a karierjük a csíkon. általába önszántukból lépnek természetesen... Csak mert mindenki imád helyette is dolgozni.
 
  • Vicces
Reactions: PFZ

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
egyébként csongrád elött minállunk próbálkoztak a migrok féltéglákkal csapágygolyókkal csúzlikkal légpuskával farönkökkel stb. csak mi nagyhamar rövidre zártuk a témát. azóta akárhányszor próbálkoznak hasonlóval újra és újra rövidre zárjuk. csongrádcsanádba is ezt kelett vólna tenni. még mindig nem lenne késő csak már sokkal macerásabb meló lenne.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 360
113
egyébként csongrád elött minállunk próbálkoztak a migrok féltéglákkal csapágygolyókkal csúzlikkal légpuskával farönkökkel stb. csak mi nagyhamar rövidre zártuk a témát. azóta akárhányszor próbálkoznak hasonlóval újra és újra rövidre zárjuk. csongrádcsanádba is ezt kelett vólna tenni. még mindig nem lenne késő csak már sokkal macerásabb meló lenne.


...hogyan a "rövidre zárás"?


.
 
  • Tetszik
Reactions: hete

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 065
9 009
113
értem tehát aludtál meg neteztél. ez esetben nem kár érted.
láttam jópár ilyet a több száz csíkon töltött napom alatt.
és valóban ezek azok akik általába nem bírják... akármennyire is jól érzik a nyugalmat max 1 év és dobbant... (ezekszerint mégsem szeretik annyira a nyugodalmat)
Penge vagy, az látszik....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113
TEK Ukrajnában

7b81b360f963782d529a53c4e5099157.jpg


55489e92d9add372062a9c33e3254a0c.jpg



4324ff841f76b644b7fad29be9f2913b.jpg


35386a93482b359c1b732a5df9146040.jpg



2b4cd53b96c9d26bd2de38f494357201.jpg