War Thunder (Gaijin Entertainment)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

renameduser

Member
2022. március 6.
12
27
13
Helló! Van itt olyan aki War Thunderezik és meg tudja válaszolni azt az egyszerű kérdést, hogy mit csinálok rosszul amiért minden tornyot ért lövés (jöjjön bármelyik irányból is) azonnal kukára vágja az ágyút?
Kicsit pontosítsd, a csőre vagy a závárra gondolsz?
 

renameduser

Member
2022. március 6.
12
27
13
A závárra még ha az nem is az hiába így nevezi a játék, de ebbe ne menjünk bele). Az, hogy a csövet eltalálják és attól kuka lesz az oké azt meg tudom érteni.
A csövet úgy tudod védeni, hogy hegyes szögben tartod az ellen felé.
A závárral (tudom, hogy nem az de most a játékról van szó) nem tudsz mit csinálni, közép BR-ben majd lesz elég páncélod ami megvédheti, nagy BR-ben mind a kettő elsődleges célpont, úgyhogy mindenki arra céloz ha szemben állsz vele.
Szóval annyi a tanács, hogy ne találjanak el, és a legénységnél rakj pontot a javításra.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
A csövet úgy tudod védeni, hogy hegyes szögben tartod az ellen felé.
A závárral (tudom, hogy nem az de most a játékról van szó) nem tudsz mit csinálni, közép BR-ben majd lesz elég páncélod ami megvédheti, nagy BR-ben mind a kettő elsődleges célpont, úgyhogy mindenki arra céloz ha szemben állsz vele.
Szóval annyi a tanács, hogy ne találjanak el, és a legénységnél rakj pontot a javításra.

Meg vegyen prémiumot.
Játék elég látványosan csal azok irányába akik fizetnek.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Meg vegyen prémiumot.
Játék elég látványosan csal azok irányába akik fizetnek.
Nem tudom. Én kb. mindent leszartam volna, ha jó a játék, de amikor elkezdték azt folyamatosan, hogy megváltoztattak vmit egy járművön, tankon, repcsin, és ha elit volt, akkor is egy faxom semmi miatt ismét ölhettél bele többszázK XPt egy adott gép ugyanazon alkatrészébe amit már kigyúrtál, na akkor fájó szívvel, de abbahagytam. Játsszon vele az, akinek két anyja van!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 356
113
A wot-ban nincs akkora p2w mint a wt-ben, ezért is hagytam abba a wt-t, pedig egy időben mind a kettőt nyomtam.

A WoT(Wargaming)-nak új (amcsi ? )vezetése(management) van pár éve.
Megvették üveggyöngyökért ---valahonnan ismerős--, és azóta szemérmetlenül P2W a négyzeten => dől a Lé/profit a Ciprusi off-shore számlákra!

Botokkal csinálnak úgy mintha kib@szott sok játékos lenne. A fizetősök csapata super-botokat kap => töbsségében nyernek, akik nem fizettek => looser(maker)-botokat kap és ök a vesztes csapat általában!

..."állítólag". Fórumokban írják a konteosok.

Mint 5-10 éve a DS-ről is. Az se volt igaz! :oops: Látom azt is minden nap.

Egy barát még tolja, alig fizetve. Elég depi mikor rákérdezek.


.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Meg vegyen prémiumot.
Játék elég látványosan csal azok irányába akik fizetnek.

Én ezt nem tapasztaltam, inkább azt sejtem hogy a nem premium accountal béna csapatokba kerülök kvázi tölteléknek a többi freebievel. De hogy direkt csalna a modellezés azt nem hiszem.

Premium egyébként is kb mid tier-ig lehet eljutni, utána viszont egy helyben toporogsz mert úgy van kitalálva hogy a premium xp/della bonusok nélkül kb 0-ra jössz ki vagy iszonyat sokáig tart.

A gondom egyébként is az ismétlödő, gamey pályákkal van ahol mind a két csapat megindul leming módjára egymásnak meg néhány ad hoc területre zászlót foglalgatni minden egyes meccsen.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Meg vegyen prémiumot.
Játék elég látványosan csal azok irányába akik fizetnek.
A lófaszt.
Amíg volt rendes gépem /macska kinyírta/, WarThundereztem.
Leginkább tankok, sim módban.
Mindig prém idővel és meg is vásároltam jópár prémet /azért, mert az adott jármű egyébként is tetszik, gyűjtöttem
őket leginkább/.
És így is tök béna voltam :D
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
Helló! Van itt olyan aki War Thunderezik és meg tudja válaszolni azt az egyszerű kérdést, hogy mit csinálok rosszul amiért minden tornyot ért lövés (jöjjön bármelyik irányból is) azonnal kukára vágja az ágyút?
Később egy kicsit jobb lesz, igyekezz bokrokkal takarni a tankod.
Nem kérdezted, de a lőszereknél ne csak a legnagyobb átütésűt használd, mert az csak átmegy néha a tankon úgy, hogy nem ér semmit a találatod (kis tiereknél különösen igaz az apcr-re).
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
A WoT(Wargaming)-nak új (amcsi ? )vezetése(management) van pár éve.
Megvették üveggyöngyökért ---valahonnan ismerős--, és azóta szemérmetlenül P2W a négyzeten => dől a Lé/profit a Ciprusi off-shore számlákra!

