Magyar történelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Ki lehet kapcsolni ezt a piszkozat modult valahol, vagy javítás modul lehetséges lenne?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 380
23 091
113
Jó, de az érdektelen itt. A hadbalépés egy szuverén állam, legitim döntése volt. A zsidók javát már egy babkormany deportálta, ahogy az oket követő nyilas is az volt.

Csak érdekességképpen jegyzem meg, akkor az a szuverén ország visszakapta előtte a Felvidék déli részét, és Kárpátalját önerőből felszabadította a cseh megszállás alól ( ezt egyébként még akkor az angolok és a franciák is elismerték), majd visszakapta Erdély északi részét és a Vajdaságot. Akkor Csehország és Ausztria német megszállás alatt volt Lengyelországgal együtt, Szlovákiában, Horvátországban és Romániában nyílt náci kormányzás volt (olyan amilyen '44 októberétől hazánkban is lett). Ezek az országok egymást licitálva támadták meg a Szovjetuniót (látva, hogy a német hadsereg az I. Vh alatt nem tudta legyőzni a franciákat és most pár hónap alatt a németek egész európát megszállták, mindenki hasonló gyors győzelemre számított), ezt látva ez a szuverén ország sem akart hálátlannak tűnni, és bízott a gyors győzelemben, de mindenki tévedett. Most amikor feltétlenül támogatjuk Amerika afgán és iraki szereplávalását, vajon 50 év múlva mit fognak gondolni erről a történetírók?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and karpatalja

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Csak érdekességképpen jegyzem meg, akkor az a szuverén ország visszakapta előtte a Felvidék déli részét, és Kárpátalját önerőből felszabadította a cseh megszállás alól ( ezt egyébként még akkor az angolok és a franciák is elismerték), majd visszakapta Erdély északi részét és a Vajdaságot. Akkor Csehország és Ausztria német megszállás alatt volt Lengyelországgal együtt, Szlovákiában, Horvátországban és Romániában nyílt náci kormányzás volt (olyan amilyen '44 októberétől hazánkban is lett). Ezek az országok egymást licitálva támadták meg a Szovjetuniót (látva, hogy a német hadsereg az I. Vh alatt nem tudta legyőzni a franciákat és most pár hónap alatt a németek egész európát megszállták, mindenki hasonló gyors győzelemre számított), ezt látva ez a szuverén ország sem akart hálátlannak tűnni, és bízott a gyors győzelemben, de mindenki tévedett. Most amikor feltétlenül támogatjuk Amerika afgán és iraki szereplávalását, vajon 50 év múlva mit fognak gondolni erről a történetírók?
Nagyon nem tévedtek. Ha akkor az olaszok nem kavarnak be, Hitler simán lenyomja a Szu t.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Csak érdekességképpen jegyzem meg, akkor az a szuverén ország visszakapta előtte a Felvidék déli részét, és Kárpátalját önerőből felszabadította a cseh megszállás alól ( ezt egyébként még akkor az angolok és a franciák is elismerték), majd visszakapta Erdély északi részét és a Vajdaságot. Akkor Csehország és Ausztria német megszállás alatt volt Lengyelországgal együtt, Szlovákiában, Horvátországban és Romániában nyílt náci kormányzás volt (olyan amilyen '44 októberétől hazánkban is lett). Ezek az országok egymást licitálva támadták meg a Szovjetuniót (látva, hogy a német hadsereg az I. Vh alatt nem tudta legyőzni a franciákat és most pár hónap alatt a németek egész európát megszállták, mindenki hasonló gyors győzelemre számított), ezt látva ez a szuverén ország sem akart hálátlannak tűnni, és bízott a gyors győzelemben, de mindenki tévedett. Most amikor feltétlenül támogatjuk Amerika afgán és iraki szereplávalását, vajon 50 év múlva mit fognak gondolni erről a történetírók?

Magyarország pontosan azért lépett be a háborúba Hitler oldalán, amiért Anglia szövetségre lépett Sztálinnal. Lehetett választani, hogy a két szörnyeteg közül melyik jelenti a kisebb veszélyt az országra és mindenki szövetségre lépett azzal, amelyiktől ezt remélte. Horthy ebből a szempontból a magyar Churchill volt, csak Horthy hadserege sikeresebb volt önállóan (magyar-szlovák háború például), mint a brit (majd csak az amerikai támogatás hozza meg a brit győzelmeket).

De ez itt irreveláns, mert a mi szempontunkból kisebbik sátán (Hitler) azonnal a nagyobbik lett, amikor mi ki akartunk ugrani a háborúból és megszállt minket. Onnantól Hitler volt a magyar szuverenitás közvetlen ellensége és a magyar háborús vereség a Hitlerrel való tömeges magyar kollaboráció miatt jött létre, mert befejezhettük volna a háborút ténylegesen felszabadított országként kvázi győztesen is, ha nincs a szélsőjobboldai, majd nyilas hazaárulás, hanem helyette aktív szembenállás van a német megszállókkal.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 380
23 091
113
Magyarország pontosan azért lépett be a háborúba Hitler oldalán, amiért Anglia szövetségre lépett Sztálinnal. Lehetett választani, hogy a két szörnyeteg közül melyik jelenti a kisebb veszélyt az országra és mindenki szövetségre lépett azzal, amelyiktől ezt remélte. Horthy ebből a szempontból a magyar Churchill volt, csak Horthy hadserege sikeresebb volt önállóan (magyar-szlovák háború például), mint a brit (majd csak az amerikai támogatás hozza meg a brit győzelmeket).

De ez itt irreveláns, mert a mi szempontunkból kisebbik sátán (Hitler) azonnal a nagyobbik lett, amikor mi ki akartunk ugrani a háborúból és megszállt minket. Onnantól Hitler volt a magyar szuverenitás közvetlen ellensége és a magyar háborús vereség a Hitlerrel való tömeges magyar kollaboráció miatt jött létre, mert befejezhettük volna a háborút ténylegesen felszabadított országként kvázi győztesen is, ha nincs a szélsőjobboldai, majd nyilas hazaárulás, hanem helyette aktív szembenállás van a német megszállókkal.

Sajnos a kiugrást rendesen elszabták (de most komolyan kiugrási irodát?!? működtetni, ahol több volt a német titkos ügynök mint a Horthyhoz hű tiszt), de már márciusban megszálltak minket, a konkrét kiugrás elcseszése miatt lett az az örmény ürge nemzetveszejtő, ha nincs lett volna más, legfeljebb hoznak tőlük.
Amit akkor ellehetett rontani az el is rontották!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
De igazából mit várunk egy olyan országban, amely három tömeges kollaborációval nem hajlandó szembenézni. Magyar százezrek aktív és milliók passzív együttműködésével a német megszállókkal, magyar százezrek aktív és milliók passzív együttműködésével a szovjetekkel és magyar zsidók a világtörténelemben lényegében példátlanul tömeges majdhogynem testületi együttműködésével a szovjet megszállókkal. Hogy a fenébe lehetne a "magyar szuverenitás" vagy a "haza" és "árulás" szavakat definiálni egy olyan országban, ahol majd minden országlakó a saját családfája mocskos árulóit védelmezve relativizálja ezeket a fogalmakat, mindenféle vad képzelgést és vak tagadást felhasználva arra, hogy ne kelljen tudomást vennie a saját, vagy éppen apák, nagy és dédapák aljas gaztettéről, az országra törő, azt megszálló, kifosztó, saját céljai érdekében pusztulásba taszító ellensségel való önkéntes és olykor igen lelkes együttműködésről!

Hát sehogy. Ebből a szempontból a határon túliak szerencsésebbek, ők legalább máig megszállva vannak és a velük szembeni bizalmatlanság légkörében olyan nagyon kollaborálni sincs gusztusuk vagy lehetőségük magyarként, így nekik tisztább fogalmaik vannak, de a csonkaországi magyarság és a magyar közéletben meghatározó magyarországi zsidóság reménytelenül elsüllyedt az önfelmentés mocsarában azoktól a kevesektől eltekintve, akiknek mégiscsak van egy világos, fekete-fehér narratívájuk a fentebb említett fogalmak lényegéről, amibe az ellenséggel való önkéntes együttműködés, mint erkölcsileg menthető, emberileg megmagyarázható tett nem fér bele.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Sajnos a kiugrást rendesen elszabták (de most komolyan kiugrási irodát?!? működtetni, ahol több volt a német titkos ügynök mint a Horthyhoz hű tiszt), de már márciusban megszálltak minket, a konkrét kiugrás elcseszése miatt lett az az örmény ürge nemzetveszejtő, ha nincs lett volna más, legfeljebb hoznak tőlük.
Amit akkor ellehetett rontani az el is rontották!

Nem szabták azt el, egyszerűen csak tömeges volt az árulás. Ez történik, ha az árulást nem büntetik könyörtelenül, ha az árulásról egy közegben nem beszélnek egyérteműen az erkölcstelenség legaljaként. Akkor legitim lesz, mi több, politikai vezérfonal. Nézd meg ezt a sok szerencsétlent itt, akiknek a nyilas hazaárulás például egy teljesen normális dolog! Mit vár ezektől, hát persze, hogy ők maguk is patkányok lesznek az első adandó alkalommal, mert ez nekik rendben van.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 269
13 652
113
Blogen, kérlek szállj már le erről az árulásos témáról. Egy rakás tagnak, beleértve nekem is voltak családtagjai, akik végigharcolták a keleti-frontot, sokan haza sem jöttek. Akarva-akaratlanúl az ember valahol sértve érzi magát.
A katona parancsot teljesít, ha azt a parancsot kapták volna, hogy fegyvert letenni, a társaság legnagyobb része engedelmeskedett volna.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
A keleti-front már nem létezett, amikor az árulás bekövetkezett, akkor már a magyar fronton zajlottak a harcok, a Kárpátokat elérték a szovjetek. És amiatt érezze magát valaki sértve, hogy az felmenői árulók voltak amikor együttműködtek a megszálló németekkel vagy szovjetekkel és ne amiatt, hogy annak nevezik őket, amik voltak! Ugyanis az volt baj, hogy a parancsot megkapták, de nem teljesítették, nem közvetítették, nem vették tudomásul például Horthy esetében.

Én családtagjaim a következőképpen viselkedtek a megszállások alatt:
- tinédzser leventeként Németországba hurcolták őket túsznak, jövőbeni ágyútölteléknek, majd ott amerikai hadifogságba estek.
- keményen dolgoztak, jött ötvenhat ami után szóba se álltak többé párttal, állammal, leszámítva a kiválló dolgozó kitüntetés átvételét, mert ennyi volt össz-vissz igaz a rendszerben. Szegények is maradtak.
- stb.

Nálunk nincsenek árulók. Én magam is a tömeges árulások után szocializálódtam és joggal szögezem neki a kérdést az előző generációk érintettjeinek, hogy lehettetek patkányok. Különösen, hogy az én most már harmincas generációm egy olyan világban szocializálódott, ahol a gerillaháború tömeges és sikeres. Ahol nemzetek szabadítják fel magukat a nulláról indulva (horvátok), ahol sötét törzsi hegylakók szuperhatalmakat vernek meg akár kétszer is (afgánok)! Kedves határőr kollaboráns! Ahelyett, hogy a Szovjet Birodalom határait védted valahol a minket rabságban tartó vasfüggöny mentén miért nem öltél inkább megszálló szovjet katonákat meglépve a magyar vezényleti nyelvű szovjet segédcsapatból miután azok kiképeztek és felfegyvereztek ahogy a tálib fiatalok teszik vagy legalább fogtál egy baltát és verted agyon a kollaboráció helyi hivatalnok vezetőjét, a tanácselnököt a levágott fejét pedig tűzted karóra a falud főterén!

Most létezik egy szuverén Magyarország, ahol ez súlyos bűncselekmény lenne és erkölcsileg joggal elítélendő, de akkor nem létezett és nemléte minden országlakó számára világos volt. Tudták, hogy az ideiglenesen itt állomásozó szovjet csapatok lényegében nekünk szegezik a fegyvereiket ötvenhat óta permanensen, de te mégis együttműködtél! Titeket ott akkor annyira megtörtek, hogy ez nektek normális volt? Ennyire rettegtetek? Én számomra olyan érthetetlen abszurditás az, hogy szolgálhatott a kádári-bábállamban valaki katonaként, rendőrként, hivatalnokként szovjet érdekeket önként, amit sehogy nem értek. Nem tudom elképzelni, hogy veletek mi történt, ott és akkor, hogy ezt megtettétek! Ahogy azt se, hogy történhetett meg a tömeges együttműködés a negyvenes években!
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
A keleti-front már nem létezett, amikor az árulás bekövetkezett, akkor már a magyar fronton zajlottak a harcok, a Kárpátokat elérték a szovjetek. És amiatt érezze magát valaki sértve, hogy az felmenői árulók voltak amikor együttműködtek a megszálló németekkel vagy szovjetekkel és ne amiatt, hogy annak nevezik őket, amik voltak! Ugyanis az volt baj, hogy a parancsot megkapták, de nem teljesítették, nem közvetítették, nem vették tudomásul például Horthy esetében.

Én családtagjaim a következőképpen viselkedtek a megszállások alatt:
- tinédzser leventeként Németországba hurcolták őket túsznak, jövőbeni ágyútölteléknek, majd ott amerikai hadifogságba estek.
- keményen dolgoztak, jött ötvenhat ami után szóba se álltak többé párttal, állammal, leszámítva a kiválló dolgozó kitüntetés átvételét, mert ennyi volt össz-vissz igaz a rendszerben. Szegények is maradtak.
- stb.

Nálunk nincsenek árulók. Én magam is a tömeges árulások után szocializálódtam és joggal szögezem neki a kérdést az előző generációk érintettjeinek, hogy lehettetek patkányok. Különösen, hogy az én most már harmincas generációm egy olyan világban szocializálódott, ahol a gerillaháború tömeges és sikeres. Ahol nemzetek szabadítják fel magukat a nulláról indulva (horvátok), ahol sötét törzsi hegylakók szuperhatalmakat vernek meg akár kétszer is (afgánok)! Kedves határőr kollaboráns! Ahelyett, hogy a Szovjet Birodalom határait védted valahol a minket rabságban tartó vasfüggöny mentén miért nem öltél inkább megszálló szovjet katonákat meglépve a magyar vezényleti nyelvű szovjet segédcsapatból miután azok kiképeztek és felfegyvereztek ahogy a tálib fiatalok teszik vagy legalább fogtál egy baltát és verted agyon a kollaboráció helyi hivatalnok vezetőjét, a tanácselnököt a levágott fejét pedig tűzted karóra a falud főterén!

Most létezik egy szuverén Magyarország, ahol ez súlyos bűncselekmény lenne és erkölcsileg joggal elítélendő, de akkor nem létezett és nemléte minden országlakó számára világos volt. Tudták, hogy az ideiglenesen itt állomásozó szovjet csapatok lényegében nekünk szegezik a fegyvereiket ötvenhat óta permanensen, de te mégis együttműködtél! Titeket ott akkor annyira megtörtek, hogy ez nektek normális volt? Ennyire rettegtetek? Én számomra olyan érthetetlen abszurditás az, hogy szolgálhatott a kádári-bábállamban valaki katonaként, rendőrként, hivatalnokként szovjet érdekeket önként, amit sehogy nem értek. Nem tudom elképzelni, hogy veletek mi történt, ott és akkor, hogy ezt megtettétek! Ahogy azt se, hogy történhetett meg a tömeges együttműködés a negyvenes években!
Ha tíz évvel, hamarabb születsz, nyugi te is szolgáltad volna!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Ha tíz évvel, hamarabb születsz, nyugi te is szolgáltad volna!

Ebben a kérdésben tizennyolc évesen is így gondolkodtam volna, szóval szolgálatmegtagadó és ha szerencsém van az országot sikerrel elhagyó menekült lettem volna, ha nincs akkor börtön. Viszont ez azzal az eszemmel mondom, ami a szabadságban szocializálódott. Nem tudom mi lettem volna akkor, egy olyan felfogással, ami a szolgaságra jellemző. Lehet én is patkánnyá váltam volna és most az önfelmentés köreit járnám, ha valaki ezt szóba hozná! Nem tudom, mert nem értem azt a világot.

Viszont bár egy világ választ el tőlük, de értem a 68-a generáció azon törekvését, hogy számon kérje a felmenőin a nácizmust függetlenül attól, hogy milyen torz számonkérés lett ebből, öngyűlölettől fűtott beteges következménnyel.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 725
3 825
113
Kedves határőr kollaboráns! Ahelyett, hogy a Szovjet Birodalom határait védted valahol a minket rabságban tartó vasfüggöny mentén miért nem öltél inkább megszálló szovjet katonákat meglépve a magyar vezényleti nyelvű szovjet segédcsapatból
Ebben a kérdésben tizennyolc évesen is így gondolkodtam volna, szóval szolgálatmegtagadó és ha szerencsém van az országot sikerrel elhagyó menekült lettem volna, ha nincs akkor börtön. Viszont ez azzal az eszemmel mondom, ami a szabadságban szocializálódott. Nem tudom mi lettem volna akkor, egy olyan felfogással, ami a szolgaságra jellemző. Lehet én is patkánnyá váltam volna és most az önfelmentés köreit járnám, ha valaki ezt szóba hozná! Nem tudom, mert nem értem azt a világot.

Viszont bár egy világ választ el tőlük, de értem a 68-a generáció azon törekvését, hogy számon kérje a felmenőin a nácizmust függetlenül attól, hogy milyen torz számonkérés lett ebből, öngyűlölettől fűtott beteges következménnyel.
Nos tanulj és okulj. Amennyiben határőrként kiszöksz Ausztriába akkor dezertőr vagy/és katonaszökevény leszel és büszkén nézhetnek le rád a levente őseid, milyen fasza gyerek lett a kisunokából. Épp a kapott parancsot szegted volna meg már a sorozáskor is, ha nem akartál volna bevonulni katonának, mert már arra is parancsot kapott az akkori fiatal.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 339
10 698
113
Ebben a kérdésben tizennyolc évesen is így gondolkodtam volna, szóval szolgálatmegtagadó és ha szerencsém van az országot sikerrel elhagyó menekült lettem volna, ha nincs akkor börtön. Viszont ez azzal az eszemmel mondom, ami a szabadságban szocializálódott. Nem tudom mi lettem volna akkor, egy olyan felfogással, ami a szolgaságra jellemző. Lehet én is patkánnyá váltam volna és most az önfelmentés köreit járnám, ha valaki ezt szóba hozná! Nem tudom, mert nem értem azt a világot.

Viszont bár egy világ választ el tőlük, de értem a 68-a generáció azon törekvését, hogy számon kérje a felmenőin a nácizmust függetlenül attól, hogy milyen torz számonkérés lett ebből, öngyűlölettől fűtott beteges következménnyel.

Eddig csak elszámoltam magamban tízezerig...

Most miért is nem lázadsz az aktuális kormányok, rezsimek ellen - legyen szó a világ bármely országáról!?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Eddig csak elszámoltam magamban tízezerig...

Most miért is nem lázadsz az aktuális kormányok, rezsimek ellen - legyen szó a világ bármely országáról!?

Magyarország szuverenitása most sértetlen, a kormányzat legitim. Az alkotmányos berendezkedésünk garantálta politikai szabadság eszközei azok, amelyekkel élni lehet, ha nem tetszik a rendszer. Például protestálásra használni egy népszavazást a kormány korrupciója ellen. Nem élünk idegen megszállás alatt, a politikai problémáink a belügyeink és a szabadságunk sértetlen. Ez az, amit elárultak az árulóink. Nem a korrupt szar rendszer hanem a szabadságunk, hogy ez a mi rendszerünk, ez olyan, amilyenné mi formáljuk. Az árulók ezt engedték át idegenek kezébe és szolgálták az idegenek céljait vele!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Nos tanulj és okulj. Amennyiben határőrként kiszöksz Ausztriába akkor dezertőr vagy/és katonaszökevény leszel és büszkén nézhetnek le rád a levente őseid, milyen fasza gyerek lett a kisunokából. Épp a kapott parancsot szegted volna meg már a sorozáskor is, ha nem akartál volna bevonulni katonának, mert már arra is parancsot kapott az akkori fiatal.

Semmilyen legitim parancsom nem lehetett 1944. március 19 és 1990. május 2. között. Ugyan ki adta volna ki!
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 339
10 698
113
Az ugye megvan, hogy a múlt század második felében az a rendszer volt a geopolitikai realitás?
Még az USA sem bírt el vele kb. 45 évig.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Az ugye megvan, hogy a múlt század második felében az a rendszer volt a geopolitikai realitás?
Még az USA sem bírt el vele kb. 45 évig.

Geopolitikai realitás? Ez micsoda? Árulásról beszélünk, ez védőbeszédnek kevés. Nem hét év, hanem kötél! A Szovjetúnió egy geopolitikai realitás volt Afganisztában, meg az USA is. Ez maximum személyes gyávaság és elkényelmesedettség. A szabadság meg amúgy is irreális, mert az egy döntés.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 380
23 091
113
Semmilyen legitim parancsom nem lehetett 1944. március 19 és 1990. május 2. között. Ugyan ki adta volna ki!

Ebben egyetértünk!
Itt egy kis gondolatjáték, a jog alapja, hogy jogtalanság ne szülhet jogot. Tehát amikor kikiáltották a köztársaságot, majd a népköztársaságot, az ország nem volt szuverén, megszállás alatt volt, jogfosztott állapotban, jogilag jelenleg tehát......