• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
A kis ejruopánk az iszlamizáció küszöbén áll. Már minden téren érezzük ennek a jótékony hatását, ezért és csakis ezért gondolom úgy hogy nekünk jobb ha Izrael megmarad.
Európának hol segít vagy ront az, hogy Izrael megmarad vagy sem? Valami kis fisz-fasz ország jó messze innen, egy kietlen szar mint az összes szomszédja meg az egész térség. Európának az segítene, ha az össze muzulmánt megfogná, feltenné repülőre és lerakná a Közel-keleten, hogy csesszék meg egymást ott, vissza meg nem engedne senkit, max évente egy hétre turistának azt aki tényleg annak jön és haza is húz utána.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 472
16 882
113
Mindig érdekesnek tartom mikor "szigorúan titkos", "top secret", iratokat találnak "véletlenül", "nagy szerencsével" a halottaknál. Beindul a propaganda gépezet hogy megmagyarázza miért is fog népirtani Izrael. Mekkora "szerencse" , "véletlenül" találnak egy ilyen szép, színes , a szörnyűségeket részletesen feltáró iratot...
Valahogy be kell adni az ügyet a nemzetközi közösségnek.
Nekem mondjuk édesmindegy, csak mókás, olyan mint mikor a terroristák útlevéllel a zsebükben mennek terrorkodni
Mohamed Atta útlevelét is megtalálták a romok között másnap. Biztos becsapódás előtt kihajította a gépből.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 903
5 210
113
Azokat a rakétákat miért is lőtték ki rájuk? Mert más területén vannak. Az aránytalan válaszokra adott nemzetközi minősítés mégis mit jelent? Kaptak-e olyan szaknciókat, mint az oroszok, vagy minden ment tovább, sőt még fegyvereket is kaptak hozza, hogy legyen mivel folytatni? Igen, felfogtam, hogy civileket ölt a Hamasz, és teljesen elítélendő, de valahogy nem látom, hogy az IDF ellen is ugyanolyan elítélően nyitalkoznának, pedig az általuk megölt civilek száma jóval meghaladja a mult hetit.
Korábban IDF is vissza lett "fogva".Ha már Oroszország.Az Ukrán háborúból menekülőket akár Nyugatra mentek akár az Oroszokhoz sokszor jobb körülmények fogadták mint amiben éltek.És van pár "kőgazdag" Arab emírseg aki ugyanezt megtehetné azokkal akik menekülnének a harcok elől.És ha már szankciók.A palesztínok mellett kiálló muszlim és más országok közül hányan vezettek be gazdasági szankciókat Izrael ellen?Ha nem indul átfogó támadás Izrael ellen akkor jól "átbaszták" a Hamaszt-Palesztínokat a támogatóik "csak" egy eszköz voltak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 125
83 617
113
Európának hol segít vagy ront az, hogy Izrael megmarad vagy sem? Valami kis fisz-fasz ország jó messze innen, egy kietlen szar mint az összes szomszédja meg az egész térség. Európának az segítene, ha az össze muzulmánt megfogná, feltenné repülőre és lerakná a Közel-keleten, hogy csesszék meg egymást ott, vissza meg nem engedne senkit, max évente egy hétre turistának azt aki tényleg annak jön és haza is húz utána.
A gond az, hogy ha beszáll mondjuk Irán, vagy megbombázzák a woke elmebetegek, hogy beszálljon.

Ott az US Navy több köteléke. Ti mit lőnétek ki először a térségben, ha profi dróntechnológiával ellátott irániak lennétek és belekevernének titeket egy Izrael elleni háborúba?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 713
55 644
113
Korábban IDF is vissza lett "fogva".Ha már Oroszország.Az Ukrán háborúból menekülőket akár Nyugatra mentek akár az Oroszokhoz sokszor jobb körülmények fogadták mint amiben éltek.És van pár "kőgazdag" Arab emírseg aki ugyanezt megtehetné azokkal akik menekülnének a harcok elől.És ha már szankciók.A palesztínok mellett kiálló muszlim és más országok közül hányan vezettek be gazdasági szankciókat Izrael ellen?Ha nem indul átfogó támadás Izrael ellen akkor jól "átbaszták" a Hamaszt-Palesztínokat a támogatóik "csak" egy eszköz voltak.
A szerencsétlen palesztinokat már fél èvszázada csak mint eszköz hasznâlják Izrael ellen kedves muzlim testvèreik.Nem kellenek a kutyának sem, csak a politika játszószerei.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 694
113
Európának hol segít vagy ront az, hogy Izrael megmarad vagy sem? Valami kis fisz-fasz ország jó messze innen, egy kietlen szar mint az összes szomszédja meg az egész térség. Európának az segítene, ha az össze muzulmánt megfogná, feltenné repülőre és lerakná a Közel-keleten, hogy csesszék meg egymást ott, vissza meg nem engedne senkit, max évente egy hétre turistának azt aki tényleg annak jön és haza is húz utána.
Az biztos hogy a leghatékonyabb az lenne ha kilehetne őket rakni de ez sosem fog megtörténni. Ha Izrael megszűnne az hatalmas trófea lenne a muzulmán világnak, valami olyasmi mintha egy megerősített állást foglalnának el, mégjobban felturbózná őket. Elég sok országban hallottam már a saját fülemmel hogy rohadt hitetlen fehér vagyok, egy nap eljönnek európába , megbasszák a feleségem és megölik a gyerekeim Allah dicsőségére. Na az ilyen élményeim miatt nem érzek semmiféle szimpátiát velük. Mindig is utálni fognak minket mert jobban élünk mint ők, más a vallásunk, fehérek vagyunk, stb. Rengeteg okot találnak amiért utálhatnak minket, én meg nem tudom azt szeretni aki utál engem.
Vannak egyébként muzulmán cimboráim is mielőtt még rám fogjátok hogy a "whitepower" szimpatizáns vagy valami szélsőséges náci vagyok:)
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 903
5 210
113
Korábban IDF is vissza lett "fogva".Ha már Oroszország.Az Ukrán háborúból menekülőket akár Nyugatra mentek akár az Oroszokhoz sokszor jobb körülmények fogadták mint amiben éltek.És van pár "kőgazdag" Arab emírseg aki ugyanezt megtehetné azokkal akik menekülnének a harcok elől.És ha már szankciók.A palesztínok mellett kiálló muszlim és más országok közül hányan vezettek be gazdasági szankciókat Izrael ellen?Ha nem indul átfogó támadás Izrael ellen akkor jól "átbaszták" a Hamaszt-Palesztínokat a támogatóik "csak" egy eszköz voltak.
Tömören az előző konfliktus ahol nemzetközi nyomásra tűzszünetet kötöttek.És ha Netanjahun múlik ő már akkor is lerendezte volna ezt a kérdést erővel.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 472
16 882
113
Az biztos hogy a leghatékonyabb az lenne ha kilehetne őket rakni de ez sosem fog megtörténni. Ha Izrael megszűnne az hatalmas trófea lenne a muzulmán világnak, valami olyasmi mintha egy megerősített állást foglalnának el, mégjobban felturbózná őket. Elég sok országban hallottam már a saját fülemmel hogy rohadt hitetlen fehér vagyok, egy nap eljönnek európába , megbasszák a feleségem és megölik a gyerekeim Allah dicsőségére. Na az ilyen élményeim miatt nem érzek semmiféle szimpátiát velük. Mindig is utálni fognak minket mert jobban élünk mint ők, más a vallásunk, fehérek vagyunk, stb. Rengeteg okot találnak amiért utálhatnak minket, én meg nem tudom azt szeretni aki utál engem.
Vannak egyébként muzulmán cimboráim is mielőtt még rám fogjátok hogy a "whitepower" szimpatizáns vagy valami szélsőséges náci vagyok:)
Mi a baj a White Power-rel?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 125
83 617
113
A Hamasz üzeneteket küldött az izraeliek telefonjára:
" Üdvözöljük az aknamezőn. Gáza üdvözöl. Holtan, elfogva vagy rokkantan térsz vissza. Gáza vár rád. "
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
Az necces, meg tudják, hogy hol van? Viszont az úszó hordozók, szép zsíros célpont lennének, az tuti.
Lehet ha tudják, s lehet kapnának infót róla olyanokról akiknek van és nem akarnak gombafelhőket látni. És sokkal fontosabb célpontok, mint az amerikai hordozók, azok sokkal kisebb tűzerővel bírnak meg szennyezéssel, mint 1-200 atomtöltet. Na meg az USA-t nem is árintené épp annyira, mint egy hordozó elleni támadás.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
Az biztos hogy a leghatékonyabb az lenne ha kilehetne őket rakni de ez sosem fog megtörténni. Ha Izrael megszűnne az hatalmas trófea lenne a muzulmán világnak, valami olyasmi mintha egy megerősített állást foglalnának el, mégjobban felturbózná őket. Elég sok országban hallottam már a saját fülemmel hogy rohadt hitetlen fehér vagyok, egy nap eljönnek európába , megbasszák a feleségem és megölik a gyerekeim Allah dicsőségére. Na az ilyen élményeim miatt nem érzek semmiféle szimpátiát velük. Mindig is utálni fognak minket mert jobban élünk mint ők, más a vallásunk, fehérek vagyunk, stb. Rengeteg okot találnak amiért utálhatnak minket, én meg nem tudom azt szeretni aki utál engem.
Vannak egyébként muzulmán cimboráim is mielőtt még rám fogjátok hogy a "whitepower" szimpatizáns vagy valami szélsőséges náci vagyok:)
Pont nem érdekelne mekkora trófea az nekik ha otthon nézegetik. Aztán ha valamelyik innen nézve is normális ország lesz, akkor elmennék néha turistának, s hanem van 1000 másik hely ahova mehetek szabadság alatt.
Te is megválogathatnád, hogy milyen elbaszott országokba jársz, az ilyenekből jötteket meg hazaküldeni Európából, hogy tudja gyakorolni a kultúráját otthon.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 472
16 882
113
Pont nem érdekelne mekkora trófea az nekik ha otthon nézegetik. Aztán ha valamelyik innen nézve is normális ország lesz, akkor elmennék néha turistának, s hanem van 1000 másik hely ahova mehetek szabadság alatt.
Te is megválogathatnád, hogy milyen elbaszott országokba jársz, az ilyenekből jötteket meg hazaküldeni Európából, hogy tudja gyakorolni a kultúráját otthon.
Olyan országokban kujtorgott,ahova vezényelték. Úgy tudom a francúz hadseregben morzsolgatta a napjait.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 921
35 827
113
⚡️A Hezbollah állítólag elfoglalt egy izraeli bázist a határon


Al-Aqsa website:
Több mint egymillió iráni önkéntes regisztrált a harcra
a palesztin hadseregnek, hogy részt vegyen a katonai műveletekben.

Irán szombaton üzenetet küldött Izraelnek, amelyben hangsúlyozta, hogy nem akar tovább eszkalálódni a Hamász-Izrael háborúban, de be kell avatkoznia, ha az izraeli művelet folytatódik Gázában, mondta két, a helyzetet ismerő diplomáciai forrás az Axiosnak.

A harcok regionális háborúvá válnak, ha Irán közvetlenül vagy közvetve belekeveredik a Hezbollahon és a szíriai megbízott csoportokon keresztül