[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 204
113
vannak tik tok videok is meg facebook is megy.

Aki felelős vólt az oldalak üzemeltetéséért új beosztásba erült (előment nem ki) és most az új személy valamit változtatni akart biztosan.
Amúgy annyira nem rossz az oldal szerintem, bár kiírhatnák hogy mennyi az annyi, milyen juttatás csomagok vannak illetve fizikai alkalmasságról is írhatnának. Több tényszerű infó kell - ha nem is az első oldalra, de valahol azért legyen megtalálható!
Ahogy nyomkodtam, nekem nem sikerült ezeket megtalálni...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 340
113
Amúgy annyira nem rossz az oldal szerintem, bár kiírhatnák hogy mennyi az annyi, milyen juttatás csomagok vannak illetve fizikai alkalmasságról is írhatnának. Több tényszerű infó kell - ha nem is az első oldalra, de valahol azért legyen megtalálható!
Ahogy nyomkodtam, nekem nem sikerült ezeket megtalálni...
kattints az érdekel gombra :)
 
  • Vicces
Reactions: Aladeen

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Jah sajnos a kereskedelmi láncok árufeltöltő pozíciói visszaszerezték a bérversenyben a előnyüket amit a szeptemberi emelés után sikerült a kezdőbér szegmensben elérnünk.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
Akkor levették mert hát fájt az igazság...
Szerintem pesten és bizonyos nagyvárosokon kívül nem rossz az a 275k.
Nem tudom mennyi kell egy őrmesteri rendfokozat megugrásához (idő és képzettség tekintetében, ha 3-5 év alatt megugorható akkor nem rossz), de az a 315k már elviselhető.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Szerintem pesten és bizonyos nagyvárosokon kívül nem rossz az a 275k.
Nem tudom mennyi kell egy őrmesteri rendfokozat megugrásához (idő és képzettség tekintetében, ha 3-5 év alatt megugorható akkor nem rossz), de az a 315k már elviselhető.
Hát az élelmiszer ár robbanás előtt egyetértettem volna.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 120
113
Hát az élelmiszer ár robbanás előtt egyetértettem volna.
Így van.

Századosként 3 gyerek miatt 600 felett van a nettóm kicsivel, asszony is dolgozik (mondjuk Ő tényleg potom 200-ért csak 6 órában) - nem azt mondom hogy panaszkodnunk kell, mert látom azt hogy egy csomó embernek sokkal nehezebb - de már bizony figyelgetem MEGINT hogy mi akciós meg mi nem mikor bent vagyok egy CBA-ban, SPAR-ban, ilyet kb főtörzsként kellett csináljak utoljára...

Egyszerűen kibaszott drága lett minden amit meg lehet enni.

Ez meg azért elég szomorú, belegondolni is rossz, hogy mi van azokkal a családokkal, ahol mondjuk apu nem keres havi 6 kilót...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Így van.

Századosként 3 gyerek miatt 600 felett van a nettóm kicsivel, asszony is dolgozik (mondjuk Ő tényleg potom 200-ért csak 6 órában) - nem azt mondom hogy panaszkodnunk kell, mert látom azt hogy egy csomó embernek sokkal nehezebb - de már bizony figyelgetem MEGINT hogy mi akciós meg mi nem mikor bent vagyok egy CBA-ban, SPAR-ban, ilyet kb főtörzsként kellett csináljak utoljára...

Egyszerűen kibaszott drága lett minden amit meg lehet enni.

Ez meg azért elég szomorú, belegondolni is rossz, hogy mi van azokkal a családokkal, ahol mondjuk apu nem keres havi 6 kilót...
Vagy ahol összesen keresnek havi 6 kilót...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 120
113
Vagy ahol összesen keresnek havi 6 kilót...
Tudom :(. S ezért is írtam amit írtam, hogy bazzmeg elkezdtem nézegetni hogy mikor vásárolok, épp mi van akcióban, mert már nekünk is számít.

1000 Ft a kenyér, 5-600 a tej, normális felvágott 4000, szalámi 6000, VICC.
Norvég árak vannak kajában, ami Európa legdrágább országa kb.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Tudom :(. S ezért is írtam amit írtam, hogy bazzmeg elkezdtem nézegetni hogy mikor vásárolok, épp mi van akcióban, mert már nekünk is számít.

1000 Ft a kenyér, 5-600 a tej, normális felvágott 4000, szalámi 6000, VICC.
Norvég árak vannak kajában, ami Európa legdrágább országa kb.
Ha nem is norvég de német.
És az akciós termék németben olcsóbb volt mint itthon ugyan abban az áruházláncban ugyan az akciós termék.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 120
113
Ha nem is norvég de német.
És az akciós termék németben olcsóbb volt mint itthon ugyan abban az áruházláncban ugyan az akciós termék.
Azért írtam Norvégot, mert kb. 1 éve voltunk kint (nem én fizettem), és láttam hogy ott akkor kb. olyan árak voltak mint most nálunk.
Két éve meg Németeknél voltunk, ottani EDEKA akkor olcsóbb volt mint itt a SPAR most. Én szoktam venni a családnak a kaját 80%-ban, kb. napra kész vagyok az árakban.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 097
113
A hírek, képek, nyilatkozatok alapján tök értelmetlen lett volna elmennem. Pedig volt kérdések, amit feltttem volna.

Pld.
Egyetértve a főtiszti állomány csökkentésének, nem aggódnak-e, hogy század, max zlj vezetési szintű tapasztalattal rendelkező embereket raknak összefegyvernemi magasabbegységek élére, sőt zlj pk-i tapasztalattal, olyan komplex törzstiszti beosztásokba, ahol nem a 1x km lefutása a fontos, hanem a törzstiszti tapasztalat, a környező országok és a többi NATO tagország hasonló beosztású katonáinak ismerete, kollegális kapcsolata, más szintekkel történő kapcsolattartási képességek, tapasztalatok stb.

Nem aggályos-e hogy évekkel ezelőtt elvették a kedvezmények nyugdíj lehetőségét a katonáktól, rendvédelmi dolgozóktól, tűzoltóktól, katasztrófa védelmi szakemberektől stb. és most egy szűk kis rétegnek visszahozzák, méghozzá viszonylag busás jövedelemmel, a nyugdíjasokhoz képest.

Milyen tervezett életpálya modellt készítettek, ahol az tiszti, altiszti állomány nem tudhatja, hogy mikor fogják a rendszerből kirúgni,és miért nincs egy híd a polgári pályák irányába amelyekkel átmenti időszakkal, a most elbocsájtott katonák részére akár átképzés, vagy felnőtt utóképzéssel tudnának perspektívát biztosítani.

Szóval elvileg készültem..
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Azt fogják mondani hogy ez milyenhejjdeszupijó
Ilyen vót? :)
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
állomány nem tudhatja, hogy mikor fogják a rendszerből kirúgni,és miért nincs egy híd a polgári pályák irányába amelyekkel átmenti időszakkal, a most elbocsájtott katonák részére akár átképzés, vagy felnőtt utóképzéssel tudnának perspektívát biztosítani

Csak tippelek:
Nem azért lett ez így statáriumszerűen végrehajtva, hogy a főtiszti állomány, használva az összeköttetéseit, megtorpedózhassa az egész leépítést?
Persze, nyilván az lett volna korrekt, ha egy valós képességfelmérésen alapuló rendszert alapján történnek az elbocsátások, de amint kiszivárogna egy ilyen tervezése, egyből megcsörrennének telefonok bizonyos politikusoknál, akik találkozni akarnának döntési pozícióban lévő politikusokkal, akik így-úgy szivességet kérnének ennek-annak érdekében, és ha már ennek el lett intézve, akkor már annak is stb-stb...
 
  • Tetszik
Reactions: krisss