[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 046
3 984
113
De Mo meg (ugy tunik) nem akar elkotelezodni. De te sem gondolod komolyan hogy plusz 2 heli jelentene az elkotelezodes es a nem-elkotelezodes kozotti kulonbseget. Figyi, gondolom egyetertunk, hogy jo lenne ha lenne meg 2 heli, de nincs es ez van. Igy is ahogy irtad 2014 ota lett plusz 3 Mi-8 (oroszoktol vett hasznalt, de felujitott), 5 Mi-17, es most meg a Mihuk. Elotte meg volt 0 hasznalhato, mert a nephadseregtol orokoltek, az Iraktol vettek, a Finnektol kapottak kozul meg egy sincs mar uzemben.
Nem csak 2 heliről beszélünk, hanem 19-ről + a mi-8-asok is, amiből ha van rá szándék, szintén utazhatnak. Igenis elköteleztük magunkat! Aminek van előnye és hátránya is. De szerintem inkább hátránya, de ez már más téma! De nem nekünk, hanem a katonai vezetőknek kellene hatni ez ügyben a politikusokra! De ezzel már elkéstek!
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Nem csak 2 heliről beszélünk, hanem 19-ről + a mi-8-asok is, amiből ha van rá szándék, szintén utazhatnak. Igenis elköteleztük magunkat! Aminek van előnye és hátránya is. De szerintem inkább hátránya, de ez már más téma! De nem nekünk, hanem a katonai vezetőknek kellene hatni ez ügyben a politikusokra! De ezzel már elkéstek!
Nezd, en kozben megvilagosodtam! Rajottem, hogy minden ugy van ahogy irod! Plusz 2 heli felujitasan ciganykodni valoban nem lett volna ciki es17-19 heli felujitasa es igy meg par evig roptetese bizony tobb szaz evre, de legalabbis a kovetkezo 3-4 haborura jelent elkotelezodest. Hogy nem ertettem ezt eddig... hogy gondolhattam azt, hogy par szaz tank vagy IFV vetele, licence-gyartas es javitouzemek letrehozasa jelent elkotelezodest. Vagy Patriotok vetele. Hiszen nyilvanvalo, hogy annak a 2 nyomorult ropkeptelen helinek a felujitasa jelentette volna a hatart ahol Putyin ugy dont hogy visszaadja Erdelyt, de ha nem is, akkor is ez lett volna a fricska ami meg hianyzik a nyugat totalis osszeomlasahoz. Koszonom!!
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 046
3 984
113
Nezd, en kozben megvilagosodtam! Rajottem, hogy minden ugy van ahogy irod! Plusz 2 heli felujitasan ciganykodni valoban nem lett volna ciki es17-19 heli felujitasa es igy meg par evig roptetese bizony tobb szaz evre, de legalabbis a kovetkezo 3-4 haborura jelent elkotelezodest. Hogy nem ertettem ezt eddig... hogy gondolhattam azt, hogy par szaz tank vagy IFV vetele, licence-gyartas es javitouzemek letrehozasa jelent elkotelezodest. Vagy Patriotok vetele. Hiszen nyilvanvalo, hogy annak a 2 nyomorult ropkeptelen helinek a felujitasa jelentette volna a hatart ahol Putyin ugy dont hogy visszaadja Erdelyt, de ha nem is, akkor is ez lett volna a fricska ami meg hianyzik a nyugat totalis osszeomlasahoz. Koszonom!!
Feladom! :):)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 859
113
A helikopter felújításoknál vegyük figyelembe a kiszolgáló személyzetet is. Tavasszal olvastam egy cikket hogy a meglévő 2 db mi-17 el (8) mennyit küszködtek hogy egy harcászati bemutatóra repképes állapotba hozzák. Magyarán az pár fő anyait apait beleadott. Tindalos majd kijavít ha nem így van. Új gépeknél átképzést is tartani kell. Mondjuk egy Airbusnál könnyebben megoldható lenne részünkről,mert azért egy két civil/belügyi gép repked belőle itthon. Igaz nem szállító helik. Ezek a felújítások 3 dologban érdekeltek. Egyrészt politikai kapcsolat (pedig nem lehetne kimondani) másrészt most ennyi pénzt szántak rá (az más kérdés hogy tudtak volna venni kevesebbet de új nyugatit) harmadrész egy leendő új beszerzésnél kedvezőbb pozicióból tárgyalhatunk. Nem Mi-28/35 beszerzésekre gondolok. Habár ki tudja mit hoz a jövő 8-10 év múlva. Inkább Mi-8/171 ek.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 919
73 337
113
http://lhsn.hu/nagyjavitas-kerdojelekkel/
Reméljük az amerikai fegyver lobbi nem fog keresztbe tenni neki.
https://www.washingtontimes.com/news/2017/jun/25/american-helicopters-to-replace-russian-models-in-/
A Mi-24-esek addig lesznek fontosak a kormánynak, amíg migránsokat lehet vele riogatni a határnál. Reméljük, hogy tartalék alkatrészeket is rendelünk majd hozzájuk, nem egyből kannibalizációval kezdjük az üzemeltetést. Ha meg nem rendelünk alkatrészt, majd rá lehet fogni az USA-ra és a NATO-ra, hogy ők nem engedték. Meg az új helikopterbeszerzést is. És lehet majd mondani, hogy irreálisan sok pénzt költünk el rá, de a NATO miatt muszáj volt.

Sokan emlegették, hogy talán lehetett volna a helikoptereinket máshol is javíttatni...

http://defence-blog.com/news/poland...opters-belonging-to-senegalese-air-force.html
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and fishbed

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 859
113
Hogy miért éppen az oroszokkal akartak javíttatni ebbe ne menjünk bele most. Egyébként az az embargo ha lesz egyáltalán csak a javító cégre fog vonatkozni. Tehát más cégen keresztül az alkatrész beszerzése simán megkerülhető. Vagy veszünk a lengyelektől vagy az Ukiktól :D Ha már kemény euororért átképzik,kiképzik rá a pilótákat reméljük nem azért hogy pár év múlva már csak 4-5 repképes madárkánk maradjon. A nyugodt békeidők már elmúltak. A linkben ezt találtam: Az Ukik is gyártanak fegyverzetet. Csak a minősége kérdéses:
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Hogy miért éppen az oroszokkal akartak javíttatni ebbe ne menjünk bele most. Egyébként az az embargo ha lesz egyáltalán csak a javító cégre fog vonatkozni. Tehát más cégen keresztül az alkatrész beszerzése simán megkerülhető. Vagy veszünk a lengyelektől vagy az Ukiktól :D Ha már kemény euororért átképzik,kiképzik rá a pilótákat reméljük nem azért hogy pár év múlva már csak 4-5 repképes madárkánk maradjon. A nyugodt békaidők már elmúltak. A linkben ezt találtam: Az Ukik is gyártanak fegyverzetet. Csak a minősége kérdéses:
Ukikat minek egyaltalan megemliteni? Ott van Kazahsztan, Lo, meg gondolom meg 5 masik posztszovjet allam ami megcsinalna, egy katona elete erjen mar annyit, hogy az ukranok fel sem merulnek (legalabbis remelem, bar neha nem tudom megerteni, hogy pontosan mi is a nagy mesterterv a kormanyunk nemelyik aktualis hulyesege mogott).
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
http://lhsn.hu/nagyjavitas-kerdojelekkel/
Reméljük az amerikai fegyver lobbi nem fog keresztbe tenni neki.

Ez a cikk is, mint ahogy Zord is, fölöslegesen riogatja a jónépet, ha lesz is letiltás csak a nem megkötött szerződésekre vonatkozhat.
Olyan hogy visszamenőleges embargó - nincs.
Ezen az alapon bárkire bármikor ráolvashatnak bármit.
Így is teljesen amerika-indukált politikavezérelt sztoriról van szó.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 859
113
Egyre inkább felvetődik az emberben. Hogy tényleg egyrészt migráns simogatásra (ha enyire h.....k) másrészt PR célal újítják fel. Az utobbinak még van is valami értelme. Hadgyakorlat, egyéb műveletekhez persze jó időben ideális lesz. Legalább a youtuben jól fog mutatni PR. Komolyabb fegyverzetre nem hiszem hogy költenni fognak rájuk. Ahhoz jelentősen modernizálni is kellene. Maradnak az s5 ök jobb esetben a szerzünk be a déli szomszédtól s8 at. Drága irányitott rakétát arra a 6-8 évre felesleges. Még azzon se lepődnék meg hogy a szerbek MI 17 re fejlesztettek ki Maljutkát a "modernebik" 2 es verzióbból. Ha az kerülne rájuk :)
Egyébként a thémában járatos szakikkal teljesen egyetértek. Az ország képességéhez mérten nekünk könnyű modern "támadó" esetleg több célú helikre van szükségünk. Pl H145 ös és társai (Kategoria) 12 jól felfegyverzet db al már számolható tényező lennénk.
Ui: helyesírásért elnézést. Most nyomtam le egy kiados 12 órás éjszakát.
 
T

torsen

Guest
Drága irányitott rakétát arra a 6-8 évre felesleges. .

Nem támadásként mondom, de ez nekem eléggé olyan mint a téligumi kérdés az autón. Téligumira igazán csak olyan 10-15 másodpercig van szükség (vészfékezés) de akkor nagyon. Ilyen erővel számszeríjat is vehetnének az 500 ló mellé, a határon az is jól mutat. A migránsok ellen meg külön jó lenne a keresztesek páncélruhájának és sisakjának valamilyen replikája...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 859
113
Modernizálás nélkül "majdnem teljesen" le is mondtunk a modern páncéltörő/irányított csapásmérő képességről. Lassan 2018 írunk és nem 1988 at. A fegyvergyártók is fejlődnek,függetlenül attól hogy az nyugati vagy keleti. Vagy netán valahonnét szerzünk be még használható M zárolt régebbi típusú rakétákat? Ez is járható út. De akkor maradunk 30 éves technikánál. Ami korlátozná a mai világban a bevethetőségi képességet. Mondjuk kisebb csete patékhoz még az is elég lenne. Tehát valamely szintű modernizálásra mindenképp szükség van ha 6-8 évre ha egy bizonyos színvonalat képviselni akarnak és valamit esetleg valami + ot még le akarnak tenni az asztalra 2026 ig.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Egy kérdés csak.
Mi-24 felújítás, hazahozatal, majd itthon esetleg nyugati komoly páncéltörő képességgel felruházni(ezt persze a teknikát gyártó cég segítségével/irányításával). Tudom, sci-fi,, de ,, ezek a rendszerek gondolom nem kukázandók a géppel, ha mondjuk lesz utódja(tudom, ez is sci-fi), abba gondolom minden átépíthető. Ha így van, akkor érdemes lenne nagy pénzt áldozni rájuk és még rakétákból is bevásárolni...
 
  • Tetszik
Reactions: emel