[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
A Pufi nem hülye. Svájcban nevelkedett. Szereti a nyugati ételek, életmódot.. Bizonyos dolgokat,- éttermek, üzletközpont, üdülő, repülőnap stb - próbál is meghonosítani. Ahova visszament az egy 1950-es diktatúra. Talán lehet, ha nem ment volna vissza már ki is nyírták volna. Azok a pártvezetők korifeusok akik ott élnek, a társadalmi elit tetején, még Ők sem láttak nyugatot csak TV-ről.. Szóval ezt kéne megváltoztatnia. Probálja is. Az éhinség megszűnt, bizonyos engedmények vannak, lassan beszívárog a dél-koreai, kínai cucok egy része, a párt által nem támogatott, de megtűrt módon. Viszont, az uralkodó elitnek, elsősorban hadsereg vezető, kell keménykedést engedni, hiszen, ha bejelentené, hogy holnaptól kapitalizmus, vagy kínai módszerű egypártrendszer lesz, másnap véletlen balesetben elhunyna. Igy aztán nagyon lassan változtat, és hagyja a katonákat játszani. perzse tudja, hogy nem nyernének semmilyen háborúban, de most éppen nincs sok mozgástere. Azért Ő kicsit már gyomlálta az elitet, lányszorós, légvédelmi gépágyús kivégzésekkel stb. De Észak-Korea nem akar háborút.

Viszont amerikának kell ismét ellenségkép. Nem elég az ismét feltalált Orosz medve. A terrozimus lejárt szó, ráadsául rájöttek, hogy Szíriában nem jó, hogy az ISIS stb. kimulik, mert az koalíciós győzelem, benne oroszokkal és a szír állammal együtt. Tehát az USA ellenségeképe jelenleg, terrorizmus - és iszlám fanatikusok, Oroszoroszág, és Észak-Korea (ez a propaganda). Ugyanakkor gazdasági háború Kínával, Indiával, Oroszországgal és Európával..

Tehát a Pufi csak a legjobbat akarja az észak-koreaiaknak, pláne a népnek. Meg ott mindenki jót akar amúgy a két Koreának és nem a saját érdekeit nézi elsősorban a nagy jóakarás közben. Csak az a szemétgecijúeszéj nem, ők kizárólag rosszat akarnak ám szegény koreaiaknak és persze kizárólag nekik kell ellenségkép is. :D

Anno a Dél-Afrikai Köztársaság önként lemondott az atomfegyveréről. Akkoriban a világ egyik jeletős gazdasági és katonai hatalma volt.
Ma 8 másodpercenként megerőszakolnak egy nőt, a lakosság 50%-a HIV fertőzött, az autókat lángszóróval árulják és macsével darabolják egymást az .....afroafrikaiak (nemtom hogy kell polkorrektül leírni azt az afroamerikait akit nem vittek el amerikába, így afrikában maradt afrikai......vagy mi. A magyar szépirodalmi nyelvben ez több száz éven keresztül néger volt de az ma már tilos.)
Szóval én nem mondanék le az atomról, mert akkor minden szart letolnak a torkán.

A franciáknak is van pl. atomjuk, lemondani sem nagyon akarnak/fognak róla, de ennek ellenére biza két-három évtizeden belül esélyesen olyan állapotok lesznek ott, mint Dél-Afrikában jelenleg. Ugyanakkor Dél-Koreának nincs (bár ha a Pufi, meg Kína így folytatja, akkor lehet, hogy hamarosan lesz...), Japánnak sincs. Ezen két országban (hogy maradjunk a térségnél) ennek ellenére nincsenek dél-afrikai állapotok. Szóval nem igazán látom az összefüggést.
 
T

Törölt tag 008

Guest
....Ugyanakkor Dél-Koreának nincs (bár ha a Pufi, meg Kína így folytatja, akkor lehet, hogy hamarosan lesz...), Japánnak sincs. Ezen két országban (hogy maradjunk a térségnél) ennek ellenére nincsenek dél-afrikai állapotok. Szóval nem igazán látom az összefüggést.

Korea az egyik legrasszistább ország/nép a világon igen szorosan követi őt Japán ezen a listán. Mindkettő zárt, csak levegőben vagy tengeren megközelíthető, mindkettő jól ellenőrzött + vízum kell. Nincs opendöborder molinós mezítlábas hadsereg, sem északról leszivárgó macsetés "mezőgazdasági munkás" áradat.
Koreában pont mostanában lángolnak föl a balhék, mert a koreai nyelvben van két szó, 네가 (nega) és közvetlenebb formája a 니가 (niga) mindkettő jelentése te. A másik hasonló szó a 내가 (naega) ami azt jelenti én. A rap dalbetétek tele vannak ezekkel a szavakkal és persze az összes néger felháborodik, hogy a koreaiak megsértik őket, mert a saját nyelvüket merik használni. Koreában elég nagy tombolás van, hogy hova is menjen az összes néger. Itt ban jár azokért a szavakért.
Ha valakit érdekel, hogyan is hangzik ez az életben egy zseniális példazene itt:
Volt is ebből anno gond, pl amerikai turista néger egy idős házaspárt megvert a buszon mert nem tudott 1 szót sem koreaiul és sértőnek vélte amit a házaspár egymással beszélgetett.

Bizpol része a dolognak, hogy az USA-nak 3 pilléren alapul az Ázsia politikája. DK, Japán és Tajvan. Ezeket nem bántja, mert ha valamelyiket elveszíti nem tudja Kínát bezárni a Csendes óceán felől. Így már a békülékeny jelölt győzelme előestéjén becsempészett THAAD rakétáknak is más az értelme. Belekényszerítették egy feszült helyzetbe, pedig ÉK-val és Kínával is ki akart egyezni és stabil gazdasági kapcsolatokat kialakítani.

A franciáknak meg azért van, mert anno az USA nem volt abban a helyzetben, hogy meg tudja akadályozni. Ma már azt is megmondják nekik, hogy kinek adhatnak el hajókat. Ha nem lenne, ma már nem fejleszthetnék ki.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Anno a Dél-Afrikai Köztársaság önként lemondott az atomfegyveréről. Akkoriban a világ egyik jeletős gazdasági és katonai hatalma volt.
Elnézést, de Dél Afrika soha a büdös életben nem volt sem katonailag és pláne nem gazdaságilag jelentős hatalma a világnak.
Oké, vakok közt nyilván a félszemű a király, de kb. ennyi.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Korea az egyik legrasszistább ország/nép a világon igen szorosan követi őt Japán ezen a listán. Mindkettő zárt, csak levegőben vagy tengeren megközelíthető, mindkettő jól ellenőrzött + vízum kell. Nincs opendöborder molinós mezítlábas hadsereg, sem északról leszivárgó macsetés "mezőgazdasági munkás" áradat.
Koreában pont mostanában lángolnak föl a balhék, mert a koreai nyelvben van két szó, 네가 (nega) és közvetlenebb formája a 니가 (niga) mindkettő jelentése te. A másik hasonló szó a 내가 (naega) ami azt jelenti én. A rap dalbetétek tele vannak ezekkel a szavakkal és persze az összes néger felháborodik, hogy a koreaiak megsértik őket, mert a saját nyelvüket merik használni. Koreában elég nagy tombolás van, hogy hova is menjen az összes néger. Itt ban jár azokért a szavakért.
Ha valakit érdekel, hogyan is hangzik ez az életben egy zseniális példazene itt:
Volt is ebből anno gond, pl amerikai turista néger egy idős házaspárt megvert a buszon mert nem tudott 1 szót sem koreaiul és sértőnek vélte amit a házaspár egymással beszélgetett.

Vagyis kulturális okai vannak.


Bizpol része a dolognak, hogy az USA-nak 3 pilléren alapul az Ázsia politikája. DK, Japán és Tajvan. Ezeket nem bántja, mert ha valamelyiket elveszíti nem tudja Kínát bezárni a Csendes óceán felől. Így már a békülékeny jelölt győzelme előestéjén becsempészett THAAD rakétáknak is más az értelme. Belekényszerítették egy feszült helyzetbe, pedig ÉK-val és Kínával is ki akart egyezni és stabil gazdasági kapcsolatokat kialakítani.

Az a THAAD-dolog én nem tudom, hogy pontosan hogy volt, meg hogy mi a véleménye erről a dél-koreaiak TÖBBSÉGÉNEK. Akarják, vagy nem akarják... Abból viszont, hogy párezren tüntettek ellene, én marhára nem fogom azt a következtetést levonni, hogy annyira elleneznék. Itthon is volt tüntetés a CEU mellett...

A franciáknak meg azért van, mert anno az USA nem volt abban a helyzetben, hogy meg tudja akadályozni. Ma már azt is megmondják nekik, hogy kinek adhatnak el hajókat. Ha nem lenne, ma már nem fejleszthetnék ki.

Itt megint csak értetlenkednék egy sort.
1. Akkor (1950-1960 között) miért nem volt "abban" a helyzetben az USA?
2. A franciáknak ugye már van atomjuk. Nem 3-4-10 kezdetleges robbanófej, hanem 300 körül. Fúziós fejek is, SLBM-eken. A bolygó bármelyik pontjára csapást tudnak mérni velük. Ennek ellenére "megmondják nekik, hogy kinek adhatnak el hajókat". Tehát akkor a nuki fegyók mégsem záloga annak, hogy ne pofázhasson bele valaki a dolgaidba. Vagy akkor hogy van ez?

Visszatérve Észak-Koreára. Ha a Pufi fejleszthet nuki fegyókat és fenyegethet-zsarolgathat velük, akkor előbb-utóbb Japán és Dél-Korea is azt fogja mondani (vagy nem is mondja, csak szép csendben nekiáll megcsinálni), hogy akkor ők is. Aminek Kína nyilván nagyon fog ám örülni, ha már az ehhez képest jelentéktelen és rá nézve ártalmatlan THAAD-ok miatt is sivalkodott egy sort. Aztán ott van Irán. De akkor már Szaúd-Arábia is. Meg utána bármelyik ország, amelyikre valamelyik nagyobb hatalom nem mér majd idejében megelőző csapást (mint Izrael az iraki erőműre anno). És amikor már minden elmebeteg kezében nuki fegyók lesznek, az marha szép világ lesz ám! Akkor aztán igen hamar megvalósulhat haubagoi "korlátozott" (ami persze valószínűleg csak egy rövid ideig lesz ám "korlátozott"...) nukleáris háborús elképzelése. Szóval lehet utálni az USA-t, de, mint mondtam, szerintem Észak-Koreát le kell állítani. És szintén szerintem ez Kína dolga lenne. Minél hamarabb. Ha nem, hát... Akkor mindenki sírni fog.
 
  • Tetszik
Reactions: emel and sirdavegd

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Vagyis kulturális okai vannak.




Az a THAAD-dolog én nem tudom, hogy pontosan hogy volt, meg hogy mi a véleménye erről a dél-koreaiak TÖBBSÉGÉNEK. Akarják, vagy nem akarják... Abból viszont, hogy párezren tüntettek ellene, én marhára nem fogom azt a következtetést levonni, hogy annyira elleneznék. Itthon is volt tüntetés a CEU mellett...



Itt megint csak értetlenkednék egy sort.
1. Akkor (1950-1960 között) miért nem volt "abban" a helyzetben az USA?
2. A franciáknak ugye már van atomjuk. Nem 3-4-10 kezdetleges robbanófej, hanem 300 körül. Fúziós fejek is, SLBM-eken. A bolygó bármelyik pontjára csapást tudnak mérni velük. Ennek ellenére "megmondják nekik, hogy kinek adhatnak el hajókat". Tehát akkor a nuki fegyók mégsem záloga annak, hogy ne pofázhasson bele valaki a dolgaidba. Vagy akkor hogy van ez?

Visszatérve Észak-Koreára. Ha a Pufi fejleszthet nuki fegyókat és fenyegethet-zsarolgathat velük, akkor előbb-utóbb Japán és Dél-Korea is azt fogja mondani (vagy nem is mondja, csak szép csendben nekiáll megcsinálni), hogy akkor ők is. Aminek Kína nyilván nagyon fog ám örülni, ha már az ehhez képest jelentéktelen és rá nézve ártalmatlan THAAD-ok miatt is sivalkodott egy sort. Aztán ott van Irán. De akkor már Szaúd-Arábia is. Meg utána bármelyik ország, amelyikre valamelyik nagyobb hatalom nem mér majd idejében megelőző csapást (mint Izrael az iraki erőműre anno). És amikor már minden elmebeteg kezében nuki fegyók lesznek, az marha szép világ lesz ám! Akkor aztán igen hamar megvalósulhat haubagoi "korlátozott" (ami persze valószínűleg csak egy rövid ideig lesz ám "korlátozott"...) nukleáris háborús elképzelése. Szóval lehet utálni az USA-t, de, mint mondtam, szerintem Észak-Koreát le kell állítani. És szintén szerintem ez Kína dolga lenne. Minél hamarabb. Ha nem, hát... Akkor mindenki sírni fog.
Én mondjuk még mindig nem látom Kim végjátékát. Oké, meglesz neki a balisztikus hidrogénbomba. És utána? Nekiáll fenyegetőzni, hogy beveti, ha nem oldják fel a szankciókat?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Én mondjuk még mindig nem látom Kim végjátékát. Oké, meglesz neki a balisztikus hidrogénbomba. És utána? Nekiáll fenyegetőzni, hogy beveti, ha nem oldják fel a szankciókat?

Passz... Talán agresszívebbé válik Dél-Koreával szemben első körben. Ebbe beleértendő a titkosszolgálati és katonai akciókat.
De ami engem igazán aggaszt, az az új nuki fegyverkezési verseny generálása. Először talán csak a térségben, aztán meg globálisan...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 778
65 100
113
Új hidegháború indult kb 2010 óta, mostanra került sínre a dolog és még eltart jó ideig. A vén kriptaszökevények a hidegháborúból most már boldogan halnak meg.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
T

Törölt tag 008

Guest
..Vagyis kulturális okai vannak.
Inkább mondanám, hogy történelmi. Amikor nagyobb számú idegen megjelent Koreában az mindig koreaiak millióinak a lemészárlásával végződött. Japánok, Mandzsuk, Szovjet/USA beavatkozás, de anno még a franciák is leugrottak oda büntetni. Nem véletlen volt a 250 év izoláció. Nem szeretik az idegeneket és igazuk is van. Csak a bajt hozták rájuk.

...Az a THAAD-dolog én nem tudom, hogy pontosan hogy volt, meg hogy mi a véleménye erről a dél-koreaiak TÖBBSÉGÉNEK. Akarják, vagy nem akarják... Abból viszont, hogy párezren tüntettek ellene, én marhára nem fogom azt a következtetést levonni, hogy annyira elleneznék. Itthon is volt tüntetés a CEU mellett...
A jelenlegi elnök THAAD eltávolítással, békekötéssel kampányolt és simán nyert. Gondolom akkor többen is szeretnék ezt.

.
Itt megint csak értetlenkednék egy sort.
1. Akkor (1950-1960 között) miért nem volt "abban" a helyzetben az USA?
2. A franciáknak ugye már van atomjuk. Nem 3-4-10 kezdetleges robbanófej, hanem 300 körül. Fúziós fejek is, SLBM-eken. A bolygó bármelyik pontjára csapást tudnak mérni velük. Ennek ellenére "megmondják nekik, hogy kinek adhatnak el hajókat". Tehát akkor a nuki fegyók mégsem záloga annak, hogy ne pofázhasson bele valaki a dolgaidba. Vagy akkor hogy van ez?
1. azért mert minnél nagyobb tábor kellett neki az SZU ellen. A francia ütőerő akkor kapóra jött. Ha keresztbe tett volna akkor a franciáknak, a legendásan erős baloldaluk esetleg megfordítja a csónakot és NSZK két tűz közé kerül. Nem veszíthették el őket.
2. Na ez jó kérdés. Ez nyílt hazaárulás volt a részükről, hogy hagyták magukat bezsarolni. Mondjuk az mindenkinek világos volt, hogy Hollande, akárcsak a langyi utódja nem a franciák érdekeit nézi.

.
Visszatérve Észak-Koreára. Ha a Pufi fejleszthet nuki fegyókat és fenyegethet-zsarolgathat velük, akkor előbb-utóbb Japán és Dél-Korea is azt fogja mondani (vagy nem is mondja, csak szép csendben nekiáll megcsinálni), hogy akkor ők is. Aminek Kína nyilván nagyon fog ám örülni, ha már az ehhez képest jelentéktelen és rá nézve ártalmatlan THAAD-ok miatt is sivalkodott egy sort. Aztán ott van Irán. De akkor már Szaúd-Arábia is. Meg utána bármelyik ország, amelyikre valamelyik nagyobb hatalom nem mér majd idejében megelőző csapást (mint Izrael az iraki erőműre anno). És amikor már minden elmebeteg kezében nuki fegyók lesznek, az marha szép világ lesz ám! Akkor aztán igen hamar megvalósulhat haubagoi "korlátozott" (ami persze valószínűleg csak egy rövid ideig lesz ám "korlátozott"...) nukleáris háborús elképzelése. Szóval lehet utálni az USA-t, de, mint mondtam, szerintem Észak-Koreát le kell állítani. És szintén szerintem ez Kína dolga lenne. Minél hamarabb. Ha nem, hát... Akkor mindenki sírni fog.
DK és Japán már deklarálta, hogy ha ÉKnak lesz, nekik is.
Lássuk be, ha ÉKnak nem nézne 30 000 ütege Szöulra már rég no-fly zone lenne fölötte és a 3000 ft-os kézi vizipörgettyűs erőműveket is lebombázták volna.
Ha lesz akár csak 1 db Hbombája akkor már érinthetetlen lesz.
Szaud Arábiának van atomja, de mivel stratégiai partner neki elnézik amíg titokban van pont mint Izraelnek. A térség stabilitása és Irán miatt kell.
Iránnak lesz. Pont azért mert Izraelnek és SZA-nak is van, valamint amiért ÉKnak is. Ezután nem lehet csak úgy ott bombázgatni.

Hamarosan be fog állni a front és igen, már javában megy az új hidegháború. Pont az atom jelenléte miatt nem lesznek harcok, max csak határvillongások. Nem véletlenül készül mindenki a propaganda, cyber, pénzügyi, gazdasági és asszimetrikus felforgatós háborúra. Innentől már csak belülről lehet országokat megdönteni.
Az egész szitu igazi vesztese a koreai nép lesz. Hosszú évtizedekre megosztva lesznek. Amennyire szeretnek lenézni mindenkit hamarosan az északiakat nem tekintik majd testvérnek. Az igazi baj akkor kezdődik majd, amikor az Újraegyesítési Minisztériumokat megszüntetik. Onnantól már csak háborús megoldás létezik a fejekben. :(
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ahonnan az Izraeli nemlétező atomról. Mindenki tényként kezeli, hogy SZA fizette a pakisztáni atomprogramot, cserébe kapott párat belőle.
Hát a szaúdi atombombát talán mégsem mindenki kezeli tényként...szerintem pl. nagy marhaság.
Az Izraeli atomról meg elég részletesen beszámolt pl. egy Mordechai Vanunu nevű úriember aki emiatt elég sokat ült / ül is börtönben.
Na Ő pl. egy forrás (https://en.wikipedia.org/wiki/Mordechai_Vanunu)
A pakisztáni atom program is elég részletesen dokumentálva van.
Gondolom Abdul Qadeer Khan nevét is hallottad már. ( https://en.wikipedia.org/wiki/Abdul_Qadeer_Khan )

Szó sincs sehol semmiféle szaúdi finanszírozásról meg cserébe kapott bombákról.

Persze ettől lehet hogy neked más a véleményed csak hát forrás nélkül nem sokat ér....:rolleyes: