Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 835
113
Az amcsik lennének az elsők akiktől kiszivárogna, hogy "mindent-is adtunk", 3xannyit, + Vsz-lőszereket "hegyekbe"!
Oroszok:
  1. Paks 2. ugrott,
  2. a Barátság-kőolaj el-/megszakad ("műszaki hiba" :oops: ),
  3. rakéták indulnak Kárpát-aljának, "sok szeretettel".

... + bónusz: Viktor-bukta + Budapest-Majdan után => Don 2.0 előkészítés indul!

Fussunk neki még egyszer. Mit gondolsz: Mehet?


U.I.: ...ezek "Kb." és szerintem.


.
Eddig kb. rajtunk kívül az összes Nato tagállam szállított fegyvert az ukriknak. Melyiket érte hátrány az oroszoktól? Van az oroszoknak éppen elég bajuk az ukrikkal, ha valamire nincs szükségük akkor az egy háború a Nato-val. Megbánták már az inváziót.
1. Paks2 már régen ugrott. 9 éve írták alá a szerződést, de még mindig nincsen még építési engedély sem rá. Soha nem fog elkészülni.
2. A Barátság kőolajvezetéket pedig az ukránok fogják felrobbantani. Eddig nem merték nehogy a szankciókat vétózzuk, de ha véget ér a háború - amilyen jó a viszony velük - ez lesz az első dolguk.
3. Az oroszoknak lassan a valódi célpontokra sincs elég rakétájuk: S-300-as lérak rendszer rakétáját használják már támadásra, ami elég árulkodó. Gondolod a maradék rakétát kárpátaljai falvak elleni bevetésre fogják használni?
A Viktor-bukta na az tényleg bónusz lenne.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
A franciák igen. A kérdés ki lehet-e váltani. Épp a héten volt Párizsban ez ügyben Petya.
Á és biztos nem akarják gáncsolni Paks 2 t sehonnan! De ha Viktor marad 30 ig és marad akkor úgy is megépül és paks 1 -t meg felújítjuk és önellátóak leszünk végre. Valakik ezt akarják nagyon akadályozni vajon miért?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
A franciák igen. A kérdés ki lehet-e váltani. Épp a héten volt Párizsban ez ügyben Petya.
Őszintén szólva a sima kimondatlan szankciózáson felül azt is el tudom képzelni, hogy azért tartják vissza, ha már vezérlés, mert megszállt országként az uraik azt kívánják, kerüljön igen furmányos kapu a rendszerbe, hogy örök zsarolási potenciál legyen felénk. A gondolkodásuk ezt nem hagyná ki mint eszköz.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Őszintén szólva a sima kimondatlan szankciózáson felül azt is el tudom képzelni, hogy azért tartják vissza, ha már vezérlés, mert megszállt országként az uraik azt kívánják, kerüljön igen furmányos kapu a rendszerbe, hogy örök zsarolási potenciál legyen felénk. A gondolkodásuk ezt nem hagyná ki mint eszköz.
Én azt nem értem ezek után egyáltalán minek próbáljuk ezt még beszerezni a Siemenstől. Gondolják a vezérlést nem kell karbantartani? A benne lévő elektromos berendezések bizony gyakran cserére szorulnak… majd minden egyes karbantartás előtt a német hatósági engedélyre fogunk várni, hogy behozhassuk a pótalkatrészt?
Egyébként a német haditechnikáról is ez a véleményem. A franciák tisztában vannak ezzel és bizony szállítanak is bárkinek bármit miközben kifele moralizálnak… végig kéne gondolni kitől mit rendelünk.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
Az amcsik lennének az elsők akiktől kiszivárogna, hogy "mindent-is adtunk", 3xannyit, + Vsz-lőszereket "hegyekbe"!
Oroszok:
  1. Paks 2. ugrott,
  2. a Barátság-kőolaj el-/megszakad ("műszaki hiba" :oops: ),
  3. rakéták indulnak Kárpát-aljának, "sok szeretettel".

... + bónusz: Viktor-bukta + Budapest-Majdan után => Don 2.0 előkészítés indul!

Fussunk neki még egyszer. Mit gondolsz: Mehet?


U.I.: ...ezek "Kb." és szerintem.


.
Faszság: Egy lengyelország sokka több fegyvert szállít és sok mindent. A lengyel-ukrán határon lángolnak a falvak. Fenét.. Ráadásul több lengyel él ukrajnában, mint magyar, akikből ha a kormányzati híradásokat nézzék ..(hahaha) már a fele átjött.. PAKS ugrott már, mivel nincs hozzá külföldről turbina, reaktorvezérlő és egy csomó nyugati alkatrész, amelyet NEM fognak leszállítani éppen az Oroszok miatt. Barátság... Nos minden irányból vannak vezetékek, gyakorlatilag kőolajtól földgázig mindent tudunk európai vezetékeken szállítva megvenni, meg. Egyébként pedig kakadu 4-5mrd köbméteres "üzletei" drágábbak és szarabb határidőssek, éppen a mennyiség miatt, mint pld az EON csoport által letárgyalt és megvett fosszilis üa mennyiségbe lennénk benn amit több európai ország igényét tartalmazza 40-60mrd köbméter..
Az igazság az, hogy a mennyiség az árcsökkentést hoz. Nálunk meg hazugságot. Az egyszerű magyar polgár azt se tudja mennyi 4-5 vagy 60 mrd köbméter.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 259
113
Az egyszerű magyar polgár azt se tudja mennyi 4-5 vagy 60 mrd köbméter.
Ez mondjuk igaz lehet, egy olyan gyász országban, ahol még az elit, egy haditechnikai szakújságíró sem tudja azt se, hogy nem alumínium a kanálgép... ott nem nézem én sem ki a pórnépből, hogy tudja mennyi 4-5, vagy 60!

Nem vagy jó PIAR-ban.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Faszság: Egy lengyelország sokka több fegyvert szállít és sok mindent. A lengyel-ukrán határon lángolnak a falvak. Fenét.. Ráadásul több lengyel él ukrajnában, mint magyar, akikből ha a kormányzati híradásokat nézzék ..(hahaha) már a fele átjött.. PAKS ugrott már, mivel nincs hozzá külföldről turbina, reaktorvezérlő és egy csomó nyugati alkatrész, amelyet NEM fognak leszállítani éppen az Oroszok miatt. Barátság... Nos minden irányból vannak vezetékek, gyakorlatilag kőolajtól földgázig mindent tudunk európai vezetékeken szállítva megvenni, meg. Egyébként pedig kakadu 4-5mrd köbméteres "üzletei" drágábbak és szarabb határidőssek, éppen a mennyiség miatt, mint pld az EON csoport által letárgyalt és megvett fosszilis üa mennyiségbe lennénk benn amit több európai ország igényét tartalmazza 40-60mrd köbméter..
Az igazság az, hogy a mennyiség az árcsökkentést hoz. Nálunk meg hazugságot. Az egyszerű magyar polgár azt se tudja mennyi 4-5 vagy 60 mrd köbméter.
Te milyen baromságokat beszélsz össze vissza tudom bbelpesti bőcsészként nem vagy tisztába az alapvető dolgokkal sem de azért nyomod a libernyák baromságokat. Mit vesz az E-ON te i..a és mennyiért írd már le lsz hogy hozza el és hová és mi ezt mennyiért csináljuk! Csak hogy tudjam, mert ezeket kb 10 15 ember ha tudja Magyarországon kb. (tudod régen én benne voltam ebbe a 10 15 be!) És akkor még E-ON os voltam és volt elképzelésünk a rohadék németek árairól és szerződéseiről. És képzeld a MOL nál is ezt csináltam, tehát ismerem amikor mi kötöttünk szerződést az oroszokkal közvetlenül, tudom mi volt a kettő közt a különbség és a németek nem nekünk akartak jót ezt így elárulom neked! Fejezd be a hazaáruló libsi szarkeverést amit nyomtok a médiákban mindenhol ezzel kapcsolatban.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 800
14 363
113
Azért ez lassan agybaj lesz ... Mikor Gréta első beszédeit hallottam, éreztem h a zöld mozgalom már a sötét zöld korszakába ért..

Ha ezt tovább fokozzák, akkor az erőműben első lépésben a megtermelt napelem villanyával nem forró vizet hanem gőzt állítanak elő, azzal turbinát hajtanak (áramot termelnek) , azzal megint kazánt lehetne fűteni, majd a kondenz hővel meleg vizet készítenek.. Igy tökéletes energia helyben forgó körciklust ciklust hoznának létre azzal, hogy az energia veszteséget a napelemek "zöld" energiájával pótolnák..
Lehetne mutogatni a gyönyörű erőművi termelési adatokat marketing szempontból a "zöldséget" fogyasztóknak
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 847
35 422
113
ÚJ GÁZKUTAK LÉTESÜLNEK, ERŐMŰVEK ÉPÜLNEK ÉS A MEGÚJULÓK HASZNOSÍTÁSA IS TOVÁBB ERŐSÖDIK

Lépések az energiafüggetlenséghez​

 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and Nber

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 175
4 982
113
Nos minden irányból vannak vezetékek, gyakorlatilag kőolajtól földgázig mindent tudunk európai vezetékeken szállítva megvenni, meg.
Légyszíves mutass nekem nyugatról jövő -európai- kőolaj vagy földgáz vezetéket. Lehetőség szerint olyat aminek mondjuk a kapacitása is elegendő hogy ellássa Magyarországot. Köszi.

