Háttér
Irán jogosan gyűlöli Amerikát a báb sah rezsim beiktatásáért és támogatásáért. Irán jogosan gyűlöli Izraelt, amiért Amerika ügynöke, és a palesztinok ellen elkövetett kegyetlen bűnözéséért.
Izrael kicsi és gyenge. Irán nagy és erős. Ezért félelemből Izrael „egzisztenciális fenyegetésként” kategorizálja Iránt. Még egy sánta, egyszemű macska is egzisztenciális fenyegetést jelent egy egér számára.
Amerika erős, de buta. Az erőszakoskodók nem tűrik a dacot, így az amerikai hegemonista párttagok Iránt állandó tüskének tekintik.
Tehát Amerika és Izrael közös ellenszenvvel viseltetik Irán iránt, Irán pedig nem szereti Izraelt és Amerikát.
Izrael és Amerika atomfegyverekkel egzisztenciális fenyegetést jelent Irán számára. Válaszul Irán nukleáris dúsítással egzisztenciális fenyegetést jelenthet Izrael számára, még nukleáris fegyverek nélkül is.
Az atomdúsítás az NPT értelmében megengedett, a nukleáris fegyverek viszont nem. Tehát a fenyegetések, támadások és gazdasági hadviselés igazolásához az Egyesült Államoknak és Izraelnek azt kell állítania, hogy Irán nukleáris fegyvereket gyárt. (Annak ellenére, hogy minden hatóság cáfolja ezt.)
A felvezetés
Izrael azt akarja, hogy Irán meggyengüljön, hogy csökkentse saját félelmeit. Izrael azt akarja, hogy Iránt megfosztsák a fogaitól, hogy ne tudja támogatni Izrael áldozatait. Izrael azt akarja, hogy Amerika harcoljon érte Irán ellen.
Izrael tudja, hogy fegyverei stratégiai szinten nem okozhatnak jelentős kárt Iránnak, beleértve a nukleáris dúsító létesítményeket is. Ezért Izrael előállt egy tervvel az iráni kormány megdöntésére. A terv magában foglalta az ötödik hadoszlop elemeinek bevonását Iránba egy puccs végrehajtása érdekében, Izrael pedig egy erős, destabilizáló lefejezési csapást, hogy ezt lehetővé tegye.
Izrael nem tud biztonságosan átrepülni a repülőgépeivel Irán felett, hogy lefejezési csapásokat hajtson végre, miközben Irán AD-je működik. Ezért a terv kulcsfontosságú része az AD leállítása egy rádión keresztül beültetett szoftvervírussal, amelyet izraeli szakértők juttatnak el az Iránban az ötödik hadosztály elemeivel együttműködve. Ez egy jó terv, és nekilátnak a megvalósításának.
A fordulópont
Június elején Irán izraeli hírszerzési információk kincsesbányájára tett szert. Ezek elegendő információt tartalmaztak ahhoz, hogy leleplezzék (és ezáltal érvénytelenítsék) Izrael rezsimváltó tervét. Ezen a ponton Izraelnek választania kellett, hogy vagy használja, vagy elveszíti. A szokásos gyűlölet, gőg, szolipszizmus, fanatizmus vezérelte, hozzátéve a romló belpolitikai helyzetet és Bibi korrupciós problémáit, Izrael úgy döntött, hogy felhasználja, annak ellenére, hogy az korai volt.
Így Izrael aljas támadását a tervezettnél korábban hajtották végre, és nem volt idejük arra, hogy a (potenciálisan ellenálló) Trump-adminisztrációt zöld utat adjon neki. (Megjegyzendő, hogy a szokásos szintű összehangolt hangoskodás nem alakult ki a tömegmédiában a támadás előtt. Bár a NAÜ kinevezett vezetője június 12-én elszórt néhány hazugságot, ezeket még nem terjesztették széles körben, és a vasárnapi szakértők sem rontották el azokat.)
Továbbá, miután az aljas cionisták végrehajtották jelentéktelen támadásukat, a dühöngő „nyugati” országok bábvezetői furcsán csendben maradtak, feltehetően azért, mert nem kaptak semmilyen forgatókönyvet.
Trump furcsán hallgatott is, leszámítva néhány langyos, begyakorolt megjegyzést, amelyek meglehetősen formai módon Izrael mellett szóltak. Trump ellenvéleményét az időzítés is alátámasztja. Úgy tűnt, ez tényleg elvette a szellőt a nagy felvonulásából. Úgy tűnt, mintha csak a B-csapatokat hívta volna össze, az A-csapatokat pedig valahol a lehetséges eshetőségekre való felkészüléssel hozták volna össze.
Továbbá, az, hogy Izrael csak azután próbálta meg beszerezni a szükséges bombákat, hogy az események már beindultak, szintén felkészületlenségre utal. Még Bibi sietős Görögországba való kiruccanása is arra utal, hogy fenntartásai voltak a lépéssel kapcsolatban.
Izrael tehát támadást indított. A terv néhány órán át jól működött, lehetővé téve az izraeli repülőgépek számára, hogy bombázzák Iránt. Három probléma azonban gyorsan felmerült: (1) az iráni rezsim sokkal ellenállóbb volt, mint ahogy Izrael remélte, (2) Irán helyreállította légvédelmét, mielőtt Izrael befejezhette volna fizikai megsemmisítését, és (3) (amit már meg kellett volna érteniük) Irán támadó rakétaképességei pusztítóan hatékonyak.
Izraelt hirtelen leleplezik, stratégiája összeomlott, nincs eszköze arra, hogy hatékonyan harcoljon Irán ellen, és rakétákkal támadják. Iránnak, miután megtámadták, minden oka megvan arra, hogy Izraelt kritizálja, és semmi ösztönzője sincs arra, hogy megállítsa.
Izrael el van ragadtatva, ezért nyafogva Amerikához rohan, hogy húzzák ki a seggét a tűzből. Trump nem akar politikailag előnytelen és gazdaságilag romboló háborút Iránnal, de a gazember neokonzervatívoknak és az Izrael-elsőknek még mindig van befolyásuk, így kénytelen tenni valamit.
A Trump-féle trükk
Izrael tudja, Amerika tudja, és Irán is tudja, hogy Irán nem gyárt atomfegyvereket. De az atomfegyverek létének állítása az USA és Izrael Iránnal szembeni ellenségeskedésének pillérévé vált. Tehát a mindenki számára működő megoldás az, ha mindenki úgy tesz, mintha egy briliáns katonai manőver megszüntetné az atomfegyverek (képzeletbeli) fenyegetését.
Minden párt kap valamit:
– Trump azzal elégíti ki cionista támogatóit, hogy megmenti Izraelt, és sikeresen elkerül egy romboló konfliktust Iránnal;
– Irán elkerül egy romboló konfliktust Amerikával, és mentesül a nukleáris fegyverekkel kapcsolatos hamis vádak alól, miközben megtartja a dúsítási programot;
– Izrael megmenekül a további pusztítástól, és Bibinek van egy kis ideje azt állítani, hogy a cinkos szerepe sikeres volt az (igazából soha nem létező) iráni nukleáris fegyverprogram befejezésében.
A végső összesítés
Izrael elvesztette a Trump-adminisztráció bizalmát, dollármilliárdok értékű felszerelést és infrastruktúrát, sok emberéletet, az Irán elleni nukleáris támadás lehetőségét, iráni hálózatainak nagy részét, és a védelmi rendszerébe vetett minden megmaradt bizalmat. Izrael gyakorlatilag semmit sem nyert.
A Trump-adminisztráció elvesztette a MAGA „elszigetelő” szárnyának bizalmát, és Amerika felsőbbrendűségének érzékelésének egy részét, valamint azt a nukleáris fegyvert, amellyel Iránt ostorozni tudták volna. A cionista elemek befolyása csökkenni fog, akiknek kegyeiket kellett elkölteniük, és osztozniuk kellett Izrael fent említett veszteségeiben.
Irán elveszített néhány fontos embert, valamint több milliárd dollár értékű felszerelést és infrastruktúrát. Ugyanakkor egyértelmű katonai győzelmet aratott Izrael felett, és megszabadult a fegyverprogrammal kapcsolatos hamis vádaktól.
moon