[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 490
24 162
113
Egyes hírforrások szerint Szurovikin tudott Prigozsin terveiről. Azon gondolkodtam, hogy egy hadvezér ne tudta volna felmérni, hogy kb. 5000 fővel nem lehet elfoglalni Moszkvát, elfogni a két katonai vezetőt. Ezt nem hiszem.
Azt mondják, hogy Szurovikin várta volna Prigozsint Moszkvában. Más források azt írják, hogy a Wagner elfoglalta Rosztovban a Déli Hadseregcsoport főhadiszállását, ahol Szurovikin is tartózkodott és dolgozott. Akkor hogy várta volna Prigozsint Moszkvában. Annyi egymásnak és a logikának ellentmondó hír kering, hogy inkább várjunk a helyzetképpel-
Egyébként az lehetne a megoldás, hogy Szurovikin nyilatkozik a médiának. Ez valamiért nem történik meg. Ahogy Zaluzsnik és Budanov esetében is gyanúsm hogy eddig személyesen nem jelentek meg a médiában, így ez valami takar Szurovikin esetében is. De mit?
Emlékszel amikor Putyin visszacsatolta a Krímet? Akkor kb 1 hétig el volt tűnve, majd tartott valami kis média tájékoztatót ahol hebegett-habogott közben szép csendben behúzta Krímet....
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Derbentbe azért utazott mert megbeszélést tart az észak-kaukázusi szövetségi körzet turizmusának fejlesztéséről.Azért ezzel a látogatással kapcsolatban van némi anomália ugyanis az a Putyin aki a Kremlben csak egy hatalmas asztal mellett hajlandó csak tárgyalásokat és találkozókat tartani és megköveteli a két hetes karantént Derbentben minden gond nélkül el van a tömegben és még ölelget is néhány állampolgárt, mintha ez a Putyin nem is az a Putyin lenne.
véletlenül se tűnt fel nektek ott a csapatban, hogy a vendégtől függ, hogy a leszállópálya végére ülteti, vagy közel ül hozzá?
A május 9-i videókat láttad?
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
A Prigozsinhoz kapcsolt két magán biz jet elhagyta Belaruszt. Az egyik Moszkvába a másik Szentpétervárba repült. Van hír arról is hogy Prigó találkozóban van orosz katonai vezetőkkel...... Szóval nem biztos hogy minden olyan egyértelmű a hétvégi eseményekkel kapcsolatban továbbra sem..... Lehet hogy vannak itt fentebb olyan kommentek, amik szarul fognak "öregedni".... Az hogy mi miért történt, történik, az szerintem sok aspektusból továbbra sem teljesen világos.... MInt ahogy Prigó 1 nap alatt körözött hazaárulóból amnesztiát is kapott....
 
W

Wilson

Guest
véletlenül se tűnt fel nektek ott a csapatban, hogy a vendégtő függ, hogy a leszállópálya végére ülteti, vagy közel ü” hozzá?
A május 9-i videókat láttad?
Tudtam, hogy lesz valaki az orosz csapatból aki meg akarja magyarázni a dolgot, és ne zavarjon az az aprócska tény, hogy Derbentben nem egy asztalnál ül, hanem a tömegben sétál és embereket ölelget...
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 018
23 457
113
Derbentbe azért utazott mert megbeszélést tart az észak-kaukázusi szövetségi körzet turizmusának fejlesztéséről.Azért ezzel a látogatással kapcsolatban van némi anomália ugyanis az a Putyin aki a Kremlben csak egy hatalmas asztal mellett hajlandó csak tárgyalásokat és találkozókat tartani és megköveteli a két hetes karantént Derbentben minden gond nélkül el van a tömegben és még ölelget is néhány állampolgárt, mintha ez a Putyin nem is az a Putyin lenne.
" si fueris Romae,Romano vivito more " és talán meg is kaptad a választ :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and gacsat

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 245
67 210
113
Derbentbe azért utazott mert megbeszélést tart az észak-kaukázusi szövetségi körzet turizmusának fejlesztéséről.Azért ezzel a látogatással kapcsolatban van némi anomália ugyanis az a Putyin aki a Kremlben csak egy hatalmas asztal mellett hajlandó csak tárgyalásokat és találkozókat tartani és megköveteli a két hetes karantént Derbentben minden gond nélkül el van a tömegben és még ölelget is néhány állampolgárt, mintha ez a Putyin nem is az a Putyin lenne.
Mert ez az x-men képessége, hogy osztódik.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Tudtam, hogy lesz valaki az orosz csapatból aki meg akarja magyarázni a dolgot, és ne zavarjon az az aprócska tény, hogy Derbentben nem egy asztalnál ül, hanem a tömegben sétál és embereket ölelget...
Véletlenül se zavarjon, hogy május 9-én is ugyanezt csinálta, Moszkvában.
Vagy várj, most azt a narratívát próbálod inszinuálni, hogy a dublőrök nem ugyanúgy viselkednek?
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 520
5 108
113
Véletlenül se zavarjon, hogy május 9-én is ugyanezt csinálta, Moszkvában.
Vagy várj, most azt a narratívát próbálod inszinuálni, hogy a dublőrök nem ugyanúgy viselkednek?
Ez a film 1988 -ban készült, amikor még Cseausescu volt hatalmon Romániában. A főtitánnak 3 különböző jellemű dublőre volt, akiket különböző helyekre küldtek. Másik ment amikor jóságos bácsit kellett játszani és más amikor a parlamentben kellett beszédet mondani és megfélemlíteni az embereket. Lehet hogy nem teljesen csak a fantázia alapján írták a forgatókönyvet? :D

 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Ez a film 1988 -ban készült, amikor még Cseausescu volt hatalmon Romániában. A főtitánnak 3 különböző jellemű dublőre volt, akiket különböző helyekre küldtek. Másik ment amikor jóságos bácsit kellett játszani és más amikor a parlamentben kellett beszédet mondani és megfélemlíteni az embereket. Lehet hogy nem teljesen csak a fantázia alapján írták a forgatókönyvet? :D

Egészen biztos van dublőre Hókuszputyinnak (ahogy Joe bácsinak meg Hszinek is). De szerintem jóval ritkábban “vetik be” őket, mint azt sokan sejtetni próbálják.

Faktoráld még be a dologba, hogy milyen követelményeknek kellett megfelelnie egy dublőrnek a ‘80as években és ma (milyen kamerákkal veszik, milyen közel mehet az emberekhez, stb).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 108
113
Egészen biztos van dublőre Hókuszputyinnak (ahogy Joe bácsinak meg Hszinek is). De szerintem jóval ritkábban “vetik be” őket, mint azt sokan sejtetni próbálják.

Faktoráld még be a dologba, hogy milyen követelményeknek kellett megfelelnie egy dublőrnek a ‘80as években és ma (milyen kamerákkal veszik, milyen közel mehet az emberekhez, stb).
Én azon gondolkodtam pont, hogy lehet Bidennek is már dublőrt kéne alkalmazni, olyat amelyik nem esik el, fingik be nyilvános helyen, meg kitalál a helységekből, felismeri a várost ahol beszédet tart, vagy épp emlékszik rá hogy most épp nem alelnök, ilyesmi...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 420
46 181
113
Ma már számos forrás cáfolta a tegnapi szurkolást, ami a Szurovikin tábornok „letartóztatásáról” szólt.
Surovikin továbbra is az NWO vezetésében szolgál és látja el feladatait.
Ennek megfelelően a „Szurovikin börtönben” kijelentések az RF fegyveres erőkkel kapcsolatos hamisítványokról és az SVO tagjainak lejáratásáról szóló törvény hatálya alá tartoznak.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 906
27 641
113
Tudtam, hogy lesz valaki az orosz csapatból aki meg akarja magyarázni a dolgot, és ne zavarjon az az aprócska tény, hogy Derbentben nem egy asztalnál ül, hanem a tömegben sétál és embereket ölelget...
Persze, hogy dublőre van, már kétszer meghalt.
Én azt nem értem, hogy miért nem figyelnek arra, hogy a dublőr is bacifóbiás legyen. Vagy. Arra nem gondoltál, h a bacifóbia az ürügy, és a dublőr az, akihez nem engedik közel az embereket?
 
W

Wilson

Guest
Persze, hogy dublőre van, már kétszer meghalt.
Én azt nem értem, hogy miért nem figyelnek arra, hogy a dublőr is bacifóbiás legyen. Vagy. Arra nem gondoltál, h a bacifóbia az ürügy, és a dublőr az, akihez nem engedik közel az embereket?
Nézd felőlem lehet 600 dublőre is és az sem érdekel ha egy kifejlett hím kamcsatkai barnamedvét maszkíroznak át Putyin dublőrévé, de nem lehetett nem észrevenni,hogy ennyire nem érdeklik Derbentben a kórokozók...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and PPP

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 108
113
Nézd felőlem lehet 600 dublőre is és az sem érdekel ha egy kifejlett hím kamcsatkai barnamedvét maszkíroznak át Putyin dublőrévé, de nem lehetett nem észrevenni,hogy ennyire nem érdeklik Derbentben a kórokozók...
Lehet hogy elkezdte szedni a Béres-cseppet...

