[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 941
113
Elnézést elírtam. Népszabadságot akartam írni a népszava helyett, bár alapvetően mindegy.
Régen néztem a sajtó klubbot és a HÁTTÉR-KÉP-nek mind a mai napig nagy rajongója vagyok ám a Bogár László a kedvencem ha más vezetné a műsort nem venném a szívemre. A Bayer azért unszimpatikus, mert egy kritikátlan ember.

Szerintem olvass tőle el valamit. Olvasd el, vagy nézd meg a Kamaszkorunk legszebb nyarát. De van jó pár könyve. Amit a ballib évekig visszaadott, az nem valós. Ráadásul ők mindig a tehetséges embereket támadják, akikkel sosem tudtak mit kezdeni, mert egy beszélgetés során porig alázná őket. Lövésük se lenne mellette, max. mint anno a Ki mit tudon a bűvészcsajnak: hehe, mondta, ha pl. néptáncosok, vagy más kulturális produkció ment. A ballibek ilyenek Bayer kapcsán: hehe. Ja, és a Jobbikba is beletenyerelt. Ezután lett "vállalhatatlan" feléjük. :)
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Szerintem olvass tőle el valamit. Olvasd el, vagy nézd meg a Kamaszkorunk legszebb nyarát. De van jó pár könyve. Amit a ballib évekig visszaadott, az nem valós. Ráadásul ők mindig a tehetséges embereket támadják, akikkel sosem tudtak mit kezdeni, mert egy beszélgetés során porig alázná őket. Lövésük se lenne mellette, max. mint anno a Ki mit tudon a bűvészcsajnak: hehe, mondta, ha pl. néptáncosok, vagy más kulturális produkció ment. A ballibek ilyenek Bayer kapcsán: hehe. Ja, és a Jobbikba is beletenyerelt. Ezután lett "vállalhatatlan" feléjük. :)

Nekem nagyon szimpi volt a Bayer amíg a szocikat ostorozta és alázta. Csak miután lett egy kormány váltás és most is lehetne bőven mit ostorozni, most nem megy. Nem hallom a kirohanásokat a korrupció ellen stb, stb. Tudom, hogy ő az 5-ös számú tagkönyv tulajdonosa és ez kötelezettségeket von maga után. De innentől nekem ő nem lesz pártatlan. Ő egy bértollnok lesz, aki a más udvarán sepreget csak, a sajátján soha. :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 941
113
Szerintem olvass tőle el valamit. Olvasd el, vagy nézd meg a Kamaszkorunk legszebb nyarát. De van jó pár könyve. Amit a ballib évekig visszaadott, az nem valós. Ráadásul ők mindig a tehetséges embereket támadják, akikkel sosem tudtak mit kezdeni, mert egy beszélgetés során porig alázná őket. Lövésük se lenne mellette, max. mint anno a Ki mit tudon a bűvészcsajnak: hehe, mondta, ha pl. néptáncosok, vagy más kulturális produkció ment. A ballibek ilyenek Bayer kapcsán: hehe. Ja, és a Jobbikba is beletenyerelt. Ezután lett "vállalhatatlan" feléjük. :)

Itt egy interjú.

http://mandiner.hu/cikk/20160826_ba..._van_befejezem_lovagkereszt_tragarsag_indulat

Tanulságos!

Nem találom a Népszabis részt, de leírja, hogy ez a nagy Népszavizás hogyon is történt anno. Az is tanulságos!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 941
113
Nekem nagyon szimpi volt a Bayer amíg a szocikat ostorozta és alázta. Csak miután lett egy kormány váltás és most is lehetne bőven mit ostorozni, most nem megy. Nem hallom a kirohanásokat a korrupció ellen stb, stb. Tudom, hogy ő az 5-ös számú tagkönyv tulajdonosa és ez kötelezettségeket von maga után. De innentől nekem ő nem lesz pártatlan. Ő egy bértollnok lesz, aki a más udvarán sepreget csak, a sajátján soha. :)

Mondom, olvass tőle. Elég a fenti cikket!

"Már csak azt mondja meg akkor: ez az ország, ez a jobboldal hat év Fidesz-kormányzás után olyasmi, amilyet anno szeretett volna?
Semmit nem tudok mondani, ami 1988-ban, amikor a Fideszt alapítottuk, a szemünk előtt lebegett és most megvan. Semmit.
Hoppá.
Jó, vegyük ki az egyenletből a primer materiális dolgokat, hogy mondjuk nem néz bele a hátsómba a határőr, amikor át akarok menni Ausztriába – habár már ez sem igaz. Mert most újra belenéz. Vegyük ki akkor, hogy most már lehet kapni hideg sört és meleg virslit, ami azelőtt ugye fordítva volt. És tegyük bele a mérleg serpenyőjébe a határon túli magyarok ügyét, amelyben végre kézzel fogható eredmények vannak. De ezen kívül tényleg semmi."
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Mondom, olvass tőle. Elég a fenti cikket!

"Már csak azt mondja meg akkor: ez az ország, ez a jobboldal hat év Fidesz-kormányzás után olyasmi, amilyet anno szeretett volna?
Semmit nem tudok mondani, ami 1988-ban, amikor a Fideszt alapítottuk, a szemünk előtt lebegett és most megvan. Semmit.
Hoppá.
Jó, vegyük ki az egyenletből a primer materiális dolgokat, hogy mondjuk nem néz bele a hátsómba a határőr, amikor át akarok menni Ausztriába – habár már ez sem igaz. Mert most újra belenéz. Vegyük ki akkor, hogy most már lehet kapni hideg sört és meleg virslit, ami azelőtt ugye fordítva volt. És tegyük bele a mérleg serpenyőjébe a határon túli magyarok ügyét, amelyben végre kézzel fogható eredmények vannak. De ezen kívül tényleg semmi."

Már olvastam, amikor megjelent kurucon is lehozták. Ne haragudj, de ettől még fenntartom róla a véleményem.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Nekem nagyon szimpi volt a Bayer amíg a szocikat ostorozta és alázta. Csak miután lett egy kormány váltás és most is lehetne bőven mit ostorozni, most nem megy. Nem hallom a kirohanásokat a korrupció ellen stb, stb. Tudom, hogy ő az 5-ös számú tagkönyv tulajdonosa és ez kötelezettségeket von maga után. De innentől nekem ő nem lesz pártatlan. Ő egy bértollnok lesz, aki a más udvarán sepreget csak, a sajátján soha. :)
Teljesen pártatlan soha nem lesz senki.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Teljesen pártatlan soha nem lesz senki.
Ez elég szomorú, mert ez teljesen az alapszinten és kissé vulgárisan megfogalmazva azt jelenti, hogy X-nek nem az a baja hogy valaki lop/csal/fosztogat stb., hanem az, hogy azt az ellenkező oldal csinálja és emiatt őt nem engedik oda a tetthelyre és nem tudja ugyanazt csinálni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Ez elég szomorú, mert ez teljesen az alapszinten és kissé vulgárisan megfogalmazva azt jelenti, hogy X-nek nem az a baja hogy valaki lop/csal/fosztogat stb., hanem az, hogy azt az ellenkező oldal csinálja és emiatt őt nem engedik oda a tetthelyre és nem tudja ugyanazt csinálni.
Nem feltétlenül, csak ha kisebb lopást, fosztogatást tapasztal, mint az előtte hatalmon lévőknél és így mégis összegezve pozitívra jön ki az egyenleg akkor nem akar keresztbe tenni . Egyébként inkább szomorú , hogy folyamatosan három helyről kell ellenőriznem , hogy mekkora a valóságtartalma egy cikknek.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Vörösiszap-ügy: "A profitot privatizálni, a veszélyt és a kárt államosítani!" elve a büntetőjogban?
Forrás: https://kuruc.info/r/34/168222/
Számomra ez sokkal inkább szándékos károkozásnak tűnik, mármint a gátszakadás, elég megnéznem a gát megroggyanásának repedéseit, a vörösiszap kiszóródását a a gát tetején, ami egy a zagytérben létrejött hirtelen felszabaduló erőhatás számlájára írható. A többi sztem szándékos mellébeszélés. Megnézem a dátumot , mikor történt, mi folyt éppen az ország vezetése ellen, milyen irányokból támadták folyamatosan az országot . Megrendszabályozás!!!!! Ismerős valahonnan?
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Számomra ez sokkal inkább szándékos károkozásnak tűnik, mármint a gátszakadás, elég megnéznem a gát megroggyanásának repedéseit, a vörösiszap kiszóródását a a gát tetején, ami egy a zagytérben létrejött hirtelen felszabaduló erőhatás számlájára írható. A többi sztem szándékos mellébeszélés. Megnézem a dátumot , mikor történt, mi folyt éppen az ország vezetése ellen, milyen irányokból támadták folyamatosan az országot . Megrendszabályozás!!!!! Ismerős valahonnan?

Én követtem az ügyet egy darabig és az egyik szakértői konklúzió az volt, hogy egyrészt, szabálytalanul magasították meg a tároló medence falát, illetve több "iszapot" tároltak mint amennyit lehetett volna plusz az iszap állaga sem volt megfelelő ennek az összeadódó együttes következménye volt a gátszakadás.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
http://ujhungarista.blogspot.hu/2017/01/a-gardistak-visszakovetelik-az-arulo.html

silip.JPG
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Nem feltétlenül, csak ha kisebb lopást, fosztogatást tapasztal, mint az előtte hatalmon lévőknél és így mégis összegezve pozitívra jön ki az egyenleg akkor nem akar keresztbe tenni . Egyébként inkább szomorú , hogy folyamatosan három helyről kell ellenőriznem , hogy mekkora a valóságtartalma egy cikknek.

Ha jelentősen kisebbet akkor talán igen. De 2010 óta brutálisan és látványosan megugrott a korrupció. Emiatt már önmagában súlyos kritikával kéne illetnie a Fideszt. De nem teszi. Erre nincs mentség.
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János
Status
Not open for further replies.