Kicsit segítek hogy mi nem jöhet szóba.

Ausztria felöl jövő földgáz vezetéken orosz gáz jön.

Eszakról jövő norvég-lengyel-szlovák-magyar gázvezeték kapacitása a lengyel felhasználás 50% ra elegendő.

Kőolajvezeték délről az Adria felöl van, kis hibával a magyar igény 60-70% rá elegendő a kapacitás csak a százhalombattai finomító nem tudja teljes egészében feldolgozni az onnan érkező más típusú olajat plusz még ennek a mennyiségnek elégnek kéne lennie az osztákoknak szlovákoknak és a cseheknek is.

A Krk Lng terminál szintén délről a magyar igények 10% rá elegendő.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 032
2 487
113
Eddig kb. rajtunk kívül az összes Nato tagállam szállított fegyvert az ukriknak. Melyiket érte hátrány az oroszoktól? Van az oroszoknak éppen elég bajuk az ukrikkal, ha valamire nincs szükségük akkor az egy háború a Nato-val. Megbánták már az inváziót.
1. Paks2 már régen ugrott. 9 éve írták alá a szerződést, de még mindig nincsen még építési engedély sem rá. Soha nem fog elkészülni.
2. A Barátság kőolajvezetéket pedig az ukránok fogják felrobbantani. Eddig nem merték nehogy a szankciókat vétózzuk, de ha véget ér a háború - amilyen jó a viszony velük - ez lesz az első dolguk.
3. Az oroszoknak lassan a valódi célpontokra sincs elég rakétájuk: S-300-as lérak rendszer rakétáját használják már támadásra, ami elég árulkodó. Gondolod a maradék rakétát kárpátaljai falvak elleni bevetésre fogják használni?
A Viktor-bukta na az tényleg bónusz lenne.
Felhívnám a figyelmét minden kedves kommentelőnek, hogy a háborúnak még koránt sincs vége. Nem lehet tudni azt sem, hogy meddig fog tartani, és azt sem, hogy milyen egyéb véres fordulatokat hoz még. Ezért azt sem lehet megítélni, hogy az oroszokkal kapcsolatos békülékenyebb hangunk milyen jövőbeli előnyökkel járhat. Mint ahogyan azt sem, hogy milyen hátrányokkal. Amerika és a NATO is habár szövetségeseink, nem tenném értük tűzbe a kezem. Ha azt látják, hogy nem bízhatnak bennünk eléggé, akkor a tömb védelme érdekében habozás nélkül megszállnának minket. Volt már erre is példa 1944-ben... Persze ők lehet nem pont úgy csinálnák mint 44-ben, hanem valami belső fordulatnak álcázva, vagy ki tudja.
A háború végi hangulatot eloszlatandó had említsem a Magyar Történelmi Emlékbizottság 1943-as megállapítását, amikor kimondták, hogy "Magyarország ennek a háborúnak a végét jobb feltételekkel érte meg, mint az előzőét". Vagy valami ilyesmit. Aztán tudjuk mi lett a vége a Szövetséges bombázásoknak és a Vörös Hadseregnek hála. Két év volt még a végéig, de akkor töményen kaptuk az ívet.
Szóval remélem nem bocsátkozunk felesleges jóslásokba. Egy háborúnak akkor van belátható közelségben a vége, amikor a felek arról egyezkednek, hogy hol és mikor írják alá a békefeltételeket. Erről viszont most szó sincs.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 612
3 259
113
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 906
8 212
113
Te milyen baromságokat beszélsz össze vissza tudom bbelpesti bőcsészként nem vagy tisztába az alapvető dolgokkal sem de azért nyomod a libernyák baromságokat. Mit vesz az E-ON te i..a és mennyiért írd már le lsz hogy hozza el és hová és mi ezt mennyiért csináljuk! Csak hogy tudjam, mert ezeket kb 10 15 ember ha tudja Magyarországon kb. (tudod régen én benne voltam ebbe a 10 15 be!) És akkor még E-ON os voltam és volt elképzelésünk a rohadék németek árairól és szerződéseiről. És képzeld a MOL nál is ezt csináltam, tehát ismerem amikor mi kötöttünk szerződést az oroszokkal közvetlenül, tudom mi volt a kettő közt a különbség és a németek nem nekünk akartak jót ezt így elárulom neked! Fejezd be a hazaáruló libsi szarkeverést amit nyomtok a médiákban mindenhol ezzel kapcsolatban.
Ma már nagyon nem igaz az a folyton ismételgetett kormányzati narratíva, hogy az oroszokhoz vagyunk kötve energiaellátás szempontjából – mondta a szeretlekmagyarország.hu portálnak adott interjújában Holoda Attila. Úgy fogalmazott: „Ma már geográfiai szempontból nem lényeges kérdés, hogy egy országnak van-e tengeri kijárata, vagy nincs, az Európai Unió pont arról szól, hogy ez ne okozzon problémát. Egy közösség tagjai vagyunk, tehát például, ha Horvátországnak van tengeri kijárata, és nekünk van vezetékes kapcsolatunk Horvátországhoz, akkor használjuk azt”.
„Ma már ott tartunk, hogy Szlovákiával is össze vagyunk kötve, ők meg a lengyelekkel. A lengyelek összekötötték magukat a norvégokkal, továbbá van LNG-termináljuk is. Tehát ma már eljutottunk oda, hogy a jól szervezett energiainfrastruktúrának köszönhetően akár lengyel, litván vagy norvég LNG-ből is tudunk vásárolni.

A kormány folyamatosan azt ismételgeti, hogy márpedig mi az oroszokhoz vagyunk kötve, de ez ma már nagyon nem igaz

– fogalmazott az energetikai szakértő, aki korábban is beszélt már az Indexnek az oroszokról való leválás kérdéséről.
 
Last edited by a moderator:

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Valahogy jobban hiszek Holoda Attilának (volt fideszes energiaügyi államtitkárnak, mint egy akkora fasznak mi Te vagy). Például a szaktudásért és kultúráltságáért is, Ő még vállalja is a nevét)

Ma már nagyon nem igaz az a folyton ismételgetett kormányzati narratíva, hogy az oroszokhoz vagyunk kötve energiaellátás szempontjából – mondta a szeretlekmagyarország.hu portálnak adott interjújában Holoda Attila. Úgy fogalmazott: „Ma már geográfiai szempontból nem lényeges kérdés, hogy egy országnak van-e tengeri kijárata, vagy nincs, az Európai Unió pont arról szól, hogy ez ne okozzon problémát. Egy közösség tagjai vagyunk, tehát például, ha Horvátországnak van tengeri kijárata, és nekünk van vezetékes kapcsolatunk Horvátországhoz, akkor használjuk azt”.
„Ma már ott tartunk, hogy Szlovákiával is össze vagyunk kötve, ők meg a lengyelekkel. A lengyelek összekötötték magukat a norvégokkal, továbbá van LNG-termináljuk is. Tehát ma már eljutottunk oda, hogy a jól szervezett energiainfrastruktúrának köszönhetően akár lengyel, litván vagy norvég LNG-ből is tudunk vásárolni.



– fogalmazott az energetikai szakértő, aki korábban is beszélt már az Indexnek az oroszokról való leválás kérdéséről.
Ember, most nézed végig, hogy a kurva nagy összeborulásban a németek éppen megbasszák az atomerőmüvünket. Micsoda váltás, akkor mostmár látszik, hogy függetlenek lettünk ugye? :D :D :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 284
120 125
113
Valahogy jobban hiszek Holoda Attilának (volt fideszes energiaügyi államtitkárnak, mint egy akkora fasznak mi Te vagy). Például a szaktudásért és kultúráltságáért is, Ő még vállalja is a nevét)

Ma már nagyon nem igaz az a folyton ismételgetett kormányzati narratíva, hogy az oroszokhoz vagyunk kötve energiaellátás szempontjából – mondta a szeretlekmagyarország.hu portálnak adott interjújában Holoda Attila. Úgy fogalmazott: „Ma már geográfiai szempontból nem lényeges kérdés, hogy egy országnak van-e tengeri kijárata, vagy nincs, az Európai Unió pont arról szól, hogy ez ne okozzon problémát. Egy közösség tagjai vagyunk, tehát például, ha Horvátországnak van tengeri kijárata, és nekünk van vezetékes kapcsolatunk Horvátországhoz, akkor használjuk azt”.
„Ma már ott tartunk, hogy Szlovákiával is össze vagyunk kötve, ők meg a lengyelekkel. A lengyelek összekötötték magukat a norvégokkal, továbbá van LNG-termináljuk is. Tehát ma már eljutottunk oda, hogy a jól szervezett energiainfrastruktúrának köszönhetően akár lengyel, litván vagy norvég LNG-ből is tudunk vásárolni.



– fogalmazott az energetikai szakértő, aki korábban is beszélt már az Indexnek az oroszokról való leválás kérdéséről.
Pisti, alapvetően úgy hogy unió és nato szimpatizàns vagyok bizonyos fokig. Ezen kurva jót röhögtem.
Mivel pont most néztük végig hogy könyököl mindenki magának energiahordozót és nyersanyagot amint a stabil ellátás ingadozni látszott...