[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Visszatértél közénk Kalapács?[/QUOTE

"Kalapacs"

Ha jol latom meg egy hozzaerto volt akit sikerult eluldoznotok. " Ez egy haditechnikai forum" modotta volt Zeal de ugy tunik az internet huszarok mindenkit eluldoztek innen akinek valos kapcsolata volt a haditechnikahoz.

Gratulalaok ! Megint !

Szorgos nepunk gyozni fog. Csak igy tovabb !
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 009
18 625
113
Ezek már a határon vannak- egy átkelohely kozelében. A légvédelmi rendszereknek nem kell a határ kozvetlen kozelében lenni.

Persze, gondoltam hol vannak, nagyjából. Inkább arra gondoltam még, jó lenne többet látni a felvonulásából, de ezt logikus hogy nem nagyon láthatjuk még. Kíváncsi lennék milyen erők vonultak fel és hol bontakoztak szét a határtárségben. Na, erre még várni kell.
Logikus, ha valami bekövetkezik menekülthullám kellene hogy induljon. De indulhatna ? Nem vagyok biztos benne hogy csak úgy szabadon lehet közlekedni ott, pláne egy éles hadi helyzet esetén. Szerintem a lakosság elsöprő többsége helyhez van kötve, minden téren. Autójuk nincs, tömegközlekedéssel sem utazhatnak szabadon, gondolom. Gyalog, erdőn, mezőn át ? Mert az utakat biztosan lezárnák. Az a rendszer olyan elvetemült, inkább gondolok arra, helyben hagyják elpusztulni a lakosságot, semhogy hagynák elmenni, ha katasztrófa jön. Na nem is tudnának nagyon menni, semmi nincs hozzá nekik, legkevésbé információjuk.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 046
113
Engem nem tudnának elüldözni o_O Csak olyan valaki megy el akinek elfogytak az érvek Szerintem!
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Persze, gondoltam hol vannak, nagyjából. Inkább arra gondoltam még, jó lenne többet látni a felvonulásából, de ezt logikus hogy nem nagyon láthatjuk még. Kíváncsi lennék milyen erők vonultak fel és hol bontakoztak szét a határtárségben. Na, erre még várni kell.
Logikus, ha valami bekövetkezik menekülthullám kellene hogy induljon. De indulhatna ? Nem vagyok biztos benne hogy csak úgy szabadon lehet közlekedni ott, pláne egy éles hadi helyzet esetén. Szerintem a lakosság elsöprő többsége helyhez van kötve, minden téren. Autójuk nincs, tömegközlekedéssel sem utazhatnak szabadon, gondolom. Gyalog, erdőn, mezőn át ? Mert az utakat biztosan lezárnák. Az a rendszer olyan elvetemült, inkább gondolok arra, helyben hagyják elpusztulni a lakosságot, semhogy hagynák elmenni, ha katasztrófa jön. Na nem is tudnának nagyon menni, semmi nincs hozzá nekik, legkevésbé információjuk.
Ha kitor a panik akkor nem tudja oket visszatartani semilyen rendszer.

Az EK rendszer nagyon szilardnak tunik de ez csak latszat amit a kifele mutato propaganda sugal. Gyakorlatilag olyanok mint a Szovjetunio volt barmelyik pillanatban osseomolhat ha egy valoban erzekeny pontjan tortenik valami.
 
  • Tetszik
Reactions: panoz

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 009
18 625
113
Nem kell elüldözni senkit, inkább használjuk ki a honlap jellegéből fakadóan, ha vannak még mások is, pláne ha fegyveres erőnél, vagy testületnél dolgoztak, dolgoznak, akkor is, ha különbözőek a vélemények, aktuális belpolitikában. Viszont a honlap fő profilja a haditechnika, maradjunk alapvetően ennél. Más téma esetén, ott vannak az oldal megfelelő topicjai. biztpol, kantin, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: shen79

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem kell elüldözni senkit, inkább használjuk ki a honlap jellegéből fakadóan, ha vannak még mások is, pláne ha fegyveres erőnél, vagy testületnél dolgoztak, dolgoznak, akkor is, ha különbözőek a vélemények, aktuális belpolitikában. Viszont a honlap fő profilja a haditechnika, maradjunk alapvetően ennél. Más téma esetén, ott vannak az oldal megfelelő topicjai. biztpol, kantin, stb.
Tamogatom !
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Hat ha most.

Szoval most ez a "gyalasom" ezt reszelgetem.

cxqkkczbhgy4ykfuxvwn.jpg
Reszelgesd, hogy megfelelő méretű legyen és akkor tudod használni "ásd el magad" felszerelésként!
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Reszelgesd, hogy megfelelő méretű legyen és akkor tudod használni "ásd el magad" felszerelésként!
Ha ebren vagy ne almodj !

Hofi utan szabadon :)

Egyaltalan tudod mi az ? Tudod csak azert kerdem mert en meg egy kalasnyikovot sem fogtam szerinted de ebbol kitunik hogy te naon naon ott vagy a szeren.

Szoval tudod mi ez ? ( segitek . NEM kalasnyikov )
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Ha ebren vagy ne almodj !

Hofi utan szabadon :)

Egyaltalan tudod mi az ? Tudod csak azert kerdem mert en meg egy kalasnyikovot sem fogtam szerinted de ebbol kitunik hogy te naon naon ott vagy a szeren.

Szoval tudod mi ez ? ( segitek . NEM kalasnyikov )
Majd, csak elárulod! Hát,ha közelebb kerülök a HTKA-hoz!
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 535
15 253
113
Szerintem, de lehet, hogy csak tudatlanságból, Észak gyengéje a haditengerészet.... Mostohagyerek... Néhány kohószökevény kilo és romeo meg a pici yugok.. Felszíni egységeik túlélése percekben mérhető.... Tüzérségük iszonyú károkat tudnának okozni egy (1) sortűzzel, a másodikra, sőt a helyváltoztatásra már nem lenne idejük... Az erősségük a kétfedelű Ancsákon szállított különleges beszivárgó csapatok.... Na, azok még okozhatnak galibát....
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Szerintem, de lehet, hogy csak tudatlanságból, Észak gyengéje a haditengerészet.... Mostohagyerek... Néhány kohószökevény kilo és romeo meg a pici yugok.. Felszíni egységeik túlélése percekben mérhető.... Tüzérségük iszonyú károkat tudnának okozni egy (1) sortűzzel, a másodikra, sőt a helyváltoztatásra már nem lenne idejük... Az erősségük a kétfedelű Ancsákon szállított különleges beszivárgó csapatok.... Na, azok még okozhatnak galibát....
De nem akkor amikor Del full keszultsegben varja oket legterellenorozokkel dronokkal. Ha mozdulnak az hirtelen halal lesz szamukra. ( szerintem )
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Annak ellenere, hogy tamogattad honved hozzaszolasat, tovabbra is itt erolteted, ami nem ide valo... kezd a szanalmas kategoriaba csuszni a szereplesed. elotte kicsit jobb voltal. Kellemes hetveget.
Jogos a ket pont.

En kerek elnezest.

De remelhetem hogy esetleg "masokat" is figyelmeztetsz. Persze csak ha van ertelme.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 879
113

A szakmai hozzáértéssel nincs semmi gond. Ha van olyanod. De sajnos egyelőre kevés szakmai jellegű hozzászólást olvastam tőled. Viszont annál több belpolitikai tartalmú okoskodást. Én is szívesen olvasom a haditechnika aktív, vagy visszavonult használóinak hozzászólásait, mivel sokat tanulhatok tőlük. Szerencsére vannak itt páran ilyenek. Ha te is ilyen vagy és hajlandó vagy megosztani velünk a tudásod publikus részét kulturált formában, akkor szerintem sikered lehet itt. De persze ha csak Orbánozni, Putyinozni szeretnél, akkor is lesznek itt barátaid, akár egész "magas" szinten is. ;)
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A szakmai hozzáértéssel nincs semmi gond. Ha van olyanod. De sajnos egyelőre kevés szakmai jellegű hozzászólást olvastam tőled. Viszont annál több belpolitikai tartalmú okoskodást. Én is szívesen olvasom a haditechnika aktív, vagy visszavonult használóinak hozzászólásait, mivel sokat tanulhatok tőlük. Szerencsére vannak itt páran ilyenek. Ha te is ilyen vagy és hajlandó vagy megosztani velünk a tudásod publikus részét kulturált formában, akkor szerintem sikered lehet itt. De persze ha csak Orbánozni, Putyinozni szeretnél, akkor is lesznek itt barátaid, akár egész "magas" szinten is. ;)
Valoszinuleg volna mit. A BAE nal dolgozom min technikus .igy par dolog mar megfordult a kezemben es en is megfordultam mar platformon. Kozottuk CVN SSN DDG es kulonbozo foldi es legi alkalmatossagok. Jelenleg ugy gondolom teljesen folosleges lenne itt szakmai alapon barmit is leirni mivel garantaltan atmenne libsizesbe sorosozba vagy akarmi. Ahoz hogy szakmai vitat folytass alapveto a masik egy bizonyos szintu tisztelete elfogadasa meg akkor is ha mas politikai nezeteket vall .

Ez itt teljesen hianyzik.

Roviden ertelmetlen !
 

shen79

New Member
2017. április 18.
19
18
3
Nem tudom hogy ezen a forumon ez a standard behaviour de erosen felidezi bennem az "internetto torzsasztal" hangulatat - mar ha emlekszik meg valaki arra. Ha ignoralom/atugrom a szemelyeskedos es a szurkalodos postokat akkor tok ertekes szamomra ez a forum. :)
 
  • Tetszik
Reactions: akagi and ghostface