[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113

Putyin bejelentése: A lázadás szervezőit bíróság elé fogják állítani, ez hazaárulás volt​

mai hír, az FSZB megszüntette az eljárásokat
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 886
10 063
113
Te tévedésben vagy nincs számomra olyan, hogy hivatalból elfogadhatatlan , de érdekelne miből gondolod, hogy a nép pl Moszkvában Putyin vagy bárki mellett áll?Ugyanis szerintem inkább az látszott, hogy az isten adta népet hidegen hagyta, hogy vajon az egyik maffiózónak sikerül-e megpuccsolnia a másik maffiózót....
Talán onnan, hogy a Prigozsin akciója ellenére nem tört ki semmiféle lázadás Moszkvában. Márpedig ha lett volna támogatottsága a wagner akciójának, akkor biztosan megkezdődtek volna a lázongások a fővárosban még mielőtt a zenészek odaérnek, de ehelyett semmi sem történt, mindenki végezte a dolgát tovább.
Ez a maffiózós szöveged meg megint csak alátámasztja a propagandista mivoltodat.
Honnan tudod, hogy egyáltalán tanusítottak volna bármilyen ellenállást pl a Rosgvardia tagjai ha a Wagnernek sikerül áttörnie az Oka vonalát tekintve , hogy semmilyen nehézfegyverzettel nem rendelkeztek (érdekes módon mai hír , hogy sürgősen felszerelik őket nehézfegyverzettel), ami pedig ezt a kijelentésedet illeti...
Nekik csak az erősítés érkezéséig kellett volna tartaniuk magukat. Moszkva körül több reptér is van. Órák alatt megérkezhetnek a szükséges fegyverzettel rendelkező egységek, közben a légierő is támadhatta volna a zenészeket. De ne kelljen már ezt magyarázni, könyörgöm! Tényleg, mintha valami laposföld hívővel vitatkoznék...
Egyrészt Sztrelkov Moszkvában él másrészt sokkal jobban ismeri az orosz hadseregben az orosz karhatalomban az orosz vezetésben illetve illetve szombaton a Moszkvában uralkodó viszonyokat mint te vagy én vagy bármelyik átlag béla itt a fórumon , így tehát az a kijelentésed, hogy semmi alapja a szövegelésének (idézett következik Sztrelkovtól)

"Ha a harc folytatódott volna, Wagnernek reális esélye lett volna Moszkva elfoglalására - a városban (és a hatalmi struktúrákban - pánik uralkodott, az elnök például már délután elmenekült), és ha Utkin áttör az Oka mögött, senki sem tudta volna megállítani a főváros felé vezető úton."

szerintem nem állja meg a helyét....
Érdekes módon ezt a Sztrelkov által emlegetett pánikot senki sem tapasztalta rajta kívül.
Ezzel a "Sztrelkov jobban képben van, mint te" hülyeséggel meg hagyjál már kérlek! Hányszor írod még le ezt a blődséget? Ő is azt mondja, ami a politikai érdekeinek legjobban megfelel. Pl. egyes magyar politikusok azt terjesztik külföldön, hogy Magyarországon verik a melegeket. De azért mert egy Cseh Katka mondja ezt, még nem lesz igaz! Az a baj, hogy ezt már vagy háromszor elmagyaráztam neked, de te folyton vissza jutsz a "Sztrelkov jobban tudja" részhez.
 
W

Wilson

Guest
Talán onnan, hogy a Prigozsin akciója ellenére nem tört ki semmiféle lázadás Moszkvában. Márpedig ha lett volna támogatottsága a wagner akciójának, akkor biztosan megkezdődtek volna a lázongások a fővárosban még mielőtt a zenészek odaérnek, de ehelyett semmi sem történt, mindenki végezte a dolgát tovább.
Ez a maffiózós szöveged meg megint csak alátámasztja a propagandista mivoltodat.
Az nem jelent semmit, hogy nem tört ki lázadás Moszkvában, hiszen Rosztovban sem voltak lázongások mégis a Wagner ellenőrizte az 1 milliós várost.
Nekik csak az erősítés érkezéséig kellett volna tartaniuk magukat. Moszkva körül több reptér is van. Órák alatt megérkezhetnek a szükséges fegyverzettel rendelkező egységek, közben a légierő is támadhatta volna a zenészeket. De ne kelljen már ezt magyarázni, könyörgöm! Tényleg, mintha valami laposföld hívővel vitatkoznék...
Az csak akkor derült volna ki, hogy érkeztek volna szükséges felszereléssel rendelkező egységek a repterekre ha Prigozsin eljut Moszkváig úgyhogy ez csak feltételezés a részedről, az egyetlen tény, hogy az orosz szárazföldi haderő konkrét lépéseket tett Prigozsin megállítására az az, hogy a 45. dandár egységei felvonultak az Oka vonalhoz bár nem tudni , hogy mekkora létszámmal...
Érdekes módon ezt a Sztrelkov által emlegetett pánikot senki sem tapasztalta rajta kívül.
Ezzel a "Sztrelkov jobban képben van, mint te" hülyeséggel meg hagyjál már kérlek! Hányszor írod még le ezt a blődséget? Ő is azt mondja, ami a politikai érdekeinek legjobban megfelel. Pl. egyes magyar politikusok azt terjesztik külföldön, hogy Magyarországon verik a melegeket. De azért mert egy Cseh Katka mondja ezt, még nem lesz igaz! Az a baj, hogy ezt már vagy háromszor elmagyaráztam neked, de te folyton vissza jutsz a "Sztrelkov jobban tudja" részhez.
Szóval te az állítod, hogy te jobban képben vagy mint Sztrelkov az orosz haderő az orosz rendfenntartók az orosz vezetés illetve a Moszkvában szombaton uralkodó állapotokat illetően?
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ez még nem támadas, csak elokészétesi muveletek. A támadás csak akkor fog megindulni (amenyiben ott indul meg), ha minden kelloen biztosítva lesz, hogy az orosz erok ne tudják hatásosan megzavarni a pontonhidak felépítését és mágát a folyóátlépést.
Szerinted mennyire lesznek sikeresek ezek a ponton hidak? Megsúgom, annyira mint az orosz testvéreik a tavaly.
A ponton hidakat rakéta- és csöves tüzérséggel szét lehet kapni. Az EW ezekkel szemben nem játszik. Sőt a buta bombákkal szemben sem.
Amennyiben a folyót választják az ukránok (amit kétlek, ez az irány elterelés!), akkor nagyon nagy kockázatot vállalnak. Még ha sikeresen át is kelnek (amit én kifejezetten engednék az orosz helyében), az átdobott dandárokat utánpótlás nélkül lehet hagyni, pont úgy mint a tavaly az oroszokat Herszonnál a jobb parton. Nem véletlenül vonultak vissza. Ha az orosz nem tudta megoldani a csapatai utánpótlását, az ukránok hogy tudnák megoldani egy folyamatosan bombázott ponton híd használatával? Na meg az a lehetőség is fennáll, hogy felrobbantanak egy gátat az oroszok, ezzel pedig teljes mértékben csapdába zárják az átdobott erőket jó hosszú időre, az utánpótlás reménye nélkül. És még van vagy öt vízi erőmű Kakhovka felett!
 
W

Wilson

Guest
Ez a Sztrelkov egy vèrig sértett ember, aki nem tudja 2014 óta lenyelni, hogy nem értékelik zsenialitását megfelelöen.
Az lehet , hogy így van de a lényeg szerintem az, hogy pl az orosz haderő teljesítményét és a háború eddigi alakulását tűpontosan előre megmondta, de gyakorlatilag ugyanaz a helyzet, az orosz vezetéssel hadvezetéssel kapcsolatban is, elég csak a legutóbbi példát megemlíteni amikor is kb három héttel ezelőtt megmondta, hogy Prigozsin meg akarja puccsolni Putyint és csak abban tévedett a (saját elmondása szerint) , hogy ezt kicsivel későbbre datálta...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 965
57 007
113
Szerinted mennyire lesznek sikeresek ezek a ponton hidak? Megsúgom, annyira mint az orosz testvéreik a tavaly.
A ponton hidakat rakéta- és csöves tüzérséggel szét lehet kapni. Az EW ezekkel szemben nem játszik. Sőt a buta bombákkal szemben sem.
Amennyiben a folyót választják az ukránok (amit kétlek, ez az irány elterelés!), akkor nagyon nagy kockázatot vállalnak. Még ha sikeresen át is kelnek (amit én kifejezetten engednék az orosz helyében), az átdobott dandárokat utánpótlás nélkül lehet hagyni, pont úgy mint a tavaly az oroszokat Herszonnál a jobb parton. Nem véletlenül vonultak vissza. Ha az orosz nem tudta megoldani a csapatai utánpótlását, az ukránok hogy tudnák megoldani egy folyamatosan bombázott ponton híd használatával? Na meg az a lehetőség is fennáll, hogy felrobbantanak egy gátat az oroszok, ezzel pedig teljes mértékben csapdába zárják az átdobott erőket jó hosszú időre, az utánpótlás reménye nélkül. És még van vagy öt vízi erőmű Kakhovka felett!
Ettöl még érvényes, amit P irt. Azt irta, hogy "ha". :)
 
W

Wilson

Guest
első bejegyzésre a kérdésem : -te pedig honnan tudod hogy nem ?
második bejegyzésre a kérdésem : - te pedig honnan tudod hogy nem ?
Na csak, hogy tisztázzuk a dolgot én nem állítottam olyat, hogy tudom milyen viszonyok voltak Moszkvában szombaton, azt próbáltam elmondani, hogy nem kellene Sztrelkov véleményét hülyeségnek és blődségnek beállítani mert valaki a "fotelből" úgy gondolja, hogy jobban tisztában van/volt az orosz/moszkvai viszonyokkal mint Sztrelkov aki Moszkvában él és már bizonyította, hogy nagyon is képben van...
harmadik bejegyzésre a kérdésem: - én azt láttam hogy valami kamionokat bombáztak le, az oroszok te mit láttál ? ha van Wagner fegyveres menetoszlopról felvételed légyszives tedd már itt közzé mert én lemaradtam róla (és ebben nincs semmi cinizmus,komolyan kérdezem)
Íme...A telegram videót a linkre kattintva tudod megnézni, és csak a tények kedvéért ez az orosz katonai blog abszolút Putyin és ukrán háború párti oldal,,,



Военный Осведомитель


24 Jun, 13:37








Ma reggel légicsapást mértek egy Wagner konvojra az M-4 autópályán.

Военный Осведомитель

és egy személyes kérdés még mindig .... kb 3-5000 fő hogy foglal el egy kb 12 milliós nagyvárost ? :D ha Girkin, ha nem Girkin írta ezt a bődületes faszságot ..
Nagyszámú eltávon illetve szabadságon lévő Wagner zsoldos várta Jó pár orosz nagyvárosban így Moszkvában is, hogy akcióba lépjen Prigozsin parancsára..

Amúgy pedig a kérdésedre a legjobb példa az 1 milliós Rosztov elvileg az egyik legjobban védett orosz városban (hiszen ott van a déli parancsnokság) semmilyen ellenállásba nem ütköztek a Wagner katonái és a lakosság passzívan tudomásul vette a fejleményeket.
ahogy említed fogalmunk sincs arról milyenek a Moszkvában uralkodó viszonyok,de Neked sincs !!! és attól mert a napközis Girkin leírt valamit még ne vedd szentírásnak,pláne azért nem mert ebben szeretnél hinni !


ha el szeretném viccelni akkor azt írnám,hogy Nyikolaj Ivanovics Pigarjov a moszkvai taxisofőr teljesen más képet festett le a jelenlegi orosz közállapotról mint Girkin,és Pigaljov mivel taxis valószínűleg több emberrel van napi kapcsolatban,mint Girkin !
szóval egy ember leírt véleménye,legyen is az bármilyen platformon közzétéve,bármilyen témában,bármilyen formában,még nem ad okot arra,hogy azt egy ország lakosságának a reprezentatív véleményeként szajkózzuk !

dobok gumicsontokat: Donald Trump szavazói vs Biden szavazók,itthon az ellenzék vs Fidesz szavazók,Putyinisták vs orosz ellenzékiek teljesen mindegy melyik olal képviselőivel fogsz beszélni a maga igazát fogja állítani,ami nem lehet reprezentatív mivel a másik oldal meg a saját igazát fogja mantrázni.

elég itt a topicon belül az ukrán vs orosz klubot megnézni,kinek van igaza ? nektek vagy nekik ? nem nézőpont,de akár írhatom hogy "hit" kérdése ez is ?
Lásd a legfelső kommentemet...
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
Talán onnan, hogy a Prigozsin akciója ellenére nem tört ki semmiféle lázadás Moszkvában. Márpedig ha lett volna támogatottsága a wagner akciójának, akkor biztosan megkezdődtek volna a lázongások a fővárosban még mielőtt a zenészek odaérnek, de ehelyett semmi sem történt, mindenki végezte a dolgát tovább.
Ez a maffiózós szöveged meg megint csak alátámasztja a propagandista mivoltodat.

Nekik csak az erősítés érkezéséig kellett volna tartaniuk magukat. Moszkva körül több reptér is van. Órák alatt megérkezhetnek a szükséges fegyverzettel rendelkező egységek, közben a légierő is támadhatta volna a zenészeket. De ne kelljen már ezt magyarázni, könyörgöm! Tényleg, mintha valami laposföld hívővel vitatkoznék...

Érdekes módon ezt a Sztrelkov által emlegetett pánikot senki sem tapasztalta rajta kívül.
Ezzel a "Sztrelkov jobban képben van, mint te" hülyeséggel meg hagyjál már kérlek! Hányszor írod még le ezt a blődséget? Ő is azt mondja, ami a politikai érdekeinek legjobban megfelel. Pl. egyes magyar politikusok azt terjesztik külföldön, hogy Magyarországon verik a melegeket. De azért mert egy Cseh Katka mondja ezt, még nem lesz igaz! Az a baj, hogy ezt már vagy háromszor elmagyaráztam neked, de te folyton vissza jutsz a "Sztrelkov jobban tudja" részhez.
Nem lázadtak moszvában???Ott ahol full nem lehet tünteni sem mert a rendőrök egyből visznek a futkosóra???Hát ez hihetelen hogy mik vannak....
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem akarlak megakasztani a gondolatmenetedben de ha moszkában bárki bejelentett volna egy ilyen tüntetést akkor kaptak volna engedélyt...??? Bruhahahhaha
Valószínűleg igen. Tudod az ott jogállam, nem olyan mint a nyugat. De tudjuk, Magyarország is csúnya diktatúra. Itten kérem, ha illegálisan kordont bontasz, a rendőr fellép ellened. Nem olyan fejlett mint a nyugat, ahol ha bejelentetten tűntetsz a nyugdíjkorhatár emelése miatt, akkor szarrá vernek.
Szóval nem fogod érteni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha bejelented lehetett volna. Csak fel se merült :)

Statárium volt érvényben, nem volt se tüntike, se szója latte.

Mondjuk az utóbbira a kereslet erőteljesen visszaesett mióta elkezdték a frontra vinni a fő atlantista hangadókat.

Helyi lakos írta, hogy az érkezés irányából a magasabb épületek tetején mesterlövészek is fészkelődtek...
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
Valószínűleg igen. Tudod az ott jogállam, nem olyan mint a nyugat. De tudjuk, Magyarország is csúnya diktatúra. Itten kérem, ha illegálisan kordont bontasz, a rendőr fellép ellened. Nem olyan fejlett mint a nyugat, ahol ha bejelentetten tűntetsz a nyugdíjkorhatár emelése miatt, akkor szarrá vernek.
Szóval nem fogod érteni.
De értem...Én már mindent értek....Bruhahahhaha
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
Statárium volt érvényben, nem volt se tüntike, se szója latte.

Mondjuk az utóbbira a kereslet erőteljesen visszaesett mióta elkezdték a frontra vinni a fő atlantista hangadókat.

Helyi lakos írta, hogy az érkezés irányából a magasabb épületek tetején mesterlövészek is fészkelődtek...
"Valószínűleg igen. Tudod az ott jogállam, nem olyan mint a nyugat."

Most akkor döntsétek már el mert teljesen összezavartok....Bruhahahah
 
  • Tetszik
Reactions: PPP and SirHiggins

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 110
24 891
113
Na csak, hogy tisztázzuk a dolgot én nem állítottam olyat, hogy tudom milyen viszonyok voltak Moszkvában szombaton, azt próbáltam elmondani, hogy nem kellene Sztrelkov véleményét hülyeségnek és blődségnek beállítani mert valaki a "fotelből" úgy gondolja, hogy jobban tisztában van/volt az orosz/moszkvai viszonyokkal mint Sztrelkov aki Moszkvában él és már bizonyította, hogy nagyon is képben van...

Íme...A telegram videót a linkre kattintva tudod megnézni, és csak a tények kedvéért ez az orosz katonai blog abszolút Putyin és ukrán háború párti oldal,,,



Военный Осведомитель


24 Jun, 13:37








Ma reggel légicsapást mértek egy Wagner konvojra az M-4 autópályán.

Военный Осведомитель


Nagyszámú eltávon illetve szabadságon lévő Wagner zsoldos várta Jó pár orosz nagyvárosban így Moszkvában is, hogy akcióba lépjen Prigozsin parancsára..

Amúgy pedig a kérdésedre a legjobb példa az 1 milliós Rosztov elvileg az egyik legjobban védett orosz városban (hiszen ott van a déli parancsnokság) semmilyen ellenállásba nem ütköztek a Wagner katonái és a lakosság passzívan tudomásul vette a fejleményeket.

Lásd a legfelső kommentemet...
Erre gondolsz ??

https://t.me/milinfolive/102807
 

u9k6N5vF

Well-Known Member
2022. március 24.
314
2 565
93
Az lehet , hogy így van de a lényeg szerintem az, hogy pl az orosz haderő teljesítményét és a háború eddigi alakulását tűpontosan előre megmondta, de gyakorlatilag ugyanaz a helyzet, az orosz vezetéssel hadvezetéssel kapcsolatban is, elég csak a legutóbbi példát megemlíteni amikor is kb három héttel ezelőtt megmondta, hogy Prigozsin meg akarja puccsolni Putyint és csak abban tévedett a (saját elmondása szerint) , hogy ezt kicsivel későbbre datálta...
Prigozsin a hétvégén meg akarta puccsolni Putyint?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby