[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

Az orosz szerb baratsagrol anyit hogy par eve itt a forumon is szinte mindenki osszemosta az oroszt az ukrspannal es megvoltak gyozodve hogy esetben ukrajna azonnal orosz foderacio melle all es forditva /mar mar oroszorszagnak emlegettek ukrajnat komolyan nem gyoztem rajuk szolni amire mindeig azta valaszt kaptam hogy adott esetben ugyis eggyutt lennenek.../ es lass csodat kinek lett akkor is igaza... Kar hogy a kommentjeim 90% a torlesre kerult 2010 ota
 
Nem fognak azok senkit se megtámadni. Nekünk annál jobb minél erősebbek. lehet hogy hülyén hangzik. De az egyre iszlamizáló balkán miatt pont szükség lesz rájuk. Magunk részéről a lényeg. Meg kell tanulnunk a közeljövőbben irányítani,sakkozni. Mert más lehetőségünk nem lesz. A mi haderőreformjainkhoz idő kell és pénz. Ha lesz egyáltalán mind a kettőből. Kiábránditsalak. Egy esetleges "balkáni" konfliktus esetén a nato nem fog megvédeni minket. Max lábtörlőnek fog minket használni. (felvonulási területnek ami részükről számunkra nem sokk jót fog jelenteni.) Nem vagyok a nato ellen. Megpróbálok realistán gondolkodni.
Végezetül ha ügyesek vagyunk az idő nekünk fog dolgozni. Maradjunk csak meg egyenlőre a háttérben (erősődjünk,fejlődjünk) és amikor szükség úgy kívánja lépjünk ki.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
A balkanba nem rejtett eroforrast latok hanem csak siman eroforrast.
Europaba a legolcsobb munkaero /azsiai berszinvonal/ osszeszereleshez meg a 8alt se szukseges.
Termeszetikincsek kibanyaszatlanul hevernek a foldbe. A banyak tarnak megvannak csak epp nincs ki uzemeltesse ha meg megis nincs keret a fejlesztesre./a romulanoknal usanak kanadanak boven megeri/
Kereslet meg ha nem is oriasi es nem terjed ki a lukszuscikkekre van. /pont mint a nemet uzletlancok csinaltak nallunk es milyen jol megelnek belolunk/is/
Szerintem ezek mind mind eroforrasok. Ha az olasz maffianak megeri bent lenni a balkanon vagy a nemeteknek/pedig ok meg kissebb haszonkulcsal operalnak ott mint mi tehetnenk./ nekunk is megerne ahogy a francianak is megeri...
A balkan egy kincseslada /strategiai szemmel nezve a balkan uralasara mi vagyunk a legjobb helyen.
Itthon is vannak bányák, a kutyának se kellenek. Amúgy mit szeretnél össze velük, milyen magyar cég melyik terméket, és kinek adnad el? Na meg miért jó az nekünk ha egy magyar cég itthon bezárja a telepet és kint dolgoztat ötszáz embert, ahelyett hogy itthon tenné?
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo
Az észak balkáni rész hagyományosan magyar erdekovezet, már a középkor óta. Másféle erddkovezetunk nem volt, talán egy ideig morvaországi és lembergi irányba sok száz évvel ezelőtt. Hoditasaink csak déli irányban voltak tartósak, bizánci,a törökök,muszlimok onnét jöttek. Máshol kb ezer évig nem változott a határ. A kapcsolatok is viszonylag normálisak voltak.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and tonyo
Azt tudod, hogy Magyarország miért pont akkor lett NATO tag, amikor? Mi történt a NATO csatlakozás után 2 héttel?

Segítek.

A két dátum:

1999. március 12.
1999. március 23.


Ki volt akkor a miniszterelnök???
Mit csinált akkor amikor az igeretek ellenére MÉGIS bombázta a Nato/usa a magyarlakta területeket??
 
Biztos?
Taszárról sem szálltak fel amerikai gépek?
A légteret sem engedtük át?

ARCHIVE 1999 0602
NATO enlists a reluctant Hungary into Kosovo war

"Buzz of Hornets

Last week, 20 of 24 US Marine F/A-18 Hornets arrived in southern Hungary. Equipped with laser-guided bombs, the Hornets began flying combat missions May 28."

