Hosszú napok és éjszakákon át gondolkodom ezen, hogy mit lehetne csinálni, ha pl egy strat játékban lennénk.Na mostmár biztonságban van Grönland, 60+58 katona, plusz a világbajnoksák szankcionálása megvédi.
Na ezért nem vesznek minket, EU-t, komolyan a nagyok.
Ahelyett, hogy odaküldenének néhány francia atomtengeralattjárót meg a Charles de Gaullet. Azt talán komoly jelzésnek venné az USA. Amit eddig tettünk, az inkább zöld lámpa az invázióra.
Sajnos szerintem ennek a krízisnek a kezelését is elcseszi az EU. Pedig ezt muszáj lenne jól kezelni, mert ha belemegyünk, annak beláthatatlan következményei lehetnek.
Az már kiderült, hogy az EU határain kívül semmilyen érdek érvényesítésünk nincs, most ki fog derülni, hogy még a határain belül sincs, még a saját határait sem képes megvédeni.
Utána mi jön majd? Az USA rájön, hogy a franciák maradék gyarmatai is kellenek?
Ugyebár Francia Guyana mellett ott van közel Guyana, ahol jó sok olaj van.
De az Indiai óceán déli és nyugati részén is vannak szigeteik, amik szintén "nélkülözhetetlenek lehetnek az USA nemzetbiztonsága szempontjából", hisz Antarktiszhez is közel vannak, plusz az Afrikát megkerülő hajózási útvonalon is (ugyebár a kínai áruk amik nem Szuezen keresztül jutnak Európába, azok itt hajóznak el).
De fingom sincs. A fő problémám az, hogy teljesen kiszámíthatatlan Trump.
Egyáltalán nem látom biztosítva azt, hogy ha pl az HMS QE2 + C.de Gaulle köteléke oda menne, akkor nem adja ki
a tűzparancsot.
És ha kiadja, akkor mi a tököt csinálnánk?
Nagyjából csak GB, FR, DE, meg a Skandináv országok vannak, akikre lehet számítani.
Nem látom a megoldást a háború, és a bízzuk a szeszélyére között :/


