Ok. De a nem tervszerű éles forduló, aminek következtében repcsi és traktor a vizbe esett, az nem orosz propaganda. 

Orosz propaganda, mi?
Nem az a fontos mit mond, hanem ki mondja? Hol marad a józan ész?
Nem az a fontos, hogy mit mond valaki, hanem hogy ki mondja?![]()
Az US navy is mondta. Simplicius onnan vette a tényeket, nem kitalálta.Hitelességnél igen.
Hol a propaganda ebben az ügyben? Beismerte az us navy, hogy nem tervezett kitérő manöver alatt egy huti támadás miatt vizbe esett egy hornet traktorostúl, (tudtommal nem traktorral mennek a liften a gépek, de a fene tudja, hogy van az uss trumannon), a kinaiak is dokumentálták a manövert, kisérőkkel együtt.A propaganda nem azt jelenti, hogy nem igaz, hanem nem tudod, hogy igaz-e, illetve hogy mekkora részben igaz.
Ez így viszont para. Baromi kíváncsi lennék a pontosabb körülményekre. Mit (miket) lőttek ki a huszik, és mekkora harckészültségben hajóztak az amerikaiak, hogy ennyire forró lett a helyzet.Hol a propaganda ebben az ügyben? Beismerte az us navy, hogy nem tervezett kitérő manöver alatt egy huti támadás miatt vizbe esett egy hornet traktorostúl, (tudtommal nem traktorral mennek a liften a gépek, de a fene tudja, hogy van az uss trumannon), a kinaiak is dokumentálták a manövert, kisérőkkel együtt.
Ilyesmire eddig nem volt példa. Tehát jogos a következtetés, hogy "a helyzet fokozódik" és egy találat a jövőben már nem kizárható. Ami eddig szinte elképzelhetetlen volt. És mindez az us bombázások után.
Akkor ez végül is egy Huti győzelem, hiszen a hordozó veszített a harcértékéből...és még visszafordulásra is kényszerítették.Ez a portfólió mekkora egy igénytelen lap.
EuroFigthter-el hozza az F18-as hírt ..
![]()
Huti támadás miatt éles irányváltásba kezdett a hajó, és ha igaz a liften lévő F18 lepottyant.
A műholdas felvételek alapján legalább megtudtuk, hogy a hordozó 500m sugaron tud fordulni..
Ez nem győzelem, hanem inkább kikényszerített hiba.Akkor ez végül is egy Huti győzelem, hiszen a hordozó veszített a harcértékéből...és még visszafordulásra is kényszerítették.
Végül is, bizonyos értelemben annak lehet venni, mint a légvédelemnél. Nem lett lelőve az ellenséges gép, de nem tudta teljesíteni a harcfeladatát.Akkor ez végül is egy Huti győzelem, hiszen a hordozó veszített a harcértékéből...és még visszafordulásra is kényszerítették.
Hasonlóan sebezhető az összes hasonló kategóriájú drón ha van légvédelem ami eléri őket(manpads hatotávon kívül esnek).Kikötőket/polgári ipari infrastruktúrát(erőművek/ipari létesitmények) jelentős részét már most lerombolták.Ha teljes tengeri blokádot vezetnek be és ehez jön a finoman szólva se baráti szomszédos országok hamarosan újra humanitárius lesz náluk.Állitólag csak vészmanőverezés közben, alig 200 méterre az USS Trumantól sikerült a huthi eszközt a Phalanx rendszerrel lelőniük. (Ez sokmindent elmond a huthi képességekről.
Lassan de nő egy találat esélye.) Az eddigi amerikak csapásoknak, úgy tünik, nincs sok katonai eredménye, különösen, mert a Reaper sebezhetőnek bizonyult.
(Simplicius)
Egyenlőre még van áram/ipari létesítmények.Nem csak kőkorszakban élnek főváros Szanaa is huszi ellenörzés alatt van.Ha lebombázzák az összes erőművet se áram/se vezetékes víz nem lessz itt és a többi álltaluk ellenörzött nagyobb városban sem.Innentől kezdve valóban "kőkorszakban" fognak élni.Ha meg elfogynak az Iránból beszerzett készletek nagyon nem fognak rakétázni semmit.Nehéz a kőkorszakba bombázni azokat, akik a kőkorszakban élnek.
(És szaporodnak mint a nyuszik. Mindig van elég fiatal harcos.)
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..