[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Csak a szűk ismerettségi körömben vannak egynéhányan, akiket kiszórt a KBH, vagy mi most éppen a neve, a gárdista, vagy hasonló múltja miatt, vagy mert jelenleg vannak más szervezettel kapcsolatai, annak ellenére, hogy előtte mindenen tökéletesen átment, még a coopert is 10 perc alatt futotta.
khmm...
Gondolom az ilyen személyeket bármely más DEMOKRATIKUS ország, ahol a jog ezt lehetővé teszi, igyekszik távol tartani a fegyveres testületeitől.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Ezeket az alakokat hazaszeretőknek hívni (országtól, vallástól függetlenül) véleményem szerint olyan, mintha az örömlányra azt mondom, szexuális természetgyógyász)

Ez a területvédelmi izé meg..)
Szerintem alamelyik okos pénzhez jutott, és az jutott eszébe, gründolunk valamit... (elveszti közpénz jellegét)

(tíz perc múlva indulok, hajnalba érek haza, nem én szedtem ilyen szépen össze, ha akarod odaadom holnap a forráslinket.
tehát:)
-helyben összeszedett társaság
-komolyan vehető katonai és fegyveres képzés nélkül,
- kb zéró fizikai állóképeségi etc elvárásokkal
kb ugyanannyi lőkiképzéssel
- a honvédségtől eltérő egyenruházattal.
-ami pedig a lényeg :_ a tervezet szerint, ha párunk és kormányunk úgy dönt bevethető belföldön, ha a belpolitikai helyzet fokozódik...



igen, ilyen már volt. Úgy hívták: Munkásőrség.

1062px-PPS-41_fortepan_87601.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 542
113
Sorozás lesz ennek úgyis a vége kb 10 év múlva, ha nem hagy alább az új hidegháború őrület. A háború után is nehezen indult minden szervnél és hova felpörgött 85-re.
Nem akarom megbántani egyik szervezet tagját sem, de ugye volt Munkásőrség, önkéntes rendőr,önkéntes határőr, meg Magyar Gárda. Van most biztonsági őr, polgárőr, hagyomány őrző, meg még talán Airsoftos. Ezen csoportok tagjainak egy része agyilag nem alkalmas arra hogy rendes fegyveres testületnél szolgáljon, talán jelentkezett is de kirostálták. Igaz van ezek közt értelmes normális ember is. Szóval ha kirostálják 20 százalékát pszichologián az csak jó és kb fedi is a valóságot. Amúgy aki ezen a szűrésen nem bír átmenni az tényleg gyagya, többször is csináltam és nem nehéz egy értelmes embernek.
A fizikai rész még annyira szerintem nem gáz, itthon halál nyugi van Izraelhez képest. Fél év alatt fizikailag is gatyába rázható bárki ,pláne egy kincstári étkeztetés mellett.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 162
10 905
113
khmm...
Gondolom az ilyen személyeket bármely más DEMOKRATIKUS ország, ahol a jog ezt lehetővé teszi, igyekszik távol tartani a fegyveres testületeitől.

Ahogy te tévedsz! :) Lengyelországban pl. a Magyar Gárda megfelelőjét beolvasztották területvédelmisnek.
Az, hogy te kit minek tartasz, az meg téged minősít. Szerencsére semmit nem ér a véleményed. ;)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ausztriában a mai napig működik... .
Ott meg se szűnt. Ha megszüntetnék már nem tudnák később visszahozni.
OFF:
Meddőség sokszor a stressz miatt van. Van akiknél nem jön össze pedig minden rendben van. Ősi módszer: el kell menni tengerpartra minimum 1 hétre nyaralni. Nyugi+sós víz csodákra képes.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 379
7 868
113
Az a baj hogy évről évre egyre rosszabb lesz. Mármint a fizikális és szellemi szempontból is. Jól tudjuk. Hogy ne adj isten beindulna vagy lenne bármiféle balhé,harci körülmény stb akkor bizony a fiataljaink ugyan úgy dobantanának mint a szír,afgán és a 3 ik világbeli "fiatalok" Sajnos a "kitartás,küzdelem,tenni akarás na ezek a fogalmak a teljesen kivesztek. És mindezt úgy írom le hogy nem vagyok hű de erős jobboldali beállítattságú. Ez már sajnos munkahelyi tapasztalat. Tisztelet a kivételeknek. De azok egyre kevesebben vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Az a baj hogy évről évre egyre rosszabb lesz. Mármint a fizikális és szellemi szempontból is. Jól tudjuk. Hogy ne adj isten beindulna vagy lenne bármiféle balhé,harci körülmény stb akkor bizony a fiataljaink ugyan úgy dobantanának mint a szír,afgán és a 3 ik világbeli "fiatalok" Sajnos a "kitartás,küzdelem,tenni akarás na ezek a fogalmak a teljesen kivesztek. És mindezt úgy írom le hogy nem vagyok hű de erős jobboldali beállítattságú. Ez már sajnos munkahelyi tapasztalat. Tisztelet a kivételeknek. De azok egyre kevesebben vannak.

Ezeket a kijelentéseket milyen tapasztalatra alapozod? 11 alap- és szakkiképzési ciklust vittem a soros korszak vége felé és ki merem jelenteni, hogy sem a jobb/baloldaliságnak, sem a hajviseletnek de még a testfelépítésnek sincs semmi jelentősége abban, hogy kiből válik jó katona és ki lesz teljesen alkalmatlan. Bizony láttam már kigyúrt kemény gyereket összeomlani, a kézigránáttól rettegni (ágyúdörgésről ne is beszéljünk), a küzdősportban jártas egyént a vegyi (tűz) akadálypályán az akadályokat messziről kikerülni mert félt, valamint az anyucitól elszakadva már életképtelenné vált nagypofájú agyontetovált űber keménylegényeket, akiket ott kellett megtanítani beágyazni és söpörni, de még a konzervet is kinyitni. Ellenben ránézésre puhány alakokból az alapkiképzés végére sokkal nagyobb arányban lehetett együttműködésre alkalmas kiváló katonát képezni, akik tudták a kötelességüket és végrehajtották a feladataikat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Ezeket a kijelentéseket milyen tapasztalatra alapozod? 11 alap- és szakkiképzési ciklust vittem a soros korszak vége felé és ki merem jelenteni, hogy sem a jobb/baloldaliságnak, sem a hajviseletnek de még a testfelépítésnek sincs semmi jelentősége abban, hogy kiből válik jó katona és ki lesz teljesen alkalmatlan. Bizony láttam már kigyúrt kemény gyereket összeomlani, a kézigránáttól rettegni (ágyúdörgésről ne is beszéljünk), a küzdősportban jártas egyént a vegyi (tűz) akadálypályán az akadályokat messziről kikerülni mert félt, valamint az anyucitól elszakadva már életképtelenné vált nagypofájú agyontetovált űber keménylegényeket, akiket ott kellett megtanítani beágyazni és söpörni, de még a konzervet is kinyitni. Ellenben ránézésre puhány alakokból az alapkiképzés végére sokkal nagyobb arányban lehetett együttműködésre alkalmas kiváló katonát képezni, akik tudták a kötelességüket és végrehajtották a feladataikat.
Az a baj ezzel, hogy az is majd 20 éve volt amiről beszélsz. Én látom a jelent, penetráns. A testfelépítésnek jobb/baloldaliságnak nincs hozzá köze, ki a jó alapanyag most sem, viszont évről évre tudnak egyre gyengébbek lenni. Mindig van lejjebb. Nem fizikai, mentális gondok vannak nagy százalékban.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 085
10 253
113
Ausztriában a mai napig működik.
Én személy szerint azt se bánnám, ha a lenne egy nagyobb mortalitási ráta. Ráférne a lakosságra egy nemesítési program. Állítólag évről-évre minden korosztály ócskábban teljesít a testnevelési felmérőkön, de mindig is divat volt szidni a "mai fiatalok"at. Megnézném, mi van, ha nem csak egy szaros tesijegy múlik rajta, hanem esetleg a kimenője az adott hónapra, vagy a tepsi épsége.
Egyébként nem csak a fiúk/férfiak "ilyenek", de a nők is, sőt. Rengeteg lány, fiatal nő hormonzavaros. Van egy ismerősöm, meddő. Menstruálni is csak akkor menstruál, ha rendesen szedi a hormonjait. Állítása szerint minden második nő meddő itthon a korosztályában - 20-asok. Ha erős túlzás, és csak minden 10., 15., az is marha sok. Ráadásul egy részüknél megvan az esély, hogy ha tényleg faszán eltalálják a kezelést, meg még egy lombik-baba beültetés, akkor összejöhet. Aha, oké. Aztán adta is tovább ezt a génállományt és egy újabb körben lehet ezzel bajlódni.

Igen is kőne az a ~9 hónap, de akkor úgy igazán. Ha nem is egész nap lőni, de a túlélési gyakorlatok, menetgyakorlatok és a közelharc mehet rendesen. Nem frázist akarok puffogtatni, valahogy tényleg meg kell alapozni szellemileg és testileg is az állományt, hogy legyen majd mihez nyúlni. De először is az kell, hogy fegyelmezett legyen és edzett.

A Kassai kb. azt csinálja a gyerekekkel amit javasolsz.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
A Kassai kb. azt csinálja a gyerekekkel amit javasolsz.

Hogy hormon zavarosak azon nem kell csodálkozni a parti szűrésű vízek teli vannak fogamzásgátlót származékokkal 3 éve ezzel kapcsolatban diploma munka készült a HPLC-vel mérték ezen anyagok mennyiségét alvízen!
Fizikai állapot mikor az emberek nagy része hazánk elhízott vagy túlsúlyos.
Két napot Szegeden volt egyik haveromat rávettem délelőtt nézzük meg a régi tözshelyeke. 13km séta lett az eredménye 3h alatt úgy hogy Tescoba vettem ásványvízeket így nekem volt 10kg plusz terhelésem.
Sajnos barátomnak minden baja volt 13km után és mondta soha többet!
De mért 13km nem sok szerintem!
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Az a baj ezzel, hogy az is majd 20 éve volt amiről beszélsz. Én látom a jelent, penetráns. A testfelépítésnek jobb/baloldaliságnak nincs hozzá köze, ki a jó alapanyag most sem, viszont évről évre tudnak egyre gyengébbek lenni. Mindig van lejjebb. Nem fizikai, mentális gondok vannak nagy százalékban.

Nem változott semmi, csak mi is 20 évvel idősebbek lettünk és min minden ilyen korú, kritizálja a fiatalokat, hogy bezzeg a mi időnkben... milyen fasza gyerekek is voltunk, de Ti ' vazze...
A mentális képességek megítélése szintén lehetetlen, mivel a fiatalok nincsenek belekényszerítve a katonaéletbe, így nincs összehasonlítási alapja annak, amit állítasz, állíttatok páran. Legtöbb esetben maga az ember sincs tisztában a képességeivel (fizikai, mentális), melyek csak bizonyos szituációkban derülnek ki (ilyen pl. az első éles lövészetek, az első éles gránát a kézben, erőltetett menetek teljes felszerelésben... sorolhatnám).
Ráadásul ezek mind fejleszthetők és mind mondtam, a legtöbb esetben nem a legkeményebbnek látszó emberekből lesznek a jó katonák.

Tetszik vagy sem, így van. Ha elrendelnék újra a sorozást, akkor sem lenne rosszabb a helyzet, mint 20 éve (kivéve, hogy nem tudnának fegyvert és felszerelést a kezükbe adni).
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
éééérdekes....
Nem változott semmi, csak mi is 20 évvel idősebbek lettünk és min minden ilyen korú, kritizálja a fiatalokat, hogy bezzeg a mi időnkben... milyen fasza gyerekek is voltunk, de Ti ' vazze...
A mentális képességek megítélése szintén lehetetlen, mivel a fiatalok nincsenek belekényszerítve a katonaéletbe, így nincs összehasonlítási alapja annak, amit állítasz, állíttatok páran. Legtöbb esetben maga az ember sincs tisztában a képességeivel (fizikai, mentális), melyek csak bizonyos szituációkban derülnek ki (ilyen pl. az első éles lövészetek, az első éles gránát a kézben, erőltetett menetek teljes felszerelésben... sorolhatnám).
Ráadásul ezek mind fejleszthetők és mind mondtam, a legtöbb esetben nem a legkeményebbnek látszó emberekből lesznek a jó katonák.

Tetszik vagy sem, így van. Ha elrendelnék újra a sorozást, akkor sem lenne rosszabb a helyzet, mint 20 éve (kivéve, hogy nem tudnának fegyvert és felszerelést a kezükbe adni).

-
gondolom vanank, akik minden sarokba ellenséget vizionálnak,
és/vagy az a gondolatmenet:
-ja nekünk szar volt, legyen rossz a másiknak is.
-nem tudja elviselni hogy egy mai diplomás esetleg xszeresét tudja keresni pályakezdőként, mint ő x év munkaviszonnyal.
- az ő korosztályának csak a Balaton sör jutott nem a Sex ont the Beach...
azaz irigység

ez soxor megfejeződik a parancsuralmi rendszerek után vággyal, legyen az szélsőjobb, vagy a szélsőbal, esetleg más diktátor utáni vággyal, nyakontöntve egy kis piréz támadás,-Sorosterv- propagandával, és máris kész a megoldást a fejében:
AMD! mindenkiből/
(Árja Magyar Deszantos!) és mrris ott fog lobogni a magyar zászló a Kárpátok Bércein! (vagy nem)
Csak épp ők még mindig a néphadsereg propagandaverziójában él képzeletileg, nem a XXI. században.

Megjegyzem, ezek a leghangosabbak, ha egyáltalán voltak katonák, vagy ah mégis, jórészt HÁLAB-ként húzták le.

De éles helyzetben soha nem volt, soha nem kapott éles tűzparancsot, etc.

Nagyon ráillik a mondás:

"Legveszélyesebb az, aki nyitott szemmel álmodik"
 
  • Tetszik
Reactions: camee

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 830
113
Nem változott semmi, csak mi is 20 évvel idősebbek lettünk és min minden ilyen korú, kritizálja a fiatalokat, hogy bezzeg a mi időnkben... milyen fasza gyerekek is voltunk, de Ti ' vazze...
A mentális képességek megítélése szintén lehetetlen, mivel a fiatalok nincsenek belekényszerítve a katonaéletbe, így nincs összehasonlítási alapja annak, amit állítasz, állíttatok páran. Legtöbb esetben maga az ember sincs tisztában a képességeivel (fizikai, mentális), melyek csak bizonyos szituációkban derülnek ki (ilyen pl. az első éles lövészetek, az első éles gránát a kézben, erőltetett menetek teljes felszerelésben... sorolhatnám).
Ráadásul ezek mind fejleszthetők és mind mondtam, a legtöbb esetben nem a legkeményebbnek látszó emberekből lesznek a jó katonák.

Szerintem meg változott.

Mindig is voltak renitensek, vagy olyanok, akik nehezen viselték a kötöttségeket. Az én sorkatonaságom alatt is (1996-97) és korábban is.
A különbség az, hogy ezek aránya mára a többszöröse lett. Ezt nem lehet nem észre venni. Egy ilyen szabályokkal, kötöttségekkel járó dolog szerintem komoly problémákat okozna a mai fiatalok fejében. Egyszerűen nem tudnák felfogni.
Persze vissza lehetne ezt változtatni, csak nem egyik napról a másikra. Hosszú évek alatt, megfelelő előkészítéssel megoldható lenne. Tájékoztatás az iskolákban, esetleg külön órák leadása az első időkben, hogy újra visszatérjen a köztudatba a katonaság, hogy természetes legyen, aki 18-20 éves és fizikailag, elmeállapotát tekintve megfelel, azt besorozzák.
De őszintén szólva ma én nem mernék az éjszaka közepén (pl. 23:00-02:00) őrszolgálatban kint hagyni egy mai 18 évest éles lőszerrel az AMD-ben.

.

Tetszik vagy sem, így van. Ha elrendelnék újra a sorozást, akkor sem lenne rosszabb a helyzet, mint 20 éve (kivéve, hogy nem tudnának fegyvert és felszerelést a kezükbe adni).

Pont a fentiek miatt gondolom, hogy ha újra elrendelnék a sorozást, akkor többszöröse lenne azoknak az aránya, akik megtagadnák a katonai szolgálatot különféle kamu indokokra (vallás, másság, betegség, stb) hivatkozva.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 830
113
éééérdekes....


-
gondolom vanank, akik minden sarokba ellenséget vizionálnak,
és/vagy az a gondolatmenet:
-ja nekünk szar volt, legyen rossz a másiknak is.
-nem tudja elviselni hogy egy mai diplomás esetleg xszeresét tudja keresni pályakezdőként, mint ő x év munkaviszonnyal.
- az ő korosztályának csak a Balaton sör jutott nem a Sex ont the Beach...
azaz irigység

ez soxor megfejeződik a parancsuralmi rendszerek után vággyal, legyen az szélsőjobb, vagy a szélsőbal, esetleg más diktátor utáni vággyal, nyakontöntve egy kis piréz támadás,-Sorosterv- propagandával, és máris kész a megoldást a fejében:
AMD! mindenkiből/
(Árja Magyar Deszantos!) és mrris ott fog lobogni a magyar zászló a Kárpátok Bércein! (vagy nem)
Csak épp ők még mindig a néphadsereg propagandaverziójában él képzeletileg, nem a XXI. században.

Megjegyzem, ezek a leghangosabbak, ha egyáltalán voltak katonák, vagy ah mégis, jórészt HÁLAB-ként húzták le.

De éles helyzetben soha nem volt, soha nem kapott éles tűzparancsot, etc.

Nagyon ráillik a mondás:

"Legveszélyesebb az, aki nyitott szemmel álmodik"

Most, hogy Mackensen hallgatólagos jóváhagyásával, más néven visszatértél közénk, az lesz, hogy minden topikba beböfögsz majd egy kis orbánozást, náci magyarozást némi Jerusalem Post linkelgetéssel, ahogy ezt évekkel ezelőtt tetted? Miért nem elég neked a lemilen osztani az igét?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 542
113
Nem változott semmi, csak mi is 20 évvel idősebbek lettünk és min minden ilyen korú, kritizálja a fiatalokat, hogy bezzeg a mi időnkben... milyen fasza gyerekek is voltunk, de Ti ' vazze...
A mentális képességek megítélése szintén lehetetlen, mivel a fiatalok nincsenek belekényszerítve a katonaéletbe, így nincs összehasonlítási alapja annak, amit állítasz, állíttatok páran. Legtöbb esetben maga az ember sincs tisztában a képességeivel (fizikai, mentális), melyek csak bizonyos szituációkban derülnek ki (ilyen pl. az első éles lövészetek, az első éles gránát a kézben, erőltetett menetek teljes felszerelésben... sorolhatnám).
Ráadásul ezek mind fejleszthetők és mind mondtam, a legtöbb esetben nem a legkeményebbnek látszó emberekből lesznek a jó katonák.

Tetszik vagy sem, így van. Ha elrendelnék újra a sorozást, akkor sem lenne rosszabb a helyzet, mint 20 éve (kivéve, hogy nem tudnának fegyvert és felszerelést a kezükbe adni).
Annyiból volt nevelő hatása hogy az ember megszokta hogy parancsolnak neki (akár felettesek, akár öreg katonák) és természetessé vált hogy gondolkodás nélkül megcsinálja. Abban a korosztályban hatott amelyik már nem hallgat senkire mert úgy gondolja mindent jobban tud, nem engedelmeskedik a szülői utasításoknak. Kicsit rendet tett a fejekben hogy leszerelve egy munkahelyen kevesebb problémát okozzon. A feleségem unokahúga van most ebben a korban, duzzog,puffog,lusta,nő létére az anyja takarítja a szobáját, és felmond azonnal ha leb..ák a munkahelyén mert nem adta le időben a táppénzes papírját. Szóval a nőkre is ráférne hogy valaki rendet rakjon a fejben.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Sorkatonaság társadalmi hatása. Addig ne gondolkodjunk ilyenben amíg alap vető felszerelés sincs meg a hivatalos/szerződés állománynak.

Az, hogy új generáció most ilyen. Ez liberális kultúrhazás következménye. Mikor a női férfi szerepek össze vannak mostva.
Mindenki a jogairól beszél. Mikor önvédelem valójában egyénnek közösségnek nincs joga.
Mikor a deviánsokat és a bűnözőket a törvények jobban védik mint az áldoazot

Mikor kisebbség egyedei súlyos élet elleni bűncselekmények esetében származásuk fokozott enyhítő körülmény stb.

Ilyen körülmények között a nem a sokatonaság a megoldás.
Sőt rontana a helyzeten mert szamurajok lőfegyverekkel is megtanulnának bámni stb
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis
Status
Not open for further replies.