[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
174
1 021
93
Miért, milyen a kemény kérdés? Mint a kormányinfós Ildikóé, aki a háromszor megválaszoltat negyedjére is megkérdi?! Vagy a "függetlenKálmánOlga", aki látványosan negligálja a tényeket, válaszokat?! Ami foglalkoztat sokakat, azt megkérdezte. Amikor Putyin történelemmel foglalkozott, visszaterelte a kérdéshez. Csak nem tahó Tucker C.
Szijjártót csípem egyébként, ő azt mondta, h könnyű Washingtonban bátran szövegelni, de Moszkvában békére felszólítani csak neki volt mersze. Carlson ugyanez... Szerintem érdekes volt és a sorok között virágnyelven sok minden kiderült.
Szerintem egy nagyon fontos kérdéskört kihagyott Tucker C. ami itt is a többséget, engem is foglalkoztat , mégpedig a jövőre vonatkozó a nyugat álltal tolt további erőteljes eszkaláció!

F-16-ok Nato repterekről, nagy hatótávolságu rakéták átadása, nyugati csapatok bevonulása "békefentartó" címszóval, (Kölcsönös Biztonsági Eggyütműködés aláírások a héten) az orosz vagyon és annak kamatainak einstandolása, hogy a NATO 2 éve folyamatosan adja a cél adatokat a Krimről, flottárol , repülésről ,stbstb.

Jól látható hogy az Usa és az EU vazallus vezetői ca. 2014-óta azon munkálkodnak hogy szétromboljanak minden normális gazdasági, kulturális ,viszonyt Oroszország és az EU között egy hidegháború 2.0-át felépítve ,és gyakorlatilag erre használják fel Ukrajnát.

Mit gondol ezekről a folyamatokról elnök Úr?!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Szerintem egy nagyon fontos kérdéskört kihagyott Tucker C. ami itt is a többséget, engem is foglalkoztat , mégpedig a jövőre vonatkozó a nyugat álltal tolt további erőteljes eszkaláció!

F-16-ok Nato repterekről, nagy hatótávolságu rakéták átadása, nyugati csapatok bevonulása "békefentartó" címszóval, (Kölcsönös Biztonsági Eggyütműködés aláírások a héten) az orosz vagyon és annak kamatainak einstandolása, hogy a NATO 2 éve folyamatosan adja a cél adatokat a Krimről, flottárol , repülésről ,stbstb.

Jól látható hogy az Usa és az EU vazallus vezetői ca. 2014-óta azon munkálkodnak hogy szétromboljanak minden normális gazdasági, kulturális ,viszonyt Oroszország és az EU között egy hidegháború 2.0-át felépítve ,és gyakorlatilag erre használják fel Ukrajnát.

Mit gondol ezekről a folyamatokról elnök Úr?!
Jobb hogy ezeket nem kérdezte meg, szerintem... Nem vagyok benne biztos, hogy tényleg szeretném hallani ezekre Putyin őszinte válaszát! Nekem egyértelmű egyébként, ha bemennek és nyíltan beavatkoznak mint NATO, vagy csak mint pl. egy egy tagország, akkor röppen az ukránoknál lévő csapataikra a taktikai fej. Az oroszok nem fogják hagyni hogy a saját konyhakertjükben megdugják őket.

Én sem kérdeztem volna erre rá!
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
174
1 021
93
Jobb hogy ezeket nem kérdezte meg, szerintem... Nem vagyok benne biztos, hogy tényleg szeretném hallani ezekre Putyin őszinte válaszát! Nekem egyértelmű egyébként, ha bemennek és nyíltan beavatkoznak mint NATO, vagy csak mint pl. egy egy tagország, akkor röppen az ukránoknál lévő csapataikra a taktikai fej. Az oroszok nem fogják hagyni hogy a saját konyhakertjükben megdugják őket.

Én sem kérdeztem volna erre rá!
szerintem lett volna értelme,sok jövőbeli eseményre rá tudott volna mutatni, és talán egy ilyen keményebb interjú még több ember szemét felnyitotta volna!

jelenleg az látszik hogy a nyugati tömb Usa vezetéssel nem fog itt megállni,eszkaláció-háború-háború, ez folyik a vízcsapból is, a sok zakkant politikus mind ezt kiabálja.
az AFU hamarosan bedől, hogy ez most lesz vagy hónapok múlva az részletkérdés, az elmult 2 év történéseit nézve, bár nem kedvelem az ukránokat, vagyis ezt a vezetést, de azt látni hogy a nyugat iszonyat felültette őket ,oda igérték a halál csillagot is kétszer, meg tankok százait , aztán a gyakorlatban éppen mindig csurgattak valamit, de mostmár azzal is kezdenek leállni.

Ugy gondolom ez eleve így volt megtervezve a részükről, nehéz azt elhinni hogy Washingtoni részről "csak" egy nagy pénzmosodát láttunk, és mikor bedölnek az ukránok mint feláldozott szereplők akkor mindenki megvonja a vállát hogy ennyi volt, és hazamennek.

Szerintem akkor fog indulni a 2.-ik szakasz, hogy az mi lesz pontosan nem tudom, de abban az ötszögletü épületben már tutti kiagyaltak valamit, mert nem elég mély még az az árok Európa és az Oroszok között.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
szerintem lett volna értelme,sok jövőbeli eseményre rá tudott volna mutatni, és talán egy ilyen keményebb interjú még több ember szemét felnyitotta volna!

jelenleg az látszik hogy a nyugati tömb Usa vezetéssel nem fog itt megállni,eszkaláció-háború-háború, ez folyik a vízcsapból is, a sok zakkant politikus mind ezt kiabálja.
az AFU hamarosan bedől, hogy ez most lesz vagy hónapok múlva az részletkérdés, az elmult 2 év történéseit nézve, bár nem kedvelem az ukránokat, vagyis ezt a vezetést, de azt látni hogy a nyugat iszonyat felültette őket ,oda igérték a halál csillagot is kétszer, meg tankok százait , aztán a gyakorlatban éppen mindig csurgattak valamit, de mostmár azzal is kezdenek leállni.

Ugy gondolom ez eleve így volt megtervezve a részükről, nehéz azt elhinni hogy Washingtoni részről "csak" egy nagy pénzmosodát láttunk, és mikor bedölnek az ukránok mint feláldozott szereplők akkor mindenki megvonja a vállát hogy ennyi volt, és hazamennek.

Szerintem akkor fog indulni a 2.-ik szakasz, hogy az mi lesz pontosan nem tudom, de abban az ötszögletü épületben már tutti kiagyaltak valamit, mert nem elég mély még az az árok Európa és az Oroszok között.
Ha így lesz, hogy nem kotródnak haza, hanem megkóstolják direktben az oroszokat,megdöglünk, az lesz.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 229
3 612
113
Értem én, nekik mindent szabad...ezt a képmutatást.
https://www.portfolio.hu/global/202...benne-talaltak-vegkepp-nem-szamitottak-670229
"Egy friss jelentés szerint az Ukrajnában használt észak-koreai ballisztikus rakéta számos amerikai és európai cég által gyártott alkatrészt is tartalmazott - írta a CNN."
Na ezért kellene mindenféle USA által kikényszerített különféle országokat érintő szankciós megállapodásokból azonnal kilépni... Persze tisztában vagyok vele, hogy azonnal megdemokratizálna minket az USA és a dróton rángatott EU is.
Ilyenkor kellene széles sajtónyilvánosság előtt bemutatni az ilyen jellegű hírszerzési bizonyítékokat természetesen tételesen felsorolva a közreműködő nyugati cégek listáját.
 

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
356
2 099
93
Eric Adams, New York demokrata polgármestere félelmetesen innovatív.
Terve az hogy pénzeli az illegális migránsokat …. nem kicsit, nagyon.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-13104077/NYCs-migrant-debit-cards-Eric-Adams.html

A bankkártya program migránsonként 10 000 dollárt irányoz elő, személyi igazolvány ellenőrzés és a visszaélések ellenőrzése nélkül – bár a városháza azt mondta, hogy eskü alatti nyilatkozatot kell aláírni a migránsoknak, amelyben azt ígérik, hogy csak élelmiszerre és babakellékek vásárlására használják a kártyát. Bravó! :(

Szegény USA adófizetők! Emlékeztetőül …. Joe Biden tavaly a Hawaii Maui szigetén pusztító erdőtüzek után háztartásonként 700 dollár sürgősségi segélyt ajánlott fel az áldozatoknak. Gyalázat!