Hihetetlen hogy ezen pörög bárki, hogy fél-e a vírustól vagy sem, dublőr járt-e ott vagy sem. Teljesen irreleváns, az a helyzet. Addig amíg akár a dublőrről is elhiszik hogy Ő Putyin mikor kiáll a nyilvánosság elé és beszél, ott meg Ő nem olvassa fel lendületből a súgógépről, hogy "repeat the line", szerintem jobban állnak mint a fejlett nyugat vezérbikája, miért nem magunkért, a mi szövetségünkkért aggódunk nyíltan, hogy azt demens hülyék vezetik?!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 108
113
Hirtelen beleolvastam a mai termésbe és elkezdett tőle kerregni a belem, asszem jelezni akarja hova valók ezek a találgatások. Inkább megyek is helyette kondiba
Azzal jól jársz, ha rám hallgatsz nem buzizol csak keményen :p!
Láb napot ne kummantsd el, akkor jó ha fáj, meg egy kicsit hányni is kell már :D !
 
W

Wilson

Guest
Lehet hogy elkezdte szedni a Béres-cseppet...

Hihetetlen hogy ezen pörög bárki, hogy fél-e a vírustól vagy sem, dublőr járt-e ott vagy sem. Teljesen irreleváns, az a helyzet. Addig amíg akár a dublőrről is elhiszik hogy Ő Putyin mikor kiáll a nyilvánosság elé és beszél, ott meg Ő nem olvassa fel lendületből a súgógépről, hogy "repeat the line", szerintem jobban állnak mint a fejlett nyugat vezérbikája, miért nem magunkért, a mi szövetségünkkért aggódunk nyíltan, hogy azt demens hülyék vezetik?!
Azért van egy kis különbség Putyin Oroszországa és a nyugati világ között ugyanis a nyugati világ nagyhatalmaival szemben Putyin kezében túl nagy hatalom összpontosul egy olyan országban amely a világ egyik legnagyobb atomütőerejével rendelkezik és amely Putyin parancsára kíméletlen háborút indított egy szomszédos ország ellen ahol ráadásul múlt szombaton az egyik kegyeltje békemenetet szervezett több ezer harcedzett és tökig felfegyverzett zsoldossal Moszkvába. Ilyen helyzetben nem meglepő, hogy kitüntetett figyelem övezi Putyin személyét és egészségügyi állapotát...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 108
113
Azért van egy kis különbség Putyin Oroszországa és a nyugati világ között ugyanis a nyugati világ nagyhatalmaival szemben Putyin kezében túl nagy hatalom összpontosul egy olyan országban amely a világ egyik legnagyobb atomütőerejével rendelkezik és amely Putyin parancsára kíméletlen háborút indított egy szomszédos ország ellen ahol ráadásul múlt szombaton az egyik kegyeltje békemenetet szervezett több ezer harcedzett és tökig felfegyverzett zsoldossal Moszkvába. Ilyen helyzetben nem meglepő, hogy kitüntetett figyelem övezi Putyin személyét és egészségügyi állapotát...
Biden szintén nagy hatalmú ember, valószínűleg rosszabb mentális és fizikális bőrben mint Putykó. A valóságban meg mindkettő mögött ott állnak hatalmi körök, akiknek meg kell feleljenek legalább részben. Biden a tech és fegyver lobbynak, Putyin az oligarcháknak, és a keményvonalas tábornoki karnak. Mindkettő egyensúlyozik.

Biztos hogy használnak dublőröket is.

Nem értem ezt a nagy aggodalmat, komolyan. Ha reálisan nézzük, nekünk Biden inkább probléma, hogy a világát nem tudja szerencsétlen papóka...
 
W

Wilson

Guest
Biden szintén nagy hatalmú ember, valószínűleg rosszabb mentális és fizikális bőrben mint Putykó. A valóságban meg mindkettő mögött ott állnak hatalmi körök, akiknek meg kell feleljenek legalább részben. Biden a tech és fegyver lobbynak, Putyin az oligarcháknak, és a keményvonalas tábornoki karnak. Mindkettő egyensúlyozik.

Biztos hogy használnak dublőröket is.

Nem értem ezt a nagy aggodalmat, komolyan. Ha reálisan nézzük, nekünk Biden inkább probléma, hogy a világát nem tudja szerencsétlen papóka...
Nagyon nem ugyanaz a helyzet ezzel kapcsolatban az USA-ban és Oroszországban, Binden kezében koránt sincs és a rendszer miatt nem is lehet akkora hatalom mint Putyin kezében, ráadásul ha Bindennel történik valami az nem jelent gondot az USA-ban a rendszer működik tovább, ezzel szemben ha Putyin kidől a sorból az egyszemélyes rendszere összedől és nagy az esélye, hogy hatalmi harcok kezdődnek ami nem egy biztató hír a világ számára...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and PPP