[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
Valószínűleg igen. Tudod az ott jogállam, nem olyan mint a nyugat. De tudjuk, Magyarország is csúnya diktatúra. Itten kérem, ha illegálisan kordont bontasz, a rendőr fellép ellened. Nem olyan fejlett mint a nyugat, ahol ha bejelentetten tűntetsz a nyugdíjkorhatár emelése miatt, akkor szarrá vernek.
Szóval nem fogod érteni.
Ezért szeretek idejárni olvasgatni amikor rossz kedvem van....:D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and PPP

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 791
28 937
113
Statárium volt érvényben, nem volt se tüntike, se szója latte.

Mondjuk az utóbbira a kereslet erőteljesen visszaesett mióta elkezdték a frontra vinni a fő atlantista hangadókat.
Azért pár csak maradt Moszkvában is, akik jó balfasz módjára megvették a 200 ezer rubeles repjegyet Grúziába, hogy aztán ott is ragadjanak :D
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 891
10 096
113
Az nem jelent semmit, hogy nem tört ki lázadás Moszkvában, hiszen Rosztovban sem voltak lázongások mégis a Wagner ellenőrizte az 1 milliós várost.
Hiába csűröd csavarod a dolgokat! Oroszországban nincs és múlt szombaton sem volt kormányváltó hangulat. Olyannyira nem, hogy Putyin támogatottsága 80% körüli. Kormányváltó hangulat nélkül meg pár ezer harcossal nem lehet elfoglalni egy Moszkva méretű várost.
Az csak akkor derült volna ki, hogy érkeztek volna szükséges felszereléssel rendelkező egységek a repterekre ha Prigozsin eljut Moszkváig úgyhogy ez csak feltételezés a részedről, az egyetlen tény, hogy az orosz szárazföldi haderő konkrét lépéseket tett Prigozsin megállítására az az, hogy a 45. dandár egységei felvonultak az Oka vonalhoz bár nem tudni , hogy mekkora létszámmal...
Aha, világos. Én csak feltételezhetek, Te és Sztrelkov viszont együtt fújjátok a passzát szelet. :D
Szóval te az állítod, hogy te jobban képben vagy mint Sztrelkov az orosz haderő az orosz rendfenntartók az orosz vezetés illetve a Moszkvában szombaton uralkodó állapotokat illetően?
Ezt mégis, hogy sikerült kihámoznod az írásomból?:confused:
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
"Valószínűleg igen. Tudod az ott jogállam, nem olyan mint a nyugat."

Most akkor döntsétek már el mert teljesen összezavartok....Bruhahahah
A jogállami dolgokról kérdezd a Francia sárgamellényeseket , nyugdîj reform elleni tüntetőket vagy a Holland gazdákat vagy a Német "a választó polgár akarata nem számít" vonal ellen tüntetőket vagy a független Katalónia mellett tüntetőket, vagy az illegális bevándorlás elleni tüntetőket, vagy a Görög àllam reformok ellen tüntetőket! Hirtelen csak ennyi jutott eszembe a nyugati minta demokráciákról !
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 072
15 229
113
Hiába csűröd csavarod a dolgokat! Oroszországban nincs és múlt szombaton sem volt kormányváltó hangulat. Olyannyira nem, hogy Putyin támogatottsága 80% körüli. Kormányváltó hangulat nélkül meg pár ezer harcossal nem lehet elfoglalni egy Moszkva méretű várost.

Aha, világos. Én csak feltételezhetek, Te és Sztrelkov viszont együtt fújjátok a passzát szelet. :D

Ezt mégis, hogy sikerült kihámoznod az írásomból?:confused:
Hagyjad cimbora...én tegnap hiába mondtam neki kb 15-ször hogy egész nap élőben, meg jó isten tudja hány videón néztem a Rosztovi eseményeket, és az emberek 99%-ának első mondta volt hogy "Putyinnal vagyunk, vagy Putyin a vezetőnk továbbra is", akkor sem tudtam meggyőzni. Aztán mikor már mindenbe belekötött a válaszánál, még egy "a" betűbe is, akkor feladtam...csak a saját igazát hajtogatja, és csűri csavarja...én szóba se állok vele...nekem elég ha látom mint a hétvégén hogy főnek a levükben.... :) Ilyenkor még kell bele egy kis fűszer :) De NEM érdemes egyikkel még szóba állni sem!
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
942
8 160
93
Az én véleményem az aknára ugró katonáról, hogy a nagyok (USA-Oroszország vagy angolszászok vs. BRICS) mindig a legapróbbat hívják meg viszik ki megharcolni a háborúikat és áldozzák fel (orosz kiskatonák és szerencsétlen ukrán kényszersorozottak).





Hogy értsd mi is hoztunk áldoztot pl. az ukrajnai magyarokat öletik az oroszokkal(a két ukrajnai kisebbséget) az amerikai-orosz geopolitikai játékban.



És az anyagi áldozat, amit már egy éve írogattunk (néhány ukránpárti háború-szítónak totál feleslegesen) teljesen világossá vált, miszerint az Európai Unióban olyan szinten (vezetői és bürokrácia) amerikai érdekeket szolgál (pl. arab tavasz és migráció), hogy a tagországok forrásait is feláldozzák az uniót gazdaságilag éstársadalmilag is gyengítik. OV itt nem mond nagy igazságokat és összefüggéseket, ez eléggé egyértelmű hogy a 170 miliárd dollár (100 az USA és 70 EU) a totálisan korrupt ukránoktól sosem kapjuk vissza. Úgy néz ki, hoy az USA 100 mrd dollárából 70-et az únió már viszafizetett de még kell az uniónak behajtani rajtunk további 50 mrd-ot.

Ez a valaha volt legnagyobb pézügyi csalás, amelyet enyire nyílvánosan csinálnak.



Persze Oroszországnak ez tökéletes, mert ők elég jól állnak gazdaságilag miközben Európát kivéreztetik. Ezért az Oroszok DIREKT ráérnek, hiszen merül az angolszász fegyverkészlet és lassan bukik az unió:






Az amerikai és uniós választáson hiába nyerne egy józanabb oldal...egy gazdasági csődöt vesznek csak át, amely miatt megszorítanak és bukni fognak így tapsviharral visszatérhet újra ez a slepp
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
A jogállami dolgokról kérdezd a Francia sárgamellényeseket , nyugdîj reform elleni tüntetőket vagy a Holland gazdákat vagy a Német "a választó polgár akarata nem számít" vonal ellen tüntetőket vagy a független Katalónia mellett tüntetőket, vagy az illegális bevándorlás elleni tüntetőket, vagy a Görög àllam reformok ellen tüntetőket! Hirtelen csak ennyi jutott eszembe a nyugati minta demokráciákról !
Értem értem.... Legalább a látszatra figyeljetek már....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ujjabb csavar :)
Szurovikin tudott Prigozsin terveiröl. Irja Die Welt a NYT-ra hivatkozva.
Akik az eurónyúztól vették át a hírt, amit eredetileg az ukrinform írt meg, szemlézve Igor Girkin jutúbos vlogját, aki Szurovikin takarítónőjének unokahugától hallotta, aki a barátnőjének mesélte a metróban?
 

u9k6N5vF

Well-Known Member
2022. március 24.
314
2 565
93
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Hiába csűröd csavarod a dolgokat! Oroszországban nincs és múlt szombaton sem volt kormányváltó hangulat. Olyannyira nem, hogy Putyin támogatottsága 80% körüli. Kormányváltó hangulat nélkül meg pár ezer harcossal nem lehet elfoglalni egy Moszkva méretű várost.
Rosztovban sem volt semmilyen hangulat mégis a Wagneré volt az egy milliós város és írtam korábban , hogy nagy számú eltávon v szabadságon lévő Wagner katona várta Putyin parancsát az orosz nagyvárosokban köztük Moszkvában...
Aha, világos. Én csak feltételezhetek, Te és Sztrelkov viszont együtt fújjátok a passzát szelet. :D
Én semmi ilyesmit nem mondtam kettőnk közül te vagy az aki egyértelműen kinyilatkoztat...
Ezt mégis, hogy sikerült kihámoznod az írásomból?:confused:
Én semmit sem hámoztam ki az írásodból én egy kérdést tettem fel neked, mivel te voltál az aki a "fotelből" hülyeségnek és blődségnek tituláltad Sztrelkov véleményét....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 143
82 960
113
@Ursula kolléganő posztját kiegészítve...

Többen így gondolják:

1) A PMC WAGNER-t Putyin akaratából helyezték az orosz VM kötelékébe

2) Senki nem fogja feloszlatni WAGNER-t, ugyanazon szerk összetételben maradnak, csak a VM-hez fognak tartozni

3) A rosztovi cirkuszt és SZÍNHÁZAT kifejezetten WAGNER BELORUSSZIA-ába való ÁTHELYZÉSÉRE játszották, ez az USA és Európa számára készült, ez megtörtént.

4) Orosz szakemberek a CIRKUSZ előtt néhány hónappal elvitték a NUKI fegyvereket Fehéroroszországba, hogy elrettentsék Európát attól a vágyától, hogy megtámadja az országot

5) A PMC WAGNER2.0 45 000 fehérorosz katonát készít fel a háborúra.

Fehéroroszországot fokozatosan bevonják a háborúba