“Medina főtanácsnok azt javasolja, hogy a Bíróság helyezze hatályon kívül a Törvényszék azon ítéletét, amely helybenhagyta a Magyarország által
Pakson két új atomreaktor vonatkozásában nyújtott támogatást
jóváhagyó bizottsági határozatot”
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ismét a geopolitika kereszttüzében.
“Medina főtanácsnok azt javasolja, hogy a Bíróság helyezze hatályon kívül a Törvényszék azon ítéletét, amely helybenhagyta a Magyarország által
Pakson két új atomreaktor vonatkozásában nyújtott támogatást
jóváhagyó bizottsági határozatot”
Miért is szállítunk mi mostanában napi 8 millió m3 földgázt az ukránoknak?![]()
Ukrajna újra megtámadta a Török Áramlat gázvezetéket - Orosz Hírek
„A kijevi rezsim ... újabb támadási kísérletet tett három repülőgép típusú UAV segítségével a Gaj-Kodzor (Krasznodari terület) településen lévő Ruszkajaoroszhirek.hu
Mert Nyugatról Móváron keresztül küldik nekik,Miért is szállítunk mi mostanában napi 8 millió m3 földgázt az ukránoknak?
Pedig így is lehet
Ilyen az élet orosz áram nélkül: iszonyat, ami a balti országokban történik a rezsivel
Az elmúlt napokban a finnországi huszonhatszorosára emelkedtek az áramárak a Baltikumban. A háttérben az áll, hogy a balti országok leváltak az orosz–fehérorosz áramgyűrűről, és más, európai rendszerre csatlakoztak. Néhány európai exportőr most nagyon jól jár.
Meredeken emelkedik a villamos energia ára a három balti országban, miután február 8-én leváltak az Oroszországgal és Fehéroroszországgal közös BRELL energiagyűrűről. Az európai áramimportra történő váltással élesebb piaci körülmények közé kerültek, de így is nyitott, hogy ez indokolja-e a beszerzéseik szélsőséges drágulását.
Az elmúlt napokban az áram ára már 26-szor haladta meg a szomszédos Finnországét a Baltikumban az Oilcapital szerint. Szerdán, február 26-án a tőzsdei ár átlagosan napi 13,1 cent volt kilowattóránként (kWh), 4,5 százalékkal magasabb a hétfőinél – írja az ERR észt tévécsatorna.
Február 8-ig a BRELL segített fenntartani az 50 Hz-es egységes áramfrekvenciát Fehéroroszországban, Oroszországban, Észtországban, Lettországban és Litvániában, energiarendszereik működésének szinkronizálásával. A BRELL-ről való leválás előkészítéseként Észtország már korábban megkezdte saját energiarendszerének szinkronizálását Finnországgal (EstLink 1 és EstLink 2), Litvánia pedig Svédországgal (NordBalt) és Lengyelországgal (LitPol Link). Február 9-én a balti országok szinkronizálták energiarendszereiket Európával.
Nagyobb a balti energiafüggetlenség ára a vártnál
„A zsarolásnak vége” – mondta akkor az Európai Bizottság vezetője, Ursula von der Leyen. Ennek az energiafüggetlenségnek azonban ára volt, bár várható volt, hogy az árak európai szintre emelkednek. De nem ilyen hirtelen. Mint a Világgazdaság is beszámolt, máris nehézségekkel küzd a balti országok ipara: az észtországi cellulózgyárat már leállították, és egyelőre nem tudni, mikor kezdheti újra a munkát. A három volt szovjet köztársaság hétköznapi lakosai, amelyek vezetői megszabadultak a BRELL által is megtestesített szovjet örökségtől, valószínűleg szintén megemelkedett számlákkal fognak szembesülni.
Kis mennyiség, magas áron
A baltikumi áram hirtelen drágulása azért is meglepő, mert bár a régió jelentős importra szorul, összességében nincs szó nagy mennyiségről. Mint a váltás előtti napon Balogh József energiapiaci szakértő a Világgazdaságnak rámutatott, e három ország már 2022-ben is importált villamos energiát Finnországból, Svédországból és Dániából, Svédországtól pedig közvetlenül a váltás előtti időszakban is vásároltak. A három ország 2023-as együttes villamosenergia-felhasználása 26,7 terawattóra volt, ami a magyarországinak alig több mint 60 százaléka, Ukrajna háború előtti áramigényének pedig a negyede. Vagyis a Baltikum importigényének kielégítése nem érdemi tétel.
Mi lesz a rezsivel?
Nem tudni, mikor nyugszik meg a balti árampiac, és azt sem, hogy mindez hogyan érinti a három ország lakosságának számláit. Főleg, hogy már januárban is sokkal többet fizettek a magyarországiaknál. A finnországi VaasaETT adatai szerint míg a bruttó budapesti lakossági végfelhasználó áramár 9,07 eurócent volt kilowattóránként, a balti fővárosok lakosai ennek a három és félszeresét fizették:
a vilniusiak (Litvánia) 25,46 eurócentet,
a rigaiak (Lettország) 23,79 eurócentet,
a tallinniak (Észtország) 25,14 eurócentet.
Mellesleg a helsinki ár a felsoroltaknál alacsonyabb volt, csak 17,77 eurócent. Még nagyobb, közel négyszeres volt a különbség a gáztarifák terén. A budapesti 2,49 eurócenttel
Vilniusban 8,61,
Rigában 8,33
és Tallinnban 8,89
eurócent állt szemben. Ráadásul a három balti ország adata még növekedést is takar. A vilniusi lakossági tarifa januárban 16, a rigai 6, a tallinni 5 százalékkal nőtt a gáz drágulása miatt. A rigai drágulásba az energiaadó növekedése is belejátszott.
Üzenem az adatszolgáltatóidnak, hogy ez igen féllábú magyarázat.Mert Nyugatról Móváron keresztül küldik nekik,
Már várom, hogy Trump Jr. legyen az igazgatótanácsi tag... Újabb erős fricska lenne a szavazók felé a Hunter Biden ügy után.Egyből rendben a dolog, ha az amerikaiak is tudnak profitálni belőle.
Az Egyesült Államok titkos tárgyalásokat folytat az Északi Áramlat 2 újraélesztéséről – Bild (RT)
Donald Trump amerikai elnök különmegbízottja, Richard Grenell többször is Svájcba utazott, hogy tárgyaljon az Északi Áramlat 2 gázvezeték helyreállításáról és újraaktiválásáról - írja a Bild vasárnap az ügyet ismerő forrásokra hivatkozva.
Grennell, aki Trump első ciklusa alatt berlini nagykövetként szolgált, most a „különleges küldetések” megbízottja. A Bild értesülései szerint Grennel többször is nem hivatalos úton járt az Északi Áramlat üzemeltető vállalatainak központjában a svájci Zug kantonban, hogy alkuról tárgyaljon. A vezeték egyik szála sértetlen maradt és tele van gázzal, de Németország politikai okok miatt nem hajlandó használni.
Az állítólagos ügylet a hírek szerint azt jelentené, hogy az amerikai befektetők a társaságban való részesedés megszerzésével megakadályozzák az Északi Áramlat 2 csődjét. A jelentés szerint amerikai befektetők közvetítenének a németországi és közép-európai orosz gáz vezetéken keresztül történő szállításában. A megállapodás lehetővé tenné az Egyesült Államok számára, hogy profitáljon, ha az esetleges ukrajnai tűzszünet és a nyugati szankciók feloldása után működőképessé válik. Emellett jelentős befolyást biztosítana Washingtonnak Németország energiaellátására – áll a cikkben.
A jelentés megjegyezte, hogy bár az Egyesült Államok kormánya nem vesz részt közvetlenül, az amerikai pénzügyi befektetők részt kívánnak venni a potenciális gázüzletben.
A hírportál az Északi Áramlat 1 két vezetékére vonatkozó alternatív tervekre is hivatkozott, miután megjavítják azokat. Az átalakítási szakasz után újra felhasználhatók zöld hidrogén Finnországból történő szállítására.
A német kormány nem vett részt a megbeszélésekben, berlini források azt állították, hogy nem tudtak Grenell svájci találkozóiról. A küldött is tagadta, hogy bármi köze lenne. A Financial Times azonban vasárnap azt állította, hogy a tárgyalásokat Matthias Warnig, a svájci székhelyű Északi Áramlat 2 üzemeltetőjének volt ügyvezető igazgatója közvetítette.
A portál azt állította, hogy az egyik amerikai vezetésű konzorcium már kidolgozta a megállapodást a Gazprom orosz energiaóriással, amelyet a Moszkva elleni szankciók feloldása után köthetnek meg.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..