...

"With no choice but to play along, Hungarian officials are applying the proper spin. After inspecting the F-18 Hornets last week, Hungarian Foreign Minister Janos Martonyi gamely lent his government's support to the air campaign.

"This is exactly the kind of NATO we wanted to join 10 years ago, one that stands for a certain set of values," said Mr. Martonyi, as the aircraft were unveiled to local media May 25. "Now, NATO is fighting to defend those values."

Meanwhile, the mood among Hungarians has turned fatalistic. This is especially evident in Taszar, the small village adjacent to the air base where the NATO aircraft are being stationed. The base has also served as the staging ground for NATO's peacekeeping mission in Bosnia since late 1995."

""We're here, we're threatening, from the tip of the sphere," says one of the roughly 40 American F-18 pilots who recently arrived at Taszar from the US Marine base in Beaufort, S.C."

https://www.csmonitor.com/1999/0602/p6s1.html

És a tankerek nem a sebtiben megyitott Ferihegy 1-ről szálltak fel??
 
Majd a szerbek szepen belepnek a natoba es senki se fog tamadni senkit. Sokat javult a szerb demokracia milosevics ota.
 
Az orosz szerb baratsagrol anyit hogy par eve itt a forumon is szinte mindenki osszemosta az oroszt az ukrspannal es megvoltak gyozodve hogy esetben ukrajna azonnal orosz foderacio melle all es forditva /mar mar oroszorszagnak emlegettek ukrajnat komolyan nem gyoztem rajuk szolni amire mindeig azta valaszt kaptam hogy adott esetben ugyis eggyutt lennenek.../ es lass csodat kinek lett akkor is igaza... Kar hogy a kommentjeim 90% a torlesre kerult 2010 ota

Ukrajna megfelelője ez esetben nem Szerbia, hanem Horvátország

tehát

Ukrajna és Oroszo. viszonya pont ugyanaz mint

Horvátország és Szerbia viszonya.

Nem is véletlen. Mind Horvátországot, mind pedig Ukrajnát a németek (és az amerikaiak) támogatták a szerbek és az oroszok ellen.

Úgyhogy ez esetben a szerbek és az oroszok tényleg együtt vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: boki and tonyo
Majd a szerbek szepen belepnek a natoba es senki se fog tamadni senkit. Sokat javult a szerb demokracia milosevics ota.
Jelenleg a "függetlenségükkel" többet nyernek mint a natoval. Elképzelhető hogy már számításba vették a csatlakozás gondolatátt, de jelenleg inkább buknának rajta. (Fegyvereskedelem, kereskedelmi szerződések az oroszokkal stb) nem beszélve ha lenne egy esetleges népszavazás szinte de biztos hogy a lakosság nemmel szavazna, ami érthető is lenne. Nem beszélve a kinai akról. Belgrád-Budapest vasútvonal Kinai hitelből történő felújitása. Leendő selyemút feltérképezése, lefektetése.
Jelenleg a "függetldnség" jó biznisz nekik addig amig nyugatról egyesek csörét nem baszogatja.
 
Ez így van. Magyarország számára az lenne a legtragikusabb forgatókönyv, ha Szerbia vergődését látva még megtámadnánk őket az USA-val együtt a Vajdaságnál. Ekkor Románia átdobná Erdélyt orosz oldalra, aztán a románok és a szerbek az oroszokkal együtt jönnének ellenünk Dél és Kelet felől, aztán elveszítenénk a Tiszántúlt és a Duna-Tisza-közét is. (Észak-Magyarországból meg már készül ugye az autonómia...)
A hős Nyugat meg már úgyis kitalálta, hogy újjá kell építeni a római kori fal-maradványokat Magyarország területén, mert hiszen Nyugat-Magyarország régen a Római Birodalom része volt. Kelet-Magyaro. területe meg nem. Értitek ugye.

Lásd:
http://turizmusonline.hu/tt_hatter/cikk/vilagorokseg_lesz_a_romai_birodalom_hatara_

82526.jpg


Na, itten láthatjátok feleim a régi-új határait az országunknak nyugati szemszögből... úgyhogy ne legyünk ostobák, fogjuk össze Szerbiával, mert Kelet-Magyarország megtartása forog kockán.

Eszem megáll tőled. :)
Egy turisztikai fejlesztésből miket ki nem találsz.
A szerbek meg kapják be. 18-ban ők sem arról papoltak, hogy nekik stabil és erős Magyarországra an szükségük. Délen kerítést sem kellene építenünk, ha a Duna lenne a határunk.
 
Eszem megáll tőled. :)
Egy turisztikai fejlesztésből miket ki nem találsz.
A szerbek meg kapják be. 18-ban ők sem arról papoltak, hogy nekik stabil és erős Magyarországra an szükségük. Délen kerítést sem kellene építenünk, ha a Duna lenne a határunk.

Jah és talán Koszovót sem vesztették volna el, ha nem erőn felül terjeszkednek. Csak az érdekelte őket, hogy minél nagyobb legyen az országuk, az már nem, hogy közben kisebbségbe kerülnek. Inkább a meglévő országukat népesítették volna be szerbekkel. A vajdaságot is koszovói szerbekkel tömték tele.
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2 and zeal
Igen, mert Magyarország Romániával és Szerbiával egyszerre nem állhat hadban, mert az az ország végét jelentené. Mivel Romániáról sohase lehet tudni, hogy hol áll, ezért marad az, hogy Szerbiával kell jóban lenni. Így már csak Romániával lehet gondunk. De ha Szerbiával jóban vagyunk, akkor az oroszokkal is, és akkor az oroszok segítenek minket a románokkal szemben.

Ellenben, rúgd össze a port Szerbiával a Vajdaság miatt, és veszítsd el az oroszok jóindulatát Magyarországgal szemben. Ekkor már csak a híres román átállás hiányzik (ami meg is fog történni) orosz oldalra, és akkor rögtön megkaptad, hogy szembe kell nézned egy szerb, román és orosz támadással, amelynek állj ellent ha tudsz egy olyan amerikai segítséggel, amelyik ha a helyzet durvul simán itt hagy a szarban, mert mondjuk fontosabb neki Észak-Korea meg Kína a földgolyó túloldalán.
A németeknek meg osztrákoknak meg pont elég lesz a Dunántúl, mivel a Duna vonala jól védhető, és már meg is kaptad az újból megfelezett Magyarországot, Pannnónia képében.

De hát a sok korlátolt szittya-magyarnak ezt hiába magyarázom, a kurucinfón is ott örömködnek Szerbia kárán, hogy úgy kell nekik, veszítsék csak el a Szandzsákot a mohamedánok javára, és nem fogják föl, hogy égető szükségünk van a nálunk tökösebb és harciasabb szerbekre (na meg a mögöttük álló oroszokra) ahhoz, hogy a Balkán és a Kárpát-medence ne válljon iszlám térséggé.

A tökös és harcias Szerbia a török hódítás idején is elég jól beilleszkedett a török közé. Olyan jól, hogy velük együtt írtottak ki minket, aztán meg elvitték azokat a területeinket, ahonnan nagyrészt ők pusztítottak ki minket.
 
1.
3. Moldova fontosabb nekik, de épp ezért mondtam, hogy Románia KETTÉ fog válni egy románok vezette Erdélyre, amely a Tiszántúl ellen jön (orosz segédlettel) ÉS egy Kárpátokon túli részre, amely meg Moldovát próbálja majd megszerezni amerikai segédlettel.

Kifelejtetted, a 3-dik, 4-dik és 5-dik Romániát. Ugyanis Dobrudzsa foglalja el Bulgáriát, Bukovina Ukrajnát és Máramaros Szlovákiát. Jah, a Kígyók szigete fogja a Krímet elfoglalni.
Értem én, hogy szeretsz elméleteket gyártani, de semmi realitása nincs annak, hogy román vezetők leválasztanák Erdélyt Romániáról. Ha ez megtörténne, onnantól kezdve gazdaságilag összeomlana a Kárpátokon túli rész, nemhogy még két irányba is háborút vívjon.
De csak kiváncsiságból kérdezen. Mikorra várható, hogy Erdély független lesz Bukaresstől?
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos
haubagoi

A világban most zajló és a közelmúltban történt események jól rámutatnak arra, hogy nem lehet egy évre sem ilyen részletekben tervezni. Elképzelések persze jók ha vannak a lehető legtöbb eshetőségre, de reálisan Magyarország három lehetőség között tud, érdemes választania. Az egyik egy svájci mintájú gazdasági, politikai, és katonai függetlenség, sorozott és jól felfegyverzett hadsereggel. A másik lehetőség pedig, hogy szokás szerint a nagyhatalmak felé orientálódunk, ez pedig a közvetlen szomszédainkkal is lényegében meghatározza a viszonyunkat. Ez a két nagyhatalom Németország vagy Oroszország lehet, lesz.

Ezt ettől jobban túlgondolni teljesen felesleges.
 
haubagoi

A világban most zajló és a közelmúltban történt események jól rámutatnak arra, hogy nem lehet egy évre sem ilyen részletekben tervezni. Elképzelések persze jók ha vannak a lehető legtöbb eshetőségre, de reálisan Magyarország három lehetőség között tud, érdemes választania. Az egyik egy svájci mintájú gazdasági, politikai, és katonai függetlenség, sorozott és jól felfegyverzett hadsereggel. A másik lehetőség pedig, hogy szokás szerint a nagyhatalmak felé orientálódunk, ez pedig a közvetlen szomszédainkkal is lényegében meghatározza a viszonyunkat. Ez a két nagyhatalom Németország vagy Oroszország lehet, lesz.

Ezt ettől jobban túlgondolni teljesen felesleges.
Németország nem nagyhatalom akármenyire is hülyén hangzik. Egy ország ami nem képes kezelni a bevándorlait valamint nem "képes" pl egy haditengerészeti tengeralatjárot üzemeltetni az milyen nagyhatalom. Ja gazdasági meddig? Senki ne jöjjön azzal hogy a németek tartsák el az uniót, és viszont. Nézzük már meg a német központi bank jelentéseit. prognozisait hosszabb távon. Majd hogy nem siralmasak. A jelenlegi húzóágazataik vajon meddig fogják húzni? Wolksvalgen konszern, gumiiparuk stb. Amint lehetőségük lesz rá húzni fognak kifelé. Majd emlékezünk csak vissza mikor kitörnek az első muzulmán lázadások, na onnantól kezdve kezdödik meg a gazdasági "nagyhatalmi státuszuk" mélyrepülése. Mi meg eddig viszonylag jól csináljuk. Maradjunk csak középen. Használjuk ki mind a két "a 3 dik leendő kinai selyemút "lehetőséget. És várjuk meg ki marad a végére. Még ha nehéz lesz az út odáig. Mert szarkavarok mindkét oldalon lesznek.
Most látom bagoly nem neked szántam:) hanem 70920 nak!
 
Németország nem nagyhatalom akármenyire is hülyén hangzik. Egy ország ami nem képes kezelni a bevándorlait valamint nem "képes" pl egy haditengerészeti tengeralatjárot üzemeltetni az milyen nagyhatalom. Ja gazdasági meddig? Senki ne jöjjön azzal hogy a németek tartsák el az uniót, és viszont. Nézzük már meg a német központi bank jelentéseit. prognozisait hosszabb távon. Majd hogy nem siralmasak. A jelenlegi húzóágazataik vajon meddig fogják húzni? Wolksvalgen konszern, gumiiparuk stb. Amint lehetőségük lesz rá húzni fognak kifelé. Majd emlékezünk csak vissza mikor kitörnek az első muzulmán lázadások, na onnantól kezdve kezdödik meg a gazdasági "nagyhatalmi státuszuk" mélyrepülése. Mi meg eddig viszonylag jól csináljuk. Maradjunk csak középen. Használjuk ki mind a két "a 3 dik leendő kinai selyemút "lehetőséget. És várjuk meg ki marad a végére. Még ha nehéz lesz az út odáig. Mert szarkavarok mindkét oldalon lesznek.

Ezekkel igazából többé-kevésbé egyetértek, de egy nagyhatalom az érdekérvényesítése miatt az, ami. Ezzel pedig rendelkeznek. Addig amíg lassan el nem tűnnek a süllyesztőben, szerintem amire te gondolsz, az egy sokkal hosszabb folyamat lenne, vagy el nem foglalják őket, de erre kicsi az esély.

Jelenleg a transzatlanti kapcsolatok romlása miatt felerősödtek a közös EU hadsereg támogatói. Ez vagy a német sereg lesz átcímkézve ahová már betagozódott néhány más ország katonai egysége, vagy egy teljesen új hadsereg ami céljánál fogva egyszerre válthatja ki a NATO-t és az EU nemzeti seregeit.

A migráns probléma mindenképpen orvoslásra kerül előbb vagy utóbb. Vagy ki lesz toloncolva az összes, vagy valamilyen csoda folytán rájuk erőltetik a beilleszkedést (lol ezen most jót mosolygok), vagy kitör a nagy véres balhé de abból a migrik hiába vannak sokan csak sz@rul jöhetnek ki. Kérdés mikor történik meg és épp ki van kormányon.

Viszont bármi is legyen a németekkel mindenképp két lehetőségünk lesz, ugyanis a kontinentális Európában sohasem volt hatalmi űr. Mindig is lesz itt egy nemzet, vagy nemzetek szövetsége, nem feltétlenül Oroszo. ellen, de mellette.

Egy kontinentális európai-orosz közös hatalmi tengelynek semmi esélyét nem látom, mert ahhoz túl sok nagy vagy legalábbis magát nagynak gondoló hal van a kontinensen.
 
A gond az érdekérvényesítéssel kapcsolatban az pedig az hogy addig tudják érvényesíteni az érdekeiket amíg a gazdaságuk megengedi. Mihelyst jön egy erősebb gazdasággal vagy Gazdaság/katonai egyenes arányba elosztott potenciállal rendelkező hatalom onnantól kezdve az érdekérvényesítésük lemegy. Na ezért húzták meg a kínaiak előtt a határt itt az europai gazdaságban. Egyébként meg lassan benne lesznek egy 22 es csapdában. Nyugatról Usa keletről Kína fogja őket szorongatni. Az oroszokkal pedig se vele se nélküle gazdasági kapcsolatban vannak. Magyarán a gazdaságuk számára saját politikai hülyeségük/döntéseik miatt hosszabb távon a hanyatlás vagy a vegetálás szakasza várható.
-Közös euos hadsereg német alapon: korában már írtam ebből nem lesz semmi. Mert mire leosztanák a feladatokat és költségeket addigra le jönne az esthajnal csillag és felemelkedne a félhold. Magyarán már 2010-12 ben el kellett volna kezdeniük. Jelenleg ott tartunk hogy lassan a lengyeleké lesz a legerősebb hadsereg a térségben. Ha átlépik azt a bizonyos vonalat már pedig jövőre jó esélyük lesz. Utána hová meg kire szerveznénk azt a közös hadsereget. A lengyelek megerősédésével értelmét vesztette. Német beleszólás a lengyel katonai politikába álmodik a nyomor kategoria.
-migráns probléma: Olyan az érzésem mint egy végső stádiumban lévő betegnek adna egy csókot egy szép ápoló. Sajnos mindannyian tudjuk a vonalat már átlépték és évről évre egyre rosszabb,kezelhetetlen helyzet lesz. A balhéból meg ne vegyél mérget hogy szarul jöhetnének ki. Amilyen tökös őshoni legényeink vannak főként nyugaton de már itt is a keleten. Ha balhé lesz és elhúzódó. Az ép oly keserves lesz mint a jelenlegi szíriai polgárháború. Egy elhúzódó konfliktus lehet sokaknak jól jönne.
-Maradjunk annyiban. nekünk most a szomszédainkkal a lehető legjobb kapcsolatokat kell kiépíteni. Persze amelyikkel ki fogjuk tudni építeni. Ha mód van rá és lehetőség akkor a jó kapcsolatokra építeni kell részben egy közös vagy együttmüködő katonai/hadsereg/gazdasági politikát hogy legyen egy erősebb lapunk későbbiekben.Várjuk ki higadtan szépen a sorunkat ahogy a kinaiak csinálják mostanában. Mert ha kapkodunk,ugrálunk akkor könnyen egy újabb trianont kaphatunk a nyakunkba. Ami egyenlő lenne a véggel. Köszönjünk szépen a "leendő balhékból" egyenlőre tartsuk távol magunkat. volt nekünk kettő is az elmúlt 100 évben. Elég is volt.