RIAT - Royal International Air Tattoo (Fairford, Egyesült Királyság)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Bocsánat, ezt a kérdést Molninak szántam.
Most nem egyedül leszek, hanem a vendéglátómmal és a program is nagyon ütős és egy napot leszek kint. Raptor pilótával szeretnék nagyon beszélni, de más nem álmondtam. Ami összejön. A beszámoló sokmindentől függ. Most nagyon nem látok előre. Előre akartam kérdéslistának google spreadseet oldalt is csinálni, de olyan zűrös volt mostanában minden, hogy erre nem maradt erőm.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 169
113
Amugy pont a Szu-27-es eloben latott demoja miatt van ennyi ugynevezett oroszfan a hazai repulos scenaban, fuggetlenul attol, hogy ki milyen szakmai hatterrel bir. Mondjam azt, hogy egy jelenseg a levegoben a Flanker familia. Aki ilyet meg nem latott, annak valoban marad a nyers statisztika, illetve az a bizonyos kellemetlen, vagy duhito (ki, milyen vilagnezettel bir) erzes, hogy "ezek (oroszok) ugyan mar mire verik magukat?"
Ne aggodjunk, legyen szo akar az elegge kordaban tartott ukran musorrol, akar egy Kvocsur fele balettrol, netan Bogdan fele izmozasrol, a nagy Szuhojt latva es hallva elvesz minden objektivitas.
Es akit nem lehet holmi bazari produkciokkal becsapni, meg az is megter egy bizonyos fokig. Nincs ra egzakt valasz, igy ne is kerdezzetek.
De, hogy szemelyeskedjek is egy kicsit, ha pl. molnibalage kijutna egy MAKSz-ra, lehet a kovetkezo nagymuve valami orosz masineria rol szolna... :)
 
M

molnibalage

Guest
Amugy pont a Szu-27-es eloben latott demoja miatt van ennyi ugynevezett oroszfan a hazai repulos scenaban, fuggetlenul attol, hogy ki milyen szakmai hatterrel bir.
Tapasztalatom szerint az elvault orosz fanok többsége élőben semmiféle haditechnikát nem látott nemhogy pont 27-est.

Mondjam azt, hogy egy jelenseg a levegoben a Flanker familia.
Hát nemtom. Én 2013-ban a köteléket láttam és semmivel sem hagyott bennem mélyebb nyomot, mint a Thunderbirds demó, pedig az 1991-ben láttam először és utoljára eddig. Halvány emlékeim vannak... :)

Ne aggodjunk, legyen szo akar az elegge kordaban tartott ukran musorrol, akar egy Kvocsur fele balettrol, netan Bogdan fele izmozasrol, a nagy Szuhojt latva es hallva elvesz minden objektivitas.
És képtelen vagyok megérteni, hogy miért... És nem csak a Szuhoj kapcsán vész el ez az objektivitás sokaknál...

Es akit nem lehet holmi bazari produkciokkal becsapni, meg az is megter egy bizonyos fokig. Nincs ra egzakt valasz, igy ne is kerdezzetek.
Én legfeljebb csettintek, de nem térek el. Videón láttam az egyik felpiszkált Szuhoj demót a 16-17-sec-es max. perf. turn-nel, még videón is érződött az, amit a gép összehozott. Ettől még nem lettem hívő... :)

De, hogy szemelyeskedjek is egy kicsit, ha pl. molnibalage kijutna egy MAKSz-ra, lehet a kovetkezo nagymuve valami orosz masineria rol szolna... :)
Nem fogok írni olyan vasról, ahol a forrásanyagok 99%-át nem értem meg, legfeljebb a táblázatokat. 1 évig tanultam oroszt, de olyan nehéznek találtam, hogy feladtam. Beláthatatlan távolságban volt használható nyelvtudás összeszedése. Az angol sem megy olyan szinten, ahogy szeretném...

Azt kell hogy mondjak egyébként, hogy a HT összefoglaló abbahagyása után a Gripen FAQ frissül, a HT magazinnak megírom amit ígértem és aztán én egy időre sanszosan leteszem a lantot...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 512
113
Most nem egyedül leszek, hanem a vendéglátómmal és a program is nagyon ütős és egy napot leszek kint. Raptor pilótával szeretnék nagyon beszélni, de más nem álmondtam. Ami összejön. A beszámoló sokmindentől függ. Most nagyon nem látok előre. Előre akartam kérdéslistának google spreadseet oldalt is csinálni, de olyan zűrös volt mostanában minden, hogy erre nem maradt erőm.

Előző évben a Raptorok közelébe sem lehetett menni, nemhogy a pilótával beszélni. A vendéglátódnak vannak kapcsolatai esetleg?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 169
113
Jefim Gordon könyvekkel hogy állsz? Na jó, nem szentírások azok se, meg ugye nem egy grafikongyüjtemény egyik se, de annak, aki tudka mit keres, netán van annyi rálátása a témára, hogy már a részletek is beszédesek, annak jó anyagok. És angol nyelvűek. Ha az ember nem is akar belőlük HT összefoglalót rittyenteni, akkor is jók arra, hogy bővüljön a látóköre.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
És tényleg eljöttek!! Kíváncsi vagyok milyen show-t fognak nyomni! Márcsak kettőt kell aludni! :D

20031590_1608129292531629_2437870283512386155_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 169
113
Hát nemtom. Én 2013-ban a köteléket láttam és semmivel sem hagyott bennem mélyebb nyomot, mint a Thunderbirds demó, pedig az 1991-ben láttam először és utoljára eddig. Halvány emlékeim vannak... :)


Izlesek es pofonok, de gondolom egy F-15E gepet se egy otgepes kotelektepules dinamizmusa alajan itelnel meg.... ;)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 512
113
Fairfordban a Raptorok ma a kordontol kb 100 meterre voltak, meg egy kordon mogott es orok vigyaztak. Kb mint elozo evben.

Ma Thunderbirds 8 gepbol csak 5ot tudott repulokepes allapotba hozni, igy 5 geppel repult egy, meg a korabbiaktol is gyengebb bemutatot. (6 gepes a kotelek es van 2 tartalekgepuk.)
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
Fairfordban a Raptorok ma a kordontol kb 100 meterre voltak, meg egy kordon mogott es orok vigyaztak. Kb mint elozo evben.

Ma Thunderbirds 8 gepbol csak 5ot tudott repulokepes allapotba hozni, igy 5 geppel repult egy, meg a korabbiaktol is gyengebb bemutatot. (6 gepes a kotelek es van 2 tartalekgepuk.)
Te már ott vagy?? :)
 
M

molnibalage

Guest
Eddig katasztrofális. :( Az idő pocsék, beszélni nem sikerult senkivel. Az F-22-nél volt egy csoport jenki, de beszélő távolságon túl. 15 percig vártam hátha közelebb jönnek, de aztan leleptek.
 
M

molnibalage

Guest
Mindjárt 3 óra es gyak szinte semmi sem repült az időjárás miatt. Retro szekció volt meg kisgepek. Most lamentalnak, hogy felmehet e a TB. Az F-22 kigurult es vissza. Ennyit lattam belole. Sikerult pár emberrel beszélni, de eddig ez nekem az időjárás miatt életem egyik legnagyobb csalodasa... Már ugy ahogy sutoget a nap... Es indul a TB
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 512
113
A Raptornak nem volt megfelelo a mai idojaras a biztonsagos repuleshez, igy nem repult. De lehet hogy csak nincs rosszidos programja.

Viszont az olasz Tornado szakado esoben is jot repult. Es latvanyos a festese.

@Moli: Remelem vegig maradtal, es lattad a Szu-27est :) Egy napra mindig kockazatos menni, a RIATra meg 3 nap sem eleg, ezt nem is ertem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pocok75

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
Hát uraim ez a RIAT is meg volt! :D Gondolom @molnibalage egy életre megutálta Angliát a kiváló nyári időjárás miatt, de szerintem, a reggeli esőtől eltekintve remek kis nap volt! U-2, Bone, és a Szu-27 miatt megérte! :D Gondolom a Szuhoj demot holnap már másik pilóta repüli, mert a mai kissé szélesre vett néhány fordulót és igencsak belógott a közönség fölé! (igaz én nem bántam, mert pont alatta állva remélem sikerült néhány használható képet készíteni.) A Raptor nemrepülése kicsit csalódás volt, de kárpótolt a sok vidám perc amit a U-2 technikusaival beszélgettünk. A srácok 23 évesek voltak, csak kicsivel fiatalabbak mint az általuk pátyolgatott repülő! :D Érdemi infót nem igen lehetett kiszedni belőlük, de jókat mulattunk a korral kapcsolatos viccelődéseken. (Angol ismerősöm, akivel együtt néztük a show-t, 60 éves!) :D Szóval, most megpróbálok összekotorni néhány jobban sikerült képet és igyekszem megosztani, ha van rá igény! (a minőségért előre is elnézést kérek, de jó időben is béna fotós vagyok, pláne ilyen elcseszett légköri viszonyok között) :D
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
A Raptornak nem volt megfelelo a mai idojaras a biztonsagos repuleshez, igy nem repult. De lehet hogy csak nincs rosszidos programja.

Viszont az olasz Tornado szakado esoben is jot repult. Es latvanyos a festese.

@Moli: Remelem vegig maradtal, es lattad a Szu-27est :) Egy napra mindig kockazatos menni, a RIATra meg 3 nap sem eleg, ezt nem is ertem.
Szerintem is tök fölösleges
Van a Raptornak rosszidős prpgramja.
Akkor csak simán rossz napja volt! :D