[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Ránk elvileg nem lőnek usából nukival,hacsak nem lesznek itt az Oroszok.:D
Én meg reménykedhetek, hogy ha nukiznak az oroszok akkor legalább 100 éves a térkép és úgy lövik a célpontokat. Nálunk Deveselu kapna, Konstanca, meg Bukarest kérdéses, de ha kap akkor nem egyet. Az egész országot lefejeznék 20 perc alatt úgy, hogy a bombázó a cirkáló rakétái nagyrészét még hazavinné.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 497
113
Én meg reménykedhetek, hogy ha nukiznak az oroszok akkor legalább 100 éves a térkép és úgy lövik a célpontokat. Nálunk Deveselu kapna, Konstanca, meg Bukarest kérdéses, de ha kap akkor nem egyet. Az egész országot lefejeznék 20 perc alatt úgy, hogy a bombázó a cirkáló rakétái nagyrészét még hazavinné.


Bezony,szerénységem ezért érti az elejétől fogva,hogy Trump miért inkább egyezkedne Putyinnal. :D
Emlékszem milyen hisztikézés ment,mikor Putyin bejelentette,hogy akkor elfáradnak Szírába,bombázgatni Assad oldalán.
Majd elfáradtak,és bombáznak kedvükre.:D
Ment a hisztikézés az S 300 miatt,odatelepítették,azt csókolom.:D
Mondjuk pisszegett is a popóm,mikor lelőtték a SU 24-est,hogy mikor nyílnak silók az Urál mögött,lesz e még időm búcsúzkodni,de mázlink volt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Egy Szu-24 miatt nem indítanak atomháborút, de meglepődtem azon, hogy nem volt katonai válasz. Pl utána lelőttem volna mindent ami nem szír vagy orosz Szíria légterében. De nem én vagyok ott, és tudják mit miért tesznek.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 370
2 565
113
Cnn szerint a korai szavazásra kevesebb fekete ment el szavazni, mint legutóbb.
6 nap és kiderül.
Tight race
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 332
113
Egy Szu-24 miatt nem indítanak atomháborút, de meglepődtem azon, hogy nem volt katonai válasz. Pl utána lelőttem volna mindent ami nem szír vagy orosz Szíria légterében. De nem én vagyok ott, és tudják mit miért tesznek.

Valamelyik este a fórumból való kilépéskor pont ezen a Szu-24 lelövés - válaszreakció szituáción agyalgattam még.
Annyira megszokott reflex lett volna, hogy felszáll pár F-111 és lebombázza alacsony repülésben Tripolit - mi nem stimmel ebben a mondatban? /fejvakarás/.

Aztán mégsem nem történik semmi.

Ja, de: Fájó gazdasági embargó, mérsékelt olajkonvojok szétbombázása, egy, a játékot elrontó baráti szívesség tevése, s utána vörös szőnyeg nélkül séta a Görög terembe...

Na ezt hívom én hibából, hiányosságból /XXI. században éles bevetésen levő vadászbombázónak lövése sincs arról, hogy lőnek rá.../ erénnyé - pontosabban előnnyé kovácsolásnak.
 
T

Törölt tag 008

Guest
De most tényleg , ha egy konfliktusban Budapest leatomozódna honnan tudnánk megmondani, hogy orosz vagy us rakéta volt?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
De most tényleg , ha egy konfliktusban Budapest leatomozódna honnan tudnánk megmondani, hogy orosz vagy us rakéta volt?
Hite alapján. Van egy olyan érzésem ezen a fórumon lenne olyan ember aki még mindig a keletieket védnék amikor már Budapesten masíroznának a tankjaik.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
De most tényleg , ha egy konfliktusban Budapest leatomozódna honnan tudnánk megmondani, hogy orosz vagy us rakéta volt?
Ha pont akkor ott vagy akkor számodra nem túl lényeges infó ez, de egyébként is tökmindegy melyikből kapsz ha te vagy a szopóágon. Az irányából a rakéták esetében meg lehet mondani, vagy bombázóknál a radarfelvételekből. Utólag is valószínűleg a nyomokból meg lehet mondani, hogy melyik ország gyártotta, legalábbis az adott ország szakértője valószínűleg meg tudja mondani, hogy saját-e vagy sem.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
A kihullás mintáiból, egyes izotópok arányaiból tudtommal elég sok dologra lehet következtetni. Úgy tudom, hogy katalogizáltak a plutónium gyárak "ujjlenyomatai", és az évjárat is megmondható belőle egy tömegspektrométer segítségével.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 497
113
Egy Szu-24 miatt nem indítanak atomháborút, de meglepődtem azon, hogy nem volt katonai válasz. Pl utána lelőttem volna mindent ami nem szír vagy orosz Szíria légterében. De nem én vagyok ott, és tudják mit miért tesznek.



Nem is háborúra gondoltam,csak mondjuk a 2-3 legnagyobb török b
De most tényleg , ha egy konfliktusban Budapest leatomozódna honnan tudnánk megmondani, hogy orosz vagy us rakéta volt?


Nem hinném,hogy bármelyik is letagadná,hogy ő volt.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
egy kis friss hírcsokor

http://888.hu/article-a-wall-street-trump-gyozelmet-varja

http://888.hu/article-kidobta-a-clintont-segito-elemzot-a-cnn

http://lovasistvan.hu/2016/11/02/atombomba-trump-54-kal-vezet-itt-lathato-eloszor/

http://lovasistvan.hu/2016/11/02/az-fbi-tegnap-varatlanul-bekemenyitett-a-clinton-vizsgalatban/

http://lovasistvan.hu/2016/11/01/uj...-hillaryba-a-nyt-tol-sehol-nincs-putyin-szal/


és egy kis mókának álcázott igazmondás a végére
14590449_10154790732860039_964161563152144819_n.png
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2 and fip7