Pszichológiai és információs hadviselés (PSYOPS)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Az EU egyik most készülő jogszabály-tervezete megadná a diplomáciai lehetőséget az Unió tagállamainak arra, hogy ha egy ellenséges hatalom kibertámadást követ el ellenük, akkor ezt háborús cselekménynek minősítsék, és adott esetben akár

hagyományos fegyverekkel válaszoljanak a támadásra.

A jogszabálytervezet lényege az lenne, hogy ezzel a lehetőséggel az államoknak nagyobb elrettentő erejük lenne, így az ellenséges hatalom, ami esetleg kibertámadást akar elkövetni ellenük, kénytelen lenne számolni a jelenleginél sokkal súlyosabb következményekkel is.

A tervezetről író lapok két országot meg is neveztek, mint olyan, kibertámadások használatában jártas nemzetközi szereplőket, akiket elrettenthet az új szabály: Oroszországot és Észak-Koreát.

A tervezet szerint ráadásul azok a tagállamok, amiket kibertámadás ér, jogosultak arra is, hogy segítséget kérjenek az Unió többi tagállamától.

Brüsszel szerint egy ilyen jogszabályra egyre nagyobb az igény, hiszen egyre gyakoribbak az államok által támogatott kibertámadások, és ezekkel egyre nagyobb károkat tudnak okozni egymásnak a világ országai. Egyszerűen irreális, hogy ilyen fokú kitettséghez nem társul lényegi diplomáciai elrettentő erő a gyors és határozott, akár katonai válaszadás lehetőségén keresztül. (SC Media)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 113
113
Az EU egyik most készülő jogszabály-tervezete megadná a diplomáciai lehetőséget az Unió tagállamainak arra, hogy ha egy ellenséges hatalom kibertámadást követ el ellenük, akkor ezt háborús cselekménynek minősítsék, és adott esetben akár

hagyományos fegyverekkel válaszoljanak a támadásra.

A jogszabálytervezet lényege az lenne, hogy ezzel a lehetőséggel az államoknak nagyobb elrettentő erejük lenne, így az ellenséges hatalom, ami esetleg kibertámadást akar elkövetni ellenük, kénytelen lenne számolni a jelenleginél sokkal súlyosabb következményekkel is.

A tervezetről író lapok két országot meg is neveztek, mint olyan, kibertámadások használatában jártas nemzetközi szereplőket, akiket elrettenthet az új szabály: Oroszországot és Észak-Koreát.

A tervezet szerint ráadásul azok a tagállamok, amiket kibertámadás ér, jogosultak arra is, hogy segítséget kérjenek az Unió többi tagállamától.

Brüsszel szerint egy ilyen jogszabályra egyre nagyobb az igény, hiszen egyre gyakoribbak az államok által támogatott kibertámadások, és ezekkel egyre nagyobb károkat tudnak okozni egymásnak a világ országai. Egyszerűen irreális, hogy ilyen fokú kitettséghez nem társul lényegi diplomáciai elrettentő erő a gyors és határozott, akár katonai válaszadás lehetőségén keresztül. (SC Media)

Teljesen kontroll nélkül meg lehet majd támadni országokat innentől, hogy simán csak állítod bárkiről hogy kibertámadást szervezett ellened, tehát te JOGGAL támadtál rá fegyverrel egy látszólag békés országra. Nagy okosság. Ettől sem lesz jobb hely a világ. A kibertámadást kibervédelemmel, és kiber ellentámadással kell kezelni, nem pedig fegyverrel. Amúgy meg az Oroszokat BÁRMILYEN indokkal megtámadja valaki fegyverrel, ott nem nagyon marad ember akit a végén érdekelni fog, hogy ki hogy és miért támadott elsőnek, mert botokkal fogják csapkodni egymást a túlélők...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az EU egyik most készülő jogszabály-tervezete megadná a diplomáciai lehetőséget az Unió tagállamainak arra, hogy ha egy ellenséges hatalom kibertámadást követ el ellenük, akkor ezt háborús cselekménynek minősítsék, és adott esetben akár

hagyományos fegyverekkel válaszoljanak a támadásra.

A jogszabálytervezet lényege az lenne, hogy ezzel a lehetőséggel az államoknak nagyobb elrettentő erejük lenne, így az ellenséges hatalom, ami esetleg kibertámadást akar elkövetni ellenük, kénytelen lenne számolni a jelenleginél sokkal súlyosabb következményekkel is.

A tervezetről író lapok két országot meg is neveztek, mint olyan, kibertámadások használatában jártas nemzetközi szereplőket, akiket elrettenthet az új szabály: Oroszországot és Észak-Koreát.

A tervezet szerint ráadásul azok a tagállamok, amiket kibertámadás ér, jogosultak arra is, hogy segítséget kérjenek az Unió többi tagállamától.

Brüsszel szerint egy ilyen jogszabályra egyre nagyobb az igény, hiszen egyre gyakoribbak az államok által támogatott kibertámadások, és ezekkel egyre nagyobb károkat tudnak okozni egymásnak a világ országai. Egyszerűen irreális, hogy ilyen fokú kitettséghez nem társul lényegi diplomáciai elrettentő erő a gyors és határozott, akár katonai válaszadás lehetőségén keresztül. (SC Media)
Ez nem az információs hadviselés témaköre hanem a kiber-hadviselésé és ha van is valóságalapja nagyon el van bulvárosítva a tartalma, ilyesmi biztos, hogy nem szerepelhet valódi EU-s dokumentumban. Elég bedobni egy ilyen primitív leegyszerűsítést, hogy a kibertámadásra hagyományos fegyverekkel válaszolhatnak és máris bevonzza a még vadabb víziókat kontroll nélküli támadásokról és persze az elmaradhatatlan nukleáris apokalipszisről.

Nyilván nem egy ddos vagy deface támadásról van szó, nem is adatlopásról vagy álhír terjesztésről. Van olyan kibertámadás ami tényleg háborús cselekménynek minősülhet, például a kritikus infrastruktúra támadása, mondjuk az energiahálózat megbénítása. Ha ezt tenné valaki akkor nincs különbség aközött, hogy kártevő kódokkal vagy rakétákkal teszi tönkre az energiahálózatot, ez olyan súlyos támadás lenne ami már háborús cselekménynek számítana ami fegyveres válasz lehetőségét is magával vonná.

Biztos, hogy az EU józan és megfontolt szabályozást fog alkotni az ilyen esetekre, nem olyan bulvárkacsa szintű szöveget ami csak arra jó, hogy flepnis szenzációk fogyasztóinak legyen okuk ma is atomháborút vizionálni.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A sok hazug propaganda oda vezetett, hogy már az orosz külügyi szóvivő sem tudja megkülönböztetni a valóságot a saját álhíreiktől. Maria Zakharova szerint képek bizonyítják, hogy a Fehér Házban fogadták Bin Ladent, valójában egy nevetséges PS képre hivatkozik amit orosz twitter oldalak terjesztettek el. A túltolt dezinformációba már a legfelsőbb szinteken is belehülyülnek, a saját alternatív világuk csinál bolondot belőlük.
http://www.bbc.com/news/world-41821923
_98557007_russia_quotepic.png

osama.png
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
  • Ugyan, olyan ez mint a 77 kórház Aleppóban. Tudják hogy kamu de ha sokszor mondják elhiszik az emberek. Amúgy Oszama nem kicsi Bushal volt haverságba? Mintha Moore említette volna egykor.De McCaine is szelfizett volna valami Nuszrás meg talán Zinkis lütyőkkel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti
T

Törölt tag 1526

Guest
Lengyelország, Csehország, Horvátország, Lettország, Litvánia, Románia, Svédország és Nagy-Britannia arra kéri az EU külügyi szolgálatát, hogy jelentősen növelje az orosz álhírek elleni erőfeszítéseit, mert úgy ömlenek az álhírek Oroszországból mintha dézsából öntenék.
https://euobserver.com/foreign/139573
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 590
7 546
113
Lengyelország, Csehország, Horvátország, Lettország, Litvánia, Románia, Svédország és Nagy-Britannia arra kéri az EU külügyi szolgálatát, hogy jelentősen növelje az orosz álhírek elleni erőfeszítéseit, mert úgy ömlenek az álhírek Oroszországból mintha dézsából öntenék.
https://euobserver.com/foreign/139573

Uli mondj egy országot, aki nem próbálja az általa uralt médiát irányított hírrel megtámogatni. Értem én, hogy az oroszok szerintetek rosszak, de az emberek többségének az a véleménye, hogy az USA befolyásának megtartása miatt szétcseszi az egész földet. Az USA az aki folyamatosan álhíreket terjeszt (Iraki vegyi fegyverek) stb.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz
T

Törölt tag 1526

Guest
Uli mondj egy országot, aki nem próbálja az általa uralt médiát irányított hírrel megtámogatni. Értem én, hogy az oroszok szerintetek rosszak, de az emberek többségének az a véleménye, hogy az USA befolyásának megtartása miatt szétcseszi az egész földet. Az USA az aki folyamatosan álhíreket terjeszt (Iraki vegyi fegyverek) stb.
Én nem mondom, hogy csak Oroszország terjeszt álhíreket, de azt igen, hogy Oroszország terjeszti messze a legtöbb álhírt, valóságos iparágat épített az álhír terjesztésre, hivatásos főállású álhír terjesztők százai és robot trollok ezrei öntik állandóan a dezinformációt ipari méretekben. Természetesen az iraki vegyifegyverek is álhír volt, de azért egy 14 éves álhíren rugózni nem ugyanaz, mint hogy nap mint kell itt tisztogatni az újabb és újabb álhírek szennyét.

És az én szememben az sem mindegy, hogy az orosz álhírek ellenségesek velünk szemben és nekünk akarnak ártani. Én egyik álhírt se szeretem de még kevésbé szeretem az olyan dezinformációt aminek a célja az EU bomlasztása, az európai országok egymás ellen fordítása, az etnikai feszültségek szítása Európában, a demokrtikus rendszerek iránti bizalom rombolása és általában a mi gyengítésünk és az ő befolyásuk erősítése felettünk.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 590
7 546
113
Én nem mondom, hogy csak Oroszország terjeszt álhíreket, de azt igen, hogy Oroszország terjeszti messze a legtöbb álhírt, valóságos iparágat épített az álhír terjesztésre, hivatásos főállású álhír terjesztők százai és robot trollok ezrei öntik állandóan a dezinformációt ipari méretekben. Természetesen az iraki vegyifegyverek is álhír volt, de azért egy 14 éves álhíren rugózni nem ugyanaz, mint hogy nap mint kell itt tisztogatni az újabb és újabb álhírek szennyét.

És az én szememben az sem mindegy, hogy az orosz álhírek ellenségesek velünk szemben és nekünk akarnak ártani. Én egyik álhírt se szeretem de még kevésbé szeretem az olyan dezinformációt aminek a célja az EU bomlasztása, az európai országok egymás ellen fordítása, az etnikai feszültségek szítása Európában, a demokrtikus rendszerek iránti bizalom rombolása és általában a mi gyengítésünk és az ő befolyásuk erősítése felettünk.

Aki az EU-t bomlassza az az USA, akinek gazdasági konkurenciája Európa. Nehéz ezt másképpen látni.....
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 113
113
Én nem mondom, hogy csak Oroszország terjeszt álhíreket, de azt igen, hogy Oroszország terjeszti messze a legtöbb álhírt, valóságos iparágat épített az álhír terjesztésre, hivatásos főállású álhír terjesztők százai és robot trollok ezrei öntik állandóan a dezinformációt ipari méretekben. Természetesen az iraki vegyifegyverek is álhír volt, de azért egy 14 éves álhíren rugózni nem ugyanaz, mint hogy nap mint kell itt tisztogatni az újabb és újabb álhírek szennyét.

És az én szememben az sem mindegy, hogy az orosz álhírek ellenségesek velünk szemben és nekünk akarnak ártani. Én egyik álhírt se szeretem de még kevésbé szeretem az olyan dezinformációt aminek a célja az EU bomlasztása, az európai országok egymás ellen fordítása, az etnikai feszültségek szítása Európában, a demokrtikus rendszerek iránti bizalom rombolása és általában a mi gyengítésünk és az ő befolyásuk erősítése felettünk.
Nem szoktam ebbe belefolyni, de azért az a 14 éve elhintett álhír az nem olyan súlyú volt mint amiket te naponta takarítasz, mert ott erre alapozva szétvertek közvetlenül egy országot, s megágyaztak a mostani közel keleti helyzetnek, így a teljes térségre dögvészt hoztak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and emel

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
Lengyelország, Csehország, Horvátország, Lettország, Litvánia, Románia, Svédország és Nagy-Britannia arra kéri az EU külügyi szolgálatát, hogy jelentősen növelje az orosz álhírek elleni erőfeszítéseit, mert úgy ömlenek az álhírek Oroszországból mintha dézsából öntenék.
https://euobserver.com/foreign/139573
Ha tudják hogy álhír miért kell ellene plusz erőfeszítéseket tenni?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
Én nem mondom, hogy csak Oroszország terjeszt álhíreket, de azt igen, hogy Oroszország terjeszti messze a legtöbb álhírt, valóságos iparágat épített az álhír terjesztésre, hivatásos főállású álhír terjesztők százai és robot trollok ezrei öntik állandóan a dezinformációt ipari méretekben. Természetesen az iraki vegyifegyverek is álhír volt, de azért egy 14 éves álhíren rugózni nem ugyanaz, mint hogy nap mint kell itt tisztogatni az újabb és újabb álhírek szennyét.

És az én szememben az sem mindegy, hogy az orosz álhírek ellenségesek velünk szemben és nekünk akarnak ártani. Én egyik álhírt se szeretem de még kevésbé szeretem az olyan dezinformációt aminek a célja az EU bomlasztása, az európai országok egymás ellen fordítása, az etnikai feszültségek szítása Európában, a demokrtikus rendszerek iránti bizalom rombolása és általában a mi gyengítésünk és az ő befolyásuk erősítése felettünk.
Na ja, csak épp Irakban azóta meghalt emiatt az álhír miatt (mármint a hír alapján indított háború és következményei miatt) hány százezer ember? A kicsi Bush féle hadjáratban meghalt anno mennyi civil? 150-200000? Plusz az azóta meghaltak, plusz az azóta a közbiztonság hiánya miatt meghaltak, plusz az azóta az Isis miatt meghaltak...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Aki az EU-t bomlassza az az USA, akinek gazdasági konkurenciája Európa. Nehéz ezt másképpen látni.....
Az USA-nak nem érdeke bomlasztani az EU-t, mert az erősebb EU erősebb NATO-t jelent. A gazdaságban verseny van, így működik a kapitalizmus, de ettől még nem lesz érdek a szövetségesek bomlasztása. Ellenben Oroszországnak érdeke az EU bomlasztása, mert a gyengébb EU gyengébb NATO-t jelent, nekik meg ez az érdekük. Nekik de nem nekünk.

Elég megnézni ebben a fórumban kik szokták szidni az EU-t és az EU-s szövetséges országokat. Hát nem azok akik a nyugati értékrendet vallják, hanem pontosan a moszkoviták. És ők szokták azt is mondogatni, hogy az USA bomlasztja az EU-t, mert azt szeretnék ha egymás ellen fordulnánk, felbomlana a NATO és szabad út nyílna az orosz befolyás előtt.

Nem hülye az EU, hogy ezt ne látná, nem véletlenül kérik az EU-s országok, hogy tegyen többet az ilyen bomlasztó orosz propaganda ellen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 113
113
A francokat. Egy gyenge EU nem létező gazdasági ellenfél, és lehet egyes tagokat egymás ellen kijátszani, beszállítani fegyvert, palagázt. Egy erős EU gazdasági kihivó, gyárt magának fegyvert, vesz nyersanyagot mástól aki olcsóbban adja, valamint bizniszel Kínával. Lehetne ezt ragozni még, az Usa nekünk nem az önzetlen jóságos bratyónk!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A francokat. Egy gyenge EU nem létező gazdasági ellenfél, és lehet egyes tagokat egymás ellen kijátszani, beszállítani fegyvert, palagázt. Egy erős EU gazdasági kihivó, gyárt magának fegyvert, vesz nyersanyagot mástól aki olcsóbban adja, valamint bizniszel Kínával. Lehetne ezt ragozni még, az Usa nekünk nem az önzetlen jóságos bratyónk!
A gazdaságban verseny van, így működik a kapitalizmus, EU, USA és Kína a három nagy gazdaság mind próbálja kihasználni az összes lehetőséget amit csak tud, nincsen ezzel semmi baj, versenyezni tudni kell, az EU jól csinálja ezt mert még mindig a világ legnagyobb gazdasága. De ez nem érinti azt, hogy az USA a szövetségesünk akinek egy erős NATO az érdeke ahogy nekünk is. Oroszországnak viszont aki az USA-val ellentétben nem a szövetségesünk nem érdeke az erős NATO, nekik nem érdekük, nekünk viszont igen.

Csak a hülye nem látja, hogy kik azok akik egymás ellen akarják fordítani az EU-t az USA-val, a fanatikus moszkoviták fújják itt az orosz propagandát ami ezt szeretné elérni. Csak a hülye nem tudja, hogy azért akarnak minket egymás ellen fordítani és felbomlasztani a NATO-t, mert akkor szabad út nyílik az orosz befolyásnak Európa felé és ez az amire vágynak.

De az EU tisztában van ezzel és nem dől be az orosz propagandának ami szét akar bomlasztani minket, hogy aztán megint ők dirigálhassanak nekünk.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Én úgy látom hogy az erős EU mostanra csak az EU nak lenne érdeke, senki másnak.
Elsősorban az EU-nak. Nincs ebben semmi meglepő, mindenki a maga sikerében érdekelt elsősorban. De mivel az erősebb EU erősebb NATO-t jelent, ezért az USA-nak sem érdeke a gyenge EU, ahogy a gyenge NATO sem.

Oroszországnak viszont nagyon is érdeke egy a gyenge EU, érdeke hogy felbomoljon a NATO, felbomoljon az EU, hogy azután a gyenge magukra maradt kis államokat könnyedén dominálhassa és visszaszerezze az elvesztett befolyását Európában. Ez az ő érdekük, de nem a mienk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 113
113
Nekünk az a legfontosabb hogy ne tudjon azzal kinullázni minket 3x ra senki, hogy nekiterel az Oroszoknak, vagy a nagy Eu államokat háborúba taszítja egymás ellen, akik így aztán rántanak magukkal mindenkit a térségben. Egy migránsvonalas polgárháborús helyzetet is jó lenne kihagyni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Nekünk az a legfontosabb hogy ne tudjon azzal kinullázni minket 3x ra senki, hogy nekiterel az Oroszoknak, vagy a nagy Eu államokat háborúba taszítja egymás ellen, akik így aztán rántanak magukkal mindenkit a térségben. Egy migránsvonalas polgárháborús helyzetet is jó lenne kihagyni.
Migránsvonalas polgárháborúhoz elsősorban migráns kell, pontosabban kell a f..... Ezen a vonalón jól áll Magyarország, szerintem ezzel meg is tudna küzdeni ha arról van szó, erre a rendvédelmisek és dudijék biztosan alkalmasak. Ennél többre már nem, háborút a jelenlegi fegyverekkel nem lehet vívni.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 590
7 546
113
Az USA-nak nem érdeke bomlasztani az EU-t, mert az erősebb EU erősebb NATO-t jelent. A gazdaságban verseny van, így működik a kapitalizmus, de ettől még nem lesz érdek a szövetségesek bomlasztása. Ellenben Oroszországnak érdeke az EU bomlasztása, mert a gyengébb EU gyengébb NATO-t jelent, nekik meg ez az érdekük. Nekik de nem nekünk.

Elég megnézni ebben a fórumban kik szokták szidni az EU-t és az EU-s szövetséges országokat. Hát nem azok akik a nyugati értékrendet vallják, hanem pontosan a moszkoviták. És ők szokták azt is mondogatni, hogy az USA bomlasztja az EU-t, mert azt szeretnék ha egymás ellen fordulnánk, felbomlana a NATO és szabad út nyílna az orosz befolyás előtt.

Nem hülye az EU, hogy ezt ne látná, nem véletlenül kérik az EU-s országok, hogy tegyen többet az ilyen bomlasztó orosz propaganda ellen.

A hőn szeretet USA-d háborúba sodorta a fél világot mondvacsinált indokokkal, nemzeteket egymás ellen fordított majd ezt mind az oroszok nyakába akarja varni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and szuvorov