Botokkal csinálnak úgy mintha kib@szott sok játékos lenne. A fizetősök csapata super-botokat kap => töbsségében nyernek, akik nem fizettek => looser(maker)-botokat kap és ök a vesztes csapat általában!

..."állítólag". Fórumokban írják a konteosok.

Mint 5-10 éve a DS-ről is. Az se volt igaz! :oops: Látom azt is minden nap.

Egy barát még tolja, alig fizetve. Elég depi mikor rákérdezek.


.
Nem nagyon vettem eddig ezt észre, 2019-es szezon CW-je óta nem volt prémiumom egészen mostanáig, most van ~90 napom, annyi volt a nehézség, hogy lassabban jött a pénz.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Nem tudom. Én kb. mindent leszartam volna, ha jó a játék, de amikor elkezdték azt folyamatosan, hogy megváltoztattak vmit egy járművön, tankon, repcsin, és ha elit volt, akkor is egy faxom semmi miatt ismét ölhettél bele többszázK XPt egy adott gép ugyanazon alkatrészébe amit már kigyúrtál, na akkor fájó szívvel, de abbahagytam. Játsszon vele az, akinek két anyja van!

Repülőknél nagyon látványos a különbség, én akkor undorodtam meg végleg a játéktól mikor ~ 2 éve megint újrakezdtem, pont karácsonyi leárazás volt, vettem 3 hónap prémiumot, toltam a szokásos kedvenceimmel (Bf 109 F4, amcsi & szovjet P-40) majd mikor lejárt hirtelen ugyanúgy ugyanazt a célpontot meglőve kill-ból lett lepattogó lövés, esetleg valami kisebb sérülés, ugyanahhoz az eredményhez el kellett használni 3* annyi lőszert.

A WoT(Wargaming)-nak új (amcsi ? )vezetése(management) van pár éve.
Megvették üveggyöngyökért ---valahonnan ismerős--, és azóta szemérmetlenül P2W a négyzeten => dől a Lé/profit a Ciprusi off-shore számlákra!

Lófaxt, én ott voltam a Type 59 disasternél, majd kisebb részt utána a KV-7 ugyanez... Pedig ott még a Belaruszok tolták.

Én meg a Mechwarrior 3-at tolom mostanában... :D Ezer éve ki akartam próbálni, most jutottam el oda :D Modern PC-n nem a legegyszerűbb beüzemelni... 1999-es, de jobb mint sok mai játék.

Nekem van ~200 figurám, komplett térképcsomagom ÉS gyűjtői 968-as sorszámú bőrkötéses Total Warfare szabálykönyvem (999db készült anno).
Csak nemigazán van időm felutazni Budapestre, hogy játszhassak vkivel...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 356
113
Repülőknél nagyon látványos a különbség, én akkor undorodtam meg végleg a játéktól mikor ~ 2 éve megint újrakezdtem, pont karácsonyi leárazás volt, vettem 3 hónap prémiumot, toltam a szokásos kedvenceimmel (Bf 109 F4, amcsi & szovjet P-40) majd mikor lejárt hirtelen ugyanúgy ugyanazt a célpontot meglőve kill-ból lett lepattogó lövés, esetleg valami kisebb sérülés, ugyanahhoz az eredményhez el kellett használni 3* annyi lőszert.



Lófaxt, én ott voltam a Type 59 disasternél, majd kisebb részt utána a KV-7 ugyanez... Pedig ott még a Belaruszok tolták.
...


Covid elején elővettem a saját 2 éves Blitz accountomat(mi legyen az "account" magyarosítás?).

Mikor kezdtem, bosszantott, hogy a csapatonként beeső 1 passzív/nem-játszó/lefagyott játékos.

10+ negatívot kockáztatva nyomtam 10 passzívot egymás után: 3x akkor is nyerő voltam( kb.4 éve).

Covid (Blitz) teszt:
Miután 1-1,5 évig nem játszottam/nem-fizettem: sorozatosan 14:1, 16: 1, 20+:1 "győzelmi" stat-ok.
ÍÍÍrtam!
Nem, a "hallottam/mondták/olvastam/városi-legenda..."

Lehet, hogy én vok a bénább --gondoltam--, folytatás (70(ig volt kedvem írni) húzogatva a vonalakat):
60x vagyok a leggyengébb 3 közötta saját-csapat sorrendben, 10x a legerősebb között. "Érdekes"! Hmmm...

Ettől még lehetek béna --gondoltam--, folytatom(Covid van, idő van):
hasonló arányok mellett 50-ből 36x vok' a legjobb 3-ban!
...úgy, hogy továbbra is 50-ből 48x vok' a leggyengébb 3-ban a csapat-összeállításnál, a játék-eredményben pedig ennek ellenére közel fordított arányban a jók között!
Hmmm...

Egyszerű következtetés => gyengébb csapattag-játékosokat kapok, mint az ellenfél, hiába vagyok relatívan jobb játékos, ne tudom ellensúlyozni a gyenge csapattagokat.

Kik is a csapattagok???
Gyors teszt kitalálva! Mivel már nem számít, +korlátlan: minden vesztes meccs után sz@rrá/szénné-lepontozok mindenkit --néha elnézem: magamat is :D --.
Válasz/reagálás elvétve: Nem is valódi élő játékosok???
Legyen "tuti": Játék közben chat(Hi Humans/...), ééés: 2-3-nál több reagálás(a lepontozás utániakkal együtt !) SOHA!!!

Nobel-díj nélkül:
Vmiért( :oops: ) Én, --reaktívált/sokáig-nem-fizető játékosként-- a csapatom tagjaiként döntően gyengébb emberi és gyengébb bot(a játékot bonyolító szerver által hozzáadott számítógépes játékos) csapattagokat kapok a szervertől! Ez pedig alapvetően meghatározza az eredményességet!
Fizess, vagy depi leszel! Hmmm... Kösz Wargaming!

Én => Blitz-Account "elajándékozva"!
Utólag megbánva: Egy ellenségemnek kellett volna, nem egy barátomnak!
Önkritika: Lógok neki egy Tokajival! :hadonaszos:

U.I: Emlékeztem egy "gyanús" dologra => rákérdeztem,, a gyanú valós lehet!
Ez: Mikor én(Új Account-Tulaj is) lánctalpat lő ki, találatot jelez, 40%-ban szakad/sérül, 15%-ban sebez is(HP-t von le attól akit eltalált(am)).

Saját lánctalp esetén: 100%-ban szakad(ez még nem is gond, lehet, hogy a nem sérülést nem jelenti, DE), a 100%(ami lehet szintén az összes "eltaláltak" 40%-a), 80%-ban von tőle(m) HP-t is !!!

Ha ezeket összegzem, akkor gusztustalan,lehúzós, rakás-sz@r a jelenlegi WoT Blitz (Nekem), még akkor is, ha az Élet(ben) is ilyen/Ez-Van!

Erre viszont Engem szülőileg felkészítettek, míg a WoT éveken át mást tolt a játékosok arcába "marketing":)Igen, igen, igen: Az átverés tudománya!)-mázzal. Most már a "szokásos" modern/Mocrosoft/... módon "apró-betűsként" szerepel --esetleg-- a kb. 254+ oldalas --játékos által az elején elfogadott-- szabályzatban, hogy mivel jár a játékosok számára P2W üzleti mechanizmus a (játék-)gyakorlatban!

Hmmm...

Asszem' amcsi az "új" Pü-management...

...+ : "Szép/Új/Modern Világ!"

.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
És a sebesség/lőtáv sokkal hangsúlyosabb, lőtáv utolsó harmadában 90+km/h-val száguldó cuccot már kb. lehetetlen eltalálni.
Ez rám is igaz az MW3, MW4-ben, még lézerekkel is :D

Tankoknál is van olyan, hogy bizonyos részegységekre vannak osztva, mint a Mech-ek? (pl. karok, lábak, test jobb, bal oldala, stb)

Cserébe iszonyat könnyű leimmózni, egy "motive system" találattól átlényegül bunkerré, meg nem bírják az inferno rakétát/rugdosást.
Inferno rakéta az hogy működik a terepasztalosban? Számítógépes játékokban nincs egyáltalán, annyit tudok róluk csak amit a regényekben írnak (főleg az 1. szürke halál légió könyvben, amikor Grayson egy ilyen vállról indítható cuccal megadásra tudta kényszeríteni Lori Kalmar-t, annak ellenére hogy ő meg egy Mech-ben ült...)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Feltűnt, hogy a 30.02M-nek gyakorlatilag nem létezik toronyforgási sebessége... Gyakorlatilag alkalmatlan arra, hogy jatsz vele.

A jóság majd valamikor a Panther A / Tiger II magasságban kezdődik, addig meg vedd úgy, hogy egy rohamlövegben vagy. :D
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
A jóság majd valamikor a Panther A / Tiger II magasságban kezdődik, addig meg vedd úgy, hogy egy rohamlövegben vagy. :D
Pont előttük hagytam abba, viszont a pz4f2 nekem nagyon bejött, nem volt jó páncélja a de a lövege nagyon jó volt.
Az oroszoknál meg a T34 vonal volt nagyon durva, nem tudom javították-e már a vezető nyílását, de az konkrétan mindent megevett átütés nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger