• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 252
84 243
113
Én arra gondolok hogy igen, ez lehet a valós opció HA nem fake felvétel, hogy kicsit mellé céloz, és utolsó pillanatban húz rá a célra, hogy a hard kill fegyverek dolgát nehezítse, rövidebb legyen az idő ablak.

Semmit sem zárok ki, meg annak az ellenkezőjét sem, ez az alapfelállás nálam, pont 50%-ot adok rá hogy fake.

A többi miért nem ezt csinálja? Mert mindenki keresi az utat, és tesztel, azért. Nekem az oroszoknál használt CM - ről videó ami szintén becsapódás előtt pár seccel rágyorsít ÉS szórta az infracsalit mint a disznó, olyannak tűnt amit elötte máshol nem láttam. Ilyen ez.


Amúgy még mindig kíváncsi vagyok rá, hogy mennyi az az "ilyen alacsonyan", meg volt e ezt megelőzően, ha igen mennyi további kitérő manőver?

Az biztos, hogy nem lőtte le sem AEGIS, sem dávid parittya/Arrow3 ha valós felvétel, s hát nem a sivatagot verte telibe...
Simplicius:
"But in reality, all it shows is the stage separation of the Arrow missiles as they climb toward the exoatmospheric zone. It does not show any actual successful interceptions, nor is there any evidence of a single ballistic missile being shot down."
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 850
14 801
113
Hallod... bedobsz valamit amit elolvasva arra jutottál, hogy szemét. Akkor mi értelme a szemetet ide behozni?
A gond ott kezdődik hogy az átlagpolgár szemléletét rengeteg ilyen "hivatalos" F.O.S médiatermék alakítja, és évek során egészen más narratívában hisznek emiatt, mint ami a valóság..
Ez vezetheti a közvélemény odáig, hogy akár önként és dalolva menjenek bele egy világháborúba is, mert az jó, és trendi..
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 511
12 949
113
Simplicius:
"But in reality, all it shows is the stage separation of the Arrow missiles as they climb toward the exoatmospheric zone. It does not show any actual successful interceptions, nor is there any evidence of a single ballistic missile being shot down."
Áhh, nem úgy van az:


Bár a címben a feltételes móddal óvatoskodnak, de azért idéznék:

"AZ IZRAELI ELFOGÓRAKÉTA RÁADÁSUL A FÖLD KÜLSŐ LÉGKÖRÉBEN, AZ EXOSZFÉRÁBAN ÁLLÍTOTTA MEG A BALLISZTIKUS RAKÉTA TÁMADÁSÁT."

"ennek 99%-át az izraeli légvédelem, a szövetségesei hathatós segítségével sikeresen semlegesítette."
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 163
12 223
113
......
Az izraeli elrettentés nem működik többé. Az USA minden oda telepített ABM rendszere, előrejelző radarja, AEGIS rombolója, és a teljes IDF nem volt elegendő ahhoz, hogy Iránt elrettentse attól, hogy szép látványosan egy vimes doboz méretűt az izraeli küszöbre szarjon.
............
Már elnézést de a diszes vendégsereg előtt a megterített asztalt nem nevezném küszöbnek. F-35 légitámaszpont a legfontosabb hely. Szerintem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 011
66 421
113
Áhh, nem úgy van az:


Bár a címben a feltételes móddal óvatoskodnak, de azért idéznék:

"AZ IZRAELI ELFOGÓRAKÉTA RÁADÁSUL A FÖLD KÜLSŐ LÉGKÖRÉBEN, AZ EXOSZFÉRÁBAN ÁLLÍTOTTA MEG A BALLISZTIKUS RAKÉTA TÁMADÁSÁT."

"ennek 99%-át az izraeli légvédelem, a szövetségesei hathatós segítségével sikeresen semlegesítette."
A Portfólió a Humor topicba való.
Gyakorlatilag arra színvonalra süllyedt. Én mondjuk már évek óta nem nyitom meg az ilyen szenzaciohajhasz címek láttán. Blikk 2.
Pedig régebben 5-6 éve meg rendszeresen olvastam.
Most a világért se nyitnam meg.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 525
45 160
113
Az amúgy hogy van, hogy egy közel-keleti eseményről kizárólag orosz vagy oroszfan forrásokból jön majdnem minden? :D
Nem tudom ki hogy van vele, én nem nagyon beszélem/olvasom a perzsát, hébert. Angol nyelvű forrást keresek, ott meg ez elérhető ami nem azt írja hogy 99.9 % az izraeli légvédelem sikere.

Elolvasom a zsidó/amcsi forrásokat is, azt se héberül mondjuk...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 525
45 160
113
Már elnézést de a diszes vendégsereg előtt a megterített asztalt nem nevezném küszöbnek. F-35 légitámaszpont a legfontosabb hely. Szerintem.
Szerintem meg nem zsidó szent helyet, döntéshozó központot, atomerőművet, vagy sűrűn lakott területet vertek tele.

Ez a küszöb volt, inkább üzenni akartak vele mint kárt okozni/háborút kikényszeríteni.

Megelőző/első csapásnak egy háborúban meg kimondottan vérszegény lett volna.

Szerintem küszöb a jó hasonlat, de danolászva, jó kedvűen a biztonsági kamerába mosolyogva rakták ki a brióst az izraeliek lábtörlőjére, nagy teátrális nyögdécselések közt kitolva.

Üzenet volt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 252
84 243
113
Az amúgy hogy van, hogy egy közel-keleti eseményről kizárólag orosz vagy oroszfan forrásokból jön majdnem minden? :D
Ha a többi 99%osan 99%ot hazudik, amikor élőben jönnek a rakéták, a CNN régi felvételeket kezd el közölni, mellé az igazi mélyFOSt alig nézik és olvassák a népek, akkor mindenki keres mást.

De minden szar és fake ami orosz, vagy mit akartál mondani?

Mert a nyugat szerint - éppen most akarja újraválasztani magát az illető - a ruszkik mosógépekből szedik ki a chipeket, és ezzel tényleg kiállt nyilvánosság elé, az ukránok mindent lelőnek, és most már Izrael és az USA is.

A mai Simplicius elemzés elég korrektül körbejárta a fake témát is, de szerintem Nyugger is kitol majd egy hasonló minőségűt a moszkvatérre vagy a youtubera.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 252
84 243
113

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 137
13 596
113
Ez a moralizáló vergődés egyre szánalmasabb.
Egyébként ez nem moralizáló vergődés hanem kettős mérce.
No de uraim. Az, hogy mi itt mindanyian kb szilárdan meg vagyunk gyozodve, hogy Izrael támadta meg a konzulátust, még nem jelenti, hogy ez bizonyítva is van. :rolleyes:

Még Powellnek is volt kezében valamilyen ampulla, amikor azt mondta, hogy Szaddámnak vegyi fegyverei vannak, de Irán nem mutatot be semmit, ami alátámasztaná a támadása jogosultságát.

Lehett, hogy utólag felmutatnak majd valamilyen megkérdojelezhetetlen bizonyítékot (bár szerintem a tettes ugyelt rá, hogy ne legyen ilyen), de most az a tény, hogy csak feltételezés alapján támadtak az irániak, ezért a támadásuknak nem lehett semmiféle jogi alapja. :oops:
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 381
16 607
113
No de uraim. Az, hogy mi itt mindanyian kb szilárdan meg vagyunk gyozodve, hogy Izrael támadta meg a konzulátust, még nem jelenti, hogy ez bizonyítva is van. :rolleyes:

Még Powellnek is volt kezében valamilyen ampulla, amikor azt mondta, hogy Szaddámnak vegyi fegyverei vannak, de Irán nem mutatot be semmit, ami alátámasztaná a támadása jogosultságát.

Lehett, hogy utólag felmutatnak majd valamilyen megkérdojelezhetetlen bizonyítékot (bár szerintem a tettes ugyelt rá, hogy ne legyen ilyen), de most az a tény, hogy csak feltételezés alapján támadtak az irániak, ezért a támadásuknak nem lehett semmiféle jogi alapja. :oops:
Pali,ne bomolj. Szerinted mégis ki lehetett? Rumcájsz a nicsini erdőből?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 934
15 594
113
No de uraim. Az, hogy mi itt mindanyian kb szilárdan meg vagyunk gyozodve, hogy Izrael támadta meg a konzulátust, még nem jelenti, hogy ez bizonyítva is van. :rolleyes:

Mondjuk érdekes hogy tudtommal Izrael egy pillanatig sem tagadja, Dumbo ellentengernagyot sem láttam magából kikelve visszautasítani Irán aljas és alaptalan vádaskodását.

De szerinted ki lehetett az, Pavol?

Talán az ISIS?
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 478
25 374
113
Ide kívánkozik. Herculesek Magyarország felett, lehet, hogy Izraelbe visznek felszerelést.

Flightradar24 Hungary privát csoport bejegyzés.