[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 904
21 687
113
Az ilyen munkacsoportokban meg bizottságokban a takonygalacsin-gyártásért rengeteg pénzt fel tudnak venni, és ha eszükbe jutott volna egy éve, már azóta vennék fel a pénzeket, de lehet ha megteszik most visszamenőleg.

Azert engem kicsit bant, hogy egyetlen ilyen munkacsoportba sem kaptam felkerest! :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 793
30 611
113
Azert engem kicsit bant, hogy egyetlen ilyen munkacsoportba sem kaptam felkerest! :D
Ehez első lépésként bizonyítanod kell, hogy sebészeti beavatkozáson estél át, ami során eltávolították a gerincedet és feltöltötték a helyét takonnyal (szakkifejezéssel: takonygerincű). Ez ennek megfelelő tartást ad neked, ami kvalifikál majd az EU-s bizottságokba. Más út nem lehetséges, esetleg ha eredetileg így születtél, vagy ritka esetben rendszerhiba miatt bekerűl 1-1 kakukktojás.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 904
21 687
113
Ehez első lépésként bizonyítanod kell, hogy sebészeti beavatkozáson estél át, ami során eltávolították a gerincedet és feltöltötték a helyét takonnyal (szakkifejezéssel: takonygerincű). Ez ennek megfelelő tartást ad neked, ami kvalifikál majd az EU-s bizottságokba. Más út nem lehetséges, esetleg ha eredetileg így születtél, vagy ritka esetben rendszerhiba miatt bekerűl 1-1 kakukktojás.

Nabaszki, akkor a jovoben sem szamithatok erre…
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 022
53 974
113
Van már hír az ársapkáról,és, hogy mit léptek rá az olaj kitermelők?
Mennyire buktunk rá a pacikukira?
:mad:
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 793
30 611
113
Hát már úgy látszik, tűnik el lassan mindenhol az ársapkás benzin. Én csak a környéken tettem egy kört délután (Bp), de miután 4 kúton sem volt, feladtam, tankoltam némi 100-as benzint (és volt, ahol az is ki volt fogyva...)
Nálunk nem ársapkáztak, levontak 50 banit (42 forintot) / liter, aminek felét az állam állja az én adómból, másik felét az olajtársaságok a rajtam keresett profitból. Az intézkedés meg ideiglenes, nagyon aljas módon nem az alacsony olajárkor megemelt jövedéki adóját csökkentették az üzemanyagoknak, mert azt nehezebb visszaemelni és rosszabbúl hangzik, míg ezt egy óra alatt meg tudják szűntetni.
 
K

Kopi2000

Guest
Öntsél már 1 vödör vízbe 1 liter benzint aztán írd le mit tapasztalsz.... Méghogy diplomás....
Örülök, hogy reagáltál, de akkor szerinted milyen dologgal lehet magyarázni ezt a jelenséget? Mert ez tény és csak a benzin ársapka bevezetése óta tapasztalom.... Előtte nem olt bajom ezzel....
 
K

Kopi2000

Guest
Öntsél már 1 vödör vízbe 1 liter benzint aztán írd le mit tapasztalsz.... Méghogy diplomás....
Elvileg egy ilyen fórumnak a nem a másik "basztatása" lenne a lényege, hanem az, ha valaki feldob egy problémát, akkor másnak lehet az enyémnél jobb magyarázata akármire is..... A nem diplomás megjegyzésed nem értem, mert pld. a szénhidrogének és a víz képes emulziót képezni. Erre gondoltam, amikor a vizezést írtam a jelenség háttereként..... Meg nem csak velem fordult már ez elő, hanem ismerősi körben is...
 

jojoka

Well-Known Member
2017. január 17.
108
403
63
Hát már úgy látszik, tűnik el lassan mindenhol az ársapkás benzin. Én csak a környéken tettem egy kört délután (Bp), de miután 4 kúton sem volt, feladtam, tankoltam némi 100-as benzint (és volt, ahol az is ki volt fogyva...)
Tegnap este hazafelé a Hungária körúton (M3 felhajtó előtt) található osztrák kúton egy autó volt előttem, gond nélkül tankoltam. Igaz késő este volt (23:00 után), és pörgött, de fennakadás nélkül.
M3 kivezető szintén osztrák mindkét kúton láthatóan nincs hiány, se bójázás, se címke a pisztolyon.
Shell kút, az M0 előtt, szintén M3, olyan sötét, amilyet még nem láttam, és bója minden kút előtt...
Szerintem 1-2 nap és visszaleng az inga, mert ugyanaz lesz, mint a wc papírral a kovid elején... Mindenki veszi, hiánycikk, aztán senkinek nem kell, mert bespajzolt. Tudom, hogy nem lehet tárolni a 95-öst, de ha nem jár vele annyit, akkor később kell majd tankolnia...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 925
27 768
113
Ez már kicsit történelem, de a Tacheles-ben, amit az Ukrán topikba beraktam, 2 német botrány is szóba kerül.

Az egyik a Celler Loch:
https://de.wikipedia.org/wiki/Celler_Loch
Amikor is az alsó-szászországi legszigorúbb bv-intézmény falába lyukat robbantottak 1978ban, és csak 1986ban derült fény az igazságra. A titokzatos szolgálatok a RAF-ra akarták kenni, ill így akartak hamis zászlós művelettel informátorokat bejuttatni a Vörös Hadsereg Frakcióba. Mindezt a tartományi miniszterelnök, Ernst Albrecht tudtával. Tessék rákeserni a bácsira. :)

A másik a Barschl Affäre:
https://de.wikipedia.org/wiki/Barschel-Affäre
A hivatalos magyarázatot itt találjátok, ám az összeesküvés elméletek szerint (amit a Tacheles-ben is említenek), túl sokat járt Rostock-ba, éppen pont akkor, amikor a Cica Rostockon keresztül intézte az Irán-Contra fegyverüzleteket.

Nem aktuális bizt.pol egyik sem, de Albrecht leánykája miatt mégiscsak érdekes lehet, vagy ha valaki megnézte a beszélgetést, és nem tudja pontosan, h miről volt szó.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 090
32 626
113
Tegnap este hazafelé a Hungária körúton (M3 felhajtó előtt) található osztrák kúton egy autó volt előttem, gond nélkül tankoltam. Igaz késő este volt (23:00 után), és pörgött, de fennakadás nélkül.
M3 kivezető szintén osztrák mindkét kúton láthatóan nincs hiány, se bójázás, se címke a pisztolyon.
Shell kút, az M0 előtt, szintén M3, olyan sötét, amilyet még nem láttam, és bója minden kút előtt...
Szerintem 1-2 nap és visszaleng az inga, mert ugyanaz lesz, mint a wc papírral a kovid elején... Mindenki veszi, hiánycikk, aztán senkinek nem kell, mert bespajzolt. Tudom, hogy nem lehet tárolni a 95-öst, de ha nem jár vele annyit, akkor később kell majd tankolnia...

Amíg van ársapka, a hörcsögök folytatni fogják a felhalmozást, amíg tudják, majd lefejtik a benzint... Jó, ők nem a többség, de pl. a balatoni kertszomszédnál is láttam már nyáron, hogy benzinkannák tucatjai állnak a garázsa mögött (korábban nem voltak ott). Persze megromlik a benzin egy idő után, ha nem adják el vagy nem tesznek hozzá spéci adalékot, ami elvileg tartósítja egy ideig.

Szerintem a mol direkt nem szállít elég benzint, hogy kikényszerítse az ársapka megszüntetését, egy idő után kínosabb lesz a benzinhiány a kormány számára. Meg így nem tudják megrohanni a kutakat, ha nincs mit tankolni, bespájzolni.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 925
27 768
113
És még egy apróság a Tachelesből, ez már aktuális:
Tadzio Müller német klímaaktivista. Szerepelt egy közszolgálati (!) ifjúsági(!) műsorban, aminek a címe: Chemsex (vagyis drogok és szex). És nem, nem elítélően nyilatkozott róla.
https://jungefreiheit.de/politik/deutschland/2022/chemsex-funk-polizei/

A német médiahatóság nem látott semmi kivetnivalót a műsorban.

De legalább már lehet ragasztós játékot venni:
Fi1AKb0X0AAE_Ds
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 687
15 441
113
És még egy apróság a Tachelesből, ez már aktuális:
Tadzio Müller német klímaaktivista. Szerepelt egy közszolgálati (!) ifjúsági(!) műsorban, aminek a címe: Chemsex (vagyis drogok és szex). És nem, nem elítélően nyilatkozott róla.
https://jungefreiheit.de/politik/deutschland/2022/chemsex-funk-polizei/

A német médiahatóság nem látott semmi kivetnivalót a műsorban.

De legalább már lehet ragasztós játékot venni:
Fi1AKb0X0AAE_Ds
Ne szívass, én nem hiszem el, hogy van ilyen készlet. :eek:
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Remélem vége az ársapkának lassan, legalább kevesebb autó lesz az utakon és reggel, délután is lehet majd közlekedni. Most kb. mindenki még a WC-re is azzal jár.
Ez a külön szenvedés még hogy valaki 4-5 kútra is elmenjen ársapkás üzemanyagért vicces :D
Nekem az időm fontosabb mint a 480-as